Enies Lobby Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 39–44
Manga kapitoly: 375–430
Anime epizody: 264–311
Rok vydání: 2005–2006 (Manga), 2006–2007 (Anime)

Enies Lobby je třetí arc Water 7 ságy a zároveň šestnáctý arc v celé One Piece sérii.

Enies

Po dlouhé cestě se Rocket Man konečně dostal k ostrovu Enies Lobby a Slamáci, zaměstnanci společnosti Galley-La a členové Franky Family zaútočili na tisíce mariňáckych vojáků a agentů Světové Vlády. Jejich cílem bylo zachránit Robin a Frankyho předtím, než projdou Bránou Spravedlnosti, což je obrovská brána, která vede pouze na dvě místa: vězení Impel Down a základnu mariňáků Marineford. Zatímco ostatní bojovali s obry, agenty a vojáky, Luffy se pomocí svých gumových schopností dostal na soudní věž, kde bojoval s agentem CP9 Bluenem. Navzdory Bluenovým schopnostem ho Luffy porazil pomocí své nové techniky Gear Second. Pomocí této techniky Luffy rozpumpoval rychleji svou krev v žilách, čímž dodal svým svalům dostatek krve a kyslíku, následkem čehož je silnější a rychlejší. Po porážce Bluena se posádka opět sešla na střeše soudní věže a naproti jim ve Věži Spravedlnosti stáli Spandam, Robin, Franky a agenti CP9. V této chvíli se dozvídáme o minulosti Robin.

Robin vyrůstala na ostrově Ohara ve West Blue. Její matka Olvia odešla, když měla Robin dva roky. Olvia byla také archeoložka a odešla do světa zkoumat Poneglyphy. Robin zůstala na Ohaře a naučila se starověký jazyk. Jednoho dne přišla organizace CP9, kterou tehdy vedl Spandamův otec Spandine. Vláda se dozvěděla o tom, že archeologové z Ohary studují Poneglyphy, proto se rozhodli jim to překazit. CP9 zabili všechny archeology a svolali obrovský útok zvaný Buster Call, přičemž obrovské množství mariňáckych válečných lodí zničilo svými zbraněmi celý ostrov. Jediná, kdo přežila, byla Robin, která unikla díky bývalému viceadmirálovi Saulovi a budoucímu admirálovi Kuzanovi, který je nyní známý jako Aokiji.

Enies Zpět v současnosti Luffy přikázal Sogekingovi sestřelit vlajku Světové Vlády. Sogeking to udělal, díky své zbrani Kabuto, což je vlastně obrovský prak, který má v sobě zabudovaných několik Dialů, čímž se zvyšuje jeho dostřel. Sestřelením vlajky Slamáci oficiálně vyhlásili válku Světové Vládě. Po tomto se Robin konečně rozhodla odejít se Slamáky a znovu si začala cenit svého života. V té chvíli členové Franky Family shodili most, který vedl k Věži Spravedlnosti a Slamáci konečně měli volnou cestu. Spandam chtěl odejít spolu s Robin, ale Franky ho zastavil. Vytáhl ze svého robotického těla plány Plutona a před očima všech je spálil. Spandam se rozhněval a shodil Frankyho z balkónu, ale Slamáci skočili za ním. Najednou se uprostřed mostu objevil Rocket Man a Slamáci spolu s Frankym na něm přistáli. Spandam se lekl a okamžitě odešel se spoutanou Robin a s Luccim směrem k Bráně Spravedlnosti. Řekl agentům CP9, že mají povolení chladnokrevně zabít jakéhokoliv narušitele.

Enies Slamáci a Franky zatím přišli do Věže Spravedlnosti, kde se setkali se členem CP9, který se jmenoval Fukuro. Fukuro jim řekl, že pokud chtějí Robin osvobodit, musí najít klíč k jejím poutům. Každý člen CP9 má jeden klíč, takže pokud chtějí Robin osvobodit, musí porazit všechny členy CP9. Luffy tedy šel zachránit Robin a zbytek posádky bojoval ve Věži Spravedlnosti se členy CP9. Franky začal bojovat s Fukurem a ostatní Slamáci se rozběhli najít další členy CP9. Zoro našel Kakua, Nami našla Kumadoriho, Sogeking našel spícího Jabru a Sanji našel Kalifu.

Enies Sogeking se snažil spícímu Jabrovi ukrást klíč, jenže Jabra se vzbudil a začal se Sogekingem bojovat. Odhalil svou schopnost přeměnit se ve vlka, kterou získal díky Ďáblovu ovoci Inu Inu no Mi (model – vlk). Souboj však přerušili Zoro a Kaku, kteří spadli k Sogekingovi a Jabrovi z vyššího patra. Kaku byl právě přeměněn na žirafu a ukázalo se, že tuto schopnost získal díky ovoci Ushi Ushi no Mi (model – žirafa). Sogeking viděl, že v tomto souboji nemá šanci, proto se pokusil zasáhnout agenty Kairouseki pouty. Jenže byl velmi nešikovný a omylem spoutal sebe a Zora. Ukázalo se, že pouta mají číslo dvě, jenže ani Kaku ani Jabra klíč číslo dvě neměli. Najednou se objevil Chopper, který zjistil, v jaké situaci se Sogeking se Zorem nacházejí, a proto rychle utíkal najít klíč číslo dvě. Sanji se zatím snažil porazit Kalifu, ale jelikož nebyl schopen kopnout ženu, byl poražen.

Mezitím se Luffy dostal na konec Věže Spravedlnosti, ale mezi ním a Branami Spravedlnosti byl obrovský vodní vír. Naštěstí se najednou objevili Chimney a Gonbe, kteří Luffymu ukázali vchod do tajného podvodního tunelu. Luffy do něj vstoupil a pokračoval v cestě za Robin. Naneštěstí si Lucci všiml, že někdo vstoupil do tunelu a Spandam mu přikázal, aby zabil tohoto narušitele.

Enies Bitva mezi Frankym a Fukurem zatím pokračovala v kuchyni, kde Franky hledal kolu, protože bez ní nemůže použít žádný svůj útok. V podzemí bojovala Nami s Kumadorim a téměř zemřela, ale naštěstí se objevil Chopper a začal s Kumadorim bojovat místo ní. Avšak i na Choppera byl Kumadori příliš silný, ale Chopperovi se podařilo zavřít ho do velké lednice, jelikož Nami už Kumadoriho klíč dávno ukradla. Poté se Chopper zamíchal do souboje mezi Frankym a Fukurem. Během souboje Chopper našel kolu a dal ji Frankymu. Franky, který byl teď „natankován“, mohl bojovat v plné síle a spolu s Fukurem prorazil stěnu věže a oba pokračovali v souboji venku. Tam Franky porazil Fukura pomocí svého útoku Coup de Vent a získal jeho klíč. Najednou se Kumadori dostal ven z ledničky a opět zaútočil na Choppera. Chopper byl vůči němu příliš slabý, proto musel použít až tři Rumble Ball. Po použití třetí Rumble Ball se však Chopper proměnil na obrovské monstrum, které ničilo všechno kolem sebe. Pomocí této formy sice porazil Kumadoriho, ale útočil i na ostatní, přátele i nepřátele.

Nami zatím našla ve věži zdeformovaného Sanjiho, a proto se rozhodla bojovat s Kalifou místo něj. I na Nami však byla Kalifa silná soupeřka a proto skončila Nami paralyzovaná na zemi, zatímco si Kalifa užívala koupel. Nami se opět pokusila zaútočit, ale Kalifa se ubránila pomocí svých nových schopností ovládat bublinky. Tuto schopnost získala díky Ďáblovu ovoci Awa Awa no Mi. Kalifa používala bublinky, aby paralyzovala své protivníky a deformovala jejich těla.

V podvodním tunelu se v té době Luffy dostal k Luccimu a začal jejich souboj. Robin věděla, že všichni Slamáci bojují o její záchranu, a proto se pokusila o útěk. Jenže Spandam ji zastavil a pomocí Den Den Mushi chtěl zavolat CP9, ale omylem stiskl zlaté Den Den Mushi, čímž svolal masivní útok, který zničí celý ostrov, Buster Call. Po tomto omylu Spandam okamžitě informoval veškerý personál ostrova a nařídil okamžitou evakuaci. Všichni mariňáci s Enies Lobby proto rychle utíkali k mořskému vlaku a nechali členy Franky Family a zaměstnance společnosti Galley-La na ostrově.

Ve Věži Spravedlnosti se Nami stále pokoušela porazit Kalifu, ale objevil se Chopper ve formě monstra a přerušil Kalifinu koupel tím, že vylil vodu a vrátil Nami sílu. Po Chopperově odchodu se Nami opět v plné síle zapojila do bitvy a pomocí Clima-Tactu vytvořila čtyři fatamorgány. Pak všechny fatamorgány spolu s pravou Nami zaútočili na Kalifu pomocí bouřkových koulí, a protože Kalifa nevěděla, která z nich je pravá, prohrála. Následkem toho byl poražen další člen CP9 a posádka získala další klíč.

Enies Chopper zatím pokračoval ve svém běsnění a připletl se mezi Kakua, Jabru, Zora a Sogekinga. Najednou se objevil Franky, který zastavil Choppera tak, že ho vyhodil ven z věže přímo do moře. Vzápětí však skočil za ním a zachránil ho. Pak se objevila Nami a pomocí klíče číslo dvě odemkla Zora a Sogekinga. Sogeking a Zoro pokračovali ve svých soubojích a Sogeking viděl, že nemá proti Jabrovi šanci. Naštěstí se objevil Sanji, na kterého taktéž spadla voda z Kalifiné koupele a vrátila mu sílu. Sanji začal bojovat s Jabrou namísto Sogekinga a Jabra během souboje ukázal svou schopnost zatvrdit své tělo na ocel, ale zároveň se při tom hýbat. Navzdory této neproniknutelné obraně Sanji vyvinul novou techniku ​​Diable Jambe, s jejíž pomocí porazil Jabru a vzal jeho klíč.

Zoro zatím pokračoval ve svém souboji s Kakuem, v němž měl navrch Kaku. Použil svojí formu žirafy, aby získal výhodu a trefil Zora svojí technikou Rankyaku, obrovskou smrští rychlých a silných kopů. Potom Kaku použil svou nejsilnější verzi Rankyaku, aby Zora dorazil, ale v té chvíli Zoro vyvinul novou techniku ​​jménem Asura. Pomocí této tajemné techniky získal Zoro tři hlavy a šest rukou, následkem čehož mohl použít devět mečů. Touto technikou Zoro porazil Kakua a získal od CP9 poslední klíč.

Enies Mezitím se Franky dostal do tunelu, kde se zamíchal do souboje mezi Luffym a Luccim. Luffy opět použil svou techniku Gear Second, čímž dal Frankymu čas, aby se dostal k Robin. Ta se zatím dostala se Spandamem na dlouhý most, který vedl přes Bránu Spravedlnosti. Robin stále doufala, že ji Slamáci zachrání, ale Spandam jí prozradil, že na most umístil nášlapné miny. Za branami, které se mezitím otevřeli, už na Spandama čekala mariňácka loď, ale najednou Spandama trefila ohnivá střela. Ukázalo se, že to byl Sogeking, který stál na vrcholu Věže Spravedlnosti. Také se objevil Franky, který však šlápl na nášlapnou minu. Mariňáci se pokusili sestřelit Sogekinga, ale nemohli na něj dostřelit. Najednou Franky vstal a pomohl Robin utéct. Sogeking mu střelil všechny klíče, pomocí kterých Franky odemkl Robin pouta. Robin byla konečně volná, ale její radost přerušil příchod námořní flotily, která přišla, aby zničila Buster Callem celý ostrov.

Enies Zbytek posádky se v té době dostal do podvodního tunelu a Luffy stále bojoval s Luccim. V jedné fázi boje Lucci zničil jednu ze stěn tunelu a dovnitř začala okamžitě pronikat voda, která zatopila celý tunel. Souboj pokračoval a Gear Second přestalo účinkovat, proto Luffy použil další novou techniku ​​Gear Third. Touto technikou Luffy napumpoval do svých kostí vzduch, následkem čehož získal gigantické rozměry. Se zvětšenou rukou dal Luffy Luccimu obrovskou ránu a odmrštil ho přes stěnu do moře. Lucci měl ale štěstí, protože spadl rovnou na mariňáckou válečnou loď. Luffy si toho všiml a proto svou Gomu Gomu no Rocket loď zničil.

Voda, která pronikala do tunelu zatím zatopila celý tunel, ale naštěstí Kokoro celou posádku zachránila a vyplula s ní ven. Ukázalo se, že Kokoro je ve skutečnosti mořská panna.

Souboj Luffyho a Lucciho pokračoval na mariňácké lodi, kde se Lucci proměnil na leoparda a zaútočil na Luffyho, který se však útoku ubránil. Mariňácka flotila celý souboj sledovala a Viceadmirál Onigumo přikázal flotile sestřelit loď. Flotila tedy zaútočila, ale Luffy i Lucci unikli. Během úniku však Gear Third přestalo účinkovat a dostavily se vedlejší účinky užití této techniky, a tak Luffy se smrsknul. Pokoušel se Luccimu utíkat, dokud se nevrátí do své normální podoby, ale Lucci ho našel a chytil. Chystal se Luffyho dorazit, ale i na Lucciho se dopadly vedlejší účinky jeho útoků a Luffymu se podařilo uprchnout. Opět se vrátil do své původní formy a aktivoval Gear Second.

Enies Kokoro zatím vyplula i s posádkou Slamáků na loď, kterou Robin a Franky mezitím dobyli. Všichni Slamáci nabyli vědomí a zjistili, že musí ubránit loď, dokud Luffy nevyhraje. Tomu se to však moc nedařilo, protože Lucci ho zasáhl nejsilnější technikou Rokushiki, tajnou sedmou technikou Rokuogan. Zdálo se, že Luffy prohrál, ale Sogeking na něj zavolal a dodal mu sílu. Mariňáci si zatím všimli, že Slamáci dobyli jednu loď, proto na ni poslali dvěstě nejlepších vojáků, aby Slamáky chytili. V boji mezi Slamáky a mariňáky jeden z mariňáků jménem Shu zlomil Zorův meč Yubashiri, čímž ho značně oslabil.

Na Luffyho se zatím opět dostavily vedlejší účinky techniky Gear Second a Lucci ho odrovnal svou devastující technikou Rokuogan. Luffy padl na zem do louže krve a zdálo se, že je konec. V tom však opět zavolal Sogeking, který si složil svou masku a snažil se povzbudit Luffyho. Potom Usopp vyzval Lucciho na souboj, ale Luffy vstal a zastavil ho. Lucci na něj útočil vším možným, ale Luffy se stále nevzdával. Nakonec Lucci použil svůj nejsilnější Rokuogan, ale Luffy nepadl. Nashromáždil veškerou energii, co mu zůstala a použil svou techniku ​​Gomu Gomu no Jet Gatling Gun, kterou Lucciho konečně porazil.

Enies Přestože Luffy vyhrál, utrpěl během souboje velké množství zranění, kvůli kterým padl na zem a nemohl vstát. Souboj na mariňácké lodi rovněž skončil, protože mariňáci zničili loď Slamáků, ale naštěstí všichni unikli. Zdálo se, že Slamáci prohráli, ale najednou zaslechli neznámý hlas. Usopp rozuměl, co hlas řekl a přikázal posádce, aby skočili do moře. Slamáci spolu s Frankym, Kokoro, Chimney a Gonbem tedy skočili do moře a Robin pomocí svých schopností shodila do moře i Luffyho. Celá posádka přistála přímo na Going Merry, která se z ničeho nic objevila, aby zachránila posádku. Mariňáci začali na Merry střílet, ale najednou se objevilo množství vodních vírů. Zapříčinil to fakt, že Brána Spravedlnosti se zavírá, což zařídil Sanji, když byl ještě na mostě. Merry využila tuto situaci k útěku. Flotila neměla šanci je dohonit a mariňáci přiznali, že prohráli.

Enies Mezitím se zaměstnancům společnosti Galley-La, členům Franky Family a dvěma obrům, kteří se na Enies Lobby s nimi spřátelili, podařilo uprchnout pomocí Puffing Toma. Na cestě zpět do Water 7 se Slamáci setkali s lodí společnosti Galley-La, kterou řídil Iceburg. Najednou se Merry začala rozpadat a Slamáci pochopili, že toto je její konec. Celá posádka, Franky, Kokoro, Chimney a Gonbe přestoupili na Iceburgovu loď a Luffy hodil na Merry hořící pochodeň, čímž ji spálil. Těsně před svým zničením však Merry opět promluvila a poděkovala posádce za to, jak se o ni starali. Pak se posádka naposledy s Merry rozloučila a vrátila se do Water 7.

Komentáře

#1383 Alu, 4. 10. 2015, 21:41:08 Odpovědět

Podľa mňa jeden z najlepších arctov bolo tam proste všetko čo môžete vidieť v One Piece
súboje,komédia,kamarátstvo,dojemné chvíle,minulosť,... proste top arc

#1301 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 18:05:17 Odpovědět

Tieto súboje boli super a dalo sa na ne pozerať ale súboj medzi Lussim a Luffym trval moc dlho !

#1303 Mirronia, 2. 10. 2015, 18:13:45 Odpovědět

Souhlasím, Perona-chan. Bylo to moc natáhlé. Ale jinak celkově arc super.

#1316 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 19:05:50 Odpovědět

To máš pravdu S radosťou sa mi na to dívalo

Hakuhódžó no senši