Dressrosa Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Dvori66

Volume: 70 – 80 (11 volumek)
Manga kapitoly: 700 – 801 (102 kapitol)
Anime epizody: 629 – 746 (118 epizod)
Rok vydání: 2013 – 2015 (Manga), 2014 – 2016 (Anime)
Chronologie: Předchozí – Punk Hazard Arc / Následující – Zou Arc

Dressrosa Arc je druhý arc Pirate Aliance ságy a zároveň sedmadvacátý arc v celé One Piece sérii. Dressrosa je zároveň druhým ostrovem, který Slamáci po vstupu do Nového Světa navštívili.

dressrosa arc

Slamáci a Law vytvořili alianci a spolu s Kinemonem připluli na ostrov Dressrosa. Zde zahájí druhou fázi svého plánu svrhnout aktuálního krále, Doflaminga. Nicméně brzy jsou vtaženi do řady událostí a ve hře se objeví i další nečekané síly. Aliance se tak musí přizpůsobit novým podmínkám a přijít s jiným řešením.

Shrnutí

Vztek Shichibukaie: Donquixote Doflamingo je na tahu

dressrosa arc Poté, co se rozšířily novinky o Doflamingově rezignaci a Pirátské Alianci, nastal chaos. Armády se ve válečných zónách zoufale snažily spojit s bývalým Shichibukaiem, aby získaly nové dodávky zbraní, zatímco piráti začali po hlášení od Absa (Absaloma) panikařit. Mezitím dostal Doflamingo slíbený hovor od Lawa i s některými Slamáky na druhé straně, kteří byli překvapeni, že to bývalý Shichibukai doopravdy zvedl. Luffy Doflaminga pozdravil svým řvaným prohlášením, že bude Pirátský král, načež následovala výhružka pro rozlobeného Dolflaminga, s tím, že mu Caesara Clowna vrátí, ale pokud něco zkusí jako na Punk Hazardu, sám půjde a nakope mu zadek. Poté Doflamingo Luffymu s úsměvem oznámil, že se s ním chce setkat, protože má něco, po čem by Luffy toužil jako nikdo jiný světě. Luffy si ihned představil maso, ale Usopp ho odtrhl od Den Den Mushi, aby mohli začít vyjednávat. Poté, co se Doflamingo ujistil, že je Caesar v pořádku, Law oznámil místo a čas předání a ihned zavěsil.

Law pak vysvětlí, že Caesar Clown je použit jako návnada a skutečným cílem je najít a zničit továrnu na SMILE. Luffyho opustilo nadšení z dobrodružství na Dressrose a už plánoval cestu do země Wano. Následovala snídaně, během níž Kinemon stručně vysvětlil události, které předcházely Punk Hazardu. Když Law slyšel, že samuraj míří na Zou, řekl, že tam má svou posádku, se kterou se chce po zničení továrny sejít. Poté, co si vyslechli Kinemona, s nadšením se Franky, Chopper a Luffy zavázali, že mu pomohou najít samuraje Kanjura, ačkoli Law tak nadšený nebyl. Mezitím se na mariňáckém velitelství koná porada, kde řeší rezignaci Doflaminga a vyloučení Lawa ze skupiny Shichibukai. Jako reakci na tyto události posílá Sakazuki na Dressrosu Fujitoru.

Na Dressrose hledá Baby 5 Trebola, který se má dostavit k „mladému pánovi“ a předat mu tu „věc“. Trebol se náhle objeví u Baby 5 a chvíli ji škádlí tím, že jeden z jejich snoubenců je zase mrtev a měla by si vzít jeho. Když Trebol přijde za Doflamingem, baví se s Diamantem o koloseu. Nakonec se ukáže, že tou „věcí“ není nic jiného, než ďáblovo ovoce Mera Mera no Mi. Doflamingo chce Luffyho přilákat na toto ovoce, protože dřív patřilo Aceovi. Během této chvíle už Slamáci a Law vidí ostrov Dressrosa.

dressrosa arc
Doflamingo drží Mera Mera no Mi

Příjezd na Dressrosu: Dobrodružství v zemi lásky, vášně a hraček

Posádka zakotvila na ostrově a vylodila se. Luffy si sedl na Momonusekoho a chtěl, aby letěl. Momo však zapomněl, že by někdy letěl a navíc měl zakázáno od otce vstoupit na ostrov. To se Luffymu nelíbí a chvíli se perou, dokud Moma neokřikne Kinemon. Kinemon pak posádce ukáže oblečení, které budou potřebovat, aby nebyli nápadní. Law dá Nami svou Vivre kartičku a podělí se o svůj plán se zbytkem posádky. Law, Usopp a Robin vezmou Caesara na Green Bit, zatímco další členové posádky (Nami, Chopper, Brook a Momonosuke) budou hlídat loď. Nicméně Law si všiml, že skupina (Luffy, Zoro, Sanji, Franky a Kinemon), která má za úkol zničit továrnu na SMILE, náhle zmizela.

dressrosa arc Tento tým šel do města, kde byly všechny krásy a zvuky Dressrosy, z nichž nejzajímavější byl fakt, že zde žijí hračky spolu s lidmi. Dokonce byli poblíž vraždy, kterou spáchala žárlivá žena, koneckonců Dressrosa byla plná vášnivých žen. Skupina se rozhodla dát si něco k jídlu a v přestrojení za starší pány vešli do jednoho baru. Sanji si všiml, že nikdo nepropadá panice, i když jejich král odstoupil. Když dostali své jídlo, číšník se jim zmínil o legendě o vílách, které kradou věci. Zatímco jedli, nedaleko nich seděl slepý muž a hrál ruletu. Tento muž uhádl správně barvu, ale obchodník mu stále tvrdil, že jeho odhad byl špatný. Slepec se opět pokusil hrát a zase správně uhodl, obchodník ho opět podvedl, aby získal peníze. Luffy se tedy zvedl a došel říct slepému muži, že vyhrál. To se nelíbilo obchodníkovi a tak na Luffyho zaútočil, slepec vytasil meč a útočníky pod velkým tlakem srazil do jámy. Všichni přítomní byli v úžasu jakou má slepec sílu. Luffy se ho zeptal, kdo to je. Slepec odpověděl, že pro dobro obou dvou bude moudré, když se nepředstaví.

dressrosa arc
Slepý stařík využívá nadlidské síly k vytvoření hluboké díry

Když slepec odešel, Zoro zjistil, že mu někdo ukradl meč. Všichni to považovali za důkaz, že víly žijí, ale Zoro se s legendou nechtěl spokojit a spolu s Kinemonem následoval svůj ukradený meč. Franky a Luffy vzali jednoho z nečestných obchodníků vedle do uličky a začali se ho vyptávat. Tento obchodník, stejně jako ostatní, pracoval pro Doflaminga, ale o továrně nic nevěděl. Jeho nadřízení byli v koridovém koloseu, kde se konala velká soutěž. Odměnou pro vítěze má být ďáblovo ovoce Mera Mera no Mi, zároveň byli představeni členové Donquixotovy rodiny. Luffy byl z této odměny v šoku a tak jak Doflamingo předpokládal, nechtěl nikoho nechat, aby toto ovoce vyhrál. Franky si byl vědom, že se může jednat o past, ale i přesto se vydali ke koloseu.

Zoro mezitím pokračoval ve svém pronásledování, ale ztratil se. Sanji Zora sledoval, ale oslnila ho tančící dívka jménem Violet. Violet mu padla do náručí, políbila ho a poprosila, zda by ji nemohl ochránit a také ji pomoci zabít jistého muže. Luffy s Frankym již dorazili ke koloseu, kde potkají hračku – jednonohého vojáčka, kterého honili policisté. Vojáček se schoval do kolosea, kam měli policisté i mariňáci vstup zakázán, protože to nařídil Doflamingo. Vojáček prohodil s Luffym a Frankym pár slov a poté se šel Luffy přihlásit do soutěže. Když měl vyplnit své jméno, nebýt Frankyho ihned by se prozradil. Vstoupil tedy do kolosea se jménem Lucy (č. 0556). Když pokračoval dále, potkal mnoho bojovníků, kteří ho kvůli jeho vzhledu (převleku) zesměšňovali. Jeden z nich, Spartan, dokonce považoval jeho vstup za urážku a zaútočil na něj. Luffy však lehce uhnul jeho útoku, chytil ho za ruku a mrštil s ním o zem, čímž šokoval všechny okolo sebe. Nakonec je ještě pozdravil.

dressrsa arc
Luffy poráží Spartana

Corrida Colosseum: Bitva o Mera Mera no Mi začíná

Jeden ze zaměstnanců kolosea chtěl Luffyho za jeho čin diskvalifikovat, rodina Chinjao se ho ale zastala a uvedli věc na pravou míru. Luffy se dozvěděl, že bude bojovat v bloku C. Mimo to bylo představeno několik postav, které se účastnili bojů v koloseu. Luffy došel do zbrojnice, kde ho uvítal Cavendish a pověděl mu, že si nemůže vzít vše, co má na sobě, protože je zde určitý hmotnostní limit. Když se Luffy představil svým pravým jménem „Luffy“, všichni ho opravili, protože si mysleli, že se pouze přeřekl, když uviděli na jeho zádech napsáno „Lucy“. Cavedish mu sdělil, že kdyby byl skutečný Luffy, ihned by ho zabil, protože mu vzal jeho slávu. Luffy ho po chvíli začne ignorovat a jde se podívat na sochu gladiátora Kyrose. K soše přijde i Rebeka a prohodí s Luffym pár slov, přičemž se Rebece další soutěžící posmívají. V tom okamžiku již vyhlašují vítěze z první bloku A, jímž je muž s maskou ve tvaru pytle a nápisem „Mr. Store“. Muž zanedlouho odhaluje svou tvář a Luffyho překvapuje, že se jedná o Jesuse Burgesse. Když ho zpozoruje Franky, který sedí v hledišti, ihned pomyslí na to, jak těžké to bude Luffy mít. Franky se rozhodne jít za svým cílem – zničit továrnu, narazí však na beznohého vojáčka, kterého potkali před koloseem. Ukáže se, že má stejný cíl a chtěl by spojit síly.

dressrosa arc
Jesus Burgess

Mezitím přijímá mariňácký důstojník hovor od Maynarda, mariňáckého viceadmirála, který je v koloseu přestrojen za Capmana. V tom za ním přijde člen Barto klubu, Gambia. Gambia ho pozná, na což musí Maynard reagovat. Surově ho zbil, než stačil něco říct. Potom ho nechal na smetišti a pokračoval v hovoru. Později je vidět Gambiův kapitán, Bartolomeo a zmlácený Maynard za ním. Opět se vrátíme do hlediště, kde sedí slepec, kterého Slamáci potkali v baru. Když začíná souboj v bloku B, rozhodne se odejít a vyjde před koloseum, kde na něj čeká jeho podřízený – mariňák. Nyní je odhaleno, že slepcem je admirál Fujitora, který má v plánu přivolat 3 bitevní lodě na Dressrosu, konkrétně na Green Bit. Upřednostňuje ochranu lidí a zločince, které je třeba zatknout odsunuje na druhou kolej.

dressrosa arc
Fujitora

V kavárně na severovýchodě se zastavil tým, který má na starosti doručení Caesara. Dali si zde čaj a zjišťují informace o Green Bitu. Dozvěděli se, že jediná cesta na Green Bit vede přes most, který je však obklopen bojovými rybami, které jsou natolik silné, že dokáží převrátit loď. Jejich diskuze je přerušena ve chvíli, kdy zpozorují vládní agenty z CP-0. Mezitím se jinde ve městě podaří Zorovi chytit svůj ukradený meč, ale spadne ze střechy na zem. Po pádu uslyší hlas „víly z legendy“. Kinemon, který se stejně jako Zoro ztratil, narazí na skupinu podřízených Doflaminga, kteří ho poznali podle drdolu. Zatímco se Kinemon musí s touto skupinou vypořádat, Sanji si prorazí cestu skrz jinou skupinu agentů Doflaminga a ochrání tak Violet, které vyjádří své sympatie. Na Sunny si zatím ostatní Slamáci užívají zábavy, když v tom uslyší podivný hlas v kajutě…

Bitva bloku B začíná, ale stále schází jeden bojovník. Tím bojovníkem je Bellamy, který právě přišel za Luffym. Řekl mu, že ho poznal i v tom převleku, že navštívil Skypii a jeho vzorem je Doflamingo. Než odešel bojovat, řekl, že se změnil a netouží po pomstě. Mimochodem, návštěva Skypiei měla svůj důvod, ukradl tam totiž zlato, které pak dal Doflamingovi, aby ho vzal do jeho posádky. Luffy se poté dověděl o nejsilnějších bojovnících:

z bloku C:

Jean ango boo Kelly Funk sai
 • Lovec odměn Jean Ango
 • Uživatel bojového umění Boo
 • Zabiják Kelly Funk
 • Uživatel bojovného umění Sai
 • Obrovský válečník Hajrudin
hajrudin ideo bobby funk ucy
 • Bojující býk (Ucy)
 • Boxer Ideo
 • Zabiják Bobby Funk
 • Bývalý pirát Don Chinjao
 • Lucy (Luffy)
don chinjao luffy

a z bloku D:

mumie cavendish agyo meadows
 • Gladiátor Meadows
 • Bojující lev (Agyo)
 • Pirát Cavendish
 • Šaman Mumie
 • Dobrodruh Orlumbus
acilia rebeka sulejman orlumbus
 • Válečný zločinec Sulejman
 • Gladiátorka Rebeka
 • Gladiátorka Acilia
 • Kapitán komanda Rolling Logan
 • Pyromaniak Damask
rolling logan damask

V bloku B nyní bojují:

jeet hack bellamy dagama
 • Stratég Dagama
 • Pirát Bellamy
 • Rybácký bojovník Hack
 • Zločinec Jeet
 • Gladiátor Ricky (Riku)
bartolomeo abdullah tank lepanto riku
 • Kapitán komanda Tank Lepanto
 • Zločinec Abdullah
 • Pirát Bartolomeo
 • Bojující král Elizabello II.
 • Bojovník Blue Gilly
elizabello blue gilly

Souboje

Někteří bojovníci vytvořili alianci s cílem získat dostatek času pro krále, který by měl jednou ranou – „královskou pěstí“ všechny porazit (připravení tohoto úderu mu zabere hodinu). Mnoho diváků se bouří a označují to za podvod, ale nic nezmůžou, boj je v plném proudu. Tank Lepanto bojuje s Bellamym a na plošině se objevuje i školka malých bojových ryb. Abdullah, Jeet a Hack vyhrávají své souboje, stejně tak jako Blue Gilly nebo Ricky. Jediný Bartolomeo nebojuje a výsměšně polehává. Lucy a Cavendish vše sledují z ochozu, když v tom k nim přijde Chinjao a ptá se na Garpa, přičemž si Cavendish všimne, že ho považuje za Luffyho. Cavendish chce Luffyho zabít, ale v tom zaútočí Chinjao. Naštěstí se oba vyhnuli útoku, ale Chinjao stále pokračuje. Oba se ho pokusí zastavit, ale marně, nakonec přiběhne Sai a Boo a Chinjaa zastaví. Zaměstnanci kolosea jim oznámí, že pokud nepřestanou, tak budou diskvalifikováni. Cavendish by se klidně nechal diskvalifikovat, kdyby však mohl zabít Slamáka, který se mu ale schoval na okenním parapetu. Cavendish ho šel hledat a dav se rozptýlil.

dresrosa arc
Chinjao konfrontuje Luffyho

Zpět na plošině, kde probíhají souboje bloku B. Bartolomeo všechny provokuje a klidně vykonává potřebu do vody, v tom se za ním objeví Hack a chce ho praštit. Bartolomeo se ani neotočí, ale Hackovo útok odrazí neviditelnou zdí a ještě takovým způsobem, že Hack leží na zemi v bolestech. Zbývá už jen pár nejsilnějších, mezi nimi již chybí Dagama nebo Ricky. Blue Gilly se dostane až ke královi, ten je však připraven zahájit svůj ultimátní útok. Král použije „královskou pěst“ a všechny na plošině odpálí pryč, včetně Bellamyho. Hlasatel už chce vyhlásit krále Elizabella II. za vítěze, v tom se ale rozptýlí prach a na plošině se ukáže ještě jedna silueta. Jediný, kdo ustál králův útok, je Bartolomeo, který představí své schopnosti bariéry a odhalí, že je bariérový muž. Pak už snadno porazí krále a vyhrává tak bitvu v bloku B. V jedné chodbě kolosea, která vede hledištěm, je Franky a beznohý vojáček. Vojáček chce také zničit továrnu, ale i zachránit své přátele, kteří tam pracují. Dále uvedl, že přípravy už začaly, ale než se dají do práce, chce Frankymu objasnit historii Dressrosy.

dressrosa arc
Bartolomeo se schovává za bariérou

Green Bit: Setkání s cílem výměny je tady

Po skončení zápasu v Bloku B se soutěžící nechávají ošetřit a Luffy sleduje, jak Bellamyho odnášejí v nosítkách. I když Bellamy říkal, že se nezměnil, Luffy s ním nesouhlasil. Naopak Bellamy tvrdil, že se Luffy změnil, vycíti totižl Haki daleko od něj. Nešťastně Luffyho oslovil „Slamákem“, což zaslechl i Bartolomeo.

Týmu, který má předat Caesara, zbývá v tu dobu jen 45 minut do předání. Snaží se přejít železný most, do kterého naráží bojové ryby, ale Usopp a Robin jejich útoky odráží. Law při obraně nepomáhá, aby se nevysílil, ale nechá Caesarovi uvolnit pouta, aby jim pomohl. Law má jeho srdce stále u sebe, a proto je útěk Caesara nereálný. V půlce cesty se most zboří a znemožní jim další postup. V tom vyskočí další bojová ryba, ale je chycena neviditelnými útočníky do sítě. Po chvíli si všimnou skupiny a uprchnou. Na druhý konec mostu se pak dostanou za pomoci Caesara, který své tělo použije jako horkovzdušný balón.

dressrosa arc
Bojechtivá ryba útočí

Na ostrově je hustý tropický les a několik vraků lodí, včetně lodě mariňáků. Robin zjistí, že jejich loď je tu pouze krátkou dobu, Law si vzpomněl, jak Smokerovi řekl, že pojede na Green Bit a myslel si, že je sem poslal. Caesara zachvátil strach, protože Doflamingo odstoupil z pozice Shichibukaie a on tak ztrácí svou imunitu. V tuto chvíli zbývá do výměny 15 minut a Usopp s Robin se vydávají do lesa, aby zabránili případnému přepadení. V tom uvidí skupinku mariňáků, kteří se baví s neviditelnými postavičkami, které se ptají, zda jsou mariňáci zlí či dobří. Když odpoví, že dobří, chtějí, aby složili zbraně. To však mariňáci neudělali a během okamžiku ztrácí své zbraně i oblečení. Mariňáci utečou a Robin svou schopností chytí jednu „neviditelnou“ postavičku a řekne Usoppovi, že vypadá jako trpaslík.

dressrosa arc
Robin se probouzí u trpaslíků

Skutečně se jedná o trpaslíky. Usoppa i Robin ihned uspí zvláštní anestetickou rostlinou a vezmou je do svého království. O něco později se Robin probouzí, leží na zemi a je svázána. Všimne si, že je v jakési vesnici trpaslíků, což je ve skutečnosti jejich království, království kmene Tontatta. Kolem Robin se hemží mnoho trpaslíků, jeden z nich, Leo, ji přišil k zemi svou schopností, aby nemohla utéct. Robin se omluví a oznámí jim, že nikomu nechtěla ublížit. V tu chvíli ji Leo začne osvobozovat a ukazuje tak naplno naivitu trpaslíků. Po jejím osvobození přijde za Robin Gancho, náčelník kmene Tontatta. Robin se podívá na hodiny a zjistí, že do výměny zbývá jen pár minut a pokusí se zavolat Lawovi svým Den Den Mushi. Trpaslíci ale její Den Den Mushi vypustili do přírody, a tak se Robin vyptává na východ. Trpaslíci požadují po Robin všechny její zbraně, než odejde. Robin tvrdí, že žádné nemá a trpaslíci se na ni vrhnou. V tu chvíli je ale přeruší jiný trpaslík a požaduje, aby nechali Robin na pokoji, protože je to dobrý přítel jejich hrdiny. Robin ihned dojde, že se jedná o Usoppa, který využil naivity trpaslíků.

Nyní se přesuneme do přístavního města, Acacie. Zoro se řítí městem a směr mu udává Wicca, trpaslík, který je součástí průzkumného týmu. Když Zoro skočil po meči a spadl ze střechy, objevil se před ním trpaslík, který mu ukradl meč. Wicca mu vše vysvětlí – že jsou něco jako zelení strážci země a bojují proti Doflamingovi. Nyní se musí dostat za velitelem a předat mu důležitou zprávu, ale má poraněný kotník a tak poprosí Zora, zda by ji nepomohl. Zoro je nejdříve nedůvěřivý, ale poté, co zjistí, že onou zprávou je informace o tom, že na Sunny útočí někdo z Donquixoteho rodiny, pomůže ji dostat se na květinové pole.

V koloseu mezitím začínají přípravy k souboji v bloku C a Rebecca stojí u okna a pozoruje hračky na ulici. Na ulici se také objeví Franky a beznohý vojáček na jeho zádech. Rebecca na vojáčka zavolá, že chce turnaj vyhrát a pak mohou být spolu. Vojáček popožene Frankyho a Rebecca se rozbrečí. Vojáček říká, že brečící válečník nikdy nevyhraje a že i hračka má věci, které chce ochraňovat, ale z jeho cínových očí nikdy neukápne ani slza. Zpátky na Green Bit – na jihovýchodní pláži. Do výměny zbývají pouze 2 minuty a Law s Caesarem čekají na Doflaminga. Lawovi volá Sanji a oznamuje mu, aby odtamtud uprchl, protože zpráva o Doflamingově odstoupení byla falešná. Na útěk je však příliš pozdě a u Lawa už stojí Doflamingo a Fujitora se svou skupinou mariňáků.

dressrosa arc
Setkání Shichibukaiů a mariňáků

Abychom zjistili, jak se Sanji tuto informaci dozvěděl, vrátíme se trochu v čase. V době 30 minut před výměnou je Sanji držen v jedné budově. Violet totiž slouží Doflamingovi a pomocí svého šarmu Sanjiho ošálila. Teď ho drží se svou skupinou a snaží se svou jasnozřivou schopností zjistit plán a cíle Slamáků. Sanjiho úchylná mysl jí však zabránila cokoliv zjistit a Sanji však odhalil věděl pravdu o Violet – o tom, že Doflamingo využívá Violet proti její vůli, věděl, že její slzy jsou pravé. Violet svou schopností porazila skupinu kriminálníků a Sanjimu ukázala, co na ostrově pohledávala skupina CP0. CP0 vystoupila před lid a oznámila jim, že zpráva o odstoupení Doflaminga je chybná a zveřejní se v dalším vydání novin později. Do té doby by si měli tuto informaci nechat pro sebe a chovat se jako obvykle. Když se toto Sanji dozvěděl, ihned volal Lawovi, aby ho mohl varovat…

Zpátky do doby předání. V době, kdy je ještě Law sám, se objeví Robin (její kopie) a sdělí Lawovi, že jsou pod zemí a nemohou mu pomoci, nakonec se dohodnou, že z ostrova musí uprchnout. Když Robin zmizí, Doflamingo i Fujitora jsou u Lawa. Law zjišťuje, že Doflamingo musí být Tenryubito a vzpomíná na vergova slova, která upozorňují na minulost Doflaminga. Doflamingo jednoduše odpoví, že chce Lawa zabít. Fujitora se vloží do konfliktu a ptá se Lawa, zda je se Slamáky spojenec nebo jsou to jeho podřízení. Pokud by to byli podřízení, byl by Law očištěn a stále by si zachoval imunitu. Law však oznámí, že se Slamákem na jedné úrovni. Fujitora tedy odvolá Lawa z postu Shichibukaie a svou schopností zaútočí. Útok je formě meteoritu, který na ně letí z nebes. Kromě Doflaminga, Lawa a Fujitory všichni utekli do lesa. Tito tři si s meteoritem poradí, ale kolem každého z nich vznikne obrovský kráter.

Mezitím začíná souboj v bloku C. Lucy je na plošině a Cavendish vyvádí, že mu proklouzl. Také se objevuje již zmíněné mimořádné vydání, které označuje zprávu o odstoupení Doflaminga za falešnou. Franky zatím postupuje městem s vojáčkem a volá si se Sanjim. Franky se rozhodl jít s vojáčkem na květinové pole a poté společně vtrhnout do továrny. Sanji se zatím setká s Kinemonem a společně chtějí jít do „hračkářství“, kde by měli držet Kanjura. Sanji dostal mapu k hračkářství a s Violet se má později sejít v přístavu. Zpět na Green Bit – v podzemí se Robin s Usoppem seznamují s trpaslíky. Usopp zneužil naivitu trpaslíku a řekl ji, že je potomkem Nolanda, jehož socha byla ve vesnici. Noland jejich kmen navštívit před 400 lety a pomohl jim v boji proti otrokářům. Následně Usoppa (Usolanda, jak mu přezdívají) požádají, zda by nemohl vést výpravu proti Doflamingovi.

Lucy a zápasy v bloku C

Než se podíváme na zápas v bloku C, vrátíme se na Sunny, kterou napadla Jora, další člen Doflamingovo rodiny. Jora snědla ďáblovo ovoce Ato Ato no Mi a díky tomu může věci, ale i člověka proměnit na umění. Posádka Sunny byla ovlivněna touto schopností a museli přes VDS utéct. Jora měla za úkol zabavit loď a unést Momonosukeho. Nami a Momo jsou na waweru a Brook s Chopperem na ponorce a snaží se Joru dostat pryč od lodi. Nicméně, ona je ignoruje a začne používat svou schopnosti na Sunny a účinně tak chytne Slamáky do pasti.

Zpět v koloseu. Několik zaměstnanců se snaží ošetřit gladiátora Rikyho, ten má ošklivou ránu na hlavě a odmítá sundat svou helmu. Rebecca si všimne rozruchu a pokusí se přesvědčit Rikyho, aby se nechal ošetřit. Riky odchází pryč bez jakéhokoliv slova, ale oba se navzájem poznají. V pohotovostní místnosti Donquixoteho rodiny dává Diamante Bellamymu úkol zabít Slamáka, pokud úkol splní, stane se důstojníkem v jejich rodině. Mezitím Bartolomeo mluví s Cavendishem, prý Cavendishe nenechá, aby Lucyho zabil. V tuto chvíli jsou boje v bloku C v plném proudu. Obr Hajrudin poráží své soupeře jako na běžícím pásu a Lucy si osedlá Bojujícího býka, kterého pojmenoval Ucy. Po chvíli narazí s býkem do Hajrudina, který býka s Lucym přimáčkne k zemi. Lucy útok díky svým gumovým schopnostem přežije, ale býk už není schopen dál bojovat. Lucy se rozhněvá, vyskočí k Hajrudinově hlavě a jedním úderem ho posílá k zemi. Hajrudin leží na zemi v bezvědomí a publikum je v šoku, protože vyřadil jednoho z kandidátů na vítězství! Lucy odnese býka mimo vřavu a „demoliční kanón“ Ideo odkopl obra pryč z plošiny.

Ostatní favorité bloku C se stále drží a své protivníky porážejí. Kelly Funk dokonce bije do supeře, který je již v bezvědomí a nebrání se. Musel ho nakonec zastavit jeho bratr, který nechce bojovat. Boo na něj zaútočí, ale jeho sekera se mu zlomí. Kelly žádá svého bratra Bobbyho, aby si ho „oblékl“ (později je odhaleno, že disponuje ovocem, který umožní si ho obléct jako bundu). Když si jeho tělo oblékne, smrští úderů Booa poráží. Luffymu ukradne helmu Jean, aby si ověřil, zda je to opravdu Slamák. Mezitím se Sai rozhodl pomstít Booa a bratry Bobbyho a Kellyho poráží.

Na plošině už zbývá jen pár bojovníků, včetně Chinjaa, který opět pokřikuje na Lucyho. Jean odhaluje svůj plán pochytat všechny vězně z Impel Down, ale ihned poté dostává hlavičku od Chinjaa a v souboji končí. V jiné části bojují Sai a Ideo proti sobě. Chinjao a Lucy se rozeběhnou proti sobě a oba ví, že ten, kdo jejich souboj vyhraje, vyhraje i v celém bloku C. V cestě jim stojí Ideo a Sai, ale oba jedním útokem zlikvidují a pěsti Luffyho a Chinjaa se setkávají. Na plošině zbývají jen oni dva a střet dvou Haoshoku Haki začíná.

dressrosa arc
Lucy vs Don Chinjao

Trpaslíci jsou na tahu! Gradování v bloku C!

Na Chinjaa udělal síla luffyho haki dojem, ale když mu Luffy sdělí, že chce být Pirátským králem, vysměje se mu s tím, že další protivníci mají haki mnohem silnější. Když se Luffy zmíní o Rayleighovi, je vidět, že ho Chinjao zná a pak se naštvaně ptá, co mu Garp provedl. Luffy samozřejmě nemá ponětí a Chinjao chvílema brečí. Boi a Sai je pozorují z dálky a říkají, že byli dohodnuti jinak (že nechají zvítězit jednoho z bratrů), ale když se Chinjao na něco zaměří, nikdo ho nezastaví.

Mezitím Sanji a Kinemon sledují souboj na monitoru a uvidí v dáli mariňáky. Jedná se o prapor pod vedením viceadmirála Bastilleho. Bastille si vzpomněl na Maynarda, který již delší dobu nepodal hlášení a přemýšlí, proč mu to tak dlouho trvá. Mezitím vojáček Frankymu vysvětluje dolfamingovo pravidla hraček. První zákon zakazuje všem vycházet ven po půlnoci. Všichni lidé musí být ve svých domovech a hračky musí jít také do svých domů. Druhý zákon zakazuje vstup hraček do domovů lidí a naopak. V tom uvidí, jak se jedna hračka chytí ženy, kterou prosí, aby si na ni vzpomněla. Hračka je označena za rozbitou (má tzv. lidskou nemoc) a policisté ji hodí do jámy na šrot. Franky se dozvídá, že všechny hračky byly jednou lidmi, ale Sugar je svou schopností proměnila. Touto proměnou na ně všichni zapomenou, a proto je nikdo nepozná. To už stojí před květinovým polem a vojáček mu prý vše vysvětlí až tam.

Zpět na Green Bit, kde se Law stěží uhýbá Isshovým útokům a snaží se zavolat Nami přes Den Den Mushi. V království Tontatta se Robin a Usopp najedli a trpaslíci jim oznámili útok na Doflaminga s cílem osvobodit svých 500 zajatých přátel a princeznu Mancherry. Přátelé pracují v zajetí v továrně na Smajl a princezna je držena v zámku. Skupina se dozvídá, že rodina Donquixote je na cestách a trpaslíci jsou připraveni vyrazit pod koloseum, směrem k továrně. Zatímco armáda mobilizuje, Leo vysvětluje, jak se skrz chodbu dostanou do Dressrosy. Také představí kapitány – Kabu a Bian, kteří cestují s Robin a Usoppem. Po chvíli se objeví Gancho a vysvětluje, že spor s Doflamingem nezačal nedávno, ale trvá již přes 900 let.

Mezitím dorazí Franky a vojáček na Květinové pole. Je zde několik trpaslíků, kteří si říkají Anti-Doflamingova armáda. Zoro je tady také a sleduje zápas Luffyho proti Chinjaovi. Jeden trpaslík oznámí, že se k armádě připojí i legendární hrdina Usoland s ostatními. Franky si uvědomí, že se opět jedná o jednu z usoppových lží a představí se armádě. Zoro si náhle uvědomí, že by měl být na Sunny a pomáhat Nami. Na Sunny se v tu chvíli pokouší Nami bojovat s Jorou, aby ochránila Momonosukeho a vrátila jim zpět svůj původní vzhled. Jora však vyhrává a vše kolem sebe proměňuje v „umění“. Uprostřed boje zavolá Law a oznámí, že jim předá Caesara a aby přijeli na Green Bit. Chopper se mu snaží vysvětlit, že jsou pod útokem, ale Law to nevnímá, protože má sám problémy proti Doflamingovi. Doflamingo se chlubí, že mu Luffy skočil na návnadu do kolosea a nařizuje mu, aby se vzdal Caesarova srdce. Mezitím boj mezi Luffym a Chinjaem graduje, což sleduje jak Kinemon přes obrazovku, tak Burgess nebo Cavendish.

Luffy použije techniku Red Hawk a zraní Chinjaa, který však stále bojuje dál. Začne Luffyho zesměšňovat, přičemž zmíní i Ace a Rayleigha. Luffy se ve mžiku objeví vysoko nad plošinou a oba se připravují na finální útok. Chinjao přitom vzpomíná, co se stalo před 30 lety. Vedl svou skupinu námořnictva Happo do zmrzlé země, kde byl pod extrémně tvrdým ledem ukryt poklad. Chinjao měl v té době ještě špičatou hlavu a svým útokem led rozbil, aby se dostal k pokladu. Nicméně jednoho dne potkal Garpa, se kterým svedl souboj. V tomto souboji mu Garp zatlačil špičku hlavy (tak jak tomu je teď v koloseu) a Chinjao tak už nemohl rozbít led, který ukrýval poklad. V té době přísahal pomstu vůči Garpovi a celé jeho rodině, že ho zbavila pokladu. Zpět v současnosti – Luffy zvětšuje svou ruku na velikost obří ruky a Chinjao vyzbrojuje svou hlavu haki a vyletí proti Luffymu. V tomto střetu vyhraje Luffy a posílá Chinjaa doprostřed kruhu, který se rozlomí. Zároveň se jeho hlava promění do původního, špičatého stavu. Luffy je ohlášen jako vítěz skupiny C, protože Chinjao spadl do vody, což je bráno jako mimo zápasnickou plochu. Burgess se díky Cavendishovi dozví, že Lucy je ve skutečnosti Slamák Luffy.

Temná historie Dressrosy: Pravda o rodině Donquixote

Začátek dalších bojů je posunut, protože je nutno opravit stadion. Luffy si jde odpočinout, ale okamžitě ho napadl Cavendish. Bartolomeo potká dvojici bojovníků, kteří si dělají legraci z Luffyho a Bartolomea to tak naštve, že je napadne a Luffyho brání. Ukáže se, že byl tehdy v Loguetown, když Luffy prohlásil na plošině, že se stane Králem pirátů. Jeho slova a činy inspirovaly Bartolomea a sám se vydal na moře.

Luffy stále zápasí s Cavendishem, drží jeho meč a nehodlá ho pustit. Bartolomeo vše sleduje z poza rohu, když v tom přijde Don Chinjao. Chinjao však nepřišel bojovat, ale vyjádřit svůj vděk za to, že má opět špičatou hlavu. Luffy o tom ale neví a utíká do bezpečí. Rebecca ho chytí za ruku a spolu odcházejí, přičemž projdou kolem Burgesse, který přes Den Den Mushi mluví s Černovousem. Luffy se zastaví a prohodí s ním pár slov. Poté se odeberou ke stánku s jídlem, kde mu Rebecca koupí jídlo a zavede ho do místa, kde jsou uvěznění gladiátoři. Luffy se cpe, když ho najednou chytí zezadu a znehybní. Rebecca se ho pokusí svým mečem bodnout, Luffy se ale vytrhne a Rebeccu odzbrojí. Luffy ukáže své milosrdenství a Rebeccu nepotrestá. Dále se ukáže, že ho chytili gladiátoři, kteří musí bojovat do konce života, protože se nějak vzepřeli Doflamingovi. Rebecce chtěli pomoct, aby měla o jednoho protivníka méně a mohla tak vyhrát Mera Mera no Mi a pomstít se Doflamingovi.

Rebecca nechce být stále chráněna, ale chce ochránit vojáčka, kterého Luffy potkal před koloseem. Luffy je zmatený a Rebecca mu vysvětluje, že všechny hračky jsou živé a vojáček je jediný, kdo se o ni staral, když její matka zemřela. Luffy jí zbytky jídla ze země (během souboje mu jídlo vypadlo), aby nic nepřišlo nazmar a v té chvíli také vyhlašují začátek bojů v bloku D. Rebecca se chce setkat s Luffym v dalším kole a odchází, přitom vzpomíná na svou minulost.

Když byla Rebecca malá, žila nedaleko hradu s matkou v malém domku. Nicméně, jednoho začal palác hořet a piráti napadali lidi. Rebecca se svou matkou, Scarlet, se utíkali schovat do květinového pole. Po dvou dnech skrývání si uvědomili, že potřebují nakoupit jídlo, aby nehladověli. Tak se Scarlet vydá do království, kde ji však zabije Diamante. Vojáček přinese zpět do květinového mrtvé tělo rebečiny matky s tím, že ji nedokázal ochránit. Jejím posledním přáním bylo přinést jídlo své dceři. Vojáček Rebecce vysvětlí, že nový král hledá všechny z královské rodiny a ji ochrání, i kdyby ho to mělo stát život.

dressrosa arc
Vojáček a Scarlet

Rebecca stále truchlí a nejprve nechce mít s vojáčkem nic společného a míří zpátky do města. Vojáček si najde práci a stále se stará o Rebeccu. Našel jí domov a pokaždé, když se k domu vracel, položil ji na parapet květní lístek, aby ji ubezpečil, že je pořád s ní. Jednoho dne ji vojáček ochrání od banditů, kteří ji chtějí prodat do otroctví, v ten samý den odcházejí, protože je na vojáčka vypsána odměna. Zpátky do současnosti – Rebecca vstupuje na plošinu a musí čelit urážkách a posmívání lidí z tribun. Všichni, včetně bojovníků ji nenávidí. Vše sleduje i Luffy, který je naštvaný, ale nemůže nic udělat. V tu chvíli na scénu přijíždí Cavendish na koni. Všichni jsou jeho krásou ohromeni, ale on brání Rebeccu, což se mnoha lidem nelíbí. Bitva v bloku D začíná!

Zpět na Květinové pole, kde vojáček připravuje útok na Doflaminga. Zmíní se, že vše začalo před deseti lety, když přišla rodina Donquixote. Usopp mezitím přemýšlí, kdy z boje uteče…Mezitím se Zoro v Akacii snaží vrátit na Sunny, přičemž mu Wicca pomáhá s orientací. Zároveň Zorovi vypráví, že trpaslíci znají tváře důstojníků z rodiny Donquixote, kteří zdecimovali město před deseti lety. Zoro brzy narazí na Sanjiho a Kinemona a vysvětluje mu situaci, za rohem se objeví Violet a sdělí jim, že loď je pod konrolou Jory a plaví se ke Green Bit. Na lodi, která je přeměněna do jiné podoby Brook zdánlivě zradí ostatní a sympatizuje s Jorou. Jora se je chystá zabít a Brook požádá o své housle a smyčec v původní podobě. Jora mu vyhoví a Brook toho využije a Joru přesekne. Tím přestane působit schopnost ďáblova ovoce a všichni se promění do původní podoby.

dressrosa arc
Brook poráží Joru

Mezitím byl na Green Bitu Law poražen a Doflamingo s Isshem jsou u něj. Doflamingo mu vypráví o 20 králích, kteří založili světovou vládu, přitom drží Caesarovo srdce v ruce. 19 těchto králů se přestěhovalo do Mariejoisu (kromě rodiny Nefertari z Alabasty) a nyní jsou známí jako tenryubito. V opuštěných královstvích byli zvoleni noví králové. V případě Dressrosy začala vládnout rodina Riku poté, co do Mariejoisu odešla rodina Donquixote. Zatímco Law musí poslouchat Doflaminga, který čeká na Sunny, Sanji a Zoro se rozdělí. Sanji běží na pomoc Nami a Zoro s Kinemonem se snaží dostat do kolosea, aby varovali Luffyho. Kinemon dostal od Sanjiho mapu k domu hraček, kde by měl být držen jeho přítel. Zoro s Kinemon stojí před koloseem a přemýšlí, jak se tam nenápadně dostat, přitom je za mřížemi pozoruje Bartolomeo.

V královském paláci zatím probírá Baby 5 s Gladiusem zradu Violet. Sanji a Violet tou dobou míří na koni (hračce) ke Green Bit, aby dostihli Thousand Sunny. Violet svou schopností zjistila, že se všude hemží mariňáci. Na Thousand Sunny už Slamáci zbyli Joru a chtějí se dostat za Lawem. Law si uvědomí, že loď je blízko, a proto je čas vypadnout. Také se ukázalo, že Law celou dobu blafoval – srdce, které má Doflamingo není Caesara, ale neznámého mariňáka. Law využije chvilku nepozornosti a pomocí své schopnosti Schambles zmizí i s Caesarem. Loď mezitím dorazí kousek od břehu Green Bit a Slamáci musí čelit bojovým rybám. Law chce Doflaminga odvést od lodi, což se mu však nedaří a Mingo míří přímo k lodi. Když už se chystá k útoku, objeví se Sanji a svým Diable Jambe kopem trefí Doflaminga. Ten je rád, že se konečně objevil někdo silný.

dressrosa arc
Sanii vs Mingo

Chvíli spolu bojují, ale nakonec Mingo Sanjiho znehybní svými vlákny a chystá se ho zabít. V poslední chvíli ho Law vymění za kus dřeva a Sanjiho tak zachrání. Pak se společně přesunou na loď a baví se o současném stavu svého plánu. Law říká, že mají ještě čas, ale musí si pospíšit na Zou. V tom už na ně letí Doflamingo, pálí na ně mariňácká loď a dokonce se na ně řítí i meteorit. Law meteorit usměrní do lodě a Chopper poté využívá Coup de Burst. Slamácí uniknou a Law se přemístí na most, kde už je i Doflamingo. Law mu prozrazuje, že továrna na Smajly bude zničena a Kaido pak Doflaminga zabije. Teď je však čas vyřešit třináct let staré nevyřízené účty…Law propustí Joru a bitva mezi nimi začíná!

Zpátky na moři, kde se Naminina skupina snaží vrátit na Dressrosu. Sanji zjistí, že jsou Robin, Usopp a Franky spolu a jde se podívat za Momonosukem, který je nervózní. Vzpomněl si totiž, jak viděl dříve Doflaminga mučit nějakého podřízeného. Nicméně při pokusu o útěk byl zajat. Sanji dále vzpomíná na to, jak jel na koni s Violet, která ho informovala o situaci na lodi. Nyní je Zoro s Kinemonem před koloseem a ptají se Bartolomea na Luffyho. Mezitím Rebecca bojuje v bloku D. V přízemí se jde Sai podívat, proč ještě nepustili Don Chinjaa z ošetřovny. Lékaři ho ihned přijmou a následně ho nechají spadnout do tmavé podzemní místnosti, kde jsou samé rozbité hračky. Spadli sem i ostatní soutěžící, jako např. Elizabelo, Hack nebo Chinjao. Mezi dalšími se objeví i král Riku, který zde bojoval pod přezdívkou Ricky. Chvíli probíhá výměna názorů mezi jednotlivými bojovníky, vše se náhle změní tím, že Saie chňapne Trebol a tahá ho ven z místnosti. Když ho vytáhne je přeměněn na jednu z mnoha hraček a pustí ho do města. Sai nemůže ovládat své pohyby a mluvit nahlas, prostě musí být otrokem svého těla.

Zpět na květinovém poli. Gancho vysvětluje, jak to bylo před 900 lety. Kmen Tontatta přišel na Dressrosu, aby našel prostředky k zabezpečení kmene. Rodina Donquixote jim přislíbila pomoc, ale ve skutečnosti je pouze zotročila a využívala. Nepamatují si moc z Prázdného století, ale ví, že v tu dobu se vlády ujala rodina Riku. Riku se dozvěděl o trpaslících a omluvil se jim. Také vytvořil legendu o vílách, aby odčinil hříchy krutovlády. Dále království vzkvétalo, dokonce země pomáhala dalším zemím… až do jednoho dne, kdy si pro trůn přišel Doflamingo. V tu chvíli nastala opět temná doba. Robin se ptá vojáčka, proč všichni nenávidí Rebeccu. Vojáček vysvětluje, že je to kvůli nevysvětlitelnému chování krále Riku. Vojáček se snažil Rebeccu ochránit před Doflamingem (který chtěl vyhladit celou královskou rodinu), ale nakonec ji chytili a skončila v koloseu. Nakonec řekne, že to on je její otec.

dressrosa arc Mezitím Rebecca stále bojuje v koloseu. A vojáček začal vyprávět o té zlomové noci, kdy se Doflamingo vrátil na Dressrosu. Doflamingo se objeví v královské pokoji, kde je Riku sám a požaduje mu 10 milionů beli za to, že ho nechá i nadále vládnout. Pokud nabídku nepřijme, může se Doflamingo zmocnit země násilím. Riku seznámí své vojáky se situací a snaží se vybrat požadovanou částku v celém království. Lidé jsou nejdřív nerozhodní, ale když k nim král promluví, chtějí mu pomoci. Král Riku se však náhle objeví v ulicích města a napadá mečem každého, kdo mu stojí v cestě. Zanedlouho se podobně začínají chovat i vojáci, útočí mezi sebou i na civilisty. Všechny tyto lidi ovládá Doflamingo svou schopností a nutí je proti jejich vůli bojovat. Vše je součástí plánu a nová královská rodina se objevuje na scéně. Mone(t) jim otevře dveře a do královské paláce vstupují piráti Donquixote Doflaminga. Oznamují všem, že přišli zem zachránit. Bojují proti bezmocným vojákům a lidem tak dodávají falešný pocit, že jsou to zachránci. Lidé začnou Doflaminga oslavovat a tak se za jednu jedinou noc stal novým králem Dressrosy.

Violet (tehdy ještě princezna Viola) uzavřela s Doflamingem dohodu. Bude pro něj pracovat, ale Doflamingo nechá krále Riku žít. I většina vojáků dále žije. Vojáček ještě připomíná, že když se někdo stane hračkou, jeho blízcí na něj ztratí vzpomínky. Přeměněné hračky jsou tedy plné zášti vůči Doflamingovi, a na to také sází vojáčkův plán. Nyní už ví, že zpráva o odstoupení Doflaminga je falešná a plánují operaci SOP na dnešek. Mezitím sedí Chinjao s králem Riku dole na šrotišti. Don Chinjao už si ani nevzpomíná na své vnuky (jsou přeměněny na hračky). Luffy se v tuto chvíli schází s Kinemonem a Zorem. Z dálky se za ním přibližuje Bellamy.

dressrosa arc
Smetiště

Příval paniky: Roznětka, která v Dressrose zapálila sud střelného prachu

Bellamy se připravuje sejmout Luffyho, ale v tom ho vyruší Dellinger. Dellingera za ním poslal Joker v případě, že Bellamy neuspěje. Zpět na most, kde probíhá souboj mezi Doflamingem a Lawem. Doflamingo má navrch ale souboj pozdrží Diamante, který oznamuje, že je Violet zradila. Doflamingo si to už uvědomil při konfrontaci se Sanjim, ale štve ho, že neví, co mají Slamáci za lubem. Pak pošle Laa G k továrně, pro případ útoku. Doflamingo pak Lawa zesměšňuje, ale ten věří, že písmeno „D“ opět rozpoutá bouři.

Mezitím, co spolu Luffy, Zoro a Kinemon mluví, mariňáci obkličují koloseum. Kinemon pak zavolá skupině, která je na Sunny. Ozve se i Franky a jejich antidoflamingovská armáda. I přes Luffyho naléhání se Franky rozhodne v plánu pokračovat a továrnu zničit. V tu chvíli se Doflamingo přesune do města a je všem na očích. Law je poražen a Doflamingo do něj střílí z pistole. Zoro se na něj hned vrhne, ale cestu mu zkříží Fujitora. Ukazuje se, že Fujitora je mariňácký admirál. Luffy to vše sleduje, ale nemůže jim pomoci, protože mříže jsou z mořského kamene a Luffy je nerozbije. Fujitora a Doflamingo, který nese Lawa uniknou do paláce, kde si chtějí promluvit. Poté, co zmizí se objeví mariňáci a jdou po Zorovi a Kinemonovi. V tom se u Sunny objeví loď Big Mom a Slamáci se tak musí rozhodnout. Nakonec se dohodnou, že se Sunny budou pokračovat na Zou. Plán je tedy takový, že se Sunny uniknou Big Mom na cestě do Zou, Franky zničí továrnu na Smile a Luffy po skončení v koloseu zachrání Trafalgara.

dressrosa arc
Fujitora s Doflamingem zajmuli Traflgara

Zpět v koloseu. Dellinger poslechl rozkaz a brutálně zbil Bellamyho. Od jisté smrti ho zachránil Barolomeo, který ho ochránil svou bariérou. Dellinger je naštvaný a vyhrožuje jim. Pak mu ale zavolá Diamante s tím, že chce, aby šel hlídat továrnu na Smile. Dellinger tak odejde a Bartolomeo se postará o Bellamyho. Mezitím ve skupině trpaslíků vysvětluje vojáček plán operace SOP. Mají za úkol se proplížit přístavištěm k zajatým trpaslíkům a osvobodit je. Dále musí nějakým způsobem přemoct Sugar, aby přestaly její schopnosti fungovat a hračky se tak zpět proměnily v lidi. Aby Sugar ztratila vědomí, chtějí použít Tatabasco, silné koření, které je podobné bobulím, které ráda jí. Mezitím v koloseu hledá Luffy východ a narazí na Bartolomea a Bellamyho. Luffy se dozvídá o Bellamyho situaci a také o tom, že zde není východ z kolosea. V tom k nim ale někdo přichází. Když ho Luffy uvidí, začne plakat. Náhle se ocitáme před koloseem, kde jsou Luffy, Zoro a Kinemon přestrojení a běží ostatním na pomoc. Zoro je zmatený, že Luffy stále pláče, ale on nechce říct důvod. Dále vidíme Koalu, členku Revolucionářské armády, jak volá přes Den Den Mushi někomu, kdo má ten samý převlek, jako měl Luffy v koloseu. Jediné, co z Luffyho vypadne je vzpomínka na někoho, o kom si myslel, že je mrtvý.

arc dressrosa

Opět u Frankyho. Skupina už se dala do pohybu a Franky se teď nachází před vstupem do továrny. Hlídá ji však několik Doflamingových vojáků v čele se Seňorem Pinkem. No Franky na nic nečeká a začíná střílet. Přes Den Den Mushi slyší ten útok i Doflamingo s Fujitorou a Trebol, který ujišťuje Sugar, že o ni nikdo neví. Mezitím je Robin a Usopp s trpaslíky na cestě do podzemního přístavu. Během cesty se dozvídáme o hierarchii Donquixotovy rodiny a padne slovo i o Monet a Vergovi.

arc dressrosa

Operace S. O. P.: Samostatné plány odhodlanosti

V koloseu stále bojuje Rebeka a postupně se ukazují další silní soupeři. V podzemním přístavu je Robin a Usopp s několika trpaslíky. Trpaslíci chtějí, aby je vedl Usopp a vysvětlují mu, kde se nachází jejich cíl, Sugar. V tom k nim přijdou dva strážní, ale než se stačí rozkoukat, už je trpaslíci svlečou a zbijou. Slamáci si vezmou jejich oblečení a vrhnou se do věže. Mezitím jede skupinka strážných výtahem a vyletí na ně vojáček. Během souboje se mu vybaví vzpomínky na to, jak trénoval Rebeku. V koloseu mezitím všichni soutěžící spadnou. Nikdo neví, co se stalo (později se ukáže, že za vše může Hakuba, alter ego Cavendishe). Uprostřed bojiště stojí jedna osoba a tou je Rebeka. Tím, že vstala, vyhrála souboj ve svém bloku. Rebeka je posledním postupujícím, a tak se začínají přípravy na finále. Souboj sledoval i Doflamingo, který vězní krále Riku v paláci. Luffyho skupinka se zatím sejde s Violou, která se je tajným výtahem pokusí dostat do paláce. Franky mezitím stále pokračuje v souboji se Seňorem Pinkem, když se u nich najednou objeví Machvise (člen Donquixotových pirátů) a Marina. Issho však ujišťuje Doflaminga, že není jeho spojenec a jedná pouze tak, jak musí. Pak ale vysloví myšlenku, která Doflaminga velice zklame, a totiž to, že Fujitora chce zrušit systém Shichibukaiů. Nicméně prozatím nebudou nepřátelé.

V koloseu zatím nastoupili finalisté a čeká se na zahájení posledního kola. Objeví se ale nějací piráti, kteří nechtějí, aby Rebeka bojovala. Diamante je však snadno přemůže, aby souboj mohl konečně začít. Bojové ryby, které plavali všechna kolem bojiště jsou nyní o třídu silnější a jedna nese na zádech ovoce Mera Mera no Mi. Ten, kdo se ho zmocní nebo zůstane stát v ringu jako poslední, bude vítězem. Souboj začal a u obrazovky je i Doflamingo. Luffyho skupina se mezitím objevila u paláce a zprávy o něm se šíří až k Doflamingovi. Ten je přirozeně zmaten, protože si myslel, že bojuje v koloseu. Tam je však místo něj osoba, která si vzala jeho převlek. Zpět do přístavu. Ve výtahu, kde bojuje vojáček, se objeví Lao G (člen Donquixotových pirátů) a lehce vojáčka porazí. Mezitím Luffy se Zorem naráží na dalšího člena Donquixotových pirátů, Picu. Pica snědl ďáblovo ovoce, které mu umožňuje manipulovat a stát se kamenem. Na starost si ho bere Zoro a Luffy s Violou pokračují dál.

arc dressrosa
Pica se objevuje před Slamáky

Zpět v koloseu. Boje jsou v plném proudu a hned se ukázala ryba s ovocem Mera Mera. Luffyho nástupce ukazuje, že dokáže konkurovat i takovým jako Burgess nebo Diamante. Mezitím vidíme, jak je věži Trebol s Sugar. Společnými silami proměňují bojovníky z kolosea na hračky. Leo nese koření, které chce zaměnit za bobule, které jí Sugar. Už chce vyrazit, ale Robin ho v poslední chvíli zastaví. Má totiž strach, že když dokonale trefil mouchu svou schopností, trefil by i Lea. Mezitími jsou zotročení trpaslíci, kteří vyrábějí Smily, káráni strážnými. Robin vymyslí plán, jak odlákat Trebola. Jde a odvede ho pryč, protože jejich oddíl potřebuje pomoct. Mezitím co Robin jde pryč s Trebolem se trpaslíci dostali k Sugar. Ta se je snaží nachytat na jejich naivitu, ale díky Usoppovi jí zatím vzdorují. Když však zaútočí, část trpaslíků přemění na plyšové medvídky, kteří mají za úkol bojovat s ostatními trpaslíky. Trebol mezitím odhalí, že se jedná o past a vrací se zpátky. Robin ale stihla vrátit k Usoppovi a Trebol použil loď a poničil s ní věž, kde byla Sugar. Trebol pak přechytračí Lea, který mu poví o Slamácích. Když už se dozví vše potřebné, využije své schopnosti a zraní všechny trpaslíky. Mezitím poražený vojáček opět myslí na Rebeku a vzpomíná na to, jak jí řekl, že půjde po Doflamingovi.

Zpět v koloseu. Diamante se diví, proč má Rebeka tak tupý meč, avšak neodradí ho to a uštědří ji nejednu ránu. Pak Rebece řekne, že její matku zabil on. Mezitím se v přístavu vojáček pomalu vzchopil a Usopp zjišťuje, proč vlastně vojáček vede armádu. Sugar s ním totiž neuzavřela smlouvu a taková hračka má pak svou vůli. Před tím, než se z něj stala hračka… to byl Kyros, nejlepší gladiátor, který kdy v koloseu bojoval. Když vojáček uteče před Laem G, narazí na dalšího důstojníka, tentokrát na Gladiuse. Gladius chytí vojáčkovo přátele, Ranpa a Kabua. Když je těžce zraní, chytí i vojáčka a chce ho nechat za pomoci své schopnosti vybouchnout. Těsně před tím, než to udělá, se objeví Viola s Luffy, který vojáčka zachrání. Všichni pak Gladiusovi utečou, a dostanou se o patro výše. Gladius, který je pronásledoval uvidí Kinemona, který je v převleku Doflaminga. Gladius naštěstí Kinemona nepozná a myslí si, že je to „Mladý pán“, jak Mingovi říkají. Kinemon se tak dozvídá, že Momo zmizel na smetišti. Luffy se dostane k Doflamingovi, ale zatím pouze poslouchá za zdí. Vojáček zjišťuje, že je král Riku celou dobu naživu a vzpomíná na dobu, kdy se poprvé setkali.

Zpět k Robin, která se za pomoci své schopnosti ďáblova ovoce snaží dostat bobuli do Sugařiny pusy. Nedá si však pozor a Sugar se jí dotkne, a tak ji přemění na hračku. Jediný, kdo je může zachránit je Usopp. Ten však bere nohy na ramena a utíká pryč. Když však utíká pryč, slyší zraněné trpaslíky, jak volají jeho jméno: Usolande!!! Usoppovi nedá svědomí a vrátí se zpět, aby se utkal s Trebolem. Všem sdělí, že není hrdina, nýbrž odstřelovač Slamáků a pustí se do boje. Mezitím se dozvídáme, že Kyros pochází z chudinské čtvrti, kde ho našel král Riku a ukázal mu koloseum. Když si však vybojoval svobodu (byl v koloseu protože zabil několik lidí), neměl se kam vrátit a stále bojoval. Nakonec ho král Riku přesvědčil, a Kyros se stal kapitánem královské armády. Pak poznal princeznu Scarlet, se kterou se hodně sblížil. Scarlet si vybrala Kyrose namísto královské rodiny a odstěhovala se pryč. Později se jim narodila holčička – Rebeka. Toho dne, kdy Doflamingo převzal trůn, doběhl Kyros do paláce. Piráti ho však přivázali za nohu a chtěli zabít krále Riku. Kyros si ale odsekl nohu a napadl Doflaminga. Než však stihl cokoliv udělat, Sugar ho přeměnila v hračku. Jako vojáček pak rychle s králem Riku utekli. Když se dostali ven z paláce, chvátal vojáček za Scarlet. Scarlet však nedodržela slovo, že zůstane doma a vydala se do města. Tady jí potkal Diamante a zastřelil. Od toho dne, byli vojáček a Rebeka sami.

Opět u Frankyho. Machvise a Senor Pink spolu s Mariňáky Frankyho dostanou, a on spoléhá pouze na Usoppa. Usoppa však lehce zpacifikuje Trebol a pořádně mu naloží. Když už není Usopp skoro při vědomí, přijde k němu Sugar a dá mu to koření, které jí přinesli trpaslíci. Po spolknutí náhle Usopp „ožije“ a udělá takový výraz, že Sugar upadne do bezvědomí. To má za následek, že se všechny hračky promění zpátky. Všichni služebníci, se tak opět proměnili v lidi. Všude po celé Dressrose se hračky proměňují na úředníky, vladaře, vojáky a dokonce i zvířata. Všichni tak teď oslavují Usoppa, jako svého hrdinu.

arc dressrosa
„Usopp "poráží“ Sugar .{color: gray}"

Zbavení kletby: V Dressrose nastává chaos

arc dressrosa Proměny ihned využije vojáček (nyní už Kyros) a vrhne se na Doflaminga. Sdělí Rikuovi, že ho jde zachránit a usekne Doflamingovi hlavu. Mezitím si Rebeka v koloseu vzpomíná na svého otce a Lucy rozbíjí celou plošinu. Tu se objeví bojová ryba s truhlou, kde je ovoce. Lucy si jí všimne a ihned je u ní a drží ovoce ve svých rukách. Hlasatel ihned oznamuje, že mají vítěze. Lucy sebere Rebeku a ihned ovoce sní. Všichni jsou ohromeni a ještě se ani nerozkoukají a Lucy používá techniku ohnivé pěsti a rozbije zem kolosea. Mezitím se v přístavu probrali všechny hračky (nyní už lidé) a oslavují svého hrdinu – boha, Usoppa. Zpět v koloseu. Když Lucy snědl ovoce, ihned všichni vědí, že to nebyl Slamák. V tu chvíli se dozvídáme o členech Revolucionářské armády – o Hakovi (bojovníkovi z kolosea), Koale a konečně o záhadném bojovníkovi, který si vzal Lucyho převlek – o Sabovi. Sabo je nyní náčelníkem štábu revolucionářské armády, a tedy pravou rukou Dragona. Důvodem jejich příchodu je obchod se zbraněmi, který podporuje nejednu válku.

arc dressrosa
Revolucionáři v Dressrose

Opět v paláci. Kyros osvobozuje krále a Luffy spěchá za Lawem. Všichni si myslí, že je Doflamingo po smrti, ale najednou se objeví Pica a Doflamingova hlava promluví. Oznámí všem, že je nucen použít „Ptačí klec“. V přístavu zatím Trebol s Diamantem sjednávají pořádek a bojují s piráty. V paláci se objeví druhý Doflamingo a ukazuje se, že ten s uříznutou hlavou je vláknový klon. Luffy a Kyros s Doflamingem bojují, ale ten je snadno poráží. Pica všechny kromě Donquixoteho rodiny vyhodí ven před palác pomocí své schopnosti. Nyní už vidíme, co je vlastně „Ptačí klec“ zač. Jedná se o obrovskou klec z vláken, které obepínají celý ostrov a znemožňují tak všem ostrov opustit. K tomu všemu používá Doflamingo schopnost parazitického vlákna (podobně jako použil na krále Riku té noci, kdy se ujal trůnu), které donutí lidi hýbat se jako loutka tak, jak si Doflamingo přeje. Tyto „loutky“ teď útočí mezi sebou a v ulicí vládne chaos.

arc dressrosa
Ptačí klec v Dressrose

Zavřeni v kleci: Doflamingova ohavná lovecká hra s odměnami

Teď, když nikdo nemůže z ostrova, se na všech obrazovkách ukáže Doflamingo. Vysvětluje, že ptačí klec bude aktivní do doby, než budou splněny jeho podmínky. Mezitím některé budovy stouply do výšky, včetně továrny na SMILE a paláce. V tomto okamžiku se také setkávají členové Revolucionářů s Robin a Usoppem, Bartolomeem a také s Kinemonem. Doflamingo nepřestává a dává všem na výběr: „Dobře si rozmyslete… jestli půjdete po mé hlavě… nebo mi přinesete hlavy mých nepřátel“. Jen tyto možnosti zruší ptačí klec. Dále vysvětluje, že každý z jeho nepřátel má určitý počet hvězd, kdy za každou zaplatí Doflamingo 100 milionů belly. Doflamingo chce následující hlavy (v závorce počet hvězd):

 • Gladiátorka Rebeka (1)
 • Démoní dítě Nico Robin (1)
 • Bludička Kinemon (1)
 • Bývalá proncezna Viola (1)
 • Kyborg Franky (1)
 • Bývalý kapitán armády Kyros (2)
 • Pirátský lovec Zoro (2)
 • Náčelník štábu revolucionářské armády Sabo (3)
 • Slamák Luffy (3)
 • Chirurg smrti Trafalgar Law (3)
 • Bývalý král Riku Dolde III. (3)
 • Bůh Usopp (5)
arc dressrosa

Každý je ohodnocen podle toho, jak se podílel na nynější situaci, a podle Doflaminga je Usopp tím hlavním důvodem, proč se vše takto událo. Lidé ve městě šílí a hon za penězi začíná. Piráti, kteří Slamákům pomáhali nyní chtějí peníze a tak se obrací pro nim. Aby Doflamingo vše urychlil, bude ptačí zmenšovat, a protože vlákna nelze nijak přeseknout, budou tato vlákna kráje barák po baráku. Luffy nyní mluví s Rebekou přes Den Den Mushi a oznamuje jí, že její táta je velký válečník z kolosea – Kyros (vojáček). Dále však slibuje, že Doflamingovi nakope prdel. Law si uvědomuje, že když porazí Doflaminga, Kaido se rozzlobí právě na ně. Luffy je však rozhodnutý a chce to udělat hlavně pro samotnou zemi.

Opět v paláci. Na střeše se sešli skoro všichni Donquixoteho piráti a probírají nynější situaci. Nižší členové se začnou Picovi posmívat kvůli jeho nízkému hlásku. Ostatní to ale naštve a tyto členy zabijí. Doflamingo nikdy neodpustí nikomu, kdo se směje jeho rodině. Franky mezitím zmizí Seňorovi z dohledu a míří do továrny, která se zvedla na úroveň země. V tom k Machvisovi se Seňorem přistane Luffy s Lawem. Dále se tu objeví i Zoro a Dellinger. Luffy nechce s nikým bojovat, a proto je odbývá a běží k paláci. Do cesty se mu ale postaví admirál Fujitora. Luffy se ho snaží ignorovat a běžet dál, ale v tom se před nimi objeví obrovská kamenná socha, kterou vytvořil Pica využitím své schopnosti. Picvovo velká pěst míří na Luffyho, ale ten se ji vyhne. Poté se k Luffymu přidají někteří válečníci z kolosea, kteří chtějí splatit dluh za to, že je Usopp vysvobodil. Všichni chtějí sejmout Doflaminga, a proto se společně vydávají k paláci.

arc dressrosa
Pica v podobě obří sochy

Dostaňte Doflaminga! Nebezpečný závod na plošinu

Luffy na býkovi a ostatní gladiátoři míří na plošinu. Luffymu vadí, že ostatní mají stejný cíl jako on, ale zatím je nechává být. Pica hrozí dalším útokem, ten však překazí Elizabello svou královskou pěstí. Luffy vyleze na obrovskou sochu a bojuje s Picou. Nakonec však boj přenechává na Zorovi, který s ním má nevyřízené účty. Zoro tedy bojuje s Picou, zatímco gladiátoři v čele s Luffym běží směrem k plošině. Na plošině už jsou ale připraveni Donquixoteho piráti, kteří chtějí bránit mladého pána. Kyros mezitím bojuje o vlastní přežití, protože na něj ostatní útočí kvůli odměně. Usopp, Robin, Bartolomeo a další jsou právě v koloseu a prchají před dalším davem, který usiluje o jejich hlavy. Viola v tuto chvíli našla klíč k poutům, kterýma je Law připoután. Dále prohlašuje, že Slamákům věří a pomůže jim jak jen bude moct. K ní se přidávají i samotní Tontaťané.

Rebeka se tak vydává s klíčem za Luffym a Tontaťané jdou s ní. Mají však ještě jiný úkol, a to zachránit svou princeznu Mancherry, kterou Doflamingo vězní ve věži. Palác je nyní nově zformovaný, okolí něho jsou plošiny, kterým se říká úrovně. Na nejvyšší úrovni se nachází květinové pole a palác. Luffy je nyní na první úrovni. Zatímco Franky už dorazil k továrně a opět se tam setkal se Seňorem, Sabo narazil na Marinu. Obyčejní mariňáci proti němu nic nezmůžou, a proto s ním začne bojovat i Bastille. Tomu ale Sabo rozlomí meč a brzy ho porazí. V tom se do oje vloží Fujitora. Začne z nebe sesílat meteority, které se o ptačí klec rozřežou do menších. Sabo mu poví o tom, jak je to s ním a Slamákem a jejich souboj začíná.

arc dressrosa
Poloha Donquixoteho pirátů

U plošiny probíhají bitvy a Bratři Funkové nalákají Luffyho do pasti. Navedou ho do tunelu, který nikam nevede a je zatopený. Když je Luffy na konci, objeví se tam Doflamingo a zraní býka, na kterém Luffy jel. Nakonec se tam objeví jiní gladiátoři a Luffymu pomohou, dále se ukáže, že tam byl pouze Doflamingovo klon. Rebeka se zatím s Robin a Bartolomeem vydají na plošinu. Aby je stihli dohonit, poletí na roháčích. Na střeše paláce sedí samotný Doflamingo s Diamantem a Picou. Přijde za nimi Bellamy, který chce vysvětlení. Mezitím už se Donquixoteho rodina zapojila bojů, konkrétně Dellinger bojuje se Sulejmanem, kterého porazí. Dále se do bojů zapojí Machvise, Lao G nebo Baby 5. Aby byl Luffy brzo nahoře, přijme pomoc od Cavendishe, který se nabídne, že je sveze nahoru koněm. Do toho se k nim vetře Kyros a společně s Lawem tedy míří do další úrovně.

Zpět pod koloseem. Kinemon se dostane až na smetiště, kde hledá Kanjura. Aby se dostali ven, využije Kanjuro své schopnosti a nakreslí ptáčka. Tato kresba náhle ožije a ptáček je pomůže vynést ven. Ostatním nakreslí žebřík, aby mohli jít za nimi. Mezitím se Luffy dostal na další úroveň, kde se setká s velkými loutkami. Během toho Zoro používá své Santoryua rozřízne Picovu sochu vejpůl. V továrně na SMILE se trpaslíci vzbouří a snaží se uniknout. Cestu jim ale zatarasí šéfka továrny, Kjuvin. Trpaslíky nasává do vysavače až do doby, než se ve dveřích objeví Franky. Nyní stojí Franky proti ní a proti Seňorovi Pinkovi. Viola pomocí své schopnosti najde Macherry a zavolá Leovi její přesnou polohu. Robin, Bartolomeo a Rebeka letí dále k paláci, ale náhle je zasáhnou výbuchy. Za nimi stojí Gladius, který trefil Robin a Bartolomea. Rebeka pokračuje dál a Robin se snaží Gladiuse zpacifikovat. Viola dále zjišťuje, že se Sugar probrala z bezvědomí.

arc dressrosa
Kanjuro

Luffy je mezitím s Cavendishem u paláce, kde bojují s velkými loutkami. I když je zdánlivě porazí, loutky se opět zvednou a pokračují v boji. V tom se k nim přidá Bartolomeo a Robin, kteří chtějí zaměstnat Gladiuse a umožnit tak Luffymu snažší postup dále. Také jim poví o tom, že před nimi čeká Rebeka s klíčem k poutům. Rebeka je v tuto chvíli na květinovém poli, není však sama – je tu i vrah její matky, Diamante. Zpět k Luffymu, Bartolomeo jim postaví schody do další úrovně a sám se pouští do boje se Gladiusem. Mezitím proti sobě stojí ve městě Sabo a admirál Fujitora. Sabo zahajuje útok, ale Fujitora se lehce brání. Stejně tak začal i boj na květinové louce, kde Diamante útočí na Rebeku. Ji ale ochrání Kyros a svým mečem zraňuje Diamanteho. Po chvíli za nimi dorazí i Luffy s Lawem, který si konečně může odemknout pouta. Díky tomu používá svou schopnost a unikají před Diamantem, kterého si bere na starost Kyros. Během toho se Usopp připravuje znovu skolit Sugar, nyní se o to pokusí z dálky za pomoci svého Kabuta. Na záda mu ale dýchá skupina pirátů, kteří chtějí jeho hlavu. Ostatní ochraňují Usoppa a Violu, která pomáhá Usoppovi určit, kde se Sugar nachází, aby ji mohl trefit svou speciální střelou. Sugar se právě setkala s Lawem a Luffym, kteří ji nikdy neviděli a nemají ponětí, co by její dotyk mohl způsobit. Usopp na poslední chvíli použije Haki, čímž vidí přesně jejich obrysy a vypálí. I když ho po výstřelu strhnou piráti, jeho střela letí přesně na cíl. Těsně před Sugar se vystřelená kukla rozvine a vykoukne z ní Usoppovo obličej, podobný tomu, který uvedl Sugar do bezvědomí. Když to Sugar uvidí, ihned zase upadá do bezvědomí a Luffy tak může pokračovat dál. Usopp to dokázal a Luffy s Lawem nyní stojí v nejvyšším patře proti Doflamingovi a Trebolovi.

arc dressrosa arc dressrosa
Rebeca se opět setkává s Diamantem / Usopp poráží Sugar stejným trikem

Dluh a zášť psance: Lawova smutná minulost

Bartolomeo, Robin a Cavendish stále bojují s obřími loutkami, když najednou loutky zmizí. Je to kvůli tomu, že Sugar upadla opět do bezvědomí, a proto se loutky opět přeměnily v lidi. Zpět k Luffymu, který vidí u Doflaminga ležet Bellamyho. Vzpomíná na něj a chce, aby Bellamyho pustil, protože se změnil. Doflamingo využívá Luffyho vzteku a také toho, že chce chránit Bellamyho a zaútočí. Sám se pustí do Lawa, ale na Luffyho pošle Bellamyho, kterého ovládá svou schopností. Law s Luffym využijí kombinací svých schopností a Luffy zasahuje Doflaminga technikou „Rudý jestřáb“. Když to Trebol uviděl, pustil se do Lawa, ten ho však svým mečem rozřezal na kousky a navíc ho svou schopností zranil. Doflamingo mu přispěchal na pomoc a několika kopy odklidil Lawa i Luffyho. Do všeho se navíc vložil Bellamy, kterého stále ovládá Mingo. Nyní všem Mingo říká, že je Tenryubito a že ostatní jsou nicky. Mezitím ve městě stále vládne chaos, lidé si navzájem nechtěně ubližují a nikdo proti tomu nic nezmůže.

Mingo odkopne Luffyho o patro níž a zůstává na střeše s Lawem. Baví se o tom, že schopnost Ope Ope no Mi dokáže darovat věčný život, avšak za cenu vlastního života. Při útoku Lawa na Doflaminga se dostáváme do flashbacku, doby kdy se Law připojil k Donquixotovým pirátům. V té době byli Law, Baby 5 a Buffalo ještě děti. Doflamingův bratr, Cosa-san (Rosinante) neměl rád děti a často je mlátil. Corazon prý při nějaké události oněměl, a proto nemluví. Law k nim přišel poté, co utekl z města, které bylo vystříleno kvůli jisté nemoci. Jeho rodina tam tehdy umřela a on přestal ve vše věřit, a chtěl se pomstít. Ono město se jmenovalo Flevance, bylo bohaté, a to díky nalezišti bílého olova. Později se však ukázalo, že je jedovaté a člověk z něj může dostat bílou nemoc. Tato nemoc způsobovala zkrácený život, který se s generací stále více zkracoval. Law se narodil do generace, která umře dříve, než dosáhne plnoletosti. Vláda to věděla již dříve, ale protože těžila z bílého olova, nechala to být. Když se však začala nemoc projevovat, uzavřela město do karantény. Lidé se vzbouřili, a proto je musela vláda zabít. Jediný, kdo z města unikl, byl Law. V tom městě umřeli jeho kamarádi, jeho sestra i rodiče. Dále se dozvídáme, že Lawovo rodiče byli lékaři a sám Law chtěl být také doktorem. Bohužel jeho sestra byla už od mládí nemocná, a to jí nebylo ani 10 let.

arc dressrosa Zpět do doby, kdy se Law přidal k Doflamingovi. Corazon dělal občas kraviny, že se spálil nebo schválně vyprskl horký čaj. Law viděl, jak nesnáší děti, a proto na něj jednou zaútočil zezadu. Způsobil mu bodnou ránu a to vše viděl Buffalo, který ihned běžel za mladým pánem, aby mu to řekl. Nyní se dostáváme do doby, kdy byl Doflamingo malý. Jeho rodina (Tenryubito) se přestěhovala k lidem, protože jeho otec snil o tom, zapadnout mezi obyčejné lidi. Lidi však tenryubito nenáviděli a brzy je všude naháněli, aby je mučili. Zpátky k Lawovi, kterého předvedli za útok na Corazona. Nakonec si ho ale Mingo pozval kvůli něčemu jinému. Law totiž Buffala podplatil zmrzlinou, a on nic neřekl. Corazon také nic neřekl. Doflamingo chce z Lawa udělat člena své rodiny, navíc ví i o způsobu, jak Lawa vyléčit – pomocí ďáblova ovoce. Corazon navíc Lawa kryje, když řekne, že má bodnou ránu od nepřítele. Lawa tedy zapojí do výcviku a spolu s ním vyřídí několik kšeftů. Poté Law řekne, že mu zbývá asi rok života a také že je jeho celé jméno „Trafalgar D. Water Law“. Říká to pouze Buffalovi a Baby 5, ale uslyší to i Corazon.

Poté ho Corazon veme od všech stranou a ukáže mu, že umí mluvit a navíc má schopnost ďáblova ovoce, kterou může ztišit určitou oblast. Použije ji, aby jejich rozhovor nikdo neslyšel. Vzal ho stranou kvůli tomu „D“ ve jménu. Zřejmě má určité znalosti, o tom co to znamená, a proto chce Lawa dostat daleko od Minga. Dále se ukáže, že svého bratra nemá rád a že Lawovi pomůže s uzdravením. Lawa však ovládne hněv a běží vše říct Mingovi. Když Corazon dojde za Mingem, ten o ničem neví. Law mu to totiž neřekl, aby mu oplatil to, jak ho bodl. Doflamingo musí odjet, protože po nich jdou mariňáci, ale Corazon unese Lawa a dá Mingovi zprávu, že ho odjel vyléčit. Dále se dozvídáme, že Corazon je vlastně mariňák v utajení a hlásí se admirálovi Sengokovi. V tu chvíli však k Sengokovi přichází Vergo, člen Donquixoteho pirátů, který Marinu infiltroval. Corazon obchází všechny nemocnice, ale všude ho vyhodí. Jednoho dne však zavolá Mingo s tím, že má informace o Ope Ope no Mi, které by mohlo Lawa uzdravit.

Doflaminga už půl roku nepronásledují mariňáci, a proto pojal podezření, že na ně donášel Corazon. Corazonův plán je takový, že ukradne Ope Ope no Mi, a dá ho Lawovi sníst. To ovoce prodává Marina, která chce dostat Doflaminga, takže Corazonovi jeho plán zakázala. Law je na tom bohužel špatně a nezbývá mu moc času. Corazon míří na ostrov, kde má proběhnout akce a přes zákaz musí ukradnout ovoce pro Lawa. K ostrovu míří i Tsuru, vice-admirálka Mariny. V tu chvíli je už Corazon ve městě a získává ovoce do svých rukou. Ihned po příchodu dává ochutnat Lawovi, který pomalu neví o světě. Když Law spolkne sousto, Corazon spadne na zem, protože je vážně zraněn a nemůže pokračovat dál. Zmůže se pouze na předání zprávy, kterou má Law odnést někomu z mariny. Lawovo stav se už lepší, a proto zprávu rychle nese k mariňákům. Bohužel však narazí právě na Verga (kterého však nezná) a chce mu předat zprávu. Vergo sem byl poslán, ale Corazon o tom nevěděl a tak se oba setkávají za neskutečné situace. Vergovi ihned dojde, že Corazon dával informace mariňákům a začne ho bít. Law se ho snaží zastavit, ale Vergo stále pokračuje. Corazon už je skoro mrtvý a Vergo dá vědět ostatním (Doflamingovi) o Corazonovi. Vergo přestane dávat pozor a Corazon mu zmizí z očí. Když se to dozví Doflamingo, používá již známou techniku ptačí klece, aby nikam nemohl odejít. Corazon se snaží Lawa dostat pryč, přitom se ho snaží rozesmát.

arc dressrosa
Rosinante zachraňuje Lawa

Nyní se vracíme do doby, kdy byl Mingo ještě dítě. Jeho otec drží Corazona a Doflamingo na něj míří svou pistolí. I když se otec omluví, Doflaminga to nezastaví a vystřelí. Z jeho rodiny tak zbyl pouze jeho bráška, protože mamka umřela kvůli nějaké nemoci. Zpět k Lawovi. Corazon uvidí ptačí klec a uvědomí si, že se ven nedostane. Ukryje Lawa do bedny, aby ho ochránil a vydává se všem na oči. Když za ním přijde Doflamingo, Corazon se přizná, že je mariňák a dal ovoce Lawovi. Law vše poslouchá v bedně, ale zatím je chráněn Corazonovým ovocem, aby ho nikdo neslyšel. Corazon pak řekne, že je Law pravděpodobně na mariňácké lodi, náhodu Donquixoteho piráti zachytili zprávu o nějakém klukovi, kterého Marina zachránila. Mingo zruší ptačí klec a po hádce Corazona zastřelí. Law zdrcený smrtí využívá skulinky a utíká pryč z města.

arc dressrosa
Doflamingo zabíjí svého bratra

Zničení rodiny: Rozhodující bitva proti Doflamingovým pirátům

arc dressrosa Zpátky do současnosti. Law bojuje s Doflamingem, Zoro s Picou, Franky se Seňorem Pinkem, Kyros s Diamantem a Cavendish s Gladiusem. Lao G, Dellinger a Machvise zaměstnávají ostatní piráty z kolosea. Law zatím drží krok s Doflamingem, ale v jednu chvíli je Mingo na koni a drtivým útokem uřízne Lawovi pravou ruku. Mezitím Luffyho konfrontuje Bellamy o patro níž. Nyní se ukazuje, že sám Bellamy chtěl být v posádce Doflaminga a chce mu ukázat, že není slaboch. Luffy s Bellamym nechce bojovat, ten ale musí, aby Doflamingovi ukázal, že za něco stojí. Před palácem v tuto chvíli leží obr Hajrudin a z posledních sil se pouští do útoku proti Machvisovi. Machvise vyletí do vzduchu a použije zatím nejsilnější útok, Hajrudin mu jde naproti svou pravačkou a i přes zlomené kosti ho tímto úderem poráží. Poté vidíme flashback, jak se Baby 5 dostala k Mingovi, Předtím nebyla pro nikoho užitečná, a proto začala sloužit pod Doflamingem. Teď, udělá pro každého cokoliv, aby mu byla nějak užitečná. Zpět do současnosti, kde Lao G nabere sílu mládí a Dona Chinjaa poráží. Sai se proto naštve a chce se pomstít. Jediným kopem, posíleným haki, Laa G poráží, a tak už dva velitelé rodiny Donquixote už jsou mimo hru.

arc dressrosa arc dressrosa
Hajrudin vs Machvise / Sai vs Lao G

Kyros stále bojuje s Diamantem a snaží se ochránit Rebeku. Nechce totiž dovolit, aby musela Rebeka používat meč, teď, když může Kyros zase bojovat. Ke Cavendishovi. Gladius útočí na Cavendishe a Bartolomeo ho zachraňuje svou bariérou. Za nimi běží Robin na další úroveň. Bartolomeo je tak polichocen, že zaútočí na Gladiuse a nebere ohled na Cavendishe. Dellinger opodál bojuje s Ideem, kterého po chvíli porazí díky své síle rybáka. V tom stresu se Cavendish promění na Hakubu a začne kosit nepřátele. Dellingerovi dlouho smích nevydrží, protože ani nemrkne a meč Hakuby ho posílá na zem. Dále se zaměří i na Bartolomea, který se však ochrání svou bariérou. Když Hakuba uvidí, že nic nezmůže, neuvěřitelnou rychlostí se vydává za Robin. Robin je však tak rychlá, že dokáže Hakubu chytit do velkých rukou (vytvořených svou schopností). Nyní vidíme souboj mezi Cavendishem a jeho alter egem a vládu na tělem.

arc dressrosa
Hakuba likviduje Dellingera

Toho využije Gladius a zaútočí. Udělá ze sebe velkou kouli s ostny, která má bouchnout. Bartolomeo má dilema, když porazí (propíchne) Gladiuse, sice ho eliminuje, ale Robin zasáhnou střepy. Nakonec se odhodlá k hrdinskému činu. Udělá kolem sebe a Gladiuse bariéru, aby nikoho dalšího nemohl zranit a obětuje se. Gladiuse propíchne, čímž ho donutí vybouchnout a Bartolomeo utrpí smrtící zranění. Sám Gladius stále žije, byť má bodnou ránu. Gladius využije toho, že je Bartolomeo mimo a útočí na Robin. Ta vše riskne a povolí Cavendishovi (který je teď napůl Hakuba a napůl Cavendish). S jeho rychlostí se vyhýbají útoku Gladiuse, ale stále se Robin musí držet na pozoru před Hakubou. Bartolomeo se po tomto útoku zberchá a napodobí Luffyho techniku „pistole“ a jednou ranou posílá Gladiuse k zemi a vyhrává svůj souboj.

arc dressrosa
Bartolomeo poráží Gladiuse

Kyros stále bojuje s Diamantem, když k nim přiběhne Robin, která se ihned zapojí do boje a chrání Rebeku. Leo je zatím na hradební věži a míří do věže, kde by měla být jejich princezna. V tu chvíli je u Mancherry Jora, která ji nutí, aby oživila padlé důstojníky (Laa G, Delingera, Sugar…). Princezna odmítá a chce se vrátit na Green Bit. Jora ji mučí a zkouší její schopnost uzdravovat (pomocí slz) obyčejného vojáka. Když už chce Jora uzdravit důstojníky, vlítne k nim Leo a pomocí své schopnosti je všechny přišije k sobě. Tím tak vyřídí Joru a ostatní a také zachraňuje Mancherry. Mancherry chce, aby jí Leo nesl (<3), ten to však nepochopí a myslí si, že je princezna sobec. Přesouváme se k Frankymu, který stále bojuje se Seňorem Pinkem. Seňor Pink využívá své schopnosti plavat v zemi a drtivým útokem Frankyho pokládá k zemi. Franky se však zvedne, povzbuzen trpaslíky, které zachraňuje, a boxovým útokem Seňora poráží. V ten moment Seňor myslí na svou ženu Lucy Anne a své díte Gimlet (nadchází flashback). Seňor své ženě lhal, že dělá u banky, aby skryl akce u Donquixotových pirátů. Jednoho dne, když byl Seňor opět na akci, jeho dítě onemocnělo a následně zemřelo. Jeho žena se o všem dozvěděla a utekla. Ten den pršelo a sesuv půdy poslal Lucy Anne do nemocnice. Od té doby pouze sedí v posteli a nic nevnímá. Seňorovi to bylo moc líto a chtěl ji všemi možnými způsoby rozveselit. Jediné, co jí dokázalo udělat úsměv na tváři, bylo převlečení za mimino, čímž vzpomínal na jejich dítě. Ostatní se Seňorovi smáli, že je úchyl a divně se obléká, on však věděl, že tyhle šaty jsou pro něj důležité a nikdy se jich nevzdal.

arc dressrosa arc dressrosa
Leo vyzraje nad Jorou / Franky poráží Seňora Pinka

Zpět na květinovém poli. Diamante používá silný útok, který dokonce nasekne celou zem. Všichni se mu naštěstí vyhnuli, ale on už používá další útok. Tentokrát to jsou ocelové bodce, které padají z nebes jako kapky. Robin chrání sebe i Rebeku, ale Kyros nestačí bodce odrážet a padá k zemi. Nakonec sebere všechnu svou sílu a vrhá se na Diamanteho, přitom dokáže odrážet všechny bodce, které na něj padají. Naneštěstí uklouzne a navíc ho Diamante střelí z pistole. Kyros si vzpomene na Rebečin slib, že nikdy nikomu neublíží. Proto ji jako vojáček trénoval bojovat tak, aby nikomu nezpůsobila zranění. Diamante se znovu chystá ke svému silnému útoku, ale Kyros mu přesekne meč a povalí na zem tak, že Diamante padá na kůl. Takto Kyros Diamanteho poráží a otáčí se na Robin s Rebekou, které jsou v pořádku. Viola pomocí své schopnosti ostatním říká, že Donquixoteho důstojníci byli poraženi. Ne však všichni. Ještě zbývá Bellamy, Pica a Trebol, nemluvě o samotném Doflamingovi.

arc dressrosa
Kyros dostal Diamanteho

Pica se dozví, že Diamante padl a začne vyvádět. Mnoho pirátů zraní a pak si to namíří ke králi Riku. Zoro ho má na starosti a nemůže dopustit, aby ostatním ublížil. Vymýšlí tedy plán, jak Picu, respektive jeho obří sochu zastavit. Nakonec se rozhodne pro plán „E“, což je vyskočit do vzduchu a přesekat ho. V tom mu pomůže Orlumbus, který ho vyhodí do výšky. Zoro pak použije Santoryu a Picovu sochu přesekne vejpůl. Poté zjistí, že se samotný Pica ukrývá v horní polovině a znovu ji přesekne. Pica opět unikne do levé ruky, kterou Zoro následně rozkrájí. Když už nemá Pica kam uniknout, objevuje se a chce bojovat tváří v tvář. To Zorovi vyhovuje a svou technikou „Sanzen Sekai“ Picu poráží. Samotná socha však padá na Usoppa, krále a ostatní. Je tu však i Elizabelo III., který si šetřil svou „Královskou pěst“. Tu teď používá, aby je ochránil před padající sochou. Zoro pak vzpomíná na Mihawka, který ho naučil pokrýt meč Haki, což v tomto souboji využil.

arc dressrosa
Zoro v posledním útoku

Mezitím se Franky spolu s trpaslíkama pustil do zničení továrny. Po chvíli se objevil velký výbuch a továrna byla zničena. Leo se vrátil ke Kyrosovi a Mancherry mu pomocí své schopnosti vyléčila zranění. Koala se zatím dostala do paláce a volá Saba, aby jí přišel pomoci. Ten je ale daleko, a tak mu to chvíli potrvá, než se tam dostane. Přeruší tak souboj s Fujitorou a spěchá ji na pomoc. Luffy stále bojuje s Bellamym, který využívá svého ovoce a odráží se od stěn, aby nabral potřebnou rychlost. Luffy mu souboj chce rozmluvit, ale Bellamy si nedá říct a z poslední sil zaútočí. Luffy ho sejme stejně jako tehdy na Jaye a je připraven utkat se s Doflamingem.

Konec hry: Finální souboj proti Doflamingovi

Doflamingo je s Trebolem na střeše a stojí u těžce zraněného Lawa, který už je na pokraji smrti. Doflamingo mu nabízí, že když na něj použije ultimátní schopnost (věčné mládí), splní vše, co si bude přát. Law na okamžik předstírá, že souhlasí, načež se Doflamingovi vysměje a vysloví důvěru ve Slamáky. To Doflaminga naštve a několikrát do Lawa vystřelí. Nyní je vše na Luffym.

Luffy začíná souboj svou posílenou pistolí, ale Doflamingo odpoví pavoučí sítí. Luffy však pokračuje svým kulometem a Doflamingo přechází do protiútoku. Pak si Luffy všimne, že je Law mrtvý, ale vše je jinak. Law Luffymu něco pošeptá a dál se nehýbe. Mezitím se ptačí klec stále zmenšuje a ve městě dále roste panika. Luffy se vrhne po Doflamingovi, ale Law se s Luffym prohodí a zasáhne Minga svou schopností Laserového nože, čímž Minga dost zraní. Law totiž nebyl až tak „mrtvý“ jak se zdálo. Stihl převléci jednoho strážného za sebe a rychle se vyměnit. Když Slamák dorazil, opět se vrátil na své místo. K Lawovi se přidá i Luffy a Doflaminga posílá na zem. Vše to sleduje Trebol, který se po chvíli vrhá na Lawa, ale je lehce zlikvidován, ne však poražen.

arc dressrosa Najednou se Doflamingo vzpamatuje a vysvětluje, že se díky své schopnosti dokáže částečně zregenerovat. Luffy se Dofymu postaví a následuje střet Haoshoku haki. Nyní se ve flashbacku ukazuje, že nástroje k vykonání pomsty (DF a pistoli) dal Dolfamingovi Trebol. Následně vidíme několik výměn kopů a pěstí mezi Luffym a Doffym, které končí tím, že Luffyho chytí Trebol. Navíc se chce předvést a zaútočí na ležícího Lawa. Ten je však připraven a má v rukávu silný protiútok, který Trebola poráží. Luffy využije chvíle nepozornosti a odnese Lawa pryč z bojiště k Robin. Nyní už je to pouze boj Doflaminga proti Slamákovi. Po použití grizzly magnum Luffy uvidí, že to na něj stačit nebude. Proto musí aktivovat svůj stupeň 4.

arc dressrosa
Luffyho 4. stupeň

Ostatní Slamáci na nic nečekají a spolu s piráty jdou zastavit ptačí klec, která se stále zmenšuje. Luffy se mezitím proměnil na Pružného muže, což mu umožní být silný a pružný zároveň. Jeho pistole je nyní tak silná, že posílá Doffyho z paláce až do města. Luffy nepolevuje a pro Doffyho si dojde. Mingo se pomalu vzpamatovává a zjišťuje, že jeho kopy jsou k ničemu, protože Luffy se dokáže zpevnit pomocí Busoshoku haki, avšak být stále pružný. Luffy využívá stupeň 4 naplno a Mingo dostává na frak. V tu chvíli se opodál objevuje Burgess, který číhá na Slamáka. Doflamingovi dochází, že obyčejným používáním schopnosti Luffyho neporazí a využívá něčeho, co jsem v sérii ještě neviděli – Probuzení. Probuzení je jakýsi další level v používání ďáblova ovoce, kdy se i paramecia může chovat jako logia. Doflamingo tak může proměňovat okolí do vláken a svou myslí ho ovládat. V průběhu boje je slyšet hlas krále Riku, který lidi povzbuzuje a přináší jim tak žádanou sílu do života. Luffy používá další silný útok a všichni se radují, že je Doffy poražen. Opak je ovšem pravdou – klec je stále na svém místě a Mingo se pomocí vláken regeneruje. Luffy už je jen krůček k vítězství, musí však Doflaminga ihned sejmout. V tom se ale 4. stupeň vytratí a Luffy spadne na zem a nehýbe se. Toho chce využít Burgess a vrhá se na unaveného Luffyho, který je jakž takž při smyslech.

Doflamingo načerpal nové síly a pomalu si kráčí pro Luffyho. V tom k Luffymu přiskočí hlasatel kolosea, Gatz, a pomáhá mu na nohy. Luffy mu vysvětluje, že po použití 4. stupně nemůže následně používat Haki po dobu 10 minut. Poté může Minga vyřídit jediným útokem. Gatz tedy všechny poprosí, aby mu pomohli chránit Luffyho deset minut, než načerpá sílu a obnoví si haki. Gladiátoři jsou Luffymu vděční, a proto mu rádi pomohou. Tu se ale objevuje Burgess a zaútočí na Luffyho, kterého nese Gatz na zádech. Útok však přeruší Sabo, který přišel Luffymu na pomoc. Burgessovi oznamuje, že svého bráchu bude ochraňovat a nedovolí mu zkřivit jediný vlásek. Burgess pochopí, že to on byl převlečen za Lucyho a plný nenávisti s ním začne bojovat. Luffyho, který je rád, že Sabo snědl Aceovo ovoce, se nechá odnést dále do bezpečí. Sabo dává lekci Burgessovi, který není schopen dále bojovat. Doflamingo začíná ničit vše kolem sebe a hledá Slamáka. Ostatní Slamáci se snaží zastavit ptačí klec, avšak nedaří se jim to a oblast uvnitř se stále zmenšuje.

arc dressrosa
Sabo chrání Luffyho

Luffymu zbývá do obnovení haki ještě 4 minuty. Macherry používá svou schopnost a léčí zraněné gladiátory. Bartolomeo používá svou bariéru, aby zastavil klec a ostatní na ní tlačí vší silou. Leo říká gladiátorům, že mají málo času, protože Mancherryno léčení není na pořád a trvá pouze několik minut. Doflamingo se nyní dostal k Viole a Rebece. Viola se chce pomstít a vytáhne na Doflaminga nůž. Netuší však, že Doffy je mnohem silnější. Jako další se ke gladiátorům přidá Fujitora a svým mečem též zpomaluje ptačí klec. Do Luffyho zotavení zbývá pouze jedna minuta a klec na chvilku zastavila., Zpět k Viole, kterou Doffy začal ovládat pomocí své schopnosti ďáblova ovoce. Všimne si však i Rebeky a i jí ovládne svými vlákny. Komentátor Gatz oznamuje všem aktuální situaci a všechny povzbuzuje. Doffy nutí Violu a Rebeku k tomu, aby se navzájem zabili. Luffymu zbývají jen vteřiny.

V okamžiku, kdy Rebeka udeří mečem směrem k Viole, Luffyho teleportuje Law svou schopností a tím Violu zachrání. Luffy se tak po 10 minuttách opět setkává s Doffym tváří v tvář. Doflamingo nelení a ihned na Slamáka zaútočí, ale tomu ještě jednou pomůže Law. Z ulice se najednou stane moře bílých vláken, do kterého se Luffy chytí a nemůže utéct. Doflamingovo vláknové bodce bodají do Luffyho, který se marně snaží bránit svým vyzbrojením. Luffy je opět na pokraji zhroucení, ale vzpomíná si na svůj dvouletý trénink a aktivuje 4. stupeň. Využije vší síly a zpřetrhá Doflamingova vlákna a připraví si svůj finální úder – King Kongovu pistoli. Doffy proti němu pošle několik svazků vláken a napne vláknovou síť. Luffyho útok je však silnější a všechny vlákna zničí. Doflaminga už tak nic nechrání a Luffy ho tímto útokem konečně poráží. Ptačí klec začíná pomalu mizet a lidé se radují. Luffy mezitím upadá vyčerpán do spánku, zatímco všichni volají jeho jméno.

dressrosa arc
Luffy poráží Doflaminga

Další síly ve hře: Osvobození Dressrosy a chaotické následky

Lidé slaví poražení Doflaminga a Saba rozčílí Burgess, který se rozpovídá a porážce Ace. Mezitím se mariňáci pouští do spoutání Donquixteho pirátů, včetně samotného Doflamniga. Maynard začíná vysílat zprávu o událostech na Dressrose sousedním ostrovům. Jeden vysílací Den Den Mushi si obstará i Fujitora a znechucený systémem Shichibukaiů jde za králem Riku. Jménem Světové Vlády se mu hluboce omluví za to, co si museli všichni prožít. Celý svět se tak může dozvědět, co se na Dressrose stalo. Světová Vláda ještě neví o poražení Doflaminga, přesto si pozvala Sakazukiho na kobereček. Řeší s ním falešnou zprávu, kde měl Doffy rezignovat. Dále se dozvídáme, že se Kuzan zřejmě spojil s Černovousem. V tom však přiběhne do místnosti, kde jsou Gorosei a Sakazuki nějaký mariňák a oznamuje jim, že Doflamingo byl poražen Slamákovou aliancí a Dressrosa je srovnána se zemí.

arc dressrosa
Fujitora se omlouvá královi Riku

Tato událost naštvala nejen Světovou Vládu, ale i země a pirátské posádky, se kterými Doflamingo obchodoval a vozil jim zbraně. Nyní se dozvídáme i něco málo o dalších supernovách, jako třeba to, že Kidova aliance chce sesadit Shankse. Zpět na Dressrosu, kde Fujitorovi volá rozzlobený Sakazuki. Nejvíce ho štve, že v živém přenosu uznal chybu a nedokázal urovnat situaci. Sakazuki mu jasně nařídí, že pokud nepřinese hlavu Slamáka a Lawa, tak do mariňáckých základen nebude moct vstoupit. O několik hodin později, v noci, se Slamáci sejdou v domě, kde bydlí Kyros. Většina už spí, ale Sabo se přišel podívat za Luffym. Nechtěl ho budit, ale aspoň si povídal s Robin a Zorem. Ptají se Saba, co stalo, než se opět setkali. Sabo vypráví, že uzavřeli bratrství nad šálky saké. Jednoho dne se Sabo vydal na moře s malou loďkou, aby poznal, co je opravdová svoboda. Narazil však na loď tenryubita, který jeho loďku potopil. Zachránil ho Dragon, který plul se svou lodí kolem. Když se Sabo probudil, zjistil, že si nic nepamatuje a jediné co věděl bylo, že se nechce vrátit domů. Žil tedy s revolucionář, ale jednoho dne se k nim donesla novina o Bělovousově smrti. Na novinách si všiml i Ace a paměť se mu náhle vrátila. Byl z toho tak v šoku, že upadl do bezvědomí. Když zjistil, že bude boj o Mera Mera, věděl, že tento boj musí vyhrát. No a s Luffym se potkal v koloseu, kde si pak vzal Sabo jeho převlek. Zpět v současnosti. Sabo už musí jít, ale nechává Zorovi Vivre kartu pro Luffyho.

Tuto noc mariňáci po Slamákovi nepůjdou. Důvodem je, že jim „padla“ kostka, kterou Fujitora hází. Pokud padne jednička, nechá Slamáka být. Rebeku také čeká slavnostní den, má se stát oficiálně princeznou. Mezitím se Chopper, Nami a ostatní zbavili lodi Big Mom a vylodili se na Zou. Jackovo podřízení je ale pronásledují. Brook a Sanji musí bojovat, nepřátelé se však stáhnou s tím, že nějakého samuraje nenašli. Nyní se podíváme do základny Kidovy posádky. Je zde i Basil Hawkins a Apoo, když se venku objeví obří díra v zemi. Ta je způsobena pádem Kaida z nebeského ostrova. Na nebeském ostrově je Urouge, který Kaida varuje, že je 10 tisíc metrů nad zemí. Kaido byl však nespočetně krát mučen, 18 krát zajat a utrpěl 7 porážek od nepřítele. Stále však nenašel místo, kde by zemřel a tak to zkouší pádem z nebeského ostrova. Když se Kaido vyhrabe z obrovské díry, vidí před sebou Kida, Apooa a Hawkinse. Všichni z něho mají respekt, né nadarmo se totiž Kaidovi přezdívá „nejsilnější žijící bytost“ nebo „Kaido 100 bestií“.

arc dressrosa

Pirátské a mariňácké rozhodnutí: Únik z Dressrosy

arc dressrosa Tři dny po porážce Doflaminga připlují na Dressrosu Sengoku a Tsuru. Přichází k Fujitorovi zrovna ve chvíli, kdy si hází kostkou o to, jestli půjde po Slamákovi. V táboře jsou i trpaslíci, kteří pomáhají mariňákům, včetně Mancherry. Tento den je také významný, protože se oficiálně vrací král Riku na svůj post. Luffy se konečně probral a jediné, co dělá je, že jí. Jí stále a ani se neobtěžuje přestat, když chce něco říct. Kyros oznamuje, že lidé neví, že je to otec Rebeky. Prý je to tak lepší, protože nebyl vychován královským způsobem a má nějaké kostlivce ve skříni. Zpět k Fujitorovi. Znovu hází kostkou a pokud nepadne 1, půjdou všichni mariňáci po Lawovi, Slamákovi a jeho posádce. Osud hraje do rukou mariňákům a na kostce se objevuje šestka. Mariňáci ihned vtrhnou do ulic, připravení zatknout všechny hledané piráty. Do Kyrosova domu přichází upozornění, že o nich mariňáci ví a jdou po nich. Bartolomeo všechny nasměruje k přístavu a všichni utíkají pryč. Luffy se však od skupiny oddělí s tím, že si musí ještě něco zařídit. Všichni piráti, včetně gladiátorů míří do přístavu, odkud mají utéct. Luffy ale běží za Rebekou. Vzkazuje Rebece, že jestli něco neudělá, už vojáčka (Kyrose) neuvidí. Rebeka se nakonec rozhodne a nechá se od Luffyho nést na zádech. Ostatní lidé si myslí, že ji chce Luffy unést a volají na poplach. Luffy uniká kulkám, zatímco Kyros si balí své věci u sebe doma. Když Rebeku donese ke Kyrosovi, ta oznámí mu, že je s ním šťastná a chce s ním zůstat. Místo Rebeky tak bude princeznou Viola.

Luffy Rebeku opustil a míří za ostatními do přístavu. Mezitím Leo se svými kamarády přišili mariňácké lodě k sobě, aby nemohli odplout. V troskách domů se setkají Sengoku a Law. Sengoka zajímá, jestli je Law to dítě, kvůli kterému Rosinante zemřel. Také se zmínil o tom, že má informace o „D“, ale Lawovi nic neprozradil. Protože už není Sengoku ve službě (dělá pouze inspektora), nechá Lawa být a prosí ho, aby na Rosinanteho nezapomněl. Poté se do hry zapojí Fujitora a skoro všechny trosky, které ležely na zemi, vyzdvihne do vzduchu pomocí své schopnosti. Fujitora je nedaleko přístavu a chce zaútočit. V tom sem přiběhne Luffy a admirála konfrontuje. Už nechce dále před mariňáky utíkat a rozhodne se s ním bojovat. Protože je Fujitora slepý, Luffy mu hlásí své útoky dopředu. Vedou celkem vyrovnaný souboj, když v tom Luffyho čapne Hajrudin a odnese ho pryč. Nemají totiž čas se zabývat Fujitorou a musí odplout. Fujitora přemístí trosky nad lodě pirátů a má je v úmyslu potopit. To mu však přeruší obyčejní lidé, kteří běží za piráty. Řvou na Luffyho, že mu nakopou zadek, avšak v mysli mu děkují, za to, co pro ně udělal. Aby si toho však mariňáci nevšimli, neřeknou slovo děkuji nahlas. Fujitora vycítí jejich pravé úmysly a neví, co si má o Slamákovi myslet. Je opravdu Slamák upřímný a chtěl zachránit tyhle lidi? Jak asi vypadáš Slamáku? Takové otázky má teď v hlavě Fujitora a rád by Slamáka spatřil na vlastní oči.

Ostatní mariňáci jsou neklidní a nechápu, proč Fujitora ještě drží na obloze ty trosky a nezaútočí. Luffy je nyní už v přístavu a vidí tam flotilu lodí, které vévodí Yonta Maria, loď která je několikrát vyšší Hajrudin. Hajrudin Luffymu říká, že má další obry kamarády a s nimi dá dohromady obří posádku. Všechny známé tváře Luffymu připomínají, že jsou silní a jsou připraveni Luffymi pomoct. Luffy nechápe, proč mu to všechno říkají, ale oni s ním chtějí mít „taťkovský vztah“, což znamená, že se chtějí plavit pod jeho vlajkou. Chtějí si na to dokonce připít, Luffy však odmítá s tím, že nechce být nějaký velikán, ale pirátský král. Chce však být s ostatníma přítel, který jim v nouzi pomůže, a ne jejich kapitán. V přístavu se najednou objeví piráti, kteří spolupracovali s Doflamingem a chtějí Slamákovu hlavu. Fujitora má však pro Slamáka dárek, který je v podobě zničení lodí těchto nepřátelských pirátů. Luffyho skupina se tak nemusí namáhat a mohou v klidu odplout. I přes Luffyho nesouhlas nakonec všichni spřátelení piráti zapijí sakém slib, ve kterém přísahají, že budou Slamákovi pomáhat za jakýchkoliv okolností. Tak tedy vznikla Velká Slamákova Flotila o síle 5600 mužů. Po vyřčení slibu následuje hostina, kterou si všichni užívají. Tato flotila odplouvá pryč a zbytek sutin padá kolem lodí do vody. Fujitora si nakonec Slamáka oblíbil a poděkoval mu.

arc dressrosa
Piráti zakládají Velkou Slamákovu flotilu

Nyní už jsou v paláci CP-0, kteří pátrají po revolucionářích. Ukazuje se, že mezi CP-0 teď patří i Rob Lucci a Spandam. V ulicích Dressrosi se slaví poražení Doflaminga a nástup krále Riku. Zároveň se dozvídáme, že tento rok bude Reverie. Trpaslíci postavili sochy Lucyho, Kyrose a Usoppa a sblížili se s lidmi jako nikdy předtím. Doflaminga zatím převáží mariňácká loď, na které pluje i Tsuru. Ta je teď s Doflamingem a povídají si. Podle Doflaminga byl on jediným, kdo udržel klid v mořích. Po jeho porážce se objeví nová monstra, z nichž každé bude chtít vládnout světu. Bude to nějaký Yonko, Shichibukai nebo snad někdo z nejhorší generace? Ve hře jsou však i mariňáci a revolucionáři. Předpovídá tak velkou válku o nadvládu, která nenechá ani tenryubito na pokoji. Nedaleko lodi mariňáků se objevuje i loď Jacka, který bude chtít Jokera osvobodit. Luffy už se oddělil od flotily a míří na Zou za ostatními Slamáky na Bartolomeovo lodi, které se říká Going-Luffy Senpai. V lodi mají vivre kartu Luffyho, kterou si vzali i ostatní piráti. V kajutě jsou vylepeny plakáty Slamáků a ukázalo se, že se každému zvýšila odměna. Luffyho odměna se zvýšila na 500 milionů belly. Naopak na Sanjiho plakátu je nápis „Pouze živý“.

Charakteristiky arcu

 • Mnoho postav se poprvé objevilo od doby, co se Slamáci rozdělili. Postavy (v pořadí, jak byly představeny): Jewelry Bonney, Brannew, Sakazuki, Bellamy, Jesus Buergess, Bastille, Sabo, Koala, Gorosei, Urouge, Capone Bege, X Drake, Sengoku, Tsuru, Rob Lucci, Spandam a Hattori.
 • Někdo pod přezdívkou „Absa“ řekl, že Kid, Hawkins a On-Air piráti vytvořili alianci, aby sundali jednoho z Yonko. Později se ukázalo, že cílem je Shanks.
 • Bylo ukázáno mariňácké velitelství v Novém Světě.
 • Je potvrzeno, že se Buggy připojil k Shichibukaiům během timeskipu poté, co obdržel předvolání v Post-War arcu. Jeho spojitost s Rogerem a Shanksem mu umožňuje šířit strach, aby si udržel svou pozici a jeho posádka plná uprchlých vězňů budou pod kontrolou.
 • V kapitole 700 byla první zmínka o sedmém Shichibukaiovi, Zatím byla zobrazena pouze jeho silueta.
 • Bylo odhaleno, že Doflamingo získal Aceovo ďáblovo ovoce Mera Mera no Mi, které použil jako cenu pro vítěze do kolosea, aby nalákal Luffyho.
  • Sabo se představil jako člen Revolucionářů a později vzal místo jako bojovník Lucy v koloseu. Ve finálním kole zvítězil a následně vyhrané ovoce snědl. Zdědil tak aceovo schopnosti a stal se novým „pánem plamenů“.
 • Objevili se dvě nové rasy: Trpaslíci a hračky. Trpaslíci, konkrétně kmen Tontatta patří mezi uznané rasy, avšak hračky jsou pouze obětí schopnosti Hobi Hobi no Mi, a tudíž se nejedná čistě o nový druh. I když nemohou být považováni za novou rasu, tvoří značnou část obyvatelstva na Dressrose. Jejich stav je přechodný (mohou se zase změnit na lidi).
 • Jesus Burgess se stal kapitánem na první lodi Černovouse, což znamená, že Černovous má nyní více lodí, kterým velí jeho podřízení.
 • Ukázalo se, že Bellamy nějakým způsobem navštívil Skypii a dokonce je vlastníkem zlatého pilíře, který byl nabídnut Slamákům. Jeho odměna byla rovněž zvýšena na 195 mil belly.
 • Na Dressrose byla rovněž představena nejsilnější skupina Cipher Pol, a to CP-0. Poté, co byl Doflamingo poražen, se CP-0 vrátilo, aby chytli revolucionáře. Nicméně přišli už pozdě a pouze vyšetřovali trestnou činnost.
 • K zaplnění prázdných míst po Akainovi a Aokijovi byli nabrání Fujitora (který se objevil na Dressrose) a Ryokugyu (byla ukázána jen část siluety).
 • Law ztratil svůj titul Shichibukaie poté, co potvrdil alianci se Slamákama.
 • Rodina Donquixote je jednou z rodin, které stojí za zrodem Světové Vlády.
 • Jedná se o druhý arc (po arcu Rybácký ostrov), kde se mluvilo o Reverii. Úplné podrobnosti budou odhaleny v arcu Totto Land (Dortový ostrov).
 • Došlo k představení tří členů revolucionářské armády – Saba, Koaly a Hacka.
 • Usopp předvedl ovládání Kenbunshoku Haki při útoku na Sugar.
 • Doflamingo ví nějakém tajemství ohledně Světové Vlády. Ti ho kvůli tomu označili za zrádce, ale protože se ho nedokázali zbavit, začali s ním spolupracovat.
 • Bylo potvrzeno, že schopnost Ope Ope no Mi může dát osobě věčné mládí, na úkor jeho uživatele. Proto se také označuje ovoce jako „Ultimátní DF“.
 • Law má ve svém jméně „D“. Kdyby to dříve zjistil Doflamingo, z neznámého důvodu by ho zabil. Také někdo považuje „D“ za známku nepřítele „Bohů“.
 • Ve flashabcku byla vidět minulost Lawa a Donquixoteho pirátů.
 • Luffy aktivoval novou techniku s názvem „Čtvrtý stupeň“. Tuto techniku si osvojil při výcviku na ostrově Rusukaina.
 • Doflamingo předvedl, že ďáblovo ovoce může za určitých okolností „probudit“ (tzv. awakening). Uživatel paramecie tak může proměňovat i okolní předměty a celkově zesílit.
 • Bylo ukázáno, že nadměrné používání Haki způsobí jeho dočasnou nepoužitelnost. Poprvé tohle ukázal Luffy při použití Busoshoku Haki.
 • Doflamingo je třetím Shichibukaiem (po Crocodilovi a Moriahovi), který byl poražen Luffym.
 • Bylo odhaleno spojenectví Kuzana a Černovouse.
 • Pád Doflaminga poškodil mnoho pirátů, makléřů a království, které s ním spolupracovali.
 • Byly odhaleny další informace o zbývajících supernovách – Bonney krade jídlo, Urouge odpočívá na nebeském ostrově, Capone Bege se spojil s Big Mom, X Drake se spojil s Kaidem.
 • Kid, On Air piráti a Hawkins se spojili, aby sesadili Shankse.
 • Důvod, proč se Sabo nepřipojil k záchraně Ace byl ten, že měl amnesii a vzpomněl si až později.
 • Issho všem odhalil pravdu o událostech na Dressrose, čímž naštval Světovou Vládu a Sakazukiho, kteří to chtěli před veřejností skrýt podobně, jako to udělali na Alabastě. Issho se nesmí vrátit do mariňácké základy do doby, než chytí Lawa a Slamáka.
 • Tashigi a děti, které trpěly kvůli droze NHC10, jsou na cestě za Vegapunkem.
 • Poprvé jsme mohli vidět Kaida (nejen jeho siluetu), který se nechal slyšet, že zahájí největší válku, kterou svět neviděl.
 • Proběhlo první setkání mezi Lawem a Sengokem. Mluvili o dni, kdy zemřel Rosinante, kterého Sengoku považoval jako za svého syna. Také se ukázalo, že má určité znalosti o významu „D“, ačkoli jeho význam neprozradil.
 • Luffy se rozhodl neutéct před admirálem a pustil se s ním do souboje. Poprvé s ním dokázal držet krok od doby, kdy utekl před Kizarem (uvědomil si, že je silnější) nebo lehce prohrál proti Kuzanovi.
 • Gladiátoři a trpaslíci, kteří se spojili s Luffym, mu nabízejí alianci, která celkem čítá 5640 pirátů. Luffy nabídku odmítá, přesto mu ale piráti slíbí věrnost a tím vznikne „Velká Slamákovo Flotila“.
 • Luffyho a lawovo odměna vzrostla na 500 000 000 Belly poté, co porazili Doflaminga. Odměna na Lawa naznačuje, že jeho post Shichibukaie byl definitivně zrušen.
 • Rob Lucci, Hattori a Spandam se přidali k CP-0. Rovněž bylo naznačeno, že Kaku stále spolupracuje s CP a byl v kontaktu s CP-0, kteří byli na Dressrose. Obě skupiny se dorozumívali přes Den Den Mushi.
 • Jack plánuje napadnout loď, která převáží Doflaminga.
 • Odměny za ostatní Slamáky také vzrostly, celkově dávají jejich odměny částku 1 570 000 100 Belly .
  • Na Luffyho plakátu už se nenachází Usopp v pozadí.
  • Usopp už nemá na plakátě obličej Sogekinga, namísto toho se ujala jeho přezdívka „Bůh“ (God).
  • Chopperovo malá odměna se zdvojnásobila na 100 Belly .
  • Sanjiho plakát ukazuje jeho pravou tvář a hledá se „pouze živý“.
  • Brookovo plakát vypadá jako plakát „Krále Duší“.
 • U všech, kteří se podíleli na bitvě proti Doflamingovi, se zvýšila odměna o minimálně 50 milionů belly. To platí i pro zbytek Slamáků, kteří se přímo neúčastnili bitvy a mířili přímo na Zou. To ukazuje, že i oni jsou pro Světovou Vládu nebezpeční.

Zajímavosti

 • Jedná se o aktuálně nejdelší arc v celé sérii, překonal tak arc Skypia se 102 kapitolami a v anime překonal arc Fishan Island s 118 epizodami.
 • Od kapitoly 730 chybí v manze Sanji, Nami, Brook, Chopper, Caesar i Momonosuke až do kapitoly 795.

Komentáře

#3956 jogurt, 18. 9. 2016, 22:43:43 Odpovědět

"Absa" nie som sám asi ale všetci dobre vieme kto to je, náš starý známy, (čo si chcel vziať Nami a Sanji mu závidel jeho schopnosť), z thriler barku Absolom, bolo vidno aj jeho siluetu.
Inak pekné zhrnutie,kloúk dolu

#3950 Luffy94, 18. 9. 2016, 11:04:02 Odpovědět

Wow, taký dlhý článok, ani sa mi ho nechce čítať. Všetka česť autorovi, ktorý si s tým musel dať toľko práce!
Osobne by ma zaujímal názor ľudí, ktorí mali to šťastie a mohli si pozrieť tento arc v jednej šupe a nemuseli čakať týždeň čo týždeň, takže ho asi nevnímali ako rozťahaný, tak ako my ostatní.
Stále som však toho názoru, že toto bol jeden z naj arcov v OP a keby bol skrátený na 2/3 alebo aspoň 3/4 svojej pôvodnej dĺžky, tak by určite patril medzi elitu. Škoda tých naťahovačiek a tichých miest v daktorých kapitolách mangy a najmä v anime.
Doflamingo jednoznačne najlepší (najhorší) záporák v celom OP a pre mňa osobne aj vo všetkých filmoch, knihách, hrách,... aké som mal doposiaľ možnosť vidieť.

BTW, teraz keď už je dávno po Dressrose, niektoré teórie, ktoré počas on-goingu Dressrosy vládli v OP komunite sú dosť na smiech - Trebol ovláda Doflaminga, Luffy zje Mera Mera,...

#3951 scorpio11550, 18. 9. 2016, 11:59:03 Odpovědět

Nj nechce, takže autorovi fakt klobúk dolu.

Hej niektoré kapitoly bolo teoreticky možno prekročiť celé, lebo všetko čo sa v nich stalo bolo prakticky v názve, ktorý sme videli v diely predtým. Bohužiaľ mám pocit že tento trend bude pokračovať a bude ťahať kvalitu OP ako Naruto fillery( dúfam že sa mýlim )

#3952 Dvori66, 18. 9. 2016, 12:53:45 Odpovědět

Klobouk dolů hlavně těm, co si ho opravdu celý přečtou, protože se stačí podívat jen do odrážek, kde jsou ty hlavní informace :D

Když jsem byl asi ve třetině, tak jsem ten článek proklínal a litoval jsem, že jsem se do něho vůbec pouštěl :D Nakonec jsem ho během prázdnin napsal, ale ke konci je už vidět, že jsem ho chtěl mít hotový a nerozepisoval jsem moc podrobnosti...jinak ty natahovačky mě hrozně štvou, obzvlášť u anime a když si vzpomenu na ten poslední filler... no hrůza.

#3953 Retghar, 18. 9. 2016, 13:24:18 Odpovědět

Mě lezlo krkem když sem jen musel předělávat ty starý články do novýho systému na tohle bych nervy a čas neměl

#3954 AngeeCz, 18. 9. 2016, 16:04:28 Odpovědět

Když jsem došla při prvním koukání OP na ongoing, který tehdy byl úplně na začátku Dressrosy, dala jsem si v anime pauzu. Teď koukám celou Dressrosu bez čekání a vůbec v tom žádné natahování nevidím Asi to fakt stojí za to si počkat

#3955 Franky, 18. 9. 2016, 17:07:19 Odpovědět

yop je to lepsie ... momentalne uz ani nesledujem mangu ani anime ... chcem si to proste pozriet cele :D
tak ako teraz napriklad pozeram marineford :D zabijam tym cas ...

#3957 Zeref, 19. 9. 2016, 12:56:33 Odpovědět

Mám to skoro na rovnako len čítam mangu aby som nedostal nečakný spoeiler keďže ma veľmi radi vyhľadávajú :D

Hakuhódžó no senši