Arlongův park Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 8–11
Manga kapitoly: 69–95
Anime epizody: 31–44
Rok vydání: 1999 (Manga), 2000(Anime)

Arlongův park je pátý arc East Blue ságy a zároveň pátý arc v celé One Piece sérii.

Arlong

Luffy, Sanji a Yosaku pokračují ve své cestě za svou posádkou, která pronásleduje Going Merry, na níž se plaví Nami. Během plavby řekl Yosaku Luffymu a Sanjimu o sedmi pirátech, kteří pracují pro vládu a nazývají se Shichibukai. Jsou to nejsilnější piráti v Grand Line a Mihawk, který porazil Zora, je jeden z nich. Jeden z Shichibukai, Jinbe, chytil v Grand Line lidi, kteří žijí v moři a přivezl je do East Blue. Tito „rybáci“ se stali nejnebezpečnějšími piráty v East Blue a se svým vůdcem Arlongem si vybrali sídlo právě na ostrově, kam utekla Nami. Zatímco Yosaku vyprávěl, Nami dorazila k Arlongovi a ukázalo se, že je členkou jeho posádky.

Arlong Usopp, Zoro a Johnny mezitím přišli na Arlongův ostrov, ale když uviděli rybáka, utekli do nedaleké vesnice. Zraněného Zora však nechali ve člunu a tak ho rybáci chytili a odvezli k Arlongovi. Usopp a Johnny se ve vesnici setkali s dívkou jménem Nojiko, která jim prozradila, že je Namiina sestra a tento ostrov je Namiin domov. V té chvíli přivezli zraněného Zora do Arlongova sídla (které se nazývá Arlongův park), kde zjistil, že Nami je členka Arlongové posádky. Zoro skočil do vody, aby zjistil, jaká Nami ve skutečnosti je. Nami ho vytáhla, ale vzápětí ho zbila, aby ukázala Arlongovi, že stále patří k němu. Po tomto odešel Arlong do vesnice Cocoyashi, aby si vzal svou daň, kterou vesničanům zadal. Vesnický šerif Genzo, nechtěl zaplatit, a tak ho Arlong chtěl zabít, ale v tom se zjevil Usopp a zachránil ho. Znechucený Arlong odešel a nechal Genza žít. Chvíli po něm se objevila Nami a oznámila, že už má téměř všechny peníze na osvobození vesnice.

V Arlongovém parku se Zorovi podařilo dostat z vězení a setkal se se členem Arlongovy posádky, Hachim. Hachi si myslel, že Zoro spolupracuje s Arlongem, a proto ho doprovodil do Cocoyashi. Tam se Zoro dozvěděl o Usoppovém útoku na Arlonga a okamžitě se vrátil do parku, aby Usoppa zachránil. Jenže rybáci už Usoppa chytili a chystali se ho zabít, ale Nami je zastavila. Řekla, že ho chce zabít sama, píchla ho nožem do břicha a hodila ho do oceánu. Johnny, který se skrýval v pozadí, všechno viděl.

Luffyho skupina se zatím konečně dostala na ostrov, kde se setkali s Johnnym a Zorem. Johnny jim řekl, že Nami zabila Usoppa. V té chvíli se objevila Nami a řekla posádce, aby opustili ostrov. Luffy odmítl a chtěl vědět, co se děje. Najednou se objevil Usopp a ukázalo se, že Nami ho ve skutečnosti nožem nezasáhla. Objevila se Nojiko, která se rozhodla říci posádce vše o Namiiné minulosti.

Arlong Nami a Nojiko kdysi našla jedna mariňáčka jménem Bellemere. Jelikož Nami a Nojiko byly bez rodičů, Bellemere si je adoptovala a žila s nimi ve vesnici Cocoyashi. I když byly velmi chudé, žily šťastný život, dokud se nezjevil Arlong. Ovládl celý ostrov a chtěl peníze za každého člověka na ostrově. Chtěl sto tisíc berry za dospělého a padesát tisíc za dítě. Kdo nezaplatí, zemře. Bellemere měla pouze sto tisíc a proto zaplatila za Nami a Nojiko. Jelikož neměla peníze na svou záchranu, Arlong ji zastřelil přímo před očima Nami a Nojiko. O něco později se Nami rozhodla, že se přidá k Arlongovi, aby vydělala sto milionů a odkoupila Cocoyashi.

Zpět v současnosti přišli na ostrov mariňáci pod vedením mariňáka Nezumiho. Nezumi přišel za Nami, aby jí vzal všechny peníze, které ukradla pirátům. Nami nechápala, proč je nezachrání před Arlongem, ale ukázalo se, že Nezumi pro Arlonga pracuje a přišel vzít Nami peníze na Arlongův rozkaz. Nami okamžitě přišla za Arlongem, který jí řekl, že s tím nemá nic společného. Nešťastná Nami usoudila, že bude muset začít od začátku. Mezitím v Cocoyashi se vesničané rozhodli zaútočit na Arlongův park, ale v tom přišla Nami a snažila se je zastavit. Vesničané ji neposlouchali a Nami nevěděla co dělat, proto požádala Luffyho o pomoc. Luffy jí dal svůj klobouk a spolu s vesničany, Zorem, Sanjim a Usoppem vyrazil k Arlongovu parku.

Arlong U vrat Arlongova parku se Yosaku a Johnny snažili zastavit vesničany a přesvědčit je, aby počkali na Luffyho posádku. Luffy a posádka konečně dorazili a Luffy rozrazil brány Arlongova parku a porazil téměř celou Arlongovu posádku. Zůstali pouze Arlong a tři členové jeho posádky: Hachi, Chew a Kuroobi. Luffy se postavil samotnému Arlongovi, ale Arlong ho snadno porazil a hodil do oceánu. Zoro se postavil Hachimu, který měl šest rukou a používal bojový styl se šesti meči. Navzdory svému zranění se Zorovi podařilo přežít a porazit Hachiho. Sanji bojoval s Kuroobim, přičemž se snažil zachránit Luffyho. Když viděl, že Luffyho zachraňují Nojiko a Genzo, vyplul na břeh a porazil Kuroobiho. Mimo Arlongova parku bojoval Usopp proti Chewovi. Po souboji Usopp padl na zem a předstíral svou smrt, ale pak si vzpomněl na Luffyho odvahu, vstal a Chewa trefil odzadu střelou se svého praku, čímž ho porazil.

Arlong Zpět v Arlongově parku se objevila Nami, která pomohla Nojiko a Genzovi zachránit a oživit Luffyho. Luffy se konečně mohl opět postavit Arlongovi a jejich souboj se přesunul na vrchol Arlongové věže, kde měla Nami pracovnu. Luffy zničil všechny mapy, které Nami nakreslila, aby Arlongovi dokázal, že Nami nepatří jemu. Souboj vyvrcholil Luffyho útokem, který nazval Gomu Gomu no Ono. Tímto útokem Luffy zničil celý Arlongův park a zároveň definitivně porazil Arlonga.

Vesničané oslavovali Luffyho vítězství, zatímco Nezumi utekl z ostrova a oznámil na velitelství co se stalo. Luffyho vítězství způsobilo, že na jeho hlavu byla vypsána odměna třicet milionů berry, čímž se stal nejsilnějším pirátem v East Blue. Na druhý den, Johnny a Yosaku opustili ostrov, protože nemohou být s piráty, jelikož jsou lovci pirátů. Nami se mezitím rozloučila s Genzem a Nojiko a naposledy navštívila Bellemerin hrob. Nakonec Going Merry opět vytáhla kotvy a se znovu seskupenou posádkou odplula na Grand Line.

Komentáře

#1373 Alu, 4. 10. 2015, 21:20:52 Odpovědět

Fakt si ani neviem predstaviť aké ťažké to Nami mala a to bola ešte malá a už kradla a musela určite mať veľa zranení

#1287 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 17:02:34 Odpovědět

To bol veľmi dojemný príbeh

Hakuhódžó no senši