Amazon Lily Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 53–54
Manga kapitoly: 514–524
Anime epizody: 408–421
Rok vydání: 2008 (Manga), 2009 (Anime)

Amazon Lily je druhý arc Whitebeard War ságy a zároveň dvacátý arc v celé One Piece sérii.

Lily

Po tom, co Kuma použil své schopnosti na Slamáky, Luffy tři dny letěl vzduchem neznámo kam. Po dlouhém letu konečně přistál na neznámém ostrově uprostřed velké stopy medvědí tlapy. Luffy se okamžitě snažil dostat se zpět na Sabaody pomocí Vivre Card, ale byl příliš slabý, proto našel houbu, kterou si uvařil a snědl. O něco později se objevily tři ženy jménem Marguerite, Sweet Pea a Aphlerandra, které našli Luffyho v bezvědomí a usoudili, že Luffy snědl jedovatou houbu, která způsobila, že mu na těle začaly růst další houby. Trojice žen tedy vzala Luffyho do vesnice, kde ho vyléčili, ale najednou si všimli, že Luffy je muž. Ve vesnici vypukla panika, protože Luffy se nacházel na ostrově Amazon Lily, kde žijí samé ženy.

Lily Luffy se vzbudil v cele, kam ho ženy poslali, protože ještě nikdy neviděli muže. Po tom, co Luffy odpovědal ženám několik otázek, mu dali nové šaty. Avšak několik žen pod vedením Kikyo se rozhodlo Luffyho zabít, protože nemá na ostrově žen co hledat. Luffy se rozhodl utéct přes střechu a vzal s sebou i Marguerite, protože měla jeho Vivre Card. Oba utekli do džungle, kde se Luffy dozvěděl, že Amazon Lily leží v Klidném pásmu. Jediné, kdo se na ostrov dostanou jsou pirátky Kuja pod vedením vládkyně ostrova. Luffy se Marguerite poděkoval za záchranu a odešel.

V Klidném pásmu se zatím vládkyně ostrova, jedna ze Shichibukai Boa Hancock dostala do potyčky z viceadmirálem mariňáků Momongem. Momonga chtěl, aby Hancock odešla na základnu mariňáků, do Marinefordu, kde se měla konat obrovská bitva mezi mariňákama a Whitebeardovými piráty. Hancock však odmítla a proměnila všechny na kámen pomocí svých schopností, které získala díky Ďáblovu ovoci Mero Mero no Mi. Jediný, kdo se neproměnil na kámen byl Momonga, který dal Hancock dva dny na rozmyšlenou.

Lily Po tomto incidentu se Kuja pirátky vrátili na Amazon Lily, kde nikdo neprazadil, že na ostrově je Luffy. Hancock v klidu odkráčela do trůnní síně, kde na ni čekala starší Nyon. Nyon chtěla, aby Hancock šla bojovat do Marinefordu, jinak ji zbaví titulu Shichibukai a Amazon Lily nebude pod ochranou vlády. Hancock však odmítla a šla si dát koupel. Během její koupele se hrad uzavřel a nikdo neměl dovoleno vstoupit do hradu. Dozvídáme se, že je to proto, že Hancock a její dvě sestry mají na zádech znak, který přemění na kámen toho, kdo se na něj podívá. Luffy, který byl na útěku však spadl z hradeb hradu rovnou do místnosti, kde se Hancock koupala a uviděl její znak na zádech. Nic se mu však nestalo a řekl, že je mu ten znak povědomý. Objevily se sestry Marigold a Sandersonia a pokusili se Luffyho chytit, ale Hancock použila své schopnosti, aby proměnila Luffyho na kámen. Jenže Luffymu se nic nestalo a proto vyskočil oknem. Přesto byl chycen, protože Hancock ho zasáhla svým útokem.

Lily Luffyho poslali do arény, kde se ho Hancock zeptala co dělá na ostrově. Luffy se jí snažil vysvětlit, že ho tam poslal Kuma, ale Hancock mu nevěřila. Najednou se ozvaly Marguerite, Sweet Pea a Aphelandra, které Hancock prosili, aby Luffyho pustila. Hancock však proměnila všechny tři na kámen a pustila do arény černého pantera Bacuru. Luffy však Bacuru porazil jedním úderem. Hancock nechápala, jak může být Luffy takový silný a poslala do arény své sestry. Obě byly uživatelky Ďáblova ovoce a proměnili se na obrovské hady. Sestry použili několik svých schopností, ale Luffy útoky odvrátili pomocí neznámé síly, kterou Hancock nazvala Haki. Luffy byl pro ně rovnocenný soupeř a použil Gear Second. Z touto schopností měl Luffy navrch a Hancock karhala své sestry a chtěla, aby tento boj brali vážně. Luffy byl pro ně však příliš silný a několika útoky je porazil, přičemž jim svázal ocasy. Po souboji Sandersonia téměř spadla z arény, ale Luffy skočil na její záda. Marigold křičela na sestru, aby zaútočila, ale Sandersonia řekla, že Luffy ji chrání. Ukázalo se, že během souboje shořely Sandersonii šaty, takže Luffy nyní zakrýval znak na jejích zádech. Všechny ženy rychle odešli z arény a Hancock uznala, že prohrála. Po souboji se sestry vrátily do lidské formy a Luffy chtěl, aby Hancock proměnila Marguerite a ostatní zpět. Hancock mu však dala dvě možnosti: buď je promění zpět, nebo dá Luffymu loď. Luffy si však vybral první možnost, co všechny šokovalo. Hancock tedy proměnila trojici zpět.

Lily O něco později si Hancock zavolala Luffyho do trůnního sálu. Tam mu opět ukázala svůj znak na zádech a zeptala se ho, kde ho viděl. Luffy si vzpomněl, že Hachi měl něco podobného na čele, ale vypadalo to více jako slunce. Hancock řekla Luffymu, že ona a její sestry byly kdysi otrokyně ve městě Mariejois. Ten znak na zádech znamenal, že jsou otroky Tenryuubito. Jenže jednoho dne muž jménem Fisher Tiger vyšplhal na Red Line, pronikl do Mariejois a osvobodil všechny otroky. Několik z nich se k němu přidalo a Tiger změnil jejich znaky, aby vypadaly jako slunce, čím vytvořil Slunečné piráty. Po tomto rozhovoru se Hancock rozhodla, že dá Luffymu loď, což Luffyho velmi potěšilo.

O něco později se Luffy od Nyon dozvěděl, že Hancock je jedna z Shichibukai a byla poslána do Marinefordu. Ukázalo se, že válka mezi mariňáky a Whitebeardem vznikla proto, že jeden ze Shichibukai Blackbeard chytil kapitána Whitebeardové druhé divize a Luffyho bratra Acea a mariňáci ho veřejne popraví na Marinefordu. Luffy měl jen dvě možnosti: buď se rozhodne zachrániť Acea, nebo najde svou posádku. Nakonec se Luffy rozhodl zachránit Acea, protože věděl, že jeho posádka to zvládne i bez něj. Luffy o tomto informoval Hancock, která mezitím zjistila, že Luffyho miluje. Byla ochotná mu ve všem pomoci, proto ho chtěla odvézt ze Acem. Na to však bude potřebovat mariňáckou loď, protože Ace se nachází v Klidném pásmu, ve vězení Impel Down.

Hancock tedy přijala nabídku mariňáků a nastoupila na jejich loď, která ji měla odvézt na Marineford. Ještě předtím však řekla mariňákům, že chce navštívit Acea v Impel Downu. Mariňáci ji dovedly do její kajuty, kde Luffy vylezl zpod jejích šatů, kde se celou dobu schovával. S pomocí Hancock se tedy Luffy dostal na palubu mariňácké lodi a vezl se k Impel Downu, aby zachránil Acea.

Mezitím se nám odhalují i ​​osudy ostatních Slamáků. Nami se dostala na nebeský ostrov Weatheria, kde žijí lidé, co zkoumají počasí. Franky se zase dostal na zimní ostrov, kde potkal muže, který měl psa-kyborga. Ukázalo se, že se dostal na ostrov Karakuri, do města budoucnosti Barjimoa. Sanji byl na tom asi nejhůř, protože se dostal do „pekla“, čili na ostrov transvestitů Momoiro. Usopp se ocitl na souostroví Boin, kde žili všelijaké potvory a rostly podivné rostliny. Setkal se tam z jedním mužem Heraclesem, který chtěl Usoppovi pomoci přežít na tomto souostroví. Brook se vzbudil na ostrově Namakura, mezi vyznavači ďábla, kteří věřili, že Brook je satan a uctívali ho. Robin se zase objevila v East Blue na mostě Tequilla Wolf, který otroci staví už 700 let. V South Blue v království Torino se zase probral Chopper, na kterého zaútočili dva obrovský ptáci. Nakonec se dozvídáme, kde skončila Perona po tom, co ji Kuma nechal zmizet na Thriller Barku. Objevila se na ostrově Kuraigana, kde stál starý opuštěný hrad. Jednoho dne však slyšela obrovský náraz a našla Zora, který na ostrově přistál.

Takové dobrodružství zažívali ostatní Slamáci, zatímco se Luffy na palubě mariňácké lodi dostával blíže k vězení Impel Down.

Komentáře

#5053 ShadowKitty, 7. 8. 2017, 12:21:44 Odpovědět

Tento Arc se mi líbil skoro nejvíce Hlavně kvůli Hancock na kterou jsem se těšila už od doby co jsem teprv ,přišla' na Grand Line Doufám, že se tam Hancock zase ukáže, a že Luffy se zas vrátí na ten ostrov, tentokrát snad i s posádkou! Byla by to docela sranda, by mě zajímalo, jak by Hancock reagovala na Nami-san a Robin-chan Hlavně jak by holky reagovaly na kluky, když si odvodili, že všichni kluci mají gumovou kůži a jsou chováním stejní

#5054 AngeeCz, 7. 8. 2017, 12:33:26 Odpovědět


#5045 AngeeCz, 7. 8. 2017, 11:14:36 Odpovědět

btw tenhle článek by chtěl lehké úpravy, jednak gramatika občas vázne, a jednak některé věci nejsou zrovna správně př. "Hancock však odmítla a proměnila všechny na kámen pomocí svých schopností, které získala díky Ďáblovu ovoci Mera Mera no Mi. "
-
Možná jsem jen zaspala děj, ale nevím o tom, že by tou dobou Meru měla Hancock (a že by Mera měnila na kámen, to taky slyším prvně )

#5047 DadaRac, 7. 8. 2017, 11:24:55 Odpovědět

Mero Mero no Mi, asi autor skloňoval a nedošlo mu, že to bude mít špatný význam To je tak když jsi jsou dva názvy ovocí podobný

#5049 AngeeCz, 7. 8. 2017, 11:30:57 Odpovědět

Well, názvy ovocí se neskloňují a i kdyby, tak nevím, jak by přišel na koncovku -a spíš si to prostě spletl, ale o to tolik nejde, jen říkám, že by se to mělo projít a opravit

#5050 DadaRac, 7. 8. 2017, 11:36:40 Odpovědět

Já chápu Hold jsou to podobné názvy ono to ani člověka v ten moment asi netrkne

#5042 DadaRac, 7. 8. 2017, 10:01:23 Odpovědět

Nejdřív mě Hancock pěkně štvala, ale postupem času jsem na ni změnila názor a díky tomu se tahle série stala jednou z těch mých oblíbenějších hlavně prostě Luffy to zabijí

#5043 AngeeCz, 7. 8. 2017, 11:08:42 Odpovědět

Přijde mi, že jsem jediná, kdo Hancock žere už od začátku ženské postavy obecně moc v oblibě nemám, a hlavní moje kritérium pro ženskou je že musí být badass a silná (proto nemám ráda postavy jako Nami), což Hancock rozhodně je. To, že se chovala hnusně k babči Nyon prostě patří k jejímu charakteru, a to, jak se potom zabouchla do Luffyho a pomáhala mu byla jen třešnička na dortu furt se nemůžu rozhodnout, jestli mám radši ji, nebo Robin though..

#5044 WhiteCrow, 7. 8. 2017, 11:11:33 Odpovědět

Boa > Robin 100%

#5046 DadaRac, 7. 8. 2017, 11:16:37 Odpovědět

Já se nerozhoduji nad tím jestli je daná postava zrovna silná pro mě musí mít dobře vymyšlenou povahu a důvod proč se tak chová a to Hancock má ze začátku jsem ji nemusela, poněvadž každá taková postava mi prostě leze na nervy (já jsem nejkrásnější, mě odpustí všechno) ale postupem času kdy Luffy začal odhalovat i tu skrytou stránku její postavy, tak se mi zalíbila Ale i tak pro mě mezi ženskými postavami vyhrává Robin, protože ta je prostě dokonalá

#5048 AngeeCz, 7. 8. 2017, 11:29:37 Odpovědět

Já tě chápu, ale prostě já u ženských tu sílu trochu vyhledávám vždy mi přijde, že všichni TOP nejsilnější musí být chlapi a když se mezi nimi objeví silná ženská, tak ji mám okamžitě ráda.. bohužel, v OP je jich málo (Big Mom radši nepočítám lel, sice silná je ale nějak zvlášť se mi nelíbí), i mezi Shichibukai je jediná ženská Hancock (pokud teda Croco nebyl fakt původně žena ) ... mezi Slamáky jsou jen dvě z toho jedna je meh.. WB piráti nic, Shanksova posádka nic, Admirálové nic, Supernovy pokud si dobře pamatuju mají jen jednu
Hancock jsem si zamilovala už na začátku a když drtila v Marinefordu Pacifisty jak nic, tak jsem si říkala kurňa, to vypadá na moji top 1 ženskou Robin ji nakonec dohnala, takže teď nevím, kterou mám radši, ale rozhodně se těším, až zase Hancock uvidíme

#5051 DadaRac, 7. 8. 2017, 11:40:08 Odpovědět

Je pravda, že tam moc silných ženských postav není a že se skoro vůbec neukazují, ale zase je to anime o pirátech Většinou piráti byly chlapy, takže se nemůžeme divit, že je takové minimum ženských Buďme rádi za Robin a Hancock, že jsou skvělou reprezentací ženských v tomto anime A nesmíme zapomenout ani na Bellemere, která kdyby měla určitě více času v anime, tak by se z ní vyklubala silná ženská

#5052 AngeeCz, 7. 8. 2017, 12:00:23 Odpovědět

To bereš slovo piráti moc doslova mě OP odrazovalo od koukání právě proto, že mě prostě nazajímalo nějaký anime o pirátech s páskou přes oko a papouškem na rameni, a hle, kolikrát i zapomenu, že Slamáci jsou piráti Řekla bych, že v tom světě stačí chytnout dobré DF a i žena se může hodně prosadit. Zvlášť když mnoho žen je dominantních a nebojí se velet celé posádce

#5055 DadaRac, 7. 8. 2017, 13:00:55 Odpovědět

Tak piráti nejsou jenom o tom, že mají papouška a pásku na oko jsou to dobrodruzi potující po moři hledající poklad, přičemž utíkají před spravedlností představa s papouškem je až dost dětská ale myslím, že asi v tomto světě nemusí záležet jenom na DF... koukni se na Shankse, ovoce nemá a je silný... myslím, že záleží na tom, aby měla ženská trochu kuráže k tomu vydat se na moře a bojovala

#5056 AngeeCz, 7. 8. 2017, 13:35:29 Odpovědět

Ano, to nepopírám, jen říkám, že pokud se ženě podaří získat DF, určitě jí to dá motivaci dát se na cesty:)

#5057 DadaRac, 7. 8. 2017, 14:22:03 Odpovědět

To je pravda

#5058 Franky, 7. 8. 2017, 15:01:41 Odpovědět

Croco zena .... snad sa to dozvieme ale ked mu to hovoril Ivankov tak som presvedceny snad na 70% druhu vec radsej nespominam lebo by mi bylo ny blitiii "preco prave Mr1 ? "

#5060 Luffy94, 7. 8. 2017, 19:33:59 Odpovědět

Robin, protože ta je prostě dokonalá

#1387 Alu, 4. 10. 2015, 21:50:51 Odpovědět

Keď som videla Hancock prvý krát tak som ju nemala rada ale potom čo stretla Luffyho tak mi pripadá že sa polepšila a dokonca ani už tú babku nevyhadzuje z okna
Podľa mňa to mal Sanji najhoršie chudáčik ľutujem ho

#1307 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 18:29:30 Odpovědět

Milujem Amazon Lili Tam sa Luffy stretol s Hancock a ja ich shipujem a tiež to bolo srandovné keď ho umývali
A chudák Ace A aj chudák Sanji Ale aj Perona a Zoro to tiež bolo dobre a Aj robin aj keď bola zajatec stretla Dragona

Hakuhódžó no senši