Alabasta Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 17–24
Manga kapitoly: 155–217
Anime epizody: 92–130
Rok vydání: 2000–2002 (Manga), 2001–2002 (Anime)

Alabasta je pátý arc Baroque Works ságy a zároveň jedenáctý arc v celé One Piece sérii.

Alabasta

Na cestě do Alabasty Vivi vysvětlila posádce hierarchii Baroque Works. V čele stojí Crocodile alias Mr.0 se svou partnerkou Miss All Sunday. Pod nimi jsou agenti od Mr.1 po Mr.5 se svými partnerkami. Pod nimi je dvě stě lidí – takzvaní Billions. Pak následují agenti od Mr.6 po Mr.12. Na konci je 1800 agentů takzvaní Millions. Ještě existují speciální agenti Mr.13 a Miss Friday takzvaní Nosiči smůly, což jsou vlastně dvě zvířata, která slouží Crocodilovi jako nosiči zpráv a zabíjejí agenty, kteří nesplnili svůj úkol. Zatímco Vivi vysvětlovala, Sanji chytal ryby, ale místo toho chytil muže jménem Bon Kurei, který plaval ve člunu kolem. Posádka se s ním rychle spřátelila, díky jeho schopnosti přeměnit se na kohokoliv se dotkne, kterou získal díky Ďáblovu ovoci Mane Mane no Mi. Zanedlouho Bon Kurei odešel a Vivi posádce prozradila, že to byl Mr.2 z Baroque Works. Byl to totiž okama, čili napůl muž napůl žena, takže je jediný v Baroque Works, co nemá partnerku. Posádka byla ráda, že se s ním setkala, protože alespoň znali jeho schopnosti. Každý si namaloval na ruku X a obvázal ho obvazem, aby vždy mohli ověřit, že se na některého z nich Mr.2 neproměnil.

Alabasta Zanedlouho se Going Merry konečně dostala do přístavního města Alabasty, do Nanohany. Luffy na nikoho nečekal a doběhl do prvního baru, protože byl velmi hladový. V baru spolu právě soupeřili dva muži: Portgas D. Ace a kapitán Smoker, jehož Luffy potkal v Loguetownu. Když Smoker spatřil Luffyho, pokusil se ho chytit, ale Ace ho zachránil a spolu s Luffym utekl na Going Merry. Tam Luffy posádce řekl, že Ace je jeho bratr. Ace byl ten neznámý muž, co na ostrově Drum hledal piráta Blackbearda a ptal se po Luffym. Předtím než odešel, dal Ace Luffymu podivný papírek. Pak naskočil na člun a odplul.

Vivi poslala Caruea za králem, aby mu doručil její vzkaz a posádka doplula na západní břeh největší řeky v Alabastě, řeky Sandora. Přišli do opuštěného města Erumalu, kterým prošli a pokračovali pouští. Jejich cílem bylo sídlo rebelů, opuštěné město Yuba. Vivi se chtěla s rebely setkat, aby jim vysvětlila, že za všechno může Baroque Works a ukončila tak válku. Po cestě potkala posádka velblouda, který byl perverzní. Nechal Vivi a Nami, aby na něj nasedli a nesl je. Posádka mu dala jméno Třpytka. Nakonec se posádka do Yuby dostala, ale našla v ní jen jednoho starce, Viviininého starého přítele jménem Toto. Toto jim vysvětlil, že Yuba je už tři roky terčem písečných bouří, proto rebelové odešli do oázy nedaleko Nanohany. Toto zůstal v Yubě, aby vykopal vodu, kterou pohltil písek. Také jim prozradil, že vůdce rebelů je Viviin kamarád z dětství Kohza. Vivi se rozhodla Kohzu najít a zastavit ho, ale Luffy chtěl jít do Rainbase, kde sídlil Crocodile. Po menší roztržce Vivi přijala Luffyho návrh a odvedla posádku do Rainbase.

V Rainbase se v Crocodilovém kasinu Rain Dinners zatím sešli agenti Baroque Works: Miss All Sunday, Mr.1, Miss Doublefinger, Mr.2, Mr.4 a Miss Merry Christmas. Crocodile jim prozradil svůj plán na převzetí vlády v Alabastě. Najednou se v kasinu objevil Mr.3, který Crocodilovi oznámil, že mu Vivi utekla v Little Garden. Prosil Crocodila o smilování, ale Crocodile ho dal sežrat svému krokodýlovi Bananawanimu. Potom přikázal agentům svrhnout vládu na Alabastě a zbavit se Vivi a Luffyho posádky.

Mezitím Vivi dovedla posádku do Rainbase, kde Luffy a Usopp vtrhli do baru, aby získali vodu. Avšak v baru se opět objevil kapitán Smoker a jeho podřízená Tashigi. Okamžitě začal posádku honit a do zmatku se přidali i členové Baroque Works, jedni z Billions, který šli po Vivi. Nakonec Luffy, Nami, Usopp, Zoro a Smoker přišli do Rain Dinners, kde je Crocodile chytil do klece, která byla vyrobena ze speciálního kamene Kairoseki, který neutralizuje schopnosti Ďáblova ovoce. Vivi byla zatím pronásledována agenty Billions, ale zachránil ji Pell, člen královské gardy. Přišel na králův rozkaz, protože mu Carue doručil zprávu. Avšak Miss All Sunday porazila Pella a zavřela Vivi k ostatním do klece v Rain Dinners.

V hlavním městě Alabasty, v Alubarně, zatím Mr.4 a Miss Merry Christmas unesli krále Nefertari Cobru, zatímco se Mr.2 v něj proměnil, aby rozpoutal konflikt s rebely. Potom odešel do Nanohany, aby prozradil občanům, že použil tzv. Tančící prach, aby odstranil déšť z ostatních měst. Toto slyšel i vůdce rebelů Kohza a přikázal rebelům zaútočit na Alubarnu. Ve městě vypukl chaos, ke kterému přispěli i Mr.1 a Miss Doublefinger, kteří zničili přístav pomocí velké lodě.

Alabasta V Rain Dinners se mezitím Crocodile setkal se svými vězni. Vzal klíč od klece a dal ho do úst jednomu ze svých krokodýlů. Pak nechal do místnosti vstoupit krokodýly a nechal ji zaplnit vodou. Najednou mu zavolal jeho agent Mr.Prince, který byl ve skutečnosti Sanji. Řekl Crocodilovi, že ho chytili před Rain Dinners. Crocodile tam přišel, aby se přesvědčil, ale zjevil se Sanji, který zničil most vedoucí do Rain Dinners, aby se tam Crocodile už nemohl dostat. Pak vstoupil do Rain Dinners a porazil Bananawaniho, aby získal klíč. Místo toho našel Mr.3, jehož Bananawani sežral. Mr.3 přežil jen díky voskové kouli, do které se zavřel. Pomocí svých schopností Mr.3 vytvořil voskový klíč a osvobodil posádku a Smokera. Mezitím se Crocodile dostal do Rain Dinners a našel prázdnou klec. Posádka totiž unikla pod vodou, přičemž Sanji chytil Luffyho a Zoro Smokera, protože ti dva neuměli plavat kvůli Ďáblovu ovoci.

Alabasta Před Rain Dinners se Smoker rozhodl nechat posádku jít, aby se jim odvděčil. Objevil se Chopper s obrovským krabem. Všichni na něj naskočili a chystali se utéct, ale zjevil se Crocodile. Luffy se rozhodl s Crocodilem bojovat, aby získal ostatním čas. Posádka tedy odešla směrem k Alubarně a Luffy začal bojovat s Crocodilem. Crocodile dal Luffymu tři minuty na to, aby ho porazil. Luffy se ho snažil porazit, ale když ho zasáhl, jeho tělo se vždy změnilo na písek. Bylo to díky Ďáblovu ovoci Suna Suna no Mi, které Crocodilovi umožnilo manipulovat s pískem. Tři minuty uplynuly a Crocodile vytvořil písečnou bouři, kterou poslal do Yuby. Ukázalo se, že to on posílal celé ty roky do Yuby písečné bouře. Luffy se ho pokusil zastavit, ale Crocodile ho propíchl svým zlatým hákem a nechal Luffyho ležet na zemi. Crocodile odešel a bezmocný Luffy zůstal na pokraji smrti. Z nepochopitelných důvodů ho však zachránila Crocodilova partnerka Miss All Sunday. Předala ho do rukou Pella a odešla.

Alabasta Zbytek posádky spolu s Vivi zatím pokračoval k Alubarně, ale do cesty se jim postavila řeka Sandora. Naštěstí se objevila vzácna alabastská zvířata kung-fu dugongové, kteří chytili obrovskou rybu a na ní se posádka dostala přes řeku. Na druhém břehu je čekal Carue se skupinou nejrychlejších zvířat v Alabastě kachnami skvrnitozobými. Na nich se posádka konečně dostala do Alubarny, kde už začala bitva mezi rebely a královskou gardou. U vrat Alubarny už agenti Baroque Works čekali na Vivi. Místo toho přišlo šest maskovaných lidí na kachnách a agenti nevěděli, která z osob je Vivi. Každý z agentů se pustil za jednou osobou, avšak skutečná Vivi byla schovaná za skálou. Pokusila se zastavit rebely, ale ti ji neviděli. Objevil se Usopp a chtěl ji odvézt do paláce, jenže Vivi odhalila, že je to Mr.2 a pokusila se mu utéct. Mr.2 ji pronásledoval, ale zastavil ho Sanji, který se objevil, aby zachránil Vivi. Vivi se vydala do paláce a Sanji začal bojovat z Mr.2.

Usopp a Chopper zatím bojovali s Mr.4 a Miss Merry Christmas. Ukázalo se, že Mr.4 má neobyčejně velkou sílu. Jeho pes Lasoo měl schopnost střílet ze svých úst dělové koule a Mr.4 je pomocí baseballové pálky odpaloval na Usoppa a Choppera. Miss Merry Chirsmas zase měla schopnost přeměnit se na krtka a začala kopat v podzemí tunely, kterými se dostala k Usoppovi a Chopperovi a útočila na ně. Usopp se pomocí jednoho tunelu dostal k Mr.4 a zasáhl ho pěti tunovým kladivem. Ukázalo se, že kladivo bylo falešné a vážilo sotva dvě kila. Chopper zatím snědl Rumble Ball a zjistil, že všechny tunely jsou propojeny. Vzal Lasooa, který byl v bezvědomí a vystřelil do tunelů. Miss Merry Christmas to ale přežila a Chopper nevěděl co dál. Usopp hodil na Mr.4 kouřovou bombu a Mr.4 nic neviděl. Chopper zvětšil své paroží a vyhodil Miss Merry Christmas do vzduchu. Mr.4 si myslel, že je to dělová koule, tak ji z celé síly odpálil. Usopp s Chopperem zatím vystřelili na Mr.4 z praku kladivo, které Mr.4 zasáhlo do hlavy, čímž ho Usopp a Chopper konečně porazili.

Sanji zatím pokračoval v boji s Mr.2, který se stále měnil na Nami. Sanji nedokázal uhodit ženu, proto měl Mr.2 v boji výhodu. Jenže Sanji zjistil jak Mane Mane no Mi funguje. Pokud se chce Mr.2 na někoho proměnit, dotkne se své tváře pravou rukou. Pokud se chce proměnit zpět, dotkne se své tváře levou rukou. Sanji řekl Mr.2, že má něco na levém líci a tak si to Mr.2 otřel levou rukou. Tím se Mr.2 proměnil do své původní podoby a Sanji ho mohl zasáhnout. Trefil ho několika kopy, kterými ho porazil.

Nami bojovala s partnerkou Mr.1, Miss Doublefinger, která snědla Toga Toga no Mi, díky kterému mohla jakoukoliv část svého těla přeměnit na trn. Nami bojovala pomocí nové zbraně, kterou jí vytvořil Usopp. Tato zbraň se jmenovala Clima-Tact. Nami si původně myslela, že Clima-Tact ovládá počasí, ale ve skutečnosti to Usopp vyrobil, aby mohla Nami uspořádat večírek. Přesto Nami se svými znalostmi počasí dokázala využít Clima-Tact na poražení Miss Doublefinger. Pomocí teplých bublin vytvořila oblak a ten zasáhl Miss Doublefinger bleskem.

Alabasta Zoro začal bojovat s posledním agentem Baroque Works, Mr.1, který snědl Supa Supa no Mi, díky kterému získal schopnost měnit jakoukoliv část svého těla na ocelový meč. Přesto, že Mr.1 měl ocelové tělo, Zoro dokázal přeseknout ocel pomocí své techniky Shishi Sonson, čímž Mr.1 porazil.

Mezitím se Vivi dostala do paláce a nařídila zničení paláce, aby si ji rebelové všimli, ale objevil se Crocodile a zastavil ji. Také se objevil Kohza, který konečně zjistil pravdu. Crocodile řekl, že se chystá zničit palác obrovskou bombou. Právě palác byl místo, kde bojovalo nejvíce lidí. Také odhalil svůj skutečný záměr. Chtěl najít Pluton, legendární zbraň, která by měla být ukryta v Alabastě. Pak se Crocodile pokusil zabít Vivi, ale objevil se Luffy spolu s Pellem a zachránil ji. Luffy začal opět bojovat s Crocodilem a tentokrát měl s sebou sud vody. Odhalil totiž Crocodilovu slabinu. Pokud ho polije vodou, jeho písek ztvrdne a Luffy ho bude moci zasáhnout. Toto Luffy několikrát udělal a téměř Crocodila porazil, jenže Crocodile se dokázal některým útokům vyhnout. Luffy vypil všechnu vodu co měl v sudu a stal se z něj „Vodní Luffy“. Postříkal Crocodila několika vodními bublinami a zasáhl ho svou Gomu Gomu no Bazooka, jenže Crocodile použil další svou schopnost vysušit vše v okolí. Vysušil téměř celý palác a nakonec chytil i Luffyho, kterého také vysušil. Poté Crocodile spolu s Miss All Sunday a králem Cobrem odešli, aby nalezli Pluton a Luffyho nechali na zemi zemřít. Naštěstí voda, kterou Luffy předtím vystřelil spadla rovnou na Luffyho, čímž mu zachránila život. Luffy se probral a začal pronásledovat Crocodila.

Na Miss All Sunday mezitím zaútočili mariňáci pod vedením Tashigi. Dozvídáme se, že Miss All Sunday je ve skutečnosti žena jménem Nico Robin, která jako dítě zničila šest válečných lodí a na její hlavu je vypsána odměna 79,000,000 beli. Během souboje s mariňáky odhalila svou schopnost vytvořit část svého těla na jakékoli věci v okolí, čili i na svém vlastním těle. Tuto schopnost získala díky Ďáblovu ovoci Hana Hana no Mi. Pomocí této schopnosti Robin porazila mariňáky a pokračovala spolu s Crocodilem a králem Cobrou k Plutonu.

Vivi, Pell a Luffyho posádka zatím našli místo, odkud chtěl Crocodile vystřelit bombu, která měla zničit palác. Bomba byla ukrytá ve věži s hodinami. Vivi se tam dostala jako první a porazila Mr.7 a Miss Father's Day, kteří bombu hlídali. Jenže odpočet bomby už byl spuštěn a nedal se zastavit. Pell použil svou schopnost přeměnit se na sokola, kterou získal díky ovoci Tori Tori no Mi a spolu s bombou odletěl vysoko nad Alubarnu. Tím pádem exploze nezasáhla palác, ale zabila Pella.

Alabasta Crocodile, Robin a Cobra se mezitím dostali do královského mauzolea, kde našli Poneglyph, starou velkou kamennou kostku se starověkým textem, na kterém je napsán kousek historie. Na Poneglyphu mělo být podle všeho napsáno, kde se nachází Pluton. Jelikož Robin byla jediná na světě, která dokázala číst starověké texty, přečetla si Poneglyph a řekla, že o Plutonu se tam nic nepíše. Když to Crocodile zjistil usoudil, že už Robin nepotřebuje, proto se ji pokusil zabít. Vzápětí Cobra posunul hlavní pilíř mauzolea, což způsobilo, že se chrám začal hroutit. Crocodile se pokusil utéct, ale objevil se Luffy a zastavil ho. Ukázalo se, že i pomocí krve dokáže Crocodilův písek ztvrdnout a jelikož měl Luffy celé ruce od krve, byl pro Crocodila rovnocenným soupeřem. Crocodile vytáhl svůj hák napuštěný jedem a probodl jím Luffyho, ale to nic nezměnilo. Souboj vrcholil a katakomby se začaly stále rychleji rozpadat. Nakonec Luffy použil svou techniku Gomu Gomu no Storm, kterou vystřelil Crocodila přes střechu mauzolea, čímž ho konečně porazil. Crocodile padl rovnou do centra Alubarny, vojáci si ho všimli a konečně přestali bojovat. V té chvíli po dlouhých letech znovu začal padat déšť a Vivi konečně všem řekla, co se vlastně stalo. Válka skončila.

V mauzoleu zatím Robin dala Luffymu protijed, aby ho zachránila před účinky jedu z Crocodilova háku a Cobra ho odnesl na zádech do Alubarny. Tam se král seznámil s posádkou a za celou zemi jí poděkoval. Také se objevil princeznin ochránce, který téměř zahynul ve Whiskey Peak, Igaram. I on posádce poděkoval, že splnili svůj slib a přivedli Vivi do Alabasty. Tashigi spolu s mariňáky zatím zatkli Crocodila a zbavili ho jeho titulu Shichibukai.

O tři dny později se Luffy probudil v paláci, kde se zkontaktoval s Mr.2, který ukradl Going Merry. Ve skutečnosti se Bon Kurei rozhodl posádce pomoci, a proto loď zachránil před mariňáky. Luffy se v paláci setkal s celou posádkou a společně všichni nabídli Vivi, aby se k nim přidala. Dali jí čas do poledne a odešli. Pak se setkali s Bon Kureiem na Going Merry, ale jejich setkání přerušila kapitánka mariňáků Hina. Bon Kurei se svou posádkou přestrojili za Luffyho posádku, aby odvedli Hininu pozornost a dali Merry možnost k útěku. Nakonec se Vivi rozhodla nepřijmout Luffyho nabídku a prostřednictvím svého projevu k alabastskému lidu se s posádkou rozloučila.

Alabasta

Chvíli po tom, co posádka opustila Alabastu se na Going Merry objevila Nico Robin. Chtěla se přidat k Luffyho posádce, protože po porážce Baroque Works neměla kam jít. Navzdory odporu posádky Luffy přijal její nabídku a tak posádka získala nového člena. Mezitím se celý svět dozvěděl o tom, co se stalo v Alabastě. Luffy získal na svou hlavu novou odměnu 100,000,000 beli a Zoro získal na svou hlavu odměnu 60,000,000 beli. Luffyho posádka se svým činem proslavila po celém světě a už ji nikdo nikdy nenazval jinak než Slamáci.

Komentáře

#1294 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 17:29:44 Odpovědět

To boli super súboje a Nami ukázala svoju sílu aj keď na začiatku mala problémy A aj Sanji získal kamaráta Boník a tiež ako sa lúčili s Vivi bolo dojemné a Ace tam bol najkrajší a bol tam aj Vivi a Ace moment keď ich zasypal piesok a pomohol Vivi aj keď tam boli zasypaný všetci a aj keĎ sa rozprávali v noci pri stane Ja ich milujem

#1096 Alu, 22. 9. 2015, 17:21:04 Odpovědět

mám tieto časti na Alabaste rada lebo tam bol Ace ale aj preto že tam bola Vivi a Robin

Hakuhódžó no senši