Fórum – O nejnovější kapitolce

#5142 Raijin, 8. 5. 2014, 22:30:51
2 0

746 HVIEZDY

No zo začiatku boli na coveroch slamáci, potom Kuzan a teraz Law, ide to dosť random a sú tam postavy, ktoré sme nedávno videli. Keby radšej ukáže Ray-san, Borsalina alebo Morgana spravil by mi väčšiu radosť, ak nie, tak nech to už skončí, ploším.

Keď Doffy hovoril Rikuovi, že to pred 10timi rokmi bolo nič, no hovoril som si, že preháňa ale naozaj. Tá Dressrosa teraz a ako to úžasne Oda vykreslil tú situáciu, nádhera, cítil som sa akoby som tam priam bol.

Fujitora uzemňuje svojich vojakov a ťažko z jeho tváre usúdiť čo si myslí ale podľa mňa je pekne nasraný. Čo spraví? Moc ale nekoná, vyzerá to akoby bojoval sám so sebou, alebo resp. so svojou pozíciou. Dofflamingo zabije všetkých na ostrove a WG to ututlá, nikto sa nič nedozvie, dobre, porážku Morii sa dá ututlať, ale že celý ostrov bude vyľudnený a nikto nič. Toto snáď ani CP-0 nenechá zájsť tak ďaleko. A keď už sme u toho, tak kde sú, čo práve teraz robia?

An iron band for boobs? No kto by nemal rád takú kultúru, ďalej Bartík zase chrlí, Robinin otrok. Ah, suprová stránka!

Dofflamingo je teda manipulátor a nie len so svojím ovocím ale aj s jazykom. Vážne, kráľ ako sa patrí *3* . Vyhlašuje teda odmeny pre 12 ľudí, ktorí ho dnes ohrozili/nasrali.

Prečo vlastne hrá túto hru? No to je jednoduché. Skrz túto hru zredukuje počty ľudí v krajine oveľa rýchlejšie. Vzniká zmätok, to vytvára napätie medzi ľuďmi, skrz ito sa zabíjajú a potom ľudí rozdelil na dve skupinky. Jedna, ktorá chce ísť po Doffym a druhá, ktorá chce ísť po hviezdach. Dve skupinky, ktoré sa navzájom pokusia zabrániť tomu druhému. Navzájom sa pobijú, počty ľudí sa zase zredukujú. Čo sa týka Usoppových uctievačov. Je jasné, že Dagama ide iba po peniazoch a vlastných záujom, ďaľší ktorí by sa mohli zachovať zle je AbduLlah a Jeet. Cavendish a Hajrudin majú svoju časť a vďaku. Bratia Funkovci, nuž nie som si istý ale myslím, že sú viac než dosť z Doffyho nasraný a teda pôjdu proti nemu. Chinjaova rodina, Saia mám neskutočne rád. Postava, ktorá mi okamžite padľa do oka. Navyše je Chinjao zaviazaný Luffymu, nie je šanca aby sa proti nemu otočili. A tí slabí, budú následovať víťaza.

A k samotnému názvu chapteru. Informácie sa naozaj šíria rýchlo. Nie len, že Doffymu už oznámili, že v suterénu je Sabo ale vie aj o Kinemonovi.
Hlavy organizácii majú po 3 hviezdach. Pirátska aliancia, revolucionári a rodina Riku.

Všetka vážnosť o odmenách a bum, zrazu God Usopp za 500 melónov, 5 hviezdičiek. Prekonal všetkých o viac ako jednu hviezdu *3*. A to si chudák už myslel, že tomu unikol :D

Tie okná na to, koniec. Ten pohľad na Usoppa, trpaslíkov a nakoniec na tých, čo pôjdu po Usoppovi, fakt ma to dostalo, musel som kvôli tomu na chvíľu prestať čítať aby som sa ukľudnil, lebo rovnako ako Usopp som mal slzy v očiach, no z iného dôvodu *3* .

Ale už majú konečne všetci prezývky.

Straw Hat Luffy
Pirate Hunter Roronoa Zoro
Cat Burglar Nami
Black Leg Sanji
Cotton Candy Lover Chopper
Devil Child Nico Robin
Cyborg Franky
Humming Brook

a konečne, God Usopp!!! *3* *3* A už aj vidím tie budúce situácie, keď pôjdu proti nejakému fodderovi. "It is God Usopp, the one who made Dofflamingo bite the dust!" "He is the one who beat crap outta Dofflamingo!" A podobné nezmysly *3*

O Usoppa sa ale teda nemusíme báť, tí správni, tí silní, ho zachránia aby tím boha Usoppa mohol ísť na povrch.

Kinemon skáče do odpadu. Kanjuuro, hmm, podľa mňa to bude týpek, ktorý bude mať nejakú mágiu (DF), ktorá Slamákom nejakým spôsobom pomôže z ich situácie, nejakú úlohu tam bude mať a toto je jediné na čo som prišiel.

Kam išiel Franky, je pri vstupe do toy house, dole ale nešiel, vidí predsa, že továreň s palácom ide do vzduchu, odišiel ale vôbec sám, čo keď ho zobrali nejakí trpaslíci alebo ho už zajal Fujitora, predsa len, prečo by ho tam nechal ležať.

A ďalej, Bari Bari no Mi, tak Bartík dokáže vytvoriť aj zaoblenú bariéru, myslel som, že iba hranaté. Takže zrejme dokáže vytvoriť všetky možné druhy. Toto je fakt úžasná schopnosť. Jej využitia ako som už raz písal sú všeliaké. Možno dokáže na nejakej aj lietať, potápanie ľodí asi nie je veľký problém, keď taká bariéra spadne z hora. A podobne.

Viem, že Den Den Mushi, vždy napodobňuje toho, kto volá ale neprestane ma udivovať, že Oda na to furt myslí. Asi prvé den den mushi, ktoré sme videli, ktoré vyzerá ako badass s tým okom *3*

Časť s Rebekou ale nuda ako vždy. Navyše ma nasralo, že by jej bol Luffy ochotný dať Meru, tak to už je vážne nad moje chápanie.

A inak, už som aj trochu začal pochybovať, že sa Luffy s Dofflamingom aj utká ale birdcage, jej okolnosti a v tejto kapitolke zase povedal, že ho porazí, tak sa pekne na to teším. A na tie okolnosti ešte viac, nie len, že Linlin poslal bombu rovno pred xicht ale teraz ešte chce nasrať Kaida tým, že ho pripraví o jeho zdroj sily - smile. FUUUUU Nový svet ako sa patrí!!

Bastille sa rozhodol, že sa nejde po Doffym, ktorý toto všetko zapríčinil ale pôjde sa po tých dobrých. Fujitora mlčí, celú kapitolu mlčí. Tak sakra čo spravíš? Pomôž slamákom. Shichibukaia, vice-adm. a admirála, CP-0 a väčšinu ostrova proti sebe nemájú šancu zvládnuť!

BM s tímom Sunny, sakra, kde sa flákate! Čo robíte tak dlho? Nehovorte, že ste naozaj odišli na Zou. Sakra, keď si predstavíte, že tá špička, to vyvrcholenie ešte neprišlo, super arc.

Luffy sa rozbehol predruhý súboj s Doffym spolu so Zorom a Trafym. Zoro vs. Pica, Luffy vs. Doffy a Law vs. zbytok miestnosti? Navyše stojí medzi nimi a cieľom ešte mesto, ďaľšie zdržanie, ach jo!

PS.: Saba by sme mohli vidieť proti CP-0, vzhľadom na to, že CP-0 reprezentuje tenryubito, teda, slúžia priamo nim. A revolucionári sú proti WG, tak by to celkom bodlo, dať týchto proti sebe. Niekde v meste by sa mohli stretnúť.

9/10

#5194 Limetka, 14. 5. 2014, 11:01:27
1 0

One Piece 747

Nejsem sice fandou těhlech fanouškovskejch cover pagů na přání, ale Mihawk a Perona byli aspoň dobří, líbiví.

Kapitola 747 - Nejvyšší důstojník Pica

Piráti se jmény a slávou vylézají z podzemí Koloseem s Maynardem, tím jednokapitolovým důležitým charakterem, mezi nimi. Chce jít po Doffym! Ale akorát se mu dostane seřvání jako malé školačky od rozzlobené maminky Bastilleho.

Scénka s Koalou - jako ... já bych chápal, kdyby se pirátská loď maskovala za obchodní, aby se nenápadně dostali k jiné lodi a pak strhli masky a přepadli je a oloupili, ale obchodníci maskovaní za piráty? Really? *3* Jsem asi hloupý.

Isshou dostává prostor. Dědo, ty mě teda umíš zklamat. A nebo ne! *3* Myslím, že Fujitora pěkně setřel Maynarda tím, že takhle se mariňáci zachovali už několikrát. Nebo referoval k tomu stavu státu? To už se také stalo párkrát. Každopádně tam má epic face, asi dostal záchvat či co. Je to tu, hipster Fujitora, fuck the system and Gorosei! *3*

Doffyho rodinka, hmm. Doffy je fakt první villain, kterej má i světlou stránku. On těch svých top pár lidí má fakt rád. Diamante a Trébol: "sorry, Doffy, posrali jsme to a bla, bla, bla ...", Pica: "Doffy, pusť mě do akce, já to vše srovnám." Tady se pozná, kdo je papír na utření kalamity a kdo hovno. *3* Jako důvod, proč Pica nemluvil, je fakt ujetej. *3* Asi má holčičí hlásek, tohle si pak musím pustit v anime na poslech. *3* Jeb ho, man down za posměch. Jo a mimo jiné chce Doffy sundat Fujiho a zřejmě na to má ... ještě aby ne, má s sebou město ... ehrm, Picu a pak ty dva vošousty neumětelský vymlouvačný. *3* Asi taky spolíhá na to, že Fuji se unaví na Slamákoj, však tam říkal, že se nějak dohodli.

Doffy minulost - bez máti v 8, tátu sejmul v 10 a máme ten obrázek, že žil v chudobě od Ody. Jak je teda spojen s Celestial Dragony? Minulost bude zajímavá.

Franky jde střílet laserama po Továrně ... pochybuju, že prorazí Kairoseki, ale tak třeba konečně ukáže nějakou tu vychytávku od Vegapunka? Vyrobí si vlasní klíč, kterej Doffy zničil?

Luffyho sebranka dopadá tam, kam nemá. *3* Zoro nakopal Dellingerovu prdel, doslova. *3* Ten pak MachPraseVise a sám si zranil nožku. Jo a MachVise má ovoce manipulující z hmotností? To měla už jedna pipka z Baroque Works ... a její parťák vybuchoval a tu máme Gladiuse, kterej je tomu taky podobnej ...
Každopádně doufám, že ten Gayllinger má i nějaké ovoce a ne že jenom kope. *3*

Zrovna když chce Luffy užít Haoshoku, tak se Fuji vloží do díla. Usopp prchá arénou, Zoro opět proti Fujimu - škoda, že nebude celej souboj, Zoro by sice dostal, ale snad by se to dalo chvíli sledovat.

No a na závěr Pica. :D Město Dressrosa Pica. Luffyho reakce byla očividná, Pica těžce pobavil, ten jeho šoknutej obličej je fakt poděs. *3* *3*

Kapitola je za 9/10 - prostě byla povedená. Pár informací, mnoho postav se ukázalo, Pica nehorázně pobavil a schyluje se k řežbě, brutální řežbě.

Následující děj vidím asi tak, jak mi to napsal Retghar. Pica zakopne a rozpůlí se o Birdcage, palác spadne na zem. *3*
No a nebo si Pica pomyslí, že fakt má na všechny, naivně praští Fujiho, kterej v tu chvíli změní strany, protože to se musí stát, jinak to Luffy nedá tenhle arc.

Jak se zadaří Frankymu? Kam utekl Sabo (zmíněno Hackem v aréně)? Co udělá Pica? Sundá ho Luffy? Fuji? Co vlastně udělá Fuji? Co ho přiměje k změně táborů? Spojí se? Může k tomu dojít? A velice se obávám toho, že těsně před souboji nám Oda do příběhu nacpe nezajímavej zbytek, protože Kinemon furt někde běhá a Sanji je v háji ... a Oda tohle dělá rád, rád nás nasírá, tak snad ne tentokrát, Odo. Už aby byl další týden, začíná to bejt moc napínavý a hůř se ten týden přežívá. *3*

#5196 dzerduk, 14. 5. 2014, 12:16:19
2 0

Kapitolka hodně povedená pica mě taky pobavil a hlavně klasická luffyho reakce ten nasere fakt každýho :D Co se týče Fujiho myslel jsme že se už ted přidá ke slamákům proti doffymu, ale očividně to ještě chvíli potrvá ale stát se to musí jinak jak si psal jsou slamáci bez šance. Navíc jak již řekl mihawk luffyho největší "síla" je že si dokáže udělat z každého kamaráda ;)

#5198 Luffy94, 14. 5. 2014, 14:27:53
1 0

Takže už je to definitívne potvrdené - Doflamingo dbá o svojich ľudí (rozlúčka s Vergom a Monet ma vtedy veľmi nepresvedčila, keď sa vzápätí s úsmevom na tvári vybral na Punk Hazard po Ceasara).

Kam tým mierim? Doteraz boli všetci záporáci toho typu, že dokázali zabiť/zraniť vlastného človeka. Jedinou výnimkou bol snáď len Arlong. Luffy tým tak proti Doflamingovi prichádza o rage power-up, kde vždy, keď uvidel, ako sa jeho nepriateľ zachoval k svojim ľuďom, namieril svoj hnev na nepriateľa a tým ho aj porazil. Ale tu to tak nebude a možno sa dokonca situácia otočí a práve Doflamingo bude ten, kto bude chcieť Luffyho skopať do gule po tom, ako uvidí, že Luffy porazil niekoho z jeho ľudí.

Neviem ako bude vyzerať ich súboj, neviem kde sa bude odohrávať (dúfam, že v kráľovskej sieni, to by bolo dokonalé), neviem ako dlho bude trvať, ale už teraz viem, že ich súboj možno prekoná doteraz najlepší súboj v OP - Luffy vs. Lucci.

Už sa neviem dočkať!

#5199 Limetka, 14. 5. 2014, 15:51:57
1 0

Nezapomeň na Bellamyho. Nepatří mezi Doflamingovi lidi, ale Doffyho má rád, hračka z něho nebyla, pokud víme. Myslím, že se ještě může objevit, ale neříkám, že to je můj černý kůň, aby nevznikly nesrovnalosti.

#5200 Luffy94, 14. 5. 2014, 16:28:20
1 0

Bellamy mi teraz pripomína Gina z Baratie arcu. Keby ho Luffy nepovzbudil počas Bloku B, tak by ani len nezaváhal a šiel by po Luffym. Teraz je však na vážkach a nevie sa rozhodnúť. Tipujem však, že jedno povzbudenie u neho nezvíťazí nad celoživotným obdivom a sympatiami. Kto vie, akú zohrá rolu. Možno sa hodí do rany v momente, keď Doflamingo bude mať šancu dať Luffymu smrteľnú ranu alebo naopak a obetuje sa za Doflaminga.

Myslím si, že tento arc je jeho posledný vo One Piece.

#5242 Luffy94, 21. 5. 2014, 10:35:28
1 0

Takže Cavendish nezabudol na svoj sľub, že nechá Slamáka (a dokonca oboch) na pokoji. Vzápätí však hviezdičky v očiach pri pohľade na Trafalgara. Neviem, či je to v závislosti od Luffyho prítomnosti, ale čím je Luffy bližšie, tým je Trafalgar menej cool a dáva jeden Arlong face za druhým. A aby toho ešte nebolo málo:

Jedno je isté. Lawova popularita po Dressrose sa buď výrazne zvýši alebo výrazne klesne. *3* *3* *3*

#5271 Raijin, 22. 5. 2014, 19:10:45
2 0

748

No čo som písal naposledy? Keď si nepamätáte tak pripomeniem, bolo by fajn, keby tam boli aspoň postavy, ktoré sme dlho nevideli. A šup sem s tým, najprv Mihawk s Peronou a potom Heraclesun! Super, teraz už tie cover story majú pre mňa aj zmysel, i keď to vlastne nie sú "story".

Luffy a Zoro sa smejú na Picovom hlase a ak to v anime nedodrbú tak sa na to chcem pozrieť a zasmiať sa tiež. Teraz sa síce tiež smejem, ale Toei má celkom dobrý výber na dabérov takže toto sa im musí podariť!

Na Luffyho a spol padne celé mesto a vďaka tomu sa stretnú s Cavendishom. Ako som očakával, Cavendish je vďačný bohovi Usoppovi a tak už voči Luffys crew nechová zášť. Zo začiatku bol divný ale teraz ho mám rád, navyše tie jeho scénky s vymyslenými novinármi sú super! *3*

Strawhat, Pirate hunter, TrafalGAAAAAAAAAAAAAAAAR LAAAW! *3*

Eggmana si spacifikoval Elizabello, tiež vtipná podívaná s tými hrčami na hlave a prejavom "o peniaze mi určite nejde" =D.

Prekvapil ma ale Abdulah s Jeetom, práve u nich som myslel, že po Strawhatoch pôjdu. Som ale rád. Neviem prečo ale celé koloseum som si obľúbil, dokonca aj Blue Gillyho z kmeňu dlhonohých. Aj hračku Idea (http://goo.gl/t8OMgV). No na tope všetkých stojí Sai z Happou Navy, to je fakt best pre mňa z kolosea, nie ani Bartolomeo ho neprekoná. Sai je taký menší badass týpek.

Všetci sú ale dlžníkmi Usoppa, ktorý patrí k Slamákom, a preto sa vysporiadajú s odpadom, ktorý bol spolu s nimi premenený na hračky no vybrali si radšej peniaze ako česť alebo popularitu *3*

Myslím, že môžem povedať, že Luffy má oficiálne spojencov a možno aj divízie, i keď u neho by som sa radšej divíziam vyhol a nechal len spojencov. Krásna stránka so všetkými ako idú na Minga a hádajú sa o tom, kto ho sundá. Nemôžem z neho, najlepšia stránka celej kapitoly a práve tá si u mňa zaslúžila plný počet bodov. Akurát ma mrzí, že Ucy má zlomený roh. Je mi ho/jej(?) ľúto ale každý badass musí mať nejakú jazvu, to je základ *1* .

Ku koncu sa Pica rozbehne po Hajrudinovi a spol ale Chinjao spolu s Elizabellom si ho podajú, teda aspoň jeho ruku.

Máme tu teda Dofflaminga, Lao G, Picu, Trebola, Diamanteho, Baby 5 a 2000 služobníkov ich rodiny. Po meste sa prechádza Machvise (u ktorého som sa rozhodol, že má levitujúce ovocie, alebo teda ovocie vznášania, keďže fuwa už je, na chrbte nosí ten znak, ktorý váži 10 ton a tým spôsobuje tie útoky), Seňor Pink a Dellinger.. V ich blízskosti je admirál Issho s dvoma vice-admirálmi Bastillom a Maynardom, s plno mariňákmi. Niekde v meste sa stratilo CP-0. O momentálnej pozícii Gladiusa si nie som istý

Na druhej strane stojí Luffy, Zoro, Law, Sai a plno silných osobností z Shin Sekai. Revolucionári so Sabom. Kinemon v scrape a dúfam, že už našiel Kanjura, takže zrejme sú už zo scrapu aj vonku. King Riku a Viola sa už do boja asi nezapoja. A Rebeccu ani netreba počítať, keďže to je asi taká pomoc ako od Foxyho. No dobre, preháňam. Ďalej vojsko Dressrosy a jej kapitán, Kyros. Franky beží zničiť továreň a som zvedavý, či Vegapunkova technológia niečo s Kairoseki zmôže.

Takže je to vyrovnané? Ak si Sabo podá Issha (možno ešte niekto na pomoc), tak určite!

Ak som na niečo nezabudol a úprimne, v tomto arcu, vôbec by som sa nedivil, takže ak mi niečo vypadlo, okamžite pripomenúť!

Čo sa týka Big Mom a Tím Sunny. Je možné, že boli porazení a Big Mom ich zobrala ako zajatcov? No možné to je. A vzhľadom na to, že loď Sunny a navigátorku Nami nepotrebujú aby sa k Linlin dostali, keďže majú teraz plno spojencov, ktorí majú lode, navigátorov a vyznajú sa v NW. Tak dostať sa k Linlin až taký problém nebude.

Čo sa týka mojej teórie na Dofflaminga, tak tá bude v AMzone, so, stay tuned!

10/10

Očakávania v ďaľšej kapitolke? No Sanji určite nie *7*. Ale keďže kapitola skončila s bojom vs Pica, tak očakávam ďaľšie začaté súboje a pokračovanie s Picom, plus by mohli pribudnúť nejaké múdre slová od Doffyho, toho týpka žeriem! Nejaký fight so Saiom. Info o whereabouts Saba, Kyros, Kinemona a možno odhalenie Kanjura? Nie! Kanjuro bude neskôr, kedy niekoho zachráni alebo odhalí nejakú infošku, kedy Kinemon povie niečo ako: "oh, thats my friend Kanjuro, it is." *1*

#5272 Luffy94, 22. 5. 2014, 20:11:01
1 0

Keď už si spomenul toho Machvisa a jeho ovocie, napadá ma, že by jeho ovocie mohlo byť opakom ovocia Miss Valentine. Zatiaľ čo ona mohla pomocou svojho ovocia ovládať váhu svojho tela, Machvise môže na oplátku ovládať váhu predmetov, ktorých sa dotkne.
Čiže ten údajný 10-tonový štít, ktorý nosí na chrbte, nemá pôvodne 10 ton, ale on z neho v momente pádu spraví 10-tonový štít pre zvýšenie nárazovej sily. Samozrejme tesne pred nárazom štít opäť navráti do pôvodnej váhy, aby to nezranilo aj jeho.

Vyriešilo by sa tým to, či nie je jeho ovocie rovnaké ako ovocie Miss Valentine. Pretože "trhavinové" ovocia Gladiusa mi neskutočne pripomína vybuchujúce ovocie Mr. 5.
To už by som bol radšej, keby aj Doflamingova rodina kradla ovocia, než im vymýšľať nové, ktoré sú aj tak skoro rovnaké, než tie, čo sme už videli. Na druhú stranu by to ale trochu ublížilo Teachovej povesti, ako posádke kradnúcej ovocia druhých.

#5273 Raijin, 22. 5. 2014, 20:55:15
2 0

Tiež dobrý nápad. Ono by to bolo aj pekné, keby sa tie vlastnosti otočia, menenie vlastnej váhy Valentine a teraz menenie cudzej váhy alebo váhy predmetov.

A vybuchovanie častí a súčastí tela mr. 5 a vybuchovanie neorganických vecí Gladiusom, bohužiaľ trošku vadí, že Gladius môže nechať vybuchnúť aj seba.

Ale zase, keby môže nechať vybuchnúť iba cudzie neorganické predmety tak by rovno mohol behať s balíčkami kariet, so skladacou tyčou a vyzerať takto:

Naše ročníky si určite spomenú *9*

Pre moc mladé generácie: Gambit z X-MEN.

#5310 Raijin, 27. 5. 2014, 15:45:37
2 0

*BREAKING NEWS*
One Piece creator Eiichiro Oda hospitalized.
Manga on a 2 week break!

WSJ Issue 28 BREAK
WSJ Issue 29 BREAK
WSJ Issue 30 Chapter 750

>Želám skoré uzdravenie, nič iné mi ani nezostáva.

749 Ešte tento týždeň bude ale dva týždne na to bude prestávka.

#5415 Limetka, 18. 6. 2014, 12:10:09
1 0

One Piece 750

Po 3 týdnech jsme dostali to, co jsme si zasloužili! Už jen barevnej cover byl naprosto dokonalej! Rozhodně jeden z těch lepších! Akorát - má to snad naznačovat, že Cavendish bude jedním z hlavních cápků aktérů? Tipuju, že by mohl bojovat s Trébolem, páč tam u Doffyho nahoře je Trébol a Diamante, jednoho z nich vezme Law a dalšího třeba Cavendish, kterej se tam přes svou chtivost nacpe. *3*

Kapitola 750 - Válka

'Hráči' ruské rulety z kolosea si neúprosně razí cestu k Doffyho grúpě, jen ještě neví, že mají v cestě Fujitoru, Bastilleho, Maynarda a všechny mariňáky ... no a nebo nemají?

Kyrosovým účelem je co? Taky jde po Doflamingovi? Možný to je, kam jinam by se chtěl asi teď dostat? Jeho prioritou by mělo být pomstění Dressrosy!

Pak tu máme menší srázek Boha, Fanatika, zrazený, svržený a utlačovaný rodiny, přerostlý ryby a pár dalších cápků. Konečně trocha emocí - Viola a Rebecca jsou kompletně se Slamáky a Lawem! Bartolomeo opět pobavil, Robinina síť z rukou jakbysmet. *3* A Rebecca poběží s Leem a Kabuem zachránit Lawa z pout, konečně!

SUPER! Franky! Radical Beam ... a nebo taky ne, Seňor Špek Pink je opět na scéně a přišel dokončit, co předtím započal! Jak tohle Franky zvládne? Dobře víte, že Seňor může nechat cokoliv "proplout" jeho tělem, takže je na čas, aby Franky ukázal nějaké nové tiňtítko z Vegapunkovy dílny! *3* Alespoň tu po Zoro x Pica máme druhý jasný souboj.

No a Doffyho důstojníci propadají panice, hlavně teda náš Homolinger (Dellinger), protože nemůže pochopit, jak se lidi z kolosea dostali až téměř k nim? (Jsou u vstupu, on je až v druhé patře.) No a poslední stránka nám to vysvětluje!

YES! Sabo vs Fujitota, Bastille, Maynard a davy fodderů. Má na to silově? Koulově asi ano, když se jim postavil! Budeme mít souboj století? Ukáže nám Sabo, co je Mera Mera zač a co umí číslo 2 v revolucionářské armádě, nebo Fujitorovi "otevře oči"? Tak či tak, bude to dobré, ať se Fuji nechá angažovat v souboji, nebo ať se nechá překecat a pomůže. SPíš si myslím, že by nezasáhl, když už něco. Ale ten Dědula mi přijde naprdlej, takže by krátká potyčka nastat mohla! Jak moc se Sabo nabušenej??! No tak, šup sem s tím! Jsem nadrženej jak fanynka Bartolomeo. *3*

Po třech týdnech jsem velice spokojenej! Cover byl fakt parádní, průběh kapitoly taky. Máme další souboj a jeden možný, ten na konci je fakt parádní. Byly tu sice "otravný" kecy, ale byly nezbytný, aby Luffy získal na důvěře postav! Já střílím 9/10, tahle kapitola si to dle mého zaslouží.

Co se týče match-upů (rozdělení bojů), máme zatím Zora proti Picovi, teď Frankyho vs Seňor Pink a možná Saba vs Mariňáci (komplet). Myslím, že když Cover měl na gauči Luffyho, Zora, Lawa a Cavendishe, tak si rozeberou Doffyho a hlavní důstojníky. Zoro už svého má, Doffy půjde proti Luffymu ... Law, až ho osvobodí, bude chtít "překážet" Luffymu a pomstít se, ale bude tam i Diamante, kterej bude otravovat a někdo ho sejmout musí. Lawova schopnost versus ta jeho by mohla bejt dobrá šou! A pak tam bude ten nenasytnej Cavendish, kterej bude taky chtít zaclánět, ale uvidí slizáka Trébola, kterej na něj div nehodil sopel z nosu a bude se chtít pomstít za to, že poskvrnil jeho krásu! *3* Tadá! *3*

A v nespolední řadě máme pořád pryč Sanjiho a spol. - asi už fakt sbohem. Důstojníky od Doffyho si rozeberou Chinjao a zbytek. Je mi snad i jedno, kdo s kým, ale chci Ideo vs Gladius. Oba bojují skrz výbuchy, to by mohlo bejt epic, protože tyhle fighty asi uvidíme!

Nevím, jak Vy, ale už chci středu 25.6.! *3*

#5416 Luffy94, 18. 6. 2014, 18:04:27
1 0

Ukážková kapitola toho, ako sa to robí, keď máš dej rozdelený na niekoľko dejísk a jednotlivé postavy rozdelené v rôznych častiach hlavného dejiska.

Ľudia si zvolili a idú po tých s odmenami, trpaslíci nezabudli na ich princeznú, Robin vytrolila prenasledovateľov, Rebecca bude pomáhať (mám ju rád, ale z tohoto nemám dobrý pocit *3*), Riku má komplex voči pirátom (niet sa čomu diviť, však Doffy?), dežavú Frankyho a Seňora Pinka ("ten laser by s dverami nič nespravil, ale pre istotu ti v tom zabránim" logika *4*), Sabo si vtedy za tie našetrené peniaze asi kúpil gule z ocele... načo sa rozpisovať, veď to aj tak každý videl v mange? *5*

Moje tipy na súboje:
nemám žiadne, nechám sa prekvapiť *3* *3* *3*

Chcel som týmto komentárom vlastne len poukázať na gOdovu schopnosť spracovávať hneď niekoľko dejísk bez alebo s minimom zbytočností a s plynulým napredovaním v príbehu.
Šikovne to spravil, keď nedal hneď Lawovi dole Kairoseki putá, nechal ho mimo hru, pridal k tomu aj troška vtipu "Nejako ti už zíjdu dole." "No to určite!!!" a teraz na jeho vrátenie do hry využije postavu, ktorú mnohí prehlasujú za zbytočnú, čím jej dáva dôležitú úlohu, vzhľadom na to, že Law je veľmi dôležitá, ba až kľúčová postava v tomto arcu (boha, fakt dúfam, že to neposerie, už si ju znemožnil dosť, gOda *5*).

Inak, ani neviem, prečo som si to uvedomil až teraz (asi mal GoT trocha vplyv), ale príde mi dosť čudné, keď po cudzej krajine len tak pobehuje kráľ z iného kráľovstva. Je to bojový kráľ, ale aj tak! Veď je to najdôležitejšia osobnosť v tej krajine, kde žije. A to ho tam fakt chráni len jeden ču*ák, čo by ho predal aj za kúsok pizze? Toto je trochu nešťastný krok od gOdy. Viem, že chcel len spestriť postavy, aby to nebol samý zabijak a gladiátor, ale chcelo by to troška tej "kráľovskej atmosféry" a len preto, že má na hlave korunu, mi ako kráľ nepríde.

#5430 Deidara, 25. 6. 2014, 17:18:59
2 0

Dnes dám vyjimečně kratičké review i já *5*

751

Sabo vs Mariňáci
Jak sem očekával, nikdo krom Fujiho nemá proti Sabovi šanci. Ten nám předvédí fajnové pohyby a kosí jednoho mariňáka za druhým jako otravný hmyz. Bastile rychle pochopil situaci a snaží se ostatním zdělit, že jsou tady zbyteční, ALE... bohužel to neodhadnul tak dobře tak dobře, jak si myslel a jeo vystoupení se zas tak moc nelišilo od toho, co předvedli jeho podřízení. (ty dračí pařáty byly epic) A Sabovo “vzplanutí“ byla opravdu chuťovka :3

Upřímně... toto je další VA, který dostal na hubu takřka v pár sekundách a to mi začíná dělat trochu starosti. Zvlášťě Bastila řadím mezi jednoho z těch silnějších. Takže byl buď opravdu nic moc, ale tady bych to spíš viděl na to, že jeho soupeř byl až příliš velké sousto. každopádně pokud budou i nadále VA dostávat nakládačky podobným stylem... no nevim nevim, to by pak musel Oda do každé jejich akce dávat admirála, aby měla jejich učast nějakou váhu.

Luffy a spol
Luffy se potkává se skupinou z Kolosea a všichni postupují bez problémů davem DDho poskoků(dokud se tam neukážou členové rodiny, tak proti nim nikdo nic neudělá)

A na scéně se nám objevuje Kelly Funk, který má v rukávu “super“ zkratku
Telefonát - Robin hlásí, že má klíč a potkají se nahoře.
Ke zkratce ještě... ano Mr. Funk bude bránit vchod, super. No a duo klaunů pobavilo *3* *3* pěkná řacha *3*

Každopádně... jaktože se DD objevil tak brzy? Docela to vypadalo, že je ořekával. Podle mě sou s ním Funkové zajedno a ta zkratka byla umyslná past, všechno by tak dávalo smysl.

Kapitola určitě dost dobrá a moje hodnocení je teda 9/10 největší zásluhu na tom mělo Sabovo epic vystoupení. Těšil sem se sice na Zora, ale co se dá dělat. Snad příšte *1*

určitě sem na něco zapomněl, ale nevim co... dopíšu to pak *3*

#5431 Limetka, 26. 6. 2014, 14:58:00
1 0

One Piece 751

Kapitolka byla tentokrát pro mě ještě luxusnější, než byla kapitola minulá! Nejdřív bych ale rád pronesl pár slov k nové Cover Story, která se zase vrací k "From all over the world" (Mezitím ve světě / Novinky ze světa) nebo co to má přesně být, dle coveru se bude jednat o krátké příběhy a dění ze světa. No a hned na první máme tajemnou postavu, co si to pod vodou brouzdá oceánem. Ihned mě napadl Jimbei, protože přesně v téhle kocábce odplul z Fishman Islandu s Caribouem, aby ho předal mariňákům. Cover ale říká "back to my friends", tedy "na cestě k mým přátelům", otázkou tedy je, za kým jede. Možností je hned několik:

1) Jede zpátky na Fishman Island. - ale proč by tam psali "k přátelům"? Proč ne "domů"?
2) Jede ke zbytku posádky, která je u Big Mom. - Nastane návrat Sanjiho a zbytku na scénu skrz Cover Story? Tenhle nápad do mě hučí glumidlo od doby, co tomu byly asi dva týdny od Sanjiho hrdinského útoku na loď Big Mom a pořád se neukázal.
3) Jede za Slamáky, což by ale pro mě osobně nedávalo smysl, protože říkal Luffymu, že se přidá, až si něco zařídí a opravdu pochybuju, že to něco bylo odvezení Cariboua. *3*

Ať to bude cokoliv, spoléhám na to, že to bude parádní Cover Storka, prostě informativní! A jestli se někdo hodlá hádat, proč Rybák jede pod vodou v loďce, když může plavat ... Vezl Cariboua, tak tam tu loď se sudem přece nenechá, ne? Jo a jinak je taky v New Worldu, tam je ten oceán o něco nevyzpytatelnější, než na Grand Line.

Kapitola 751 - Sabo versus Admirál Fujitora

Rozjezd je přesně tam, kde byl minule dojezd, to znamená u Saba a Mariňáků. Ty vole, jak ten s nima mává ... Jak tam letí s tím ohnivým koncem pláště, tak fakt působí dojmem draka! No a ruce ve tvaru pařátu mluví za vše. Když vezmu v potaz, že jakejsi mariňák říkal, že Sabo má extra silný prsty a ten mu odvětí, že to jsou dračí pařáty, nemůže ty ruce mít třeba mechanický? Celou dobu nosí rukavice, tak si nemůžeme být jistí. Ono to je fuk, ale nemusí mít jen jizvu po zásahu bazukou, že?

Bastilleho jsem měl za jednoho z silnějších Vice Admirálů, navíc to byl pologiant, ne? *3* A Sabo jen nasadil xicht sériovýho vraha a jeb ho. JAK TEN SI S NÍM VYTŘEL PRDEL, OMG!!!

Myslel jsem, že Revolucionářská Armáda by mohla být informovaná o síle, kterou disponují jednotliví jedinci mariňáků, ale Sabova reakce na Fujiho meteor mi to vyvrátila, asi neví vše.

No, pak nastala vtipná scénka, Fuji omylem sundal část města a jeho reakce byla asi taková: "jejda". *3* *3* A mezitím si Sabo doutřel zadnici s Bastillem, ani to nebyl one hit ... to byl prostě one grip .. (uchopení/sevření). *3* Ale jen aby Sabo nenarazil .. "I still ain't used to this power at all. I keep tryin' to dodge everything!" - "Pořád nejsem zvyklý na mou novou schopnost. Všemu se snažím vyhnout." a až se nevyhne Haki seknutí, tak ho Fujitora přepůlí, že? *3*

Bastille leží, Sabo mlží. Pomalu Fujimu říká, co je zač a jaké má s kým pouto. "Vy jste mi ale ranec problémů." *3* Zdvořilost Fujiho taky dost pobavila. *3* "Bylo by nezdvořilé, abych se ptal na jakékoli další otázky." - "Ale nedělej, mně je jasný, že Ti jsou moje dojemný historky někde." - "Ano, ale jenom proto, že jsem si nedonesl kapesníček." *3* *3* *3* Super. *3*

A konečně .. BOJ, BOJ, BOJ!!! Gravitaci chci v souboji fakt vidět. Jak si s ní Sabo poradí?! Bude mít navrch? Budou si rovni? Nemyslím si, že dostane, to ne!

Mezitím Salát (Cavendish) a spol. dohánějí, ba dokonce předhánějí Luffyho a Doffyho chlapi si tak trochu uvědomujou, že k zpomalení Luffyho je třeba sejmout Ucyho, na kterým se Luffy valí vpřed, když tu se tam objeví spojené duo Bratrů Funkových a jako zázrak z nebes Luffymu oznámí, že našli tajnou cestu, která ho dostane skoro až úplně nahoru k Doffymu. Já to kdysi psal, že je možný, že Funkové zradí pro prachy! No a ono fakt jo!

Než se dostanu dál, musím vypíchnout to spadnutí Abdullaha a Jeeta z Ucyho. *3* Pohled Luffyho a už i Luffym oblblého Lawa je fakt ubíjející. *3* No a jsme v tajné zkratce, která se ale promění v dávno nepoužívanou studnu a plní se vodou. Luffy je informován o nalezení klíče k Lawovým poutům, o který se fakt nestaral. *3* A ze zadu přichází Doflamingo. Takže druhé kolo jako na Alabastě v souboji Luffy x Crocodile? Hodí je do vody a odejde, někdo je zachrání a v konečném třetím souboji to Luffy vyhraje? Už to tak bylo několikrát. *10* Nebo je Doffy přišel jen postrašit mluvením a bude Lawův flashback? Ach, je tolik možností! *8*

Za skvělou srandu a epičnost ve formě Saba, kterej si ukradl kapitolu pro sebe, dávám 9,5/10. Bylo to lepší než minule a to jsem dal devítku, teď už jen počkat do dalšího týdne!

Zůstaňte s námi!

#5433 Raijin, 30. 6. 2014, 16:19:52
2 0

751

Konečne cover story! Milujem ich, je to ako keby som s kapitolou OP dostal vždy bonusovú dejovú líniu a preto je super, že sa vraciame od hlúposti. Jupí!

Späť k priateľom! A môj orlý zrak mi vraví, že tam je Jinbei, tá silueta totálne sedí, jediné možno zarážajúce by bolo, že ide na loďke ale kto vie, možno to je pohodlnejšia doprava alebo na loďke vezie niečo pre niekoho..

Každopádne ešte raz jupí!

A samo sebou, polovica kapitolky a jej samotný názov venovaná Sabovi! A spojenie s Merou áááh pána Jána super! Sorry Ace, ale Mera k nemu ide jednoducho viac. Navyše to haki, such a beast!

Dobre teda, clash s Bastillom a jeho totálna porážka v jednom útoku a ešte s úplnou pohodičkou. Sabo, second in command. Sa môže rovnať s admirálom. Sakra, na akej úrovni si, Dragon, čo? Revolucionári sú pekná zberba teda.

Čo ma ale zaujalo je, že Sabo sa o Acovej smrti pravdepodobne dozvedel až z novín. Ten flashback je neskutočne malý ale keď sa mu chvíľu povenujete, tak zístite, že Sabo sa prevalil aj s kreslom a vedľa neho stojí Koala. Nič viac tam nespoznávam. Takže pri čítaní novín sa niečo také dozvedieť. Nepozeral teda video. Nemal čas, niekde musel byť, lebo sa to dozvedel oneskorene. Vedel ale, že vojna sa blíži, keďže noviny číta - logicky. Musel mať teda nejakú veľmi dôležiťú akciu. Som zvedavý, čo bolo také dôležité. Určite to ale pohlo svetom.

V najlepšom, v pointe názvu kapitolky sme sa posunuli k ďaľšiemu miestu na Dressrose. A fail, Ucy má oba rohy, sakra, kde dorásli? Napíšte mi, minul som niečo? Od úderu Hajrudina v Corride ho mal zlomený až po nedávno a zrazu z ničoho nič, ho má. Ale čo, i majster tesař se utne.

Poďme ale ku koncu. Funkovci očividne podviedli Luffyho, kde by našli ten tunel a i keby, ako by vedeli, že to je skratka do palácu, kde je Mingo? Je to jasné, sú to hajzli. Minimálne Kelly, i tak mi nebol sympatický, hajzlík jeden.

Ucy beží a zrazu voda. Je tam zrejme nejaka priehlbina, do ktorej Ucy spadla. Slepá ulička a zozadu prichádza Doffy. Nie je úniku. Chodba je moc úzka, pod vodu sa schovať nemôže, lebo by prišiel o silu no i tak by to nepomohlo a zacúvať tiež nemá kam. Pre Doffyho ideálne miesto na jeho útok. Luffy sa totiž nemá kam vyhnúť? No ako som už raz písal, práve nastal druhý fight a ešte jeden záverečný. Toto budú nejaké kecy plus Luffyho porážka.

Kecy? O čom? Má snaď Doflamingo strach? Mal by ho rovno zabiť, no možno mu ponúkne pracovať pod ním. Aké bláhové od neho :D. Nie, rodina je rodina. S Luffym to nič mať nebude. Očakávam, že pokec bude s Lawom. O Corazonovi, minulosti a tak. Luffy sa spolu s nami dozvie, čo sa stalo.

Moc moc teším.

Btw. moja teória. Mingo je syn otrokyne, s ktorou sa vyspal jeho tatko tenryuubito. Otec ale potom zabil matku. A na to, keď sa Doffy nejako dostal k príležitosti alebo ovociu, zabil svojho tatka. Spolu s Corazonom a ďaľšími otrokmi (Jora, Lao G si myslím, že určite a možno aj ďaľšia zberba) utiekli do bezpečia. Stali pirátmi a mafiánmi. Približne nejako takto, čo ďalej, lojálnosť Verga a jeho infiltrácia do Navy, zavraždenie Corazona a tak, nemám domyslené. No základ, ktorý je pre mňa zaujímavý a možný je. Že Mingovci sú deťmi otroka a tenryubita a niektorí z family sú bývalí otroci.

Preto mingo nemá záujem žiť, život tenryubita, lebo nebol sladký, ostatné decká drakov mu dávali asi zabrať a preto šiel netradičnou cesotu bez bubliny na hlavu a na pirátsku loď. Ale jeho staré väzby k tenryubitom a možno nejaký post. Mu stále zaručuje, určitú poslušnosť CP-0?

Inak späť ku kapitolke. Od Minga a Lawa nabudúce očakávam menší-väčší náhľad do minulosti. Hodnotenie dajme na 8/10, ku*va nie. Za toho Saba 9/10!

#5437 Luffy94, 2. 7. 2014, 10:46:54
1 0

Kapitola 752

Bola v nej Robin! *9*

11/10 *1*

#5469 Raijin, 14. 7. 2014, 23:01:36
2 0

752

Ako som písal, na cover story je Jinbei. Nehľade na krásnu kresbu a background ma skôr zaujímalo čo má na lodi. Vidím batôžek. Mal ho, keď cestoval s Caribuom? Nie som si istý ale tipol by som, že nie. Väčší problém ale je, že Jinbei je moc tlusťučká rybka a preto nemôžme vidieť, čo je za ním. Každopádne sa vracia za svojimi kamarátmi. Kto sú jeho kamaráti? Slamáci alebo rybáci na FI?

Keď je Dofflamingo tak super, prečo už Luffyho nezabil? Luffy nedokázal zabrániť ulíženiu Ucy. Nedokázal by teda zachrániť ani Lawa. A pri jeho momentálnej úrovni, ktorú nám predvádza, tak ani seba. Každopádne Abdulah s Jeetom zachraňujú Luffyčka. Zachraňujú? OMG, veď to boli iba struny, prečo Mingo zmizol? Prečo s nimi ďalej nebojoval? A ako vlastne vidí Luffyho a ostatných, že môže iba so strunami na nich pohodlne útočiť a zahnať ich do kúta? Jasné, Kenbunshoko, čili ho stále používa. Prečo si teda nevšimol príchod Jeeta a Abdullaha? Aspoňže Ucy má opäť zlomený roh, vážne, ten roh je ako erekcia. Raz je a raz nie je.

Neustále suple Pinka sú už unavujúce. Nie som v kine na Edge of tomorrow aby sme boli v smyčke. Toto ma fakt nebaví. A Franky mu na to furt skáče? Ježiši.

Zoro sa s Picou nikam nepohol. Jediný strih v tomto chaptery, ktorý ma potešil je snáď iba Sabo vs. Fujitora. Ani posledná flashbacková scéna ma nenadchla. Som ale zvedavý ako vždy, na pokračovanie Flashbacku.

Úprimne, som rád za tu pauzu, lebo si neželám, aby dosral Lawovu minulosť.

A inak, kto špekuluje nad tým, že či Law ako malý tam v tej továrni či v čom stretol Corazona alebo Minga. Tak je to Mingo. Mingo na neho spomína, plus sú tam jeho tri karty.

5/10 Sorry, ale ja som bol fakt znechutený.

#5530 gax, 29. 7. 2014, 12:47:05
2 0

Chce to nějaký pořádný BITKY! :D např. Luffy and Law VS Apoo,Hawkins and KID :D
lebo už tie Yonkov :D

#5710 Raijin, 17. 8. 2014, 15:04:49
2 0

Pomalý rozbeh, epické pokračovanie a pomalý dobeh. Dobeh ktorý by mal mať grády až po oslavu arcu. Dobeh, ktorý je tak pomalý, že spôsobil moje "netešenie sa" na ďaľšiu kapitolku. Neviem no. Viackrát nakúsnutý Lawov flashback. Kde je CP-0. Ako pokračuje Sabov fight. Čo robí tím Sunny s Linlin. Čo sa stalo s Corazonom. Zoro nepostúpil s Picom. Prečo je Momonosuke tretia karta. Akú má princezná Tonttany schopnosť, že ju Mingo potrebuje. A čo je vlastne Dofflamingo zač? Oda toto vždy krásne zvládal ale tak sa mi zdá, že nahodil toľko liniek, a už ani sám nevie, v akom poradí ich chce vyriešiť, a hlavne, rieši ich pomaly. Začína to byť nuda. A to mohla byť Dressrosa no. 1 arc. No takto to ani One Pace neurýchli. A ešte nám aj znovu hračky pribúdajú, no aspoň je šanca stále vidieť Pinokia ala Usopp, keď už nič iné. Chjooo..

Hakuhódžó no senši