Fórum – O nejnovější kapitolce

#4448 Slejhy, 15. 1. 2014, 13:02:38
2 0

Tak kapusťákova druhá tvář je fajn *5* Sympaťák...
Rebeka s nim sice dokázala udržet krok... ale i tak je useless. *3*
Hype kolem Meadowa nic.... fodder jako zbytek z kolosea...
Franky dostává na Frak ( *2* )...
A smartass Mingo si myslí, že ví všechno
Nic zázračnýho, ale ani špatnýho 8/10 za Hakubu
*10*

#4452 Toren, 15. 1. 2014, 14:40:00
2 0

Vadí mi, že Oda Doflyho takovou dobu buduje jako jednoho z nejchytřejších záporáků a náhle vidíme, že to nemá stopro pod palcem. Jasně, jinak by to udělat nešlo, ale opět tu je ta záporácká vlastnost - podceňování *8* No, nicméně jinak kapitola super! Cavendish u mě děsně stoupnul a čekám od něj ještě velké věci *3* Rebecca postoupila, Franky dostává ( snad bude mít cool bitku ) a Violet pomáhá *2* Těším se moc na další průběh! Více v blízkém videjku :D

#4453 Slejhy, 15. 1. 2014, 14:59:10
2 0

Ono, ale zase když to vemeš kolem a kolem... tak koho by napadlo, že by se trpaslíci mohly vzbouřit... a prokopat tunel do přístavu...
Nebo to, že se objeví Sabo a vymění se s Luffy. (Furt nevim jestli Sabo řek Luffymu jak ven, nebo to by Bellamy.)

Takže ano... situaci celkem podcenil.. ale je to celkem nepravděpodobnej sled událostí

#4454 Raijin, 15. 1. 2014, 15:57:27
2 0

Spoiler o Rebecce sa potvrdil, to som včera nad tým uvažoval a došiel som k tomu, že vzhľadom na to, že je úplne zbytočná, tak niekde niečo robiť musí, a nehodíme ju do suterénu ako zbytok... Tak to ceľkom dáva zmysel, že pokračuje.

To, keď som videl ten face Cavendisha, tak som nechápal, že čo sa deje ale som strašne rád, že to Oda zase zahral tak, že nikto nemal šancu spraviť na to správnu teóriu ani za celé tri týždne *5* Nakoniec parchant ukázal aj meadowsa a úplne ma vytrollil *3*

"Sure that was fast"... Haoshoku to samozrejme nebolo. A fast smerovalo na rýchly pohyb.

Sabovi stále neukazuje ten jeho xicht. No buď nás Oda neskutočne trollí, o čom pochybujem lebo to by nasralo všetkých a ak nie. Tak Sabo musí byť jednoducho znetvorený alebo niečo v xicte... *4* Aký má iný dôvod ho neukazovať? A zvlášť teraz, keď má Luciinu briadku a všetko, že ho skoro ani vidno nie je.

Sabo musí byť ale neskutčné monstrum. Keď dokázal vidieť Hakuba a teraz si ide do finále proti Brugessovi a Bari Bari no Mi týpkovi. Rebeccu nepočítam. Keďže iba uhýba tak nech uhne do vody z ringu vonku...

Law sedí na svojom srdcovom tróne. Dobre, že nie je na zemi, takto to vyzerá oveľa lepšie.

A máme ďaľšiu prezývku pre Luffyho. Tentokrát "Man of the moment" (mangapanda). Prvé čo ma napadlo, že naráža na Ox Bell. Ukončenie a začatie novej éry...

A narozdiel od vás. Sa mi náhodou strašne ľúbi ako si Doffy s jeho klasickým beztarostným úsmevom užíva to, že vyhral nad Slamákmi.
Ešte máva rukou, že to nič.
Franky akože prehráva, neverím tomu, že prehrá. Nemôže.
Ale čo ma pobavilo je ďalšia scéna. Kde hovorí, že nebudú mať šancu sa dostať ani do suterénu a oni tam už Usoland s Robinland sú infiltrovaní. *3*

Viloet-chwaaaaan! Nie je mrtvá, srať na Gladia, nie je hlúpa. Prišla pomôcť Slamákom sa dostať do paláca. Oni potom nakopú Minga a s Violet odídu na ďalší ostrov <3

A btw. kde je Fujitora?

8.5/10 Po troch týždňoch sa mi to neskutočne ľúbilo. Ani na chvíľu som neprestal byť zaujatý.

Práve som sa zobudil, hneď checkol OP, no krása, takto by som chcel mať každé ráno. Navyše som hneď aj napísal review po prečítaní, takže páá *3*

#4455 godlike, 15. 1. 2014, 17:09:16
2 0

Moc super Cavendish je spící schizofrenik líp by to nevymyslel snad nikdo prostě palec nahoru za tohle.Jinak Mingo si myslí jak je chytrej,ale na jeho obranu on netuší,že tam jsou revolucionáři ti jsou trošku navíc.Nehledě na to,že nemůže vědět o trpaslících a jejich spolupráci se slamákama.Na druhou stranu je vidět jak těžce to tam nezvládá když má na vlastním ostrově takový bordel.Jinak naprosto parádní kapitola po dlouhé pauze..až na tu Rebeku co slízla smetanu ach jo

#4456 Slejhy, 15. 1. 2014, 17:32:08
2 0

Sabo určitě nebude žádnej handsomu Ďuvaru... to už jenom z reakce Ivankova..

Takže Sabovu tvář jsme ještě neviděli... Sakazuki tvář jsme ještě neviděli...

Oda, hyaku hayaku! *8*

#4457 Toren, 15. 1. 2014, 17:50:54
2 0

Že neukazuje Saba a jeho tvář je logický. Krásný teasování - není první ani poslední postava, u které to Oda udělal *10* Z poslední doby třeba Momonosuke :) Jinak, čekám že Lawa teď bude Dofly loutkově ovládat *3* Franky nakope piňákovy prdel ale co se sakra bude dít v Koloseu?! *5* Hype,hype!

#4458 Raijin, 15. 1. 2014, 21:49:19
2 0

No jediný dôvod prečo to tak naťahovať je aby ho potom mohol ukázať ako frajera na nástupe. Lebo ak bude ukázané to ako bojuje bez xichtu tak to bude dosť na chuja. A ak nám ho neukáže - ako bojuje a ako si podá Jesusa, tak to bude ešte viac na chuja...

Neviem presne ako funguje ten jeho parasito, keď sa z neho nedostal ani Jozu svojou fyzickou silou, tak si skôr myslím, že sa to nejako napája na ich nervovú sústavu alebo také niečo. Law je v bezvedomí a a fyzicky vyťažený, takže nemôže použiť jeho svaly na to aby s ním pohyboval. Takže pochybujem, že bude hýbať s Lawom *2*

#4470 Retghar, 22. 1. 2014, 12:02:54
2 0

Tak na Frankyho přiběhl ještě Machvise, to už má solidní problémy, Senor pink je aspon záporák s charakterem. Do toho tam naběhli ještě Marináci s čímž nepočítali ani Diamantovi podřízení. A Fujitora před doflamingem natvrdo říká že chce zničit systém Schichibukaiů a menší střetík z mingem :D A na konec začíná finále, to už by mohl sabovu tvář ukázat.

#4471 sandzftw, 23. 1. 2014, 11:28:46
2 0

Sabo bude mít stejně přilbu a falešné vousy, tak si ho moc neužijeme.

Dobře nechápu Seňora, buď má před Frankym dost navrch a nebo naopak nemá žádnou šanci. Faktem je, že jsou teď všichni i s Machvisem díky příchodu mariňáků zaseknutí, tak nevím, jak bude ten boj dál pokračovat. Franky ale těžko zvládne oba dva najednou.

#4511 sandzftw, 28. 1. 2014, 15:18:12
2 0

Spoilery k 736 jsou venku a kapitolka vypadá zajímavě, ale ani jedna z věcí na které čekám zase nikde.

#4536 Raijin, 30. 1. 2014, 11:31:19
2 0

735 vezmem z rýchla, teda, aspoň by som to nechcel zbytočne naťahovať, predsa len už nie je aktuálna, super, už naťahujem...

Cover, Sanji si hrá s Usoppom. Aký Usopp, kde? Vlastne je ich tam hneď 8. WTF? Keď as Odu pýtali, aké zvieratá predstavujú slamáci. Tak to s čím hrá Sanji futbal, predstavuje Usopp. Cover pekný ale ja mám radšej tie s príbehom..

Rebecca ihneď spoznáva, že je niečo zle s Lucy. Asi chcela jeho pochvalu za víťazstvo. Sorry, nič nebude.

Bartolomeo zistil ako sa veci majú a hneď ochraňuje Luffyho kamaráta, ja toho týpka žeriem. Sabova falošná jazva a to, že si má so sebou trubku, ktorú používal ako malý, famózne!!!

Luffyho tím sa teda stretol s Violet, ktorá ukazuje slamákom tajný vchod. Kde Zoro vysvetluje Luffymu, čo má spraviť, aby sa ľahko dostali hore. Skôr, než Violet stihne niečo namietať, tak Luffy už je na pol ceste :D

Senor, na tohoto týpka som kompletne zmenil pohlad, je to charakter. Chráni Machvisa (ktorý sa tam dostal kedy? prekvapenie!) Je super ako hovorí, sorry ale moje schopnosti neslúžia na útek pred nepriateľom, plávam, iba keď chcem, to je sloboda! *3* Záporák s charakterom super!

Machvise, wtf, čo je zač? Vznesie sa hore, spadne a sťažuje sa, že ho bolí žalúdok *3* *3* Takže nejaké Mi znášania? Fuwa mal už ale Shiki. Nejaké ovocie menennia váhy? Kilo mala Miss Valentine. Som zvedavý, čo to bude.

Objavuje sa Bastille so svojou partičkou a záporák s charakterom z toho nie je ani trochu nadšený. Franky sa dostáva do riadnej nevýhody. I keď mariňákov by mohol vybaviť jednou raketou a potom mu zostanú iba dôstojníci a Bastille. Ale aj to je strašne moc. Veril som mu proti Seňorovi. Pri Machvise som si povedal ok, má Vegupunkovú technológiu, to dá, ale 3 na 1 je už moc.

A prichádza bod zlomu, kde Fujitora hovorí o svojich plánoch a prečo sa pridal k mariňákom. Chce zničiť systém Shichibukaiov. To je síce pekné ale Shichibukaiovia slúžia na vyrovnanie síl medzi mariňákmi a yonkou. Tam je nejaká osobná pomsta. A som zvedavý na to, čo to bude.

Ku koncu sa koala dostala do kolosea. Cestou sa ale prezliekla? Alebo čo tam robí oblečenie na zemi?

Bol nahodený nový ring, dôvod toho ringu vysvetlený v ďalšej kapitolke. Na konci sa dozvedáme, že Sabo má zlú pamäť na mená a je celý nažhavený na súboj.

Po tejto kapitolke už nikto nemôže hovoriť, že to nie je Sabo. Narážka na Gray terminal a "hope ur watching Ace" musí navždy skončiť výmysli o Odovom trollení *1*

7/10

736

Ták.

Cover, zlodejskej kočke kradnú poklady mačky. Nami je roztomilá,pekný cover, ale zase, ja radšej príbeh alebo informácie, čo sa deje vo svete, v OP svete.

A hneď prvá stránka, Sabo bol konečne ukázaný až na začiatku ringu tak ako som predpovedal a tiež má fúzy a brejle ako som si myslel. Každopádne som si ho hneď detailne obhliadol a všimol si, že má niečo nesymetrické pod ľavým okom. Jazva, už som len dúfal, že ho uvidím aj z tej druhej strany, aby som si to mohol potvrdiť.

Fodderi napadli Diamanteho, on sa len schoval pod plášť a meče boli zlomené, to som si hovoril, akože čo? O čo ide?

Jeho plášť je z ocele, má ovocie Hira Hira a dokáže premieňať VŠETKO na pekne ohybné hračky a krásne využitie tohoto ovocia na urobenie si plášťu. Fakt skvelý nápad. Keď som čítal spoile tak som si hovoril, hmm, no ok, čakal som niečo zaujímavé. Ale krásne predvedenie využia. "Nicméně" útok tým mečom a jeho premenenie na býka sa mi už toľko nepáčil.

Najsilnejšie bojové ryby z každej škôlky vybrali a umiesnili do ringu a na chrbát jedného znich pripevnili Meru. Preto je ring taký rozdelený kvôli tým rybám, hrajú veľmi významnú úlohu... Kto vie koľko ich tam je. Najväčšie číslo sme videli hneď prvého 06. Takže minimálne 6 ich tam je. Mera má na sebe jednotka.

Pravidlá su jednoduché. Všetkých poraziť a ukradnúť Meru. Fakt záhul. Ale ľúbi sa mi tá idea. Predsa len, prebojovať sa a nad všetkými vyhrať a potom tumáš je nuda alebo resp. z nášho sveta. Toto je OP svet fantázie, ktorý tvorí profík tvorenia fantázie! Ale zaujímalo by ma, ako by turnaj prokračoval ak by tam Lao G, Senor Pink, Dellinger a Machvise ostali..

Nejako som si to pred tým nevšimol ale ľúbi sa mi, že aj ten mikrofón má na sebe malé den den mushi. Oda sa proste nesekne.

Dúfal som, v lepšie ukázanie Saba, dostal som viac než som chcel, dostal som ho krásne z predu a je jasne vidieť jeho jazva! Super! Som za ňu rád a určo bude na tvári jediná, nemôže ho zohaviť no niečo malé mu treba dať. Predsa nebude Luffy jediný hehe ^^

Finálový zapas začal. A ide sa ďalej.

Tajne sa dostať k Doffymu. Jasné, Luffy nepochopil, otvoril prednú bránu *3* Such a surprise... *3*

Violet je nahnevaná, so cute. Posledná stránka. Kde vidíme Kinemona.

Sabo sa nádherne uhýba rybe. Doflamingo sa dozvedá, že nie všetko ide podľa plánov a keby mu zahlásili ešte jedno prekvapenie tak sa odrovná sám *3*

Lao G, odrovnal Soldiera. Škoda, Kyros je limitovaný vo svojej podobe hračky.
Trpaslík útočí na G, ten si ale nasadí okuliare a zloží ho *3* *3* *3* Tie tri okienka stáli za to, pobavil a to aj pri treťom čítaní *5* *5*

Jeho obleček takisto, preboha, to kto mu ušil, Jora? No neni divu. Aj jej pohľad na umenie je zvrátený *3*

Zo steny sa vynára Pica. Ktorý je taký trošku veľký golem.

Ovocie? No viedli sa diskuzie.

Logia - nejaká logia zeme alebo tak, to sme ešte nemali a prečo nie. Nesedí mi ale, že je vlastne poskladaný z tých tehličiek. Logia si má vyvárať vlastný element, takže zavrhujem.

Paramecia. Obalí sa tým čoho sa dotkne, čím prejde alebo tak dačo. Môže byť. A sedí mi, že sa skladá z tých tehličiek. Že okopíroval alebo sa tým obalil. Lenže. Jeho oči a ústa by sa v tom stratili a oni tam sú symetrické s hlavou, takže sa neobaľuje ale premieňa? Niečo ako Hawkins na woodo, Luffy na gumu, Jozu na diamant...

Zoan? Mýtický zoan Golem. Toto mi najviac hrá da kariet s tým, že všetci traja Doffyho officeri by mali iný typ. Diamante ma jasnú parameciu. Trébol má najskôr lógiu slizu. Je celý lepkavý, priliepava sa na stenu, slizom alebo čím stiahol bojovníkov zo smetiska aby boli premenení... A Pica bude mať zoan. Samozrejme mýtický, ktorý je vznácnejší než logia. Tu mi jedine nesedí to, že je z tých tehličiek, niektorí protestovali, že prešiel stenou. Ale veď Budha bol zo zlata, 5 metrov vysoký a strielal šokové vlny? Fénix si tiež neregenoval všetky zranenia, ale keď zomrel tak sa narodil zo svojho popoľu... To už je prispôsobovanie. Jediné, že je z tých tehličiek je divné... Inak doslovný preklad Golem znamená buď "telo bez duše" alebo "kokon" no aj "blbec, hlupák..." Pica doteraz nič nepovedal, ak by bol debil tak by som sa nedivil *5*

Vrátim sa k tomu Kinemonovi, Wicca ho možno vzala do väzenia za Kanjurom. Určite nie je hračka, lebo sina neho s Momom pamätajú, takže bude niekde zavretý, možno bude ceľkom silný. A pomôže tak v presile proti Luffymu a Zorovi. Inak nemám ponatia, kde je. Keby tam nie je Zoro ok, sa stratil ale Kinemon? Ten musel ísť niekam.

V noci som mal ľahký spánok a tak z nudy som si prečítal nejaké eng fóra a asi tam budem chodiť častejšie pretože, tam vyzdvihli dosť vecí, ktoré som si sám neuvedomil a ľúbi sa mi, že teraz o tom viem. A to je následovné.

Diamante, hrdina kolosea. (Dressrosa inšpirovaná španielskom). Býky a toreádorovia. A Diamante čo, má ovocie "vlajky" stáva sa z neho toreádor. Navyše svôj meč zmenil na tvar býka. Famózne.

Hira znamená ten zvuk, ktorý vydáva vlajka alebo papier keď sa vlní vo vzduchu, a viete čo Hira znamená v hindičtine (fakt netuším ako to vyskloňovať...)? Diamant! Proste úplná nádhera ako to všetko má pekne Oda do seba poskladané.

býk, vlajka, hira, diamant... Dúfam, že som vás tiež tým potešil, kto to nevedel *1*

Nakoniec, aby mal Luffy dôvod mi dať nesúhlasímRebecca sucks.

Inak kapitolka nebola nejaká epická, neobjavil sa Sabo alebo Big Mom, nebol nejaký super súboj alebo infoška každopádne bola nabitá z niekoľkých častí Dressrosy a úplne ma nadchla, lebo sa tam stalo dosť veľa vecí. Takže aj tak dávam 9/10. Ďalší týžden prestávka nie je, takže sa na ňu "pozerám dopredu" *3* *3*

A tu je Diamante:

Spoiler

Kto to prečítal až do konca, tak gratulujem *3*

#4537 sandzftw, 30. 1. 2014, 16:19:15
2 0

Odkud jsi vzal, že má Sabo falešnou jizvu? Mě to prvně přišlo jako popálenina, no doufám, že tomu tak není.

#4538 Raijin, 30. 1. 2014, 16:34:52
2 0

Myslel som jazvu na hrudi. (Akože Luffyho...)

#4541 sandzftw, 31. 1. 2014, 16:44:48
2 0

Aha, promiň, já jsem myslel, že myslíš tu přes oko. Každopádně bych byl nerad, kdyby měl Sabo nějak zošklivený obličej. Doufám, že z něho bude další nakama a nebo z Momonosukeho.

#4544 Luffy94, 31. 1. 2014, 17:15:51
1 0

Momosmrad v posádke? Bože, len to nie!!!

#4545 sandzftw, 31. 1. 2014, 17:20:31
2 0

No, ne že bych na tom úplně lpěl, ale je to nasnadě. Luffy potřebuje v posádce nějakou mladou krev a Momonosuke by na Thousand Sunny mohl dělat plavčíka. *5*

Navíc, každý z posádky má za sebou nějaký velký příběh a Oda už naznačil, že za ním bude něco velkého. Pokud bych si měl tipnout dalšího člena posádky tak jeho. Rozhodně spíš než Rebeccu nebo Violet.

#4546 johnbarker, 31. 1. 2014, 17:23:49
2 0

A taky proto nebude Kinemon v posádce. Pujde o podobné přatelství jako s Vivi a Caruem. Vysadí je na ostrově a už nikdy se neuvidí.

Co by dělal Momo nebo Kinemon ve volném času na lodi? Oda dáva duraz na využití profese. Kuchař, Navigátor atd.. Maskota a šermíře už mají.
Plavčík s Df? zajimavé.. Jako plavčíka bych spíš viděl Jinbeho.

#4547 sandzftw, 31. 1. 2014, 17:33:15
2 0

Tak mě už žádná další profese potřebná na lodi nenapadá... Třeba Shanks a Buggy, co ti mohli dělat v posádce Rogera?

Slyšel jsem taky názor, že už žádný další nakama nebude, jenom lidi, co s nima budou dočasně cestovat, právě jako Vivi a teď Kinemon a Momo, kteří s nima budou asi delší dobu (pokud je někdo nezabije hahaha). Taky si je třeba položit otázku, jestli v takhle pokročilém příběhu je dobré přidávat dalšího stabilního člena posádky.

#4548 johnbarker, 31. 1. 2014, 17:36:25
2 0

Ještě nějaké Profese by se našli(Vědec). Buggy a Shanks byli rekruti pokud se nepletu. Brook taky zapadl v tom bych neviděl problém.

Hakuhódžó no senši