Fórum – O nejnovější kapitolce

#2884 Luffy94, 27. 6. 2013, 14:46:56
1 0

Je to možné, ale vidím problém v tom, že DD im je schopný dodať len Zoany. Odkiaľ berú Paramecie a Logie?

#2885 Vyvrnc, 27. 6. 2013, 14:59:51
2 0

Možná ostatní sbírají nějak jinak a myslím, že jen Paramecie?
Logie myslím Tenryyubíci nemají ne? *9*

#2886 Luffy94, 27. 6. 2013, 15:12:32
1 0

Tak ak chcú pozbierať všetky (všetkých 150 *3* *3* *3* aj s novou generáciou), tak Logie nebudú výnimkou *1*. Paramecie majú určite, keď dali pre zábavu Hancock Mero Mero no Mi, deto Zoany...

#2888 Deidara, 28. 6. 2013, 10:43:46
2 0

Tenryuubito budou mít určitě nějakou spojitost s DF a něčím okolo nich, ale v tomto případě by se nemuselo jednat o jejich spolupráci, protože DD je ve světě natolik mocný a vysoce postavený, že má své nitky doslova všude. Není to jen král Dressory, Shichibukai, ale i JOKER a sehnat DF pro něho nebude v jakémkoli ohledu moc velký problém.

#2909 Toren, 3. 7. 2013, 14:02:16
2 0

Tento týden budu (alespoň já) ve videjku opravdu radostný *3* Kapitolka fakt parádní a spoustu věcí k zamyšlení *1*

#2910 Hassassin, 3. 7. 2013, 15:48:01
2 0

tak dnesna kapitola uplne po**** *3* , takze posvete si len tak chodia typkovia na urovni admirala... a len tak ich marines naberu do svojich radov... no zaujimave

#2913 akuma-kun, 3. 7. 2013, 21:22:11
2 0

Jen taková malá zajímavost k dnešní kapitole: to že ti trpaslící se zmínili o Norlandu Montblanc se dalo čekat, jelikož v kapitole 292. se zmínil, že byl v jejich zemi.

#2915 Slash, 3. 7. 2013, 22:05:12
2 0

To isté zaujalo aj mna Hassassin, to akože chlapa zastavili na ulici zobrali ho do námorníctva a hneď ho spravili admirálom? Ja som si myslel že tie povýšenia sú za zásluhy a dlhoročnú službu...

#2916 Blade7171, 3. 7. 2013, 22:25:17
2 0

hej a mlady aokiji ma dlhoročnu službu? ak si spominam myslim ze admiral viceadmiral vsetko je to o slovej urovni.

#2918 Toren, 3. 7. 2013, 23:31:34
2 0

Za zásluhy atd. to však do nástupu lávovýho šmejda fungovalo. Až Akainu to změnil. Teda, takhle to chápu, neboť předtím se řešilo, že si ty pozice museli zasloužit *2*

#2919 Blade7171, 4. 7. 2013, 14:18:23
2 0

tak potom nechapem prečo garp nebol admiral

#2920 Luffy94, 4. 7. 2013, 15:06:39
1 0

Pretože to odmietol. Máš to hneď na začiatku Epizódy 0.

#2922 Raijin, 9. 7. 2013, 22:35:20
2 0

S tym gomu gomu, som to ale skor myslel tak, ze ho uz ale vyuzil i ked sa nenatiahol, neni to predsa jeho jedina vlastnost.... ze nejde cisto na haki power... :)

A Sunny je velka, takze preto to ta sol nemeni si myslim, tak ako sme to videli aj u Ozza, tiez trebalo viacej tej soli... Tiez sa to ale moze vyriesit tym, ze sa dostane do bezvedomia jeho uzivatelka nie? V Z-tku to tak tiez bolo, i ked je to iba film :)

A jo Luffy, ja som to predstavenie preskocil, nechcelo sa mi to citat ale stale, ten byk sa sam prihlasil bo co, nechapem nejako, ze co tam robi stale :D

PS.: A myslite, ze ta zenska na Sunny, ze ta jej schopnost nejako suvisi aj s hrackami, ci to si iba ja spajam? *4*

#2923 Deidara, 5. 7. 2013, 0:41:35
2 0

je to tak, jako admiral by měl víc poviností a vzhleem k tomu že je VA dost, má věčí volnost

#2924 Luffy94, 5. 7. 2013, 11:47:47
1 0

Nielen povinností, ale aj osobnej slobody. Viď. aký rozruch nastal, keď sa Kuzan vybral na prechádzku. Riešili to aj Gorosei.

#2944 Raijin, 14. 7. 2013, 12:08:09
2 0

Hmm, ale One Piece tiez patri do moderneho umenia, pred 500 rokmi mali ludia ine veci na praci, ved pred 500rokmi len vznikla prva knihtlac, do vtedy sa iba rozpravalo a iba malo sa zaznamenavalo na papier... To nemozes predsa uvadzat do prikladu.
A noznice sa pouzivali uz pekne davno, nie su z tohto ani z minuleho storocia...

Kazdy sa niekde inspiruje a Oda z realneho sveta, mne sa to aj lubi, aspon sa s tym viem niekedy viac stotoznit. Zbrane boli v OP uz pred baby5, pusky, mece, dela a neviem co vsetko, raketa, ktora pride po laseru uz tak moc neurobi skok do dnesneho sveta. Buffalo, prosim, ved vrtule tu su uz pekne dlho, predsa Enel nam na com odletel? Lawova ponorka ide tiez na vrtulu ak si dobre pamatam, kolesa na Sunny, ved tie veci sa uz davno objavovali.

Zivly tu samozrejme boli od zaciatku ale guma, vobec prve ovocie v OP, tak ta sa tiez zacala vyrabat v 19stom storoci (wiki). A zvieratka si setri asi na kaida.

A btw. Oda tam uz dal prvky, ktore ludia vymyslia ako funguju az za par rokov viz cyborg Franky, Human weapon Kuma, pacifisti... Stroj, ktory rozmrazi krajinu...
Mne sa na tej novej postave, len nelubi ako vyzera tod vse, schopnosti len delim na to, ze ci by som ich chcel alebo nechcel *3*

Takze tu mame dve kategorie ludi, ti, ktorym sa prvky z moderneho sveta lubia a ti, ktorym nie a tretia *3* , ktorym je to jedno.
Je to predsa Shin Sekai, je to New World, NOVY svet, takze veci z noveho sveta tam patria :)

#2945 Luffy94, 14. 7. 2013, 15:43:25
1 0

Nuž, asi sa na to pozeráš z pohľadu priameho účastníka One Piece sveta, ja som to bral skôr z pohľadu nášho sveta. A ešte raz opakujem, Diablove ovocie je prírodný výtvor, kdežto zbrane, nožnice, maľby ani nič podobné na stromoch ani nikde inde nerastie.

Či niekedy v budúcnosti budú existovať kyborgovia, a podobné veci nevieme na isto. Môžeš si pozrieť, ako si dnešný svet predstavovali ľudia pred 100 rokmi. Ako to teda, že ešte stále nelietame všetci na súkromných minilietadlách, nepoužívame prístroje, ktoré nám sami vložia všetky informácie do hlavy, nie sú mestá zakryté obrovskými strechami...? Ako hovorím, aby si mohol niečo takéto vedieť, musíš sa pozrieť do tej budúcnosti.

Čo sa tých príbehov týka, dovolím si oponovať - Grécka mytológia, Rímska mytológia, Keltská mytológia, Nórska mytológia, Egyptské božstvá, Starý zákon,... to všetko sú príbehy staré stovky až tisícky rokov. Tam sa tiež vyskytujú postavy so špeciálnymi schopnosťami. Takže to môžem použiť ako príklad.

Nechcem tu rýpať do veriacich a ich náboženstiev, ale dajme tomu: Ježiš vraj premenil vodu na víno. Prečo na víno? Prečo nie na kávu, colu alebo niečo iné z dnešného sveta? *3* Jednoducho ten, kto to vymyslel o takých veciach nikdy nepočul a to je tiež ovplyvňovanie príbehu na základe vtedajšej doby.

Čo sa tej gumy týka, mal som skôr na mysli prvok, z ktorého sa vyrába, nie samotný materiál.

Snáď mi už trošku rozumieš.

#2949 Raijin, 14. 7. 2013, 16:56:03
2 0

Napisal som toho dost ale nakoniec som sa to rozhodol zmazat, lebo my sa aj tak nezhodneme *3*

Ale par veticiek si neodpustim.

Prave preto, ze nevies co v buducnosti bude, nemozes tvrdit, ze Oda tam take veci nedal, co ked to vsetko bude, mozno nebudu cyborgovia ale co ked sa budeme vediet zmenit na elementy alebo cokolvek, ved v OP si toho najdes vela.

Stale tvrdim, ze to nemozes porovnavat s pribehami z minulosti. Bozstvo, hrdinstvo, rytierstvo, cest, viera, pracovitost, romatickost,... To vsetko su ine zanery. Toto je shonen (naozaj netusim ako sa to pise, sorry *7* ), preto tu sa vymyslaju veci ako, ze niekto vystreluje z ruky rakety a boh vie co este...

No nelubi sa ti ovplyvnovanie svetom a na zaver das len dalsi pribeh o ovplyvneni tejdajsej doby. Tomu som nejako nepochopil.
//edit: troska slniecka mi pomohlo, uz chapem ako si to myslel, ale odozva na to moze byt dajme tomu odsek nizsie.

Este k tym DF, nikde nebolo povedane, ze patria k svetu OP od jeho stvorenia, nikde ale ani nebolo povedane, ze ich stvorila nejaka civilizacia. Nevies ci je to cisto prirodny objekt...
//edit doplnenie: Takze nevies, ci ovocie bolo skor ako noznice, lebo ak ho vytvorila nejaka civilizacia, tak kludne mohli zaclenit aj noznicky do DF...

Nakoniec som sa nevyhol aj tak dalsiemu rozpisaniu, ale je aspon o polovicku kratsie *4*
Navrhujem to dalej neriesit, za prve sme OT a za druhe mame kazdy svoj nazor a jednoducho nie sme schopni jeden druheho presvecit aby sa tomu druhemu pacilo nieco ine, 1000 ludi, 1000 chuti

#2955 Moku, 23. 8. 2013, 17:51:03
2 0

Cartwir - co urobil Garp dedovi si podla mna necha Oda ma anime a nebude to pchat do mangy kde by stym zatrepal pol epky :D. Taketo flashback sa aj lepsie pozeraju v anime ako takto.

#2977 root, 17. 7. 2013, 9:51:50
2 0

Eichi mě zklamal *7* jestli timhle stylem bude probíhat i blok D, tak to se fakt nemůžu dočkat. Tenhle díl byl svim způsobem o ničem. Karribou story se nejspíš chílí ke konci. Trochu si myslim, že by další cover story mohl dostat Jimbei. A k tý aréně spousta nových postav, který dostanou na prdel. Asi mě na tom vadí nejvíc, že se v nich ani nějak nevyznám jedinej zajímavej kromě Luffyho je tam Don Quijato. Příští tejden pauza takže dva tejdny čekání. Snad to bude lepší, než poslední 2 tejdny. Stejně jako minule 7/10

Hakuhódžó no senši