Fórum – O nejnovější kapitolce

#2483 Hassassin, 4. 4. 2013, 21:12:47
2 0

vtom pripade nema cenu riesit nikam nedospejeme *3* az kym to oda neukaze *3* inak od ich aliancie ocakavam vela ... 3 skvely kapitani uz dokazu si myslim skutocne vela *2*

#2484 Deidara, 4. 4. 2013, 21:17:06
2 0

*3* jenom aby nás Oda nepřekvapil a pak tam nebylo ukázené, že jejich plán byl totální neúspěch a všichni dostali naprdel *3* Nemyslím si, že to tak bude, ale coby, kdyby... *3*

#2485 Hassassin, 4. 4. 2013, 21:26:56
2 0

tak podla toho co bolo zatial uakazane tak kid sam dost skodil big mom .... a hawkins im ich sance urco presne zrata *3* on mi pride ako pocitac v odovom svete *5*

#2492 Shimik, 6. 4. 2013, 11:10:04
2 0

Naškodil jej len na lodiach , to ešte nič neznamena

#2493 Luffy94, 7. 4. 2013, 23:09:52
1 0

Ale Kid jej POTOPIL tri lode. To je už čosi viac, než len "poškodiť".

#2494 Tommy, 8. 4. 2013, 14:06:48
2 0

Je to len detail, ale Kid jej potopil dve lode, nie tri *2*

#2495 Deidara, 8. 4. 2013, 14:30:36
2 0

já si myslím, že je to celkem jedno. i kdyby tam byli lidi nad sto mil. (na těch lodích) tak s přímým bojem proti younkou se to nedá srovnávat

#2496 Luffy94, 8. 4. 2013, 14:32:06
1 0

Môžeš mi, alebo niekto iný, dať na to nejaký zdroj? Už si nepamätám kde to bolo, ale pamätám si, že boli tri. Fakt by som nerád šíril mylné informácie.

#2497 Tommy, 8. 4. 2013, 14:36:07
2 0

http://www.mangareader.net/one-piece/651/16
"Some brat named "Captain Kidd" sunk two of our pirate ships-bon!"

#2498 Limetka, 8. 4. 2013, 14:50:12
2 0

Já nechci bejt morous, ale tohle dejte to obecný diskuze.. a 2/3 lodě? Na tom nesejde. Mohla to bejt náhoda, stejně jako to mohl být plánovaný útok za účelem Big Mam oslabit. To, že ji chtějí asi sejmout jakožto Yonkou ještě neznamená, že jí ty lodě potopil úmyslně. Náhodně na ně mohl narazit a sejmout je z rozmaru. Nicméně, na tomhle nezáleží, informace k hovnu.. Čus.

#2499 Luffy94, 8. 4. 2013, 14:56:33
1 0

Máš pravdu, tak sa teda ospravedlňujem za moju chybu. Teraz budem zase celý deň premýšľať, s čím som si tie tri potopené lode pomýlil... *5*

#2501 Luffy94, 12. 4. 2013, 21:24:30
1 0

Dostal som aj ja náladičku na "menší" review poslednej kapitoly, tak kto má "trocha" času, nech sa páči, budem len rád *2* :

Cover Story: Caribuovo dobrodružstvo na obľúbenom Kaidovom ostrove pokračuje. Pracovníci továrne na zbrane a stúpenci revolucionára kapitána Gaburu dostali od Kaidových podriadených príučku a "drobné" varovanie. Okrem nám už známeho kyborga, kt. sa objavil už pred timeskipom, kde sa stretol s X Drake-om, vidíme v pozadí ďalšieho mechanického bojovníka. Zdá sa, že Kaido je naozaj na takéto vecičky. Trošku zarážajúce, aj keď u pirátov vlastne úplne bežné, sú pre mňa tie horiace domy v pozadí. Je to ich teritórium, prečo teda vypaľovať vlastnú osadu, kt. im navyše vyrába zbrane? Aj keď Arlong vlastne spravil to isté s dedinou Gosa...

Dav šalie a skanduje Bergussovo meno. Medzitým Franky nahlas premýšľa a začína pochybovať, či sa Luffymu podarí utajiť jeho identitu. Pre mňa a myslím, že aj pre ďalších je to jasný signál, že sa mu to naozaj nepodarí. Veď už od príchodu na Dressrosu sa 2x prezradil. Keby mu to prešlo aj na tretí krát, myslím, že by to bolo už príliš šťastia aj na niekoho, ako je Luffy.
Franky sa naďalej drží plánu. Trochu nechápem tých, kt. hovoria, že sa Franky zmenil nielen výzorovo, ale aj psychicky. Hentai je to stále a o jeho chytrosti nemožno vôbec pochybovať, tak čo sa vám nezdá? Keby to bola taká trúbka, ako z neho robíte, asi by nikdy nebol schopný byť lodným inžinierom. Navyše svoje strategické a dedukčné schopnosti prejavoval už od začiatku a pokračoval až do timeskipu.
Po tom, ako Franky spomenul továreň a zmlátenie niektorého z DD ľudí, hŕstka ľudí mu venovala pár nepekných pohľadov. Otázkou je kvôli čomu. Továrni alebo napadnutiu DD-ho ľudí? A možno obidvom... Jednonohý vojačik je aj naďalej slušný a považuje Frankyho za deda, nemôžem poprieť, že mi je táto hračka sympatická, ale ako člena posádky by som ho momentálne rozhodne nechcel a dávam mu skutočne minimálne šance, aj keď ten jeho Jet Walk... no... ešte uvidíme...
Hoci majú Mariňáci prísny zákaz vstupu do Kolosea, trom sa to podarilo, a keď je jedným z nich aj admirál, kt. sa ani nesnažil prestrojiť... vrátnici v Koloseu, not bad! Skutočne robia svoju prácu veľmi dobre *3*. Myslím, že Fuji nie je admirálom asi veľmi dlho, a možno len pár dní/týždňov. A potom VA v prestrojení ako jeden z účastníkov zloží ako malé decko jedného z Bartolomeho mužov s odmenou 67 mega. V Novom svete to asi nie je veľa, no aj tak je to viac, než dostal Zoro za vyhladenie celého Whiskey Peak.
Ale späť k Fujimu. Spravil som veľkú chybu, keď som dôveroval retardovanému prekladu od MP, podľa kt. to vyzeralo, akoby Fuji nehľadel na to, na koho útočí. V preklade od MR jasne dokazuje, že sa zaujíma aj o nevinných civilistov a snaží sa minimalizovať obete. Žeby ďalší sympatický charakter medzi Mariňákmi, kt. nepresadzuje názor "zabíjanie ľudí pre vyššie dobro"? Snáď mu to vydrží a neovplyvnia ho charaktery ako Sakazuki, Onigumo, a pod.
Prechod k scéne Trafalgara a spol., kt. nie sú v hospode, tak ako vraveli chalani v review, ale v kaviarni na kávičke (okrem Usoppa, ten asi fakt nie je kávový typ) *2*. Ich prestrojenie za 100 bodov, tak ako ostatným, páči sa aj mne! *5* Robin je prenádherná ako vždy, Usopp mal takto vyzerať už od začiatku TS, CC v klobúku, s fúzmi, okuliarmi a so šálom nemá chybu a Trafalgar detto. Nejaké infošky o moste a rybách, kt. ho terorizujú, tak som zvedavý, uverím, až keď to uvidím, lebo tieto drsňácke reči sú v OP používané dosť často, a nakoniec sa z toho vykluje len podpriemerný fodder.
Cipher Poll no. Zero na scéne! Úprimne, z tohoto mám trochu zmiešané pocity. Ako som už kdesi písal predtým, CP-čko malo byť len od 1 až po 8 s tajnou 9. Že existuje 0, navyše každý sa tvári, akoby ich poznal celý svet a neboli ničím prekvapujúcim... no neviem, ako hovorím, zmiešané pocity. Ale k ich trom zamaskovaným členom - jeden sa mi postavou dosť podobá na Lucciho, aj keď on to s vysokou pravdepodobnosťou zrejme nebude a ani nemôže byť, potom druhý týpek, s dvomi lakťami, takže budeme mať na scéne ďalšieho, kt. pochádza z ostrova Kenzan (http://onepiece.wikia.com/wiki/Kenzan_Island) a ten tretí, o kt. fakt nedokážem povedať nič iné, než len to, že je vysoký a je celý zahalený v plášti s maskou na hlave *3*.
Trafalgar sa zdá byť dobre informovaný, to sa mi páči, viac ignorantských kapitánov typu Luffy v jednej aliancii by bola asi nebezpečná kombinácia.
Prechod na Zora, kt. konečne dohnal vílu (holy shit, nestratil popritom ju a seba! Kenbushoku robí naozaj zázraky). A potom padol zo strechy ako nejaký noob *3*. Následne ho ešte dorazil padajúci nie balvan, ako som si myslel, ale batoh s korisťou, kt. si víla/víly nakradla/nakradli (podľa prekladu MR ich je viac). Následná reakcia, že ich zbadal a Zorov výraz... ťažko mi je určiť, či je šokovaný z toho, čo videl alebo nasratý z pokusu o krádež Shuusui.
Konečne Kinemon na scéne, kt. sa dostal do prúseru, a to ešte ani nič nespravil. Navyše banda, kt. ho obkľúčila vie o Kanjuurovi a možno ho práve oni väznia. Som zvedavý, ako sa Kinemonov príbeh bude vyvíjať ďalej.
Sanji na scéne a hneď mám o náladu postarané *3*. Tá jeho naivita k ženám ho raz skutočne zabije, a že to nie je tak dávno, čo bol na prahu smrti práve kvôli niečomu podobnému! Ale aj tak sa na ňom proste nemôžem prestať smiať. A jeho imaginárny list pre Nami a Robin... *3* *3* *3*
Scénka s Momosmradom a ostatnými zaujímavá, Brook s Nami opäť pobavili, navyše chválim Brookovu loajalitu voči Luffymu! Hoci sa k nemu väčšinou správajú ako k boxerskému vrecu, predsa len je to ich kapitán a aj oni si to uvedomujú. Tajomná postava, kt. sa dostala na Sunny, som skutočne zvedavý, kto to bude, ale snáď už konečne nejaký starý známy, nových postáv už bolo od začiatku arcu skutočne hodne!
No a "Crazy Rookie" Bartolomeo sa ukázal ako niekto skutočne silný, keď zložil VA Maynarda behom okamihu. Drobná poznámka k jeho oblečeniu: má okolo krku rovnaké "perie", ako mal aj Trafalgar na lodi počas cesty na Dressrosu, kt. mnohí tak kritizovali a hovorili, že v tom vyzerá hlúpo. Nuž zdá sa, že je to posledný výstrelok módy medzi pirátmi, mali ho aj niekt. prizerajúci ešte počas Punk Hazardu, keď CC naživo demonštroval Shinokuni, a koniec koncov aj Trafalgar je pirát.

Táto kapitola bola skrátka perfektná, chýbal v nej už asi len Pandaman *10*. A možno, že tam aj bol, no bol tak dobre zamaskovaný, že som ho dokonca nenašiel ani ja.

A ak sa nemýlim, toto je môj asi doteraz najdlhší post. A fakt dík všetkým, kt. to naozaj celé prečítali *5*.

#2502 Hassassin, 10. 4. 2013, 18:21:56
2 0

k novej kapitolke ... stale nechapem ako to ze admirala ani viceadmirala nikto nespozna *4* a inak vyzera to ze na dressrose bude omnoho vacsia battle ako sme si mysleli *3*

#2503 K_L_E_T, 10. 4. 2013, 19:00:03
2 0

Hmm... velmi zajímavá kapitolka a dost informací :) Ty hlavní jsou, že slepec je nakonec Fujitora (a překvapivě se stará o civilisty *3* ) a hle je tu i CP-0, takže konec spekulací CP-9 jediná nebyla :) ti kdo to tipovali palec nahoru *3*
A i pasáže Sanjiho, Zora, Kinemona a "ochránců lodi" byli dobré *1*

Po prvním přečtení 9/10

#2504 Limetka, 12. 4. 2013, 19:08:58
1 0

Tak konečně.. One Piece 705

Kapitola byla opravdu výborná. Záběr na Burgesses, kterej si nechal narůst fakt děsnej vous během timeskipu, kterak ho dav povzbuzuje. Mezitím se Franky vrací myšlenkama zpět ke svému plánu. Ten Kyborg se fakt změnil.. tohle není úchyl, kterého známe. Pak tam je ta jednonohá hračka, která je úplně nezajímavá až na to, že něco asi ví.. Mimochodem, Franky vs Burgess bych docela rád viděl.. tělesně jsou oba dost objemní. *3*

Záběr na dění v aréně, vnitřek. Blok B... ViceAdmirál "Capman" Maynard the Pursuer vůbec nevypadá jako sračka, ale top VA to také nebude.. rozhodně to ale není slaboch. Gambiu, který pojal podezření, sejmul bleskuhbitě.
No a konečně se nám potvrzuje nový Admirál, Issho - Fujitora. Dost lidí tu říká, jak ten nástup byl špatnej.. naopak bych spíš řekl, že podle jeho prozatímního charakteru ten nástup dost seděl. Pokud to je lidumil, pak není důvod, aby při nástupu někoho rozmrdal..

Scéna nám skáče k týmu na výměnu Caesara. Nemůžu si pomoct, ale kdyby měl CC ten knír od začátku.. asi bych ho silně podporoval, toho bych mohl. :D A Law s knírem je taky týpek! Nicméně, baví se o cestě do Green Bitu, takže už víme, že tam je most a rohatý nebezpečný ryby.. Usoppova klasická reakce, CC se přidal. *3* Co se mi ale hodně líbilo, to bylo to CP Aigis 0. Paráda, Oda vážně zapojuje vše, co se dá, do tohohle arcu.. už chybí jen revolucionářská složka, ne? Tohle bude ještě nemálo mastný..

Za co jsem vážně rád, je rychlé ukončení ministory Zora a Sanjiho. Sanji sejmul snipera a scénka, kde se zamiloval a opakovala se slova z doby, kdy byl v Newqueenlandu, je fakt povedená. Také Zoro má konečně zpět katanu, ale co mě sere, je to, že viděl tu vílu, která mi je jinak dost u prdele, takže asi tak.. tady to asi Oda ještě zbytečně protáhne. A třetí panák do party - Kinemon. Tohle mě naopak zajímá a dost se mi to líbí. Konečně třeba uvidíme Kanjuuroua, co?

Scénka na Sunny... nuda.. Brook dostal ránu za úchylačení, Momonosuke je otravnej a ta návštěva, pokud je to víla, mě je taky víte kde..

A závěr byl asi nejtvrdší z celý epizody, protože Bartolomeo vstupuje do děje a už si vyndal Capman. Já ho vidím na 350m Berri Bounty, ale to je čistě osobní, určitě je nad Gaydishem, tak jen doufat, že jsou ve stejném bloku a jeden druhého vyndá. *3*
B Blok nám začíná...

Kapitola výborná 9/10. Příště by kapitola ještě měla vyjít, pak asi pauza.

#2505 Tommy, 10. 4. 2013, 20:54:21
2 0

10/10
Úžasná kapitola, to čakanie stálo za to. Slepec je naozaj Fujitora, dalo sa to čakať, no fakt to predstavenie mohlo byť velkolepejšie. Bartolomeo sa už tiež objavil a zdá sa, že je to monštrum typu Bellamy. Nová organizácia CP-0, absolútne nečakané (aspoň pre mňa), netuším čo od nich očakávať. Kinemon sa stratil a dostáva sa do problémov s Donqixotovcami, mohol by sa dostať do továrne. Sanji sa zamiloval a Violet by sa mi páčila ako nový Slamák, mohla by ona dostať Mera Mera. Len si predstavte rozpálenú Violet *9* . Ďalšie dve záhady na svete: most na Green Bit a muž na Sunny. Taktiež Franky sa dal do pohybu a ten vojačik zrejme bude mať ešte nejakú rolu. Proste, takúto informáciami nabitú kapitolu som ešte nezažil. Ak sa Odovi naozaj podarí udržať každú líniu takúto napätú, budem len rád. Vyzerá to tak, že tento arc bude dosť dlhý a dúfam, že aj epický.
Skrátka a dobre 10/10

#2508 Moku, 10. 4. 2013, 21:50:28
2 0

Kapitola bola vyborna. Pekne sa to tam zacina zbierat na poriadnu akciu . Tej scenke zo Zorom som trochu nepochopil, musim si to precitat viac krat.. Prvy zaber na Ceasera, Usoppa, Robin a Lawa. Vsetci vyzeraju vyborne. Oda im dal perfekne maskovanie. Hlavne Law a Robin vyzeraju uplne najviac pro a ceaser keby takto vyzeral stale tak by sa mi ovela viac pacil :D. Tesim sa az to bude v Anime :D.
Hodnotenie 9.5/10

#2509 Luoslav, 10. 4. 2013, 22:03:23
2 0

705 sa mi nepacila, zacina to byt prilis komplikovane, milion predstavenych mien skakanie od jednej sceny na druhu pricom ani na jednej sa nic poriadne neudialo okrem predstavenia Fujitori, to sa dalo aj tak cakat takze ziadne prekvapenie.

#2510 Deidara, 10. 4. 2013, 22:23:43
2 0

Kapitola 705 byla docela dobrá, spousta nových postav a děj se nám začíná trochu zaplétat.

Trochu mě mrzí, že to skočilo na ty ostatní dějové linky, doufal sem že se to u toho turnaje udrží až do konce těch základních skupin a děj nebude nějak moc přeskakovat, no ale nevadí...

Ten Bartolomeo vypadá hodně nabušeně. Nakonec ten turnaj pro Lucyho nebude zas taková procházka růžovým sadem jak se na začátku zdálo.
Dlouho očekávané představení Admirála Fujitory, přece je to ten stařík *3*
Teď se ještě dozvědět, kdo je to ten Kyros. Doufám, že tam bude hrát nějakou roli.

K ostatním, Zoro se žene za tou neviditelnou vílou a teď se dá jen těžko odhadovat jak to bude se zorem dál pokračovat. Je tam ten turnaj, takže ta jeho část je tak trochu v pozadí děje. To samé Sanji, který se rozplývá nad Violet, eště je docela zajímavé že Violet se na něho tak lepí i přesto, že je převlečený za staříka *3* A slyšel sem názory: Violet jako další slamák. To radši ne, kdo ví co se z ní nakonec vyklube *3*
Konečně se nám taky ukázal Kinemon, který je teď v nezáviděníhodné situaci

Na lodi: Mononosuke je tedy buď pořádně rozmazlený nebo hodně vychcaný, těžko říct co je doopravdy a potom ta tajemná postava
S Lawovou skupinou: je tam tam ten tajemný most, to je docela dobrý nápad a dost mě pobavil ten Cesaruv výraz alá Usopp, když se dozvěděly o tom nebezpečí.
Rád bych taky viděl Lawuv výraz kdyby se dozvěděl co dělají ostatní - Sanji, Zoro, Kinemon bůhví kde, Luffy a Franky na turnaji, ten jejich plán na zničení továrny a záchranu toho samuraje šel tak trochu k ledu.
Nová organizace CP0, moc se mi to tam teď nehodí, dal bych je tam až trochu pozdějc

Celkově je děj hodně nadupaný, a je tam TOLIK prostoru k dalšímu rozvoji děje. Snad to Oda nepokazí. Start arcu je jeden z nejlepších vůbec, očekávám od toho hodně a doufám že kapitoly budou v podobném rytmu i nadále
Moje hodnocení je 8,5/10

#2530 Slejhy, 12. 4. 2013, 21:41:10
2 0

Nebudu řikat, že je to jasné... ale alespoň logické to je, že se v NW pohybuje vládní organizace... přece jenom je to tam vyšší level a nechtělo by se mi věřit, že tam vláda někde nemá svoje lidi.

btw. Pandaman je hned na první stránce (nepočítam cover)

Hakuhódžó no senši