Fórum – Co takhle dát si... ANIME

#9522 Luckamysak, 12. 9. 2017, 18:08:35
1 0

Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatte Iru Darou ka Gaiden: Sword Oratoria

Aiz Wallensteinová je proslulá šermířka. Není divu, že jí pro její schopnosti přezdívají „Šavlovou princeznou“. Patří do rodiny bohyně Loki, kde si mezi ostatními dobrodruhy vysloužila uznání a postavení.
Pod patronátem své bohyně se sama i s podporu ostatních dobrodruhů pouští do hlubin dungeonu pod městem Orario, aby zlepšila své schopnosti, zesílila a občas přinesla i nějaký ten poklad. Na svých cestách zjišťují, že v dungeonu se děje něco podivného. A tak se cesty hrdinů i bohů protínají, město Orario i samotný dungeon je v ohrožení a ve vzduchu visí mnoho otázek.

S postavou Aiz Wallensteinové se prvně se s ní setkáváme v anime Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatte Iru Darou ka. Je onou osudovou ženou, s kterou se setkává dobrodruh Bell Cranel na své výpravě v dungeonu.

Příběh Sword Oratoria nás seznamuje s dalšími dobrodruhy bohyně Loki a dozvídáme se o informacích, které byly dosud skryté na pozadí (a zvláště některá pozadí bohů bývají až příliš dobře zakrytá).
Máme navíc možnost trochu lépe porozumět osobnosti šermířky Aiz, která však ve srovnání s ostatními postavami vypadá sociálně a emočně tak nějak „plochá“.

Věřím však, že se v dalších pokračováních máme na co těšit.
Alespoň já jsem zvědavá a těším se :D

Opening k anime:

#10712 Antitalent, 16. března, 0:39:18
2 0

Z mojich oblíbených, co můžu doporučit

Kingdom
Dva sirotci sní o tom, že si vydobudou svobodu. Bydlí totiž u starosty místní vesnice a pracují u něj díky tomu doslova jako otroci. Způsob, jak si ji chtějí vybudovat je díky boji ve válkách, až začnou snít o tom, že budou největšími generály na světě.

Nejlepší anime, co se týká válečných strategií, které znám. Při některých soubojích si člověk jen říká "jak to sakra udělal", ale na to, že někteří předvedou (spíš vyjímečně) nadliské dovednosti si člověk zvykne a pak už to nepřekvapí. Jedno z mála anime, ve kterém mě něco překvapilo způsobem, že jsem to fakt nečekal, popsal jsem jen v jakém stavu začíná, protože dál bych spoiloval

Overlord
Při porovnání se Sword art online a Log Horizonem u mě rozhodně vyhrává Overlord. Hlavní postava zůstala připojená ve hře, která končila a mělo ho to odpojit, jenže ho to jen někam přeneslo a neví, kde vlastně je.

U tohoto anime jsem se strašně smál, jak ho všichni podceňují, protože si nedokáží představit jeho sílu a on si z toho už dělá srandu. Když se mi začalo zdát, že sleduju zrovna nějaký nudný, ohraný, vedlejší příběh, tak mě to anime vyvedlo z omylu a ukázalo, že je to opravdu originál.

One punch man
Upozornění: nejezte jogurt před monitorem, dokud neuvidíte obličej hlavního hrdiny

Jak už napovídá název, hlavní postava je hrdina, který je natolik silný, že si dává každého soupeře na jednu ránu a už ho to nudí. Jeho největší stres je, když nestíhá slevy v obchodech.

Anime, které zaujme a hlavně pobaví. Ikdyž jsem si hned u první scény říkal "co jsem si to sakra pustil za kravinu", tak jsem rád, že jsem tomu dal šanci a opravdu se těším na druhou sérii.

#10717 Antitalent, 19. března, 23:06:24
0 0

Ještě bych rád dal jednu radu na sportovní anime. Nikdy se nedívejte na sportovní anime o sportu, který znáte Vždycky to bude vypadat jako blbost

#10720 Luffy94, 21. března, 20:22:00
0 0

Yare yare daze! Prekvapuje ma, že tu doteraz ešte nikto nespomenul JoJove bizardné dobrodružstvo alebo JoJo's Bizzard Adventure, pretože OH MY GOD! toto je úžasná anime jazda od začiatku do konca! HORI SHIT, už asi ani nespomínam, kedy ma nejaké anime bavilo tak, ako toto.
Nebudem vypisovať obsah, ani žiadnu recenziu, jednoducho toto anime som ťažko podcenil, pretože som si myslel, že v Japonsku už nevedia, čo vysielať, tak vytiahli starú mangu z 80-tych rokov. S-H-I-T, ako som sa len mýlil. Ak ste sa doteraz stretli aspoň s nejakými meme z tohto anime, môžem vám zaručiť, že anime je ešte vtipnejšie.

V skratke, JoJo je niečo ako akčná detektívka s prvkami scifi, fantasy, dobrodružstva a samozrejme neuveriteľného množstva vtipov. Začiatok je trochu pomalý, slúži skôr ako intro do sveta, no postupne je to lepšie a lepšie, najmä keď príde na scénu Džozefu Džóstaru.

Anime je rozdelené do viacerých sérií a v AJ si ich môžete pozrieť priamo tu:
https://myanimelist.net/anime/14719/JoJo_no_Kimyou_na_Bouken_TV
https://myanimelist.net/anime/20899/JoJo_no_Kimyou_na_Bouken__Stardust_Crusaders
https://myanimelist.net/anime/26055/JoJo_no_Kimyou_na_Bouken__Stardust_Crusaders_2nd_Season
https://myanimelist.net/anime/31933/JoJo_no_Kimyou_na_Bouken__Diamond_wa_Kudakenai
Pripravujú sa aj ďalšie série.

#10756 dvojta, 22. dubna, 10:41:37
0 0

Baby steps
Eiichirou je vzorný student, který žije jen školou. To se ale změní v den, kdy do třídy přijde spolužačka z vedlejší třídy, aby si půjčila něčí zápisky. Natsu je vášnivá tenistka, jejímž snem je stát se profesionálkou a její zápal navnadí Eiichira, aby tento sport rovněž vyzkoušel. S tvrdohlavostí a pílí jemu vlastní se staví na kurt a začíná pociťovat vášeň, jako nikdy dřív.

Hakuhódžó no senši