Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatte Iru Darou ka Gaiden: Sword Oratoria

Aiz Wallensteinová je proslulá šermířka. Není divu, že jí pro její schopnosti přezdívají „Šavlovou princeznou“. Patří do rodiny bohyně Loki, kde si mezi ostatními dobrodruhy vysloužila uznání a postavení.
Pod patronátem své bohyně se sama i s podporu ostatních dobrodruhů pouští do hlubin dungeonu pod městem Orario, aby zlepšila své schopnosti, zesílila a občas přinesla i nějaký ten poklad. Na svých cestách zjišťují, že v dungeonu se děje něco podivného. A tak se cesty hrdinů i bohů protínají, město Orario i samotný dungeon je v ohrožení a ve vzduchu visí mnoho otázek.

S postavou Aiz Wallensteinové se prvně se s ní setkáváme v anime Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatte Iru Darou ka. Je onou osudovou ženou, s kterou se setkává dobrodruh Bell Cranel na své výpravě v dungeonu.

Příběh Sword Oratoria nás seznamuje s dalšími dobrodruhy bohyně Loki a dozvídáme se o informacích, které byly dosud skryté na pozadí (a zvláště některá pozadí bohů bývají až příliš dobře zakrytá).
Máme navíc možnost trochu lépe porozumět osobnosti šermířky Aiz, která však ve srovnání s ostatními postavami vypadá sociálně a emočně tak nějak „plochá“.

Věřím však, že se v dalších pokračováních máme na co těšit.
Alespoň já jsem zvědavá a těším se :D

Opening k anime: