Fórum – Co takhle dát si... ANIME

#7831 Luckamysak, 16. 5. 2016, 18:20:56
3 0

Napadlo mne, že by někomu z vás mohl přijít vhod topic o dalších anime, kterými si můžeme vyplnit čas při čekání na další díly One Piece.

Každému z nás se sice líbí něco jiného, ale i tak se můžeme o své dojmy podělit. Věřím, že SLUŠNOU formou

Máte-li zájem podílet se na rozvoji tohoto topicu, pro zábavu společné sdílení nebo zkrátka jen tak, budu ráda

#7832 Luckamysak, 16. 5. 2016, 18:27:29
9 0

Nanatsu no Taizai - The Seven Deadly Sins

Už jsem si zvykla, že díky tomu, že si o anime novinkách mnohdy moc informací nezjišťuji, bývám často dost překvapená. Nanatsu no Taizai byl však i po prvním dílu překvapením velmi milým.
Pokud máte rádi hrdinské, tak trochu ztřeštěné kousky z historického prostředí a hrdiny se zvláštními schopnostmi, neosypete se při lehkých lehce „nemravných“ narážkách a nestavíte svůj vztah k anime podle kvality a líbivosti animace, mohu vám vřele doporučit. Navíc má seriál jen 24 dílů Emotikona wink

Dozvídáme se o skupině sedmi rytířů, kteří se rozhodli svrhnout britské království. Tito rytíři jsou všude známí jako „Sedm smrtelných hříchů“. Sice se o nich vypráví, že jsou již dávno mrtví, o čemž se měli postarat svatí rytíři Koruny. Ovšem kdyby tomu tak bylo, proč by se rok co rok rozšiřovali plakáty na jejich dopadení, že? A shlédnete-li první díl ve stavu střízlivém, určitě vám neunikne, že Svatí rytíři, podle toho, v jakém světle přicházejí na scénu, rozhodně nebudou „ti dobří“.
Na scéně se dále ukazuje vcelku sympatický, malý hostinský, prase a uprchlá princezna Elizabeth, hledající právě „sedm smrtelných hříchů“, v kterých vidí možnou záchranu svého království. Pravda, chtěla-li bych osobně prchnout a vydat se hledat někoho, kdo by mi pomohl a zároveň zůstala nepozorována pronásledovateli, asi bych si vybrala jako maskování něco jiného než staré rezavé brnění, co se v něm můžu sotva pohnout.

Seriál má poměrně rychlý spád, až mi při některých dílech bylo líto, že jsou tak krátké a že musíme čekat na vydání dílů dalších. Rozhodně mu nemohu upřít vtip, překvapení a chvílemi i pěkně zakomponované, dvousmyslné narážky. Od prvního dílu mi bylo jasné, že se z toho může vyklubat pěkná šílenost, ovšem i když se tak chvílemi dělo, můj zájem si seriál získala, s chutí jsem jej dokoukala do konce a těším se na pokračování.

A víte co? Malé prase je fakt coool a má k sobě ještě větší prase a onen malý hostinský to není (i když z určitého úhlu pohledu už by se o tom dalo spekulovat)

#7833 Luckamysak, 16. 5. 2016, 21:02:03
7 0

Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri

Jednoho klidného dne se v Tokiu zcela nečekaně otevře brána do cizího světa, z které se vyvalí záplava bojechtivých nepřátel, kteří v mžiku oka začnou vraždit zaskočené obyvatelstvo. Kdo by byl taky pohotově připraven jednat ve chvíli, kdy se mu za zády objeví potvora, která jako by vypadla z obrazovky počítačové hry, že? Jak to dopadne, když proti mečům a kopím vyrazí vojáci s moderními zbraněmi, je asi každému jasné. A o čem že to bude dál, když se vše semele hned během prvního dílu?

Inu je tu ještě hlavní hrdina, který se ke krvavému incidentu připlete a rozhodně věděl, co dělá. Tadááááááá, zachrání pár životů a je za své pohotové jednání vyznamenán a rázem jsou ho plná média. Což o to, na popularitě nemusí být nic špatného, ale když jste voják s životním mottem: „Práce je dobrá k tomu, abych si s ní vydělával na své koníčky“ (anime, hry a jiné srandy), tak se vám tak docela nehodí do krámu, že se o vás každý začne zajímat a „život na pohodu“ se kamsi vytratí. Když vás díky vaší zásluze navíc pověří velením nad speciální jednotky, jejímž úkolem je prozkoumat zemi za branou a zamezit dalším případným útokům, jedno je vám rázem jasné – Akihabaru zřejmě nějaký čas nenavštívíte Emotikona grin

Musím přiznat, že tato letošní novinka mne velice mile překvapila, protože jsem vůbec netušila, co od toho můžu čekat. Mnoho akce a vtipu v jednom balíčku, dokonce i draka se dočkáte, i když ne zrovna na straně klonící se k dobru. Jen škoda konce, který byl na můj vkus trochu moc čitelný, ovšem ráda se nechám překvapit, s čím se na nás vytasí druhá série. Co mi moc nesedlo, byla Rory Mercury, přesněji to, jakým stylem byla namluvena. Nic to však nemění na tom, že s koncem seriálu zůstal velice příjemný pocit spokojenosti a pobavení, i když začátky na mne byli poněkud drsnější. Ale kdo říkal, že válka a intriky jsou slečnou s příjemným parfémem, že? Střety vojáků s moderními zbraněmi a bojovníků vyzbrojených kopími, meči a luky, byl chvílemi hodně děsivý (ovšem já jsem měkota a nad některými věcmi se zkrátka zamýšlím zbytečně do hloubky ;-)).
Mohu tak doporučit každému, komu nevadí propojení moderního světa se světem plným kouzel, rytířů, elfů a nehrozí mu znechucení, když se obraz občas trochu zabarví dočervena.

#7834 Luckamysak, 16. 5. 2016, 21:05:27
8 0

Kenpuu Denki Berserk

„V boji neumírají žádní urození, králové nebo prostí lidé. Umírají jen poražení.“

K tomuto anime jsem se dostala díky kamarádce a přesvědčila se na vlastní oči, že jde o kousek, který v mé anime sbírce zkrátka nesmí chybět.

Na jaká témata můžete během příběhu narazit? V první řadě přátelství, důvěra, ale také zrada, společné cíle a sny. Napětí, nečekané zvraty a konec, který mne udeří mezi oči silou ocelové palice.
Postavy jsou sympatické, i když každý se zřejmě jednou dopracuje k otázce, jak je Guts vůbec schopen máchat mečem, který připomíná opracovanou traverzu. Ale tak když se řídíte slovy „zvítězit nebo zemřít“ potřebujete k tomu zřejmě nádobíčko, s kterým budou obě zmíněné možnosti vypadat coool. Pokud máte rádi urozené, charismatické a tajuplné hrdiny, mohl by se vám zalíbit Griffith. Zaujala mne také šermířka Casca (konečně ženská, co to umí s mečem, je prakticky oblečená a nemá míry Dolly Buster). Pochopitelně i mnoho dalších, bez kterých by pro mne příběh neměl to pravé kouzlo.

Seriál je natočen podle mangy. O tom, jak moc se v závěru od své předlohy odchýlil, co bylo jinak a proč, si budete muset zjistit sami.

Hudba vystihuje atmosféru prostředí a melodie skladby „Forces“ mi zní v uších ještě po mnoho letech.

#7835 Kizaru, 16. 5. 2016, 21:16:36
3 0

Joker Game

Je to anime na téma 2.světová válka, tudíž min. téma je originální. Děj je spíše epizodického rázu. Jednotlivé díly na sebe moc nenavazují.
Obával jsem se repetitivnosti a absurdnosti, zkrátka toho, jak budou chtít autoři implementovat do příběhu stále další a další "joker game", ale vzhledem k faktu, že se zaměřili na jednotlivé mise agentů mi naprosto jasně ukázali, že s tím tady problém nebude. Takže zatím je to zajímavé, dospělé a dosti slušné. 8/10

#7836 Luckamysak, 17. 5. 2016, 4:55:23
0 0

Joker Game máme taktéž rozkoukáno, ale stihli jsme zatím jen první tři díly a stále nás to zajímá

#7837 kouelll, 17. 5. 2016, 23:17:25
2 0

Young Black Jack

Trailer- https://www.youtube.com/watch?v=tKoRIBQNg0o

Hazama Kurō je 22letý mladý muž, který studuje medicínu a chce se stát chirurgem. Jeho zevnějšek je velmi zvláštní a je důsledkem incidentu, který se stal, když bylo Hazamovi 8 let a on i jeho matka se stali obětí exploze. Díky skvělé operaci provedené doktorem Honmou Hazamou přežil, ale jeho tělo zdobí spousta jizev a podstatná část jeho obličeje má tmavší odstín a jeho vlasy jsou černobílé, což je způsobeno transplantací pokožky od jeho nejlepšího přítele, který byl poloviční Afričan (černé) a také šokem, který při výbuchu prožil (bílé). Hazama je velmi talentovaný student a jak se velmi rychle ukáže, tak i geniální chirurg.
Zdroj: akihabara.cz
Za mě velice dobré anime můžu jen doporučit :))

#7838 kouelll, 17. 5. 2016, 23:22:34
3 0

Shijou Saikyou no Deshi Ken`ichi

Trailer- Nenašel jsem bez spoileru

Shirahama Kenichi je neustále šikanovaný svými spolužáky. Jednoho dne se rozhodne stát silnějším a následujíc radu krásné dívky, Furinji Miu, jde do školy bojového umění. Avšak je to nesmírně obtížná škola.

Taková klasika kluk je slabej potká holku do které se zamiluje a chce zesílit aby ji byl schopen ochránit tak začne dřít

#7839 kouelll, 17. 5. 2016, 23:34:27
3 0

Hajime no Ippo The Fighting - serie 1
Hajime no Ippo Champion Road - dá se říct že druhá serie ale je to jen film
Hajime no Ippo Mashiba vs Kimura Shikei Shikkou - stejně jak s 2 serii tak je to i tu takže pro mě serie 3
Hajime no Ippo The Fighting New Challenger - serie 4
Hajime no Ippo: The Fighting Rising - serie 5 a (zatím i poslední a nevím jestli plánují pokračovat snad jo)

Trailer- https://www.youtube.com/watch?v=ItRo9KueTAg jen na 4 serii ale poví o čem jsou všechny serie

Příběh se točí okolo středoškolského outsidera Ippa. Poté, co zemřel jeho otec, pomáhá své matce s podnikáním v rybolovu, na přátele mu nezbývá čas a tak ani žádné nemá. Téměř každý den je terčem slovních i pěstních útoků skupinky starších studentů. Při jednom takovém incidentu se mu dostane pomoci od kolemjdoucího, tím je shodou okolností profesionální boxer, ten vezme Ippa do tělocvičny boxu, aby mu ošetřil rány a tam Ippo poprvé nalezne svůj sen, chce se stát silným a oblíbeným, obdivovaným lidmi, začne se o box hlouběji zajímat ale to je teprve první krok na krkolomné a náročné cestě ke slávě, kterou si zvolil…
Za mě jedno z nejlepších anime co snad existuje má to humor akci drama prostě masakr důrazně doporučuji zhlédnout já osobně jsem všechny díly zhlédl v kuse

#7840 kouelll, 18. 5. 2016, 0:04:11
1 0

Pokud bude zájem hodím jich sem víc

#7841 kouelll, 18. 5. 2016, 1:55:39
3 0

Shigatsu wa Kimi no Uso

Trailer- https://www.youtube.com/watch?v=bvcyxhtDvDI

Arima Kousei jako malý dominoval ve hře na klavír a jeho jméno je ve světě hudby dobře známé. Jenže poté, co jeho matka zemře, navždy přestane hrát. O dva roky později potká dívku jménem Miyazono Kaori. Ta je velkou milovnicí houslí a hudby. Dokáže Kouseie přimět k tomu, aby se opět vrátil ke klavíru?

Velice dobré hudební (klasická chudba) romantické anime určitě stojí za zhlédnutí

#7842 kouelll, 18. 5. 2016, 2:17:54
1 0

Initial D
Initial D Second Stage
Initial D Third Stage
Initial D Fourth Stage
Initial D Fifth Stage
Initial D Final Stage

Trailer-https://www.youtube.com/watch?v=5_imvue3CQw

Takumi Fujiwara je syn majitele místního obchůdku s tofu a v noci závodí na zřídka používaných japonských horských silnicích. Jedné noci se objeví závodní tým Akagi Red Suns a vyzve tým Akina Speed Stars k závodu poblíž místa, kde žije Fujiwara. Keisuke, jeden z vůdců Red Suns, závodí se svojí legendární Mazdou RX-7 a jen záhadný Fujiwara ho může porazit…

Asi nejlepší anime o pouličních závodech a vůbec o závodech co jsem viděl obsahuje i humor a občas dokáže i pěkně napnout určitě stojí za zhlédnutí

#7843 Luckamysak, 18. 5. 2016, 19:08:34
4 0

Noragami

I byl jednou jeden malý bůh Yato, který si snaží vysloužit větší uznání a vydělat si na svou vlastní svatyni tím, že vezme snad jakoukoliv práci. Ale vše se mu trochu zkomplikuje ve chvíli, kdy přijde o zbraň. Než stačí najít novou, stihne si nechat zachránit život mladou dívkou, které tento hrdinský čin změní život víc, než zřejmě čekala.

Noragami obsahuje od všeho trochu – nadpřirozeno, akci, drama, spoustu zábavy a špetku romantiky, která většinou hnedle chytí příchuť komedie. S posledním dílem zůstal pocit příjemného seriálu, a to i přes scény s lehounce děsivou až tíživou atmosférou. Navíc vtipné a zajímavé charaktery jsem si oblíbila hned na začátku.

#7844 Luckamysak, 18. 5. 2016, 19:10:58
4 0

Zankyou no Terror

Děj nás dostává na scénu boje policie s dvojicí mladistvých teroristů Sphinx, kterým však víc jak o mrtvoly jde o něco docela jiného. Vypadá to, že policista Shibazaki je jediný, kdo si s nimi dokáže poradit a tak začíná mezi teroristy a policií hra na kočku a myš. Identita mladíků zůstává všem utajena. Vlastně takřka všem …

Anime Zankyou no Terror jsem si hned po několika prvních dílech zařadila do škatulky „něco podobného jsem ještě neviděla“ (a to v kladném slova smyslu). Pro mne neokoukaný námět, líbivá animace (zvláště v posledních dílech obzvláště vynikla), několik postav jsem si oblíbila hned na první pohled a poslech
Vlastní prožitky ze sledování seriálu bych přirovnala k hodně rychlé jízdě na motorce, během níž mi náhle došlo, že jezdit bez přilby je pěkně hloupá frajeřina. Kdo má pak lovit mouchy z očí? S blížícím se koncem jsem si sice připadala, jak kdyby mi autor prohnal spánkem kulku, ale co mají co diváci kecat do scénáře, že?

Kdo má rád napětí, akci, drama, překousne ufňukanou dívčí postavu (moc sympatická mi sice nebyla, ale jak sami poznáte, bez ní by to tak docela nešlo a navíc se chvílemi postará i o vtipné momenty), mohl by se vám tento jedenáctidílný kousek líbit.

#7845 Luckamysak, 18. 5. 2016, 19:14:31
3 0

Arslan Senki

Když mladý princ Arslan následuje prvně svého otce na bojiště, jen málo kdo tuší, co se toho dne odehraje. Výhodou mladých princů je to, že mají na své straně mnohdy velmi zkušené a schopné spolubojovníky, kteří jim kryjí zadek, předek a vůbec všechny směry, odkud by vám mohlo hrozit nebezpečí. A tak zatím co Arslanův královský otec záhadně mizí, jeho oddaní spolubojovníci jsou rozprášeni, vydává se mladý princ na dlouhou cestu za trůnem a osvobozením svého království. Jak se ukáže, není vše tak, jak se zdálo být…

Meče a kopí připravené k boji, koně se nervózně stavějí na zadní a za hrdinského pokřiku “Yashasuiin!” vede mladý Arslan svou armádu do boje. Již se těším na pokračování.

Hrdinský příběh o princi Arslanovi jsem si vybrala hlavně proto, že mám zkrátka ráda anime s historickým nádechem. Mladý princ Arslan je typ člověka, který si dokáže získat lidi tím, jaký je víc, než tím, z jaké pochází rodiny. A záhy vám je také jasné, že bez věrných spolubojovníků by to mezi nepřáteli daleko nedotáhl. Příběh je plný zajímavých charakterů, akce, napětí i humoru. Velice mne zaujalo i zpracování soubojů, které je, dle mého názoru, velmi realistické.

#7846 Luckamysak, 18. 5. 2016, 19:15:33
0 0

Všem, kdo přispívají nebo sem občas přijdou nahlédnout, děkuji

#7848 Luckamysak, 20. 5. 2016, 9:05:29
2 0

Baccano!

Vezměte časovou linii Ameriky 30 let, větší množství mafiánů, přimíchejte zločince a různé podezřelé živly, dosaďte je na místo hlavních postav, různé dějové linie, zamíchejte a máte BACCANO.

Musím říci, že jsem asi opravdu vyměkla, neboť krvavá lázeň ve stylu Baccano mi dala již před pár lety poněkud zabrat. Oceňuji však mnoho vtipných momentů, o které se především postarala dvojice Isac a Miria, kterou jsem si velmi oblíbila. Líbila se mi i zápletka s odkazem na událost v minulosti, která dala všemu hned jiný rozměr. Co mne však po celou dobu seriálu dostávalo, bylo rozložení děje, v které je sice z mého pohledu velmi originální, ale po nějaké době jsem se začala více než méně ztrácet.

Mohu doporučit těm, kteří rádi rychlou akci, nevadí jim potoky krve a libují si v nevšedním rozložení dějové linie.

Ova jsem zatím neviděla.

K tomuto anime jsem se dostala díky doporučení kamaráda a amv z Animefestu, které přikládám (pozor, může pro někoho obsahovat spoilery).

#7851 scorpio11550, 20. 5. 2016, 21:16:44
3 0

Tak sa teda pridám:

Angel Beats!

Všetci mi vraveli že mi bude treba vreckovky keď sa dozvedeli že to idem pozerať. Prvých 5-6 častí by som s nimi nesúhlasil (ešte som sa nevcítil do postáv a teda aj keď to bolo smutné, nebolo to nič extra). Zmena prišla v určitej časti

a záver, no fakt som sa rozplakal. Btw pre mňa na záver( po záverečných titulkoch) sadol viac tento koniec lebo vysvetľuje oveľa viac .

#7852 scorpio11550, 20. 5. 2016, 21:23:12
1 0

Sakurasou no Pet na Kanojo

Má to vtip, drámu a aj romantiku. Ak by tam bola akcia/fantasy(nie že tam chýba, nesedelo by to tam) malo by to všetko čo na anime mám rád.

#7853 scorpio11550, 20. 5. 2016, 21:25:08
3 0

Akame ga Kill!

Hakuhódžó no senši