Fórum – Diablovo Ovocie

#2713 Luffy94, 5. 6. 2013, 22:09:04
1 0

Myslím, že na toto už Oda odpovedal v SBS. Z Diablovho ovocia stačí odhryznúť malé sústo a jeho schopnosť sa prenesie na toho, kto ho zjedol. Zvyšok ovocia je už prakticky odpad. Keby z toho istého ovocia zjedli sústo 2 ľudia, schopnosť by sa preniesla na toho, kto ho zje skôr. Jednoducho neexistujú 2 ľudia s rovnakou schopnosťou.
Trošku sa len obávam toho, ako to bude teraz s tými umelo vyrobenými DF. V takom prípade by bolo možné, že sa vyskytnú 2 postavy s rovnakou schopnosťou, aj keď jedna by mala schopnosť z pravého ovocia a druhá z umelo vyrobeného.
Keď o armáde Zoanov z týchto DF rozprával CC, v pozadí bol vyobrazený napr. zoan slona. Lenže my vieme, že jeden zoan slona už existuje. Konkrétne má túto schopnosť Spandamov meč - Funkfreed (http://onepiece.wikia.com/wiki/Funkfreed).

#2714 Undystian, 5. 6. 2013, 22:18:05
2 0

Je to veľmi na dlhú diskusiu aj tie umelo vytvorené DF. Ale z toho čo som čítal v mange sú tieto DF v mnohích smeroch nedokonalé a nefunkčné a dajú sa vyrobiť iba Zoan typy logia a paramecia nie. Najviac ma fascinuje ten Blackbeard a jeho yami yami no mi. Aspoň že to Oda objasnil s tým ovocím. :) Taktiež ma zaujma odkial sa tie ovocia berú a kde rastú to som ešte nikde nevidel napisané.

#2715 Luffy94, 6. 6. 2013, 1:34:49
1 0

Ovocia sa náhodne objavujú po celom svete predovšetkým v blízkosti tých miest, kde zahynul nejaký užívateľ DF a práve schopnosť tohto DF sa prenesie na obyčajné ovocie. Veď to sme mohli vidieť v mange a zanedlho aj v anime.
Tiež som si najprv myslel, že rastú niekde na strome na nejakom ostrove. Tak to mohlo byť na začiatku, teraz sú už ale rozhádzané po celom svete

#2716 Undystian, 6. 6. 2013, 17:39:44
2 0

Najprv možno boli na ostrove Raftel a odtade sa dostali do celého sveta. Určite to musí byť veľmi zaujmavé ich pôvod. A v tom prípade to je pekná náhoda, že práve Doflamingovi sa mera mera no mi objavilo rovno pod nosom.

#2718 Luffy94, 6. 6. 2013, 23:47:23
1 0

Nemuselo. Mohol ho získať aj iným spôsobom. Veď je sám žolíkom v podsvetí.

To, že majú pôvod na Raftely je možno pravda, ale tá myšlienka sa mi nepáči. Znamená totiž, že na Raftel sa v minulosti dostali hneď viacerí ľudia, kt. ich odtiaľ odniesli. To uberá epickosť Rogerovi, kt. je doteraz jediný známy, kt. sa tam podarilo s jeho posádkou dostať.

#2720 Undystian, 9. 6. 2013, 17:54:31
2 0

Že by pochádzali z raftelu je teda malá pravdepodobnosť. To by potom rogerova posádka musela odtade priniesť všetky diablové ovocia a roztrúsiť ich po svete a to je veľmi nepravdepodobné. :) Najviac sa mi páči že aj jeho posádka ako napríklad shanks mlčia o tajomstve raftelu. Najskorej s rogerom museli spraviť nejakú prísahu mlčania.

#2721 Luffy94, 9. 6. 2013, 19:38:18
1 0

Pravdupovediac, myslím si, že Shanks a Buggy tam neboli. Len Rayleigh. Možno vedia, čo tam je, ale nejdu po One Piece. Buď preto, že ho nechcú, alebo si sami uvedomujú, že to nie je nič pre nich. Skrátka nejaký odkaz, nejaká skrytá myšlienka, kt. vdychuje život celému One Piece - bohatstvo, sláva, moc + Rio Poneglyph a Staroveké zbrane (Pluton, Poseidon, Uranus), atď.

Neviem prečo, ale jednoducho si neviem predstaviť, žeby tam bol Buggy, videl ako to tam všetko nechali a zmieril sa s tým, že si to nemôže vziať.

#2751 K_L_E_T, 13. 6. 2013, 12:25:03
2 0

Je to Admirál a ta gravitace je dle mě pravděpodobná, ale je otázka jakou úlohu tam hraje jeho meč *10*

#2752 Undystian, 13. 6. 2013, 8:44:40
2 0

Jo tak Buggy by tam nejakej velkej poklad určite nenechal. :D Ináč ten Fujitora, v novších kapitolách to je vice-admirál ? Pozeral si jeho schopnosť, ja som rozmýšlal že buď to je schopnosť ktorá dokáže manipulovať so gravitáciou, ciže zakrivením priestoru, alebo to je len možno silné Haki.

#2764 Undystian, 14. 6. 2013, 13:19:28
1 0

Počkať, ten dedo je teda nový admirál miesto Aokijiho ? Pfuu

#3300 Cartwir, 16. 8. 2013, 22:50:17
2 0

Myslíte, že by mohlo být ovoce VODY a nebo KAMENE?

#3301 Vyvrnc, 16. 8. 2013, 23:03:48
2 0

Kamene určitě a vody prý taky existuje ale není moc silné podle všeho, že prý třeba proti Suna Suna (písek) by nemělo šanci, protože umí vytáhnout vlhkost.

#3302 Raijin, 16. 8. 2013, 23:39:17
2 0

Na ten kamen by som ti este pred PK povedal, ze nie, lebo to ma cosi spolocne so zemou a to uz mame Suna Suna no Mi, Caesar ma ale Gasu Gasu no Mi, ktore je similiarne k Moku Moku no Mi tak preco by nemohol byt aj kamen pravda?...

Voda uz je, v niektorom filme bola, i ked je to non-canon, pochybujem, ze by sa v mange objavilo nieco obdobne - http://onepiece.wikia.com/wiki/Toro_Toro_no_Mi
Mno a vlastne to nie je priamo voda ale nejaka neznama tekutina... *1*

A co len proti Krokoušovi ale aj proti Hie Hie no Mi alebo Magu Magu no Mi by nemalo sancu. *2*

By the way, uz tu mame Mizu Luffy - http://www.youtube.com/watch?v=75hkHf9gtd4

#3303 Luffy94, 17. 8. 2013, 1:03:19
1 0

Živel vody zastupuje práve Kuzanovo Hie Hie no Mi. Iná vodná Logia pravdepodobne nebude, predsa len by to bolo pre užívateľa dosť problematické. *1*

#3304 Raijin, 17. 8. 2013, 1:33:37
2 0

Za zivel vody sa da povazovat aj sneh, Yuki Yuki no Mi, takze este nejaka logia sa moze objavit, kto vie mozno aj para... *4*

#3305 Luffy94, 17. 8. 2013, 2:02:04
1 0

Teraz som si to vyhľadal a máš pravdu, aj sneh je vodný živel, neviem prečo som si myslel, že niečo iné (http://sk.wikipedia.org/wiki/Sneh). Áno, para môže byť, ale to už asi zastupuje Smokerovo Moku Moku no Mi. Je to síce dym, ale čo ja viem? Sakra, mal som dávať na tých fyzikách väčší pozor! *3*

#3306 Raijin, 17. 8. 2013, 2:08:50
2 0

Sak si sa nikdy nebol lyzovat? To umele zasnezovanie myslis, ze ako sa vyraba? *3*
Ja by som ti dal za pravdu s Moku Moku no Mi, ale ako som pisal, iba do Punk Hazardu, kvoli Gasu Gasu no Mi uz povolujem vsetky mozne odrody ovoc *5*

#3307 Deidara, 17. 8. 2013, 2:21:30
2 0

já bych docela rád viděl čistě vodní logii, to by bylo fakt něco a myslim si že to není nemožné protože dokud BB nezískal druhe DF tak se to taky považovalo za tabu
Ale i tak přiznám, že je značně nepravděpodobné, že se tam někdy objeví...bohužel *8*

#3308 somalec, 17. 8. 2013, 13:02:55
2 0

Prečo by vodná logia nemala proti Crocovi šancu? Podľa mňa to záleží od sily používateľa. Predsa len ked Mizu Luffy dokázal udrieť Crocodilea a on ho "nevysušil", prečo by sa ho nemohla dotknúť aj vodná logia?

#3309 glumidlo, 17. 8. 2013, 13:47:37
2 0

Vodní logia se objevit může, však uživatelům ubližuje akorát mořská voda, ne? Normální, sladká voda by na ně neměla mít účinek. Pak by se ani nemohli koupat. *1* A je potvrzený, že všichni Slamáci se koupou, i když někteří jen jednou týdně. *3*

Hakuhódžó no senši