Fórum – Jak ve skutečnosti je silný "doplň postavu"?

#7562 Kizaru, 17. 11. 2015, 21:14:33
3 0

V mém případě Marco.
Jak je ve skutečnosti silný? Má jeden z top ovocí a WG řekli, že se může rovnat BB. Mohl by být klidně i Yonkou sice nejspíš nejslabší, ale mohlo. Na Marinefordu nám ukázal, že je fyzicky hodně silný, ale psychicky ne, když si nechal dát pouta (jen to ukazuje, že si nedával moc pozor, i když šel zachránit WB) Já si myslím, že je na úrovni admirálů. Na SBS Oda řekl, že se nemůže Marco regenerovat do nekonečna, že má taky své meze.

#7563 Pein44, 17. 11. 2015, 22:34:54
1 0

Maco je dosť silný však nedával si pozor lebo WB bol človek ktorého mal najradšej to je ako by ti chceli zabiť člena rodiny tak je jasné že spraví všetko aby si ho zachránil a hlavne Marco je ešte mladý uvidíme čo ešte dokáže mňa skôr zaujíma dalšie pokračovanie Enela a Moriu v príbehu

#7564 AngeeCz, 18. 11. 2015, 12:34:19
3 0

Marco by mě taky zajímal :D z logiky věci můžeme usoudit, že nám ve válce Oda nechtěl ukázat jeho plnou sílu, a tak se snažil přijít na co nejvíc způsobů jak ho vyřadit z hlavních bojů, tak, aby nám ho jen trošku ukázal.
Jinak, že je mladý bych moc netvrdila, je mu rozhodně víc než 40

Btw. Rovněž by mě zajímal Dragon, Roger a Big Mom a samozřejmě Shanks někdo názor??

#7565 Pirate King, 19. 11. 2015, 14:54:51
3 0

Marco je rozhodne na úrovni admirála, určite však nie nad. Odpálil Kizara, keď útočil na Shirohigeho, odkopol Kuzana a zablokoval Sakazukiho, keď sa pokúšali zabiť Luffyho. Je veľká škoda, že nemal nejaký dlhší súboj s niektorým z nich, skôr to bola zakaždým len výmena niekoľkých útokov a potom zmenili súpera. Verím tomu, že Marco sa v príbehu ešte ukáže, osobne ho tipujem na jedného z kľúčových spojencov vo finálnom arcu a možno práve tam bude mať nejaký plnohodnotný súboj.

O Dragonovi sa toho vie veľmi málo a ani jeho pozícia ako najhľadanejšieho človeka na svete nehovorí ani tak o jeho sile ako skôr o tom, čo robí Svetovej vláde. Na základe incidentu v Loguetowne sú teórie o tom, že je bud Logia vetra, alebo počasia celkovo (nebolo by potom jeho ovocie nadradené Enelovmu? ťažko si predstaviť, žeby Goro Goro ovocie bolo podriadené ovocie) alebo že to bolo všetko dokonca jeho Haoshoku Haki. Osobne sa prikláňam k Logie vetra, ale nepopieram ani ostatné možnosti.

Big Mom by mohla byť kyselinová Logia vzhľadom na to, že pri scéne, kde jej Bobin hlásil situáciu, jej tiekli sliny, ktoré roztavili zem. Ale to bol možno len efekt. Určite by to však bola veľmi nepríjemná Logia aj pre Haki užívateľov a také ovocie ako Doku Doku by oproti tomuto nebolo nič.

Shanks je 100% Haki majster od Haoshoku až po Busoshoku. Jeho Haki dokonca popraskalo Shirohigeho loď, čo by ako neživý objekt nemalo Haki vnímať vôbec. Shanks má podľa mňa momentálne najsilnejšie Haki, tzn. že keby sa ocitoval v situácia ako Law vs. Vergo alebo Zoro vs. Pica, kde vyhral ten so silnejším Hakim, tak Shanks by zvíťazil nad kýmkoľvek.

Nedávno sa nám objavila nová postavička, ktorá vyzerá ako totálny fodder, ale je to nový Shichibukai - Edward Weeble. Čo si myslíte o ňom? Má nejakú OP schopnosť alebo je to všetko len Odov trolling a je v tom len nejaký obyčajný trik?

#7566 scorpio11550, 19. 11. 2015, 16:51:31
1 0

Len chcem dodať k Luffymu, že podľa mňa Dragon nemá Logiu ale Paramenciu (Vietor nie je látka ako Piesok, ľad). Inak by mohol mať Logiu Vzduch ale tá by bola podriadená Gasu Gasu no Mi a nezdá sa mi, že niekto tak vysoko by mal horšie(ovocie) ako Ceasar(aj keď Caesar má podľa mňa zatial jedno s top využiteľných ovocí).

#7567 Pirate King, 19. 11. 2015, 17:09:39
1 0

Svetlo taktiež nie je látka a jeho ovocie je klasifikované ako Logia, to isté temnota. Naozaj si neviem predstaviť vietor, ktorý je v toľkých kultúrach považovaný za jeden z hlavných prírodných elementov, žeby ho Oda klasifikoval pod triedu Paramecia, keď všetky prírodné elementy klasifikuje pod triedu Logia. Ak teda vôbec bude nejaké ovocie vetra.

#7568 scorpio11550, 19. 11. 2015, 19:45:02
1 0

Hm, tak ako keď tak je to vzduch a to je zase Gasu Gasu no Mi (alebo jeho časť- Dusík, kyslík...) lebo vietor je proste prúdenie vetra. A zase ešte sme ho nevideli znehmotniť sa a čím ďalej tým viac ľudí o ktorých sme si mysleli že majú Logiu majú nakoniec Paramenciu (predsa len je Logia vzácna)

#7569 Mango, 19. 11. 2015, 19:59:03
2 0

No tak vítr nebo počasí budou spíš paramecie

#7570 Pein44, 19. 11. 2015, 22:31:37
1 0

vietor bude logia a počasie určite paramecia a ked sme pritom ani piesok neni jednotná ladka ani magma su rôzne zlučeni rôznych iných látok. A k dotazu neviem už koho Weble bude mat súboj s Mrcom gde sa dostane s pod vplyvu matky dá sa na dobru stranu a potom zomre

#7571 ironcrow, 19. 11. 2015, 23:22:45
4 0

Osobně si myslím, že Dragon nemá ovoce "vítr" ale "hurikán/bouře" - vysvětlovalo by to jak ten vítr, tak i tu bouři, co přivolal v Loguetown, když měl být Luffy popraven tím pošahaným klaunem - vzpomeňme si na blesk, který by asi větrem nevytvořil. A taky by tím právem byl i nejhledanější muž (krom toho že je velitel revolucionářů) protože one piece se odehrává převážně na moři, kde, jak je známo, bouře je nejmocnějším elementem.

#7572 Pein44, 19. 11. 2015, 23:45:45
1 0

ironcrow no súhlasím ale skôr ako búrku má Dragon počasie čiže vie aj rozbesineť oblohu aj ukludniť

#7573 PHILLman, 20. 11. 2015, 7:31:59
2 0

Vitr nemuze byt logia. Z čeho by se jeho telo skladalo? Vítr je projev michani vzduchu v atmosféře.
Takze stopro paramecia.
A dragon ma bud bouřku nebo počasí.

#7574 ironcrow, 20. 11. 2015, 9:27:26
2 0

Jsem asi hloupej ale proč by "vítr" (který už zmiňujeme z nepochopitelného důvodu) nemohl být logia? Jako příklad "není to jako led/písek" je sice srozumitelný, ale když beru v potaz další logie - blesk, gas, náš malej mariňáckej bělohlavej hulič... Proč by hergot nemohl být i vítr? Jasně, je to možná těžší pro představu (nicméně to i Kizaru skládající se ze světla), ale furt... proč ne? Třeba tělo vypadající jako malé tornádo, když to přeženu? Oheň je logia, led, sníh, písek, světlo, blesk... podle mě do téhle skupiny patří vítr taky.

#7575 PHILLman, 20. 11. 2015, 12:31:16
1 0

Je to prostě neco jineho. Hmota je z atomu. Svetlo z fotonu. Alektrina z elektronu. Ale vitr je prirodni jev. Co přesně by tcorilo jeho telo, pokud by bylo z vetru?
U Kizarua si oredstavuju, ze vsechny atomy okamzite uvolní energii a pretvori se na svetlo. Led je jasnej. Elektrina. No. Jedine to vyuziva nejakeho fyzikalnoho zakonu, ktery nezname, kdyz se atomy premeni na elektrony.
Ale telo z vetru proste nepostavis.

#7576 AngeeCz, 20. 11. 2015, 13:20:14
3 0

Mohl by se při přeměně do živlu zneviditelnit, což by bylo ještě víc cool

#7577 ironcrow, 20. 11. 2015, 14:20:26
3 0

Přírodní jev? Vem si fakt, že kdyby vítr nebyl z fyzického hlediska "měřitelný" jako je světlo, led či elektřina, sotva bys ho vnímal. A nepostavíš člověka? Technicky ani nemáš důvod, žádného z logia typu jsi tam neviděl přímo v jeho formě. Kizaru nesvítil, Ace nevypadal jako Humantorch z fantastické4 a Akainu se neroztekl na zemi. Onen "vítr" by mohl klidně fungovat na principu jako v Narutovi Tobi - prostě by jím všechno prošlo, jako by neexistoval, což... vlastně dělá drtivá většina logií.
A mimo to, jak jsem už řekl. Porovnej ony ovoce, paramecia a logia, které se vyskytly ve světě one piece.
Logia - světlo, led, oheň, láva, kouř, písek...
Paramecia - kousky, guma, diamant, nůžky, čepele...
Do jaké skupiny z toho bys logicky přisoudil vítr?

Dále, ohledně Dragona si spíš myslím, že má bouřku než počasí. Samozřejmě, nic nenasvědčuje tomu, aby to tak bylo, nicméně u badass velitele revolucionářů si nedokážu ovoce jako je "počasí" tak dobře představit.

#7578 Kizaru, 20. 11. 2015, 14:21:17
1 0

Nebo může být vektor - to je ještě víc cool
Nebo prostě jednoduše mýtický zoan Drak a ten vítr nebo co to bylo (v LogueTownu) by teoreticky mohl být dračí dech

#7579 Pirate King, 20. 11. 2015, 15:10:06
3 1

Nechcel som ďalej pokračovať v diskusii o veternej Logii, keďže to odbáčalo od hlavnej témy, ale keď sa už do toho zapojil aj autor tejto témy, tak by som ešte pridal nejaké možnosti:

Blesk, ktorý zastavil Buggyho, keď chcel popraviť Luffyho (v prípade, že to bol Dragon)
Pokiaľ by bol Dragon Logia vetru, mohol by tento blesk len privolať tým, že by pomocou svojich veterných schopností posunul mračná priamo nad Buggyho. Normálne by to asi chvíľu trvalo, ale toto je predsa len shounen manga, takže reálnosť niečoho takého by som neriešil. Okrem toho Nami vtedy ešte pred búrkou spomínala zmenu atmosferického tlaku v okolí a predpovedala búrku. Čo znamená, že ak to bol Dragon, možno už bol pripravený v prípade, žeby došlo k boju s Mariňákmi.

Pri strete dvoch užívateľov Haoushoku Haki sme videli efekty blesku. Mohol by teda byť Dragon užíval HH a byť až na takej úrovni, že by dokázal namieriť jeden silný blesk na určité miesto?

Ako by vyzerala taká veterná Logia v praxi. Najlepším príkladom je podľa mňa Crocodilove alebo Smokerove ovocie, len s výnimkou, že v prípade vetra by nebolo nič vidieť, čo dáva užívateľovi dokonca výhodu aj proti užívateľom Haki, ktorí by tak nevedeli kam presne zaútočiť, ak by teda nevycítili prítomnosť pomocou Kenbunshoku Haki.

#7580 scorpio11550, 20. 11. 2015, 15:32:05
2 0

Ja sa skôr zameriamvam na to, o čom vy hovoríte je vzduch čo je plyn(Gasu Gasu no Mi). Vietor je len pohyb vzduchu (kvôli rozdielnym tlakom v atmosfére/ teplote ...).

Inak Logia je podľa mňa schopnosť premeniť sa na určitý element(alebo materiál, energiu...) a potom s tým manipulovať rovnako ako pohyb ruky. Nepamätám si, že by Ace manipuloval napr. ohňom sviečky, Crocodile sa vždy dotkol piesku predným, než vytvoril sandstorm (získal ho pod svoju kontrolu).

Inak tiež môže mať paramenciu počasie, ale zatial sme furt videly len prejavy vetra(tak ako sme ho nevideli sa znehmotniť)

Ten Blesk do Buggyho meča bol skôr ukážka osudu/šťastia... Luffyho (+ Buggy bol na Veľkej kovovej plošine s mečom nad hlavou v čase búrky)

#7581 Pein44, 20. 11. 2015, 19:04:49
4 0

raz uvidíme aké ma Dragon ovocie a bude o jednu záhadu menej

• Strana:
  • 1
  • 2
Hakuhódžó no senši