Fórum – Zoro - jak to s ním vlastně bude?

#11204 AngeeCz, 7. května, 17:06:42
1 0

To bych chtěla vědět, jaké anime sleduješ, protože já toho viděla celkem dost a počet anime, kde umírají důležité/oblíbené/hlavní postavy bych spočítala na prstech ruky. (Kromě hororů, které jsou na tom založené)

Co se Naruta týče - jak říkáš, jediná z klíčových postav, co umřela, byl Neji - a fanoušci, kteří nejsou schopni smířit se s dobrým storytellingem, se šli s prominutím pos*at ti ostatní, co zemřeli, byli vedlejší postavy, na jejichž smrti až tak nezáleží, a samozřejmě záporáci. Jedinou vyjímkou byl Jiraiya, kterého taky fandom oplakává dodnes, a možná Asuma, ale jeho smrt byla účelová (aby Shikamaru měl motivaci porazit KakuHida tým) a do té doby po něm téměř nikdo ani nevzdechnul. A ten odporně sluníčkový konec, kde se všichni spárují a udělají si děti, byl taky k pláči Upřímně se modlím, aby Oda nezkishimotoval a neudělal něco podobného...

Dokonce i Isayama (autor SnK), který si na tom zakládal, docela změknul a jede sluníčkofest.
Btw. toužíš-li po anime, kde nikdo neumírá, doporučuju Fairy Tail, z toho budeš nadšená

#11205 Franky, 9. května, 19:06:22
0 0

Oda sa k teme partnerstvo slamakov uz vyjadril . Vraj nemame cakat ziadne parenie medzi slamakmi :)

#11217 Luffy94, 16. května, 14:49:15
0 0

Chudák Sanji, ten sa pridal do posádky len kvôli tomu páreniu.

#11218 Naoki-Keiko, 21. května, 23:15:10
0 0

Franky: Uf, díky Bohu ! Páření Slamáků mezi sebou jsem se bála nejvíc. Upřímně, ona Nami nebo Robin moc nevypadají, že by se chtěly usadit. Navíc, holky myslím mentálně mají navíc... Ale dokážu si představit, že si aspoň někteří členové Slamáků hledají partnery mimo- postav je na výběr až až.

AngeeCz: Myslela jsem poměr počtu celkových postav vůči mrtvým postavám. OP má stovky, stovky charakterů a stále, když chceme spočítat mrtvé (tedy, důležité a postavy, které aspoň mají jméno a nedělají nikde křoví), jsme pořád u počítání na prstech. Je to malé číslo.
Nemyslím (u Naruta), že Nejiho smrt byla dvakrát promyšlená. Navíc, Kishimoto nezáří vtipem ve stylu "zabiju postavu, která se zařekla, že prolomí prokletou pečeť jinak než smrtí, hahahaha" Ne, celkově poslední dva-tři roky, co běžela manga to bylo strašné, nedomyšlené a uspěchané.
Nevím, kde bereš myšlenku, že by se měli všichni spárovat. Já nic takového nenakousla, ale pevně doufám, že Oda nedopadne jako Kishi.O Odovi víme, že kreslí a navrhuje kapitoly hodně dopředu a asi to vypadá, že má v hlavě uceleno, kterou cestou se chce dát.
Já už jsem mangu, kde nikdo neumírá našla v OP. A těch pár kusů, které padlo v příběhu vážně překousnu

#11219 Franky, 22. května, 15:00:30
1 0

Ono , pokial je Luffyho cesta inspirovana podla Rogera a po tom co som zhliadol jednu epizodu niedavno z rybackeho ostrova tak mam docela smutnu teoriu .
vo Filme Z sa spytal Luffyho , ci je ochotny riskovat priatelov aby si splnil sen ked najde One Piece . coz poviem narovinu Luffy nieje schopny spravit .
Teraz som sa stretol na rybackom ostrove este pred predpovedou madam Sharley ze v guli ktoru tam ma , Zaziari , Luffy zmizne a ostane tam len Usopp .

Pokial sa teda tieto predpovede plnia na 100% , je dost mozne ze Luffy po najdeni One piece bude musiet obetovat seba .
priklana sa mi k tomu aj tato Odova reakcia na partnerstvo .
cili strucne . Slamaci objavia One piece , Luffy Zomrie pre splnenie snov ostatnych , Slamaci sa rozpustaju a kvazi si zalozia vlastne posadky ako zbytok Rogerovych piratov .

#11220 AngeeCz, 23. května, 20:29:46
1 0

Naoki-Keiko: ano, v OP je málo mrtvých, já taky netvrdím, že ne říkám, že v jiných anime je taky docela málo mrtvých důležitých postav (někdy až žádné) a umírají hlavně vedlejší, nedůležité postavy, zatímco ty jsi řekla, že všude furt umírají postavy.
O Nejiho smrti moc diskutovat nechci - tohle je OP web, takže to přejdu. Nicméně NIKDY jsem neřekla, že se v OP mají všichni spárovat řekla jsem, že v Narutovi na konci Kishimoto spároval všechny a že se MODLÍM, aby to Oda taky neudělal (ale zároveň se mi to jeví jako dost nepravděpodobné - Oda ví, co dělá).

A myslím, že schopnost obětovat důležité/oblíbené postavy pro účely dobrého příběhu je součástí skvělého spisovatele. Odovi se to podařilo s Acem, a myslím, že do konce anime určitě ještě někdo další umře - a Zoro je dobrý kandidát, vzhledem k jeho povaze a ambicím. Neznamená to, že přeju Zorovi smrt, ale zároveň nechci sluníčkové duhové anime, kde nikdy nikdo neumře a souboje jsou o ničem, protože stejně člověk ví, že všechno dobře dopadne (jako to je ve Fairy Tailu a i v pár jiných anime..) Chápu tvůj pohled, ale upřímně mě anime, kde nikomu nehrozí nebezpečí, strašně nudí.
Toť vše z mojí strany k tomuhle

#11221 Naoki-Keiko, 23. května, 23:37:00
0 0

Franky: Luffy je dobrým kandidátem na to, že se "mu něco stane". Pamatuješ na Loguetown? Buggy tam málem popravil Luffyho a když se k němu přes celé náměstí Zoro se Sanjim hnali, tak jim řekl, že tohle je konec? Pak uhodil blesk, absolutně nepředvídatelný zásah shůry, a Luffyho to zachránilo. Ale ta scéna, kdy říká, že je mrtvý, je v manze neuvěřitelně mrazivá. Nevím, jak v anime, ale v manze ji vystihl Oda dokonale a něco tak podobně mrazivého už jsem u čtení dalších kapitol nikdy nepocítila. Jako by to byla předzvěst, varování, že s Luffym to nedopadne asi nejlíp. Z toho hodně vycházím, že kapitánovi Slamáků asi něco špatného hrozí. Navíc málem zemřel na místě, kde skončil Gol D. Roger.

AngeeCz: Obětovat ty správně postavy ve správnou chvíli je kumšt.
Ale myslím si, že i když v OP "nikomu nic nehrozí" (nebo to tak vypadá), je ten příběh i tak jistým způsobem temný. Obrovská nespravedlnost způsobovaná Světovou vládou z čehož plynou občas psychologicky bezvýchodné situace.
Když se umírání (nejen v OP) kompenzuje jinými dobrými faktory, může to být skvělé. (sociální, psychologické faktory, bezvýchodnost některých situací, kreativní řešení problémů...)
Ohledně Zora (a původní otázkou tohohle příspěvku :D) si myslím, že v té inkriminované kapitole (944 to bude? Už se nám to blíží :D) asi něco důležitého možná stane, ale vzhledem k tomu, že je Zoro stále přítomen v traileru na nový film (má vyjít v srpnu), tak ho snad Oda aspoň tyto letní prázdniny nechá žít . Navíc si myslím, že jeho smrt by byl nerozumný krok. Zoro je na příčkách nejoblíbenějších postav pořádně vysoko už od začátku. Kdyby se mu něco stalo, někteří hodně zajetí fanoušci by mohli začít páchat sebevraždy nebo se bouřit. Zoro není jako Ace. Ace byl archetyp, který má k smrti blízko. Osobně si myslím, že Zora tohle nečeká. Ale zase na druhou stranu, Oda chce šokovat (a být pravděpodobně lynčován), tak nevím nevím

#11222 kronos, 25. května, 14:04:31
1 0

Naoki-Keiko myslím si že v Loguetownu ten blesk nebyla tak úplně náhoda zapomínáš kdo Luffyho pak zachránil před smokerem !! Navíc nikdy nebylo řečeno co má Dragon opravdu za schopnosti a jaké snědl ovoce ale je jasné že to má co dočinění z počasím.

#11223 Franky, 25. května, 17:15:38
0 0

Dragon pouziva dost casto jedno slovo ehm .. Kaze

Hakuhódžó no senši