Fórum – Zoro - jak to s ním vlastně bude?

#7062 Michiko-Karasu, 23. 6. 2015, 19:48:54
3 1

Zdravím, nikde na fóru jsem zatím nenašla, kde by se více probírala postava Zora, což mi přijde zvláštní, jelikož u něj mi přijde, že vyvstává asi nejvíce otázek Možná se mi to ale jen zdá, proto jsem se rozhodla založit téma, třeba mi to tady vyvrátíte a já zjistím, že zase tolik otázek kolem něj není Tedy nevím, jestli jde tak o otázky jako spíše teorie, jelikož nedávno jsem narazila na jednu a musím říci, že většinou ty teorie přecházím - není to podložené, tak proč polemizovat nad nesmrtelností brouka, že? Ale tato: http://orojackson.com/threads/the-death-of-zoro-chapter-944-odas-foreshadowing.9086/ mě více než zaujala. Pro anglicky méně zdatné, jedná se o teorii, že Zora něco čeká v kapitole 944, možná dokonce smrt - což mě ale osobně přijde nepravděpodobné, vzhledem k tomu, že je to jedna z nejoblíbenějších postav, možná i nej, ale kdyby chtěl Oda opravdu překvapit a fanoušky zamávat, tohle je určitě cesta. Vraťme se k té teorii, někdo vypozoroval (kdo na to proboha má čas ), že v kapitolách, kde je obsažené číslo 4 a 9 společně, tak se Zoro nachází v situacích, kdy je nějak spojován se smrtí, ať už se jedná o zdánlivou hloupost jako v 049, kdy se Zoro zmiňuje, že se zbavil své vazby k životu v momentě, kdy se rozhodl být nejsilnějším šermíře či kapitola 494, kdy první stránka a první obrázek - Zoro nevypadá příliš zdravě, a nakonec - 499 - Zoro "zastřelen". Tohle by byly ještě zdánlivé podrobnosti, avšak kapitola 784 - úvodní hezký obrázek přidává přece jen těmto "blábolům" více důvěryhodnosti (obrázek na stránce výše ukrytý pod Zarus's explanation) - Zase ti všímavější si všimli (takže mě zase vyjímaje ), že na něm Zoro sedí na náhrobku, poměrně stranou od Slamáků s nějakým snad zombíkem? , přičemž na triku má kromě lebky (jako jediný) - znamení pirátů, ale i smrti a nápis""El que ríe último ríe major" který lze přeložit taky jako "Ten, kdož se směje poslední nejlépe/nejdéle" (omluvte mě za ten kostrbatý překlad). Uznejte, že je to přinejmenším zvláštní. Těch podkladů je na těch stránkách více, ale tyto mi přijdou nejzvláštnější, i když i další jsou zajímavé. Celkově mi přijde, že Oda rád vystavuje Zora smrtelnému nebezpečí jako žádného Slamáka, ani Luffyho, je na něj až zasedlý. Začalo to u Buggyho, kde dostal tvrdě na benžo, pak ho téměř zabil Mihawk, načež těžce zraněný od minulého střetu bojoval s Arlongem, poté TB - kde se obětoval za Luffyho a opět skoro zemřel, načež na Sabaody po něm šel Pacifista, na to hned Kizaru, který ho také skoro zabil. Takhle domlácený ještě nebyl žádný Slamák, tedy kromě Luffyho - jednou a to po Aceově smrti, ale i tak - Je Oda na Zora zasedlý nebo co?
Otázky typu - a co to oko, na to může taky dojít, spíše mě teď zajímá tohle, nakonec to nejsou ani tak otázky jako spíše taková mlha zvláštností kolem Zora
Vaše názory?

#7063 Koala, 23. 6. 2015, 20:18:31
6 1

Ahoj, po přečtení příspěvku ti musim dát za pravdu, že Zoro to schytává opravdu dost krutě. Ale přijde mi, že to k jeho cestě tak nějak patří. Když se chce stát největším šermířem. To s těma číslama sem si teda taky nevšimla. Potom co sem přečetla pár příspěvků, co se čísel týče u Ody, tak bych se tomu ani nedivila. Zora by byla škoda, doufám, že k tomu nedospěje - ke smrti.
No přijdeme mi, že Luffy a Zoro jsou s bitvami na pokraji sil asi vyrovnáni. K té jizvě přes oko si myslim, že přišel při boji s těma bojovnýma opicema.

#7064 luffy-1308, 23. 6. 2015, 21:10:59
3 0

Ta teoria je velmi zaujimava ale skor si myslim ze v kapitole 944 zomrie Mihawk a nie Zoro. Na tom obrazku je viac veci ktore suvisia viac so smrtou Mihawka ako Zora. Samozrejme mozem sa mylit... yatial to su len teorie.

#7065 Lombi-Gardea, 23. 6. 2015, 21:31:50
4 0

PŘESTAŇTE MI SÁZET BROUKY DO HLAVY!!!

#7066 Pein44, 23. 6. 2015, 21:35:04
4 0

Dúfam že Mihawk nezomrie je to podľa mňa super postava a chcel by som vidieť finálny súboj proti Zorovi

#7067 luffy-1308, 23. 6. 2015, 21:57:53
2 0

Tiez ny som nebol velmi stastny keby Mihawk zomrel ale na druhu stranu radsej Mihawk ako Zoro a co sa naozaj stane sa aj tak dozvieme az 20 decembra 2017

#7068 Multinaruto, 23. 6. 2015, 23:49:55
2 0

No to si kapánek počkáme 2017 na to mezitím zapomeneme :p :D

#7069 AngeeCz, 24. 6. 2015, 0:46:10
6 0

Vlastně mi příjde pravděpodobnost, že někdo ze slamáků umře, celkem velká. Jinak by teda OP ztratilo velkou část toho, jak je speciální a odlišné od ostatních anime/mang, kde nikdo nikdy neumře protože je to "hlavní postava/oblíbená postava".. A Zoro je určitě jedna z možností. Každopádně si nemyslím, že to bude už tak blízko, a pokud se to opravdu nějak váže k číslům 4 a 9, tak to bude až někde při následující příležitosti, ne hned teď
>> K tomu Mihawkovi; doufám, že bude "jen" poražen (pokud vůbec) a přidá se na Luffyho stranu jako jeho spojenec. I později by mohl padnout aby pomohl Luffymu/někomu jinému, ale spíš si myslím, že zemře Shanks.. a Oda není ten typ autora, kterej by časem vyzabíjel všechny dobré postavy.

>>> Zorova jizva; nevíme, jestli s opicemi trénoval celé ty dva roky, ale určitě si myslím, že to má buď od nich nebo od samotného Mihawka.. Teď by mě spíš zajímalo, jestli mu ta jizva opravdu brání v používání levého oka, nebo jestli je to jen metoda tréninku (s jedním okem je těžší orientace v prostoru), nebo že by skrýval nějakou hodně dobrou techniku, která se k tomu oku váže? hmm?

#7070 luffy-1308, 24. 6. 2015, 1:55:48
3 0

Este tam je jedna alternativa a to ze Mihawk ani Zoro nezomru ale Zoro zabije Bega... Ked si dobre pamatam tak to co ma Zoro na tricku napisane povedal Capon Bege.

#7071 Sameheda, 24. 6. 2015, 6:30:46
2 0

Myslím, že Zoro nezemře...je to stejné jako ten vtip kdy má jít Zoro za světlem...a Mihawk, pokud jde o něj ten se tak snadno nedá. Akorát mi tady někdo nasadil brouka do hlavy se Shanksem :D

#7072 Michiko-Karasu, 24. 6. 2015, 6:59:41
3 0

Tak bude to úmorné čekání, o tom žádná Zatím se nebojím, že by Zoro zemřel, spíš se zastávám teorie, že se kolem něj něco velkého semele, možná opět odejde hodně domlácený, ale takové krajní řešení jako smrt? Angee: právě jsem četla, že si dost lidí stěžuje, že se umírá málo, i po velkých zranění, že se zotavují okej, ale souhlasím s tebou, Ace a Whitebeard jsou celkem dost zásadní a je vidět, že Oda se nebojí zabít i hodně oblíbené postavy, přece jen Ace oplakávají fanoušci dodnes... A na anime se tam umírá více než obvykle, ale přece jen by mi nevadilo, kdyby se umíralo více, přece jen člověk by měl o ty postavy větší strach, kdyby umřel nějaký Slamák, taky by mi to nevadilo, spíše bych to uvítala, byla by to jen ukázka toho, že žádný Slamák (kromě Luffyho) to nemá jisté a přiznejme si, že k těm jejich soubojům bychom se stavěli jinak, kdybychom věděli, že se Oda nebojí zabít i jednu z ústředních postav. Teď si vždycky jen řekneme - ten mu to pěkně nandá, ale takhle by člověk měl strach třeba o Zora při střetu s Fujitorou nebo o Sanjiho při střetu s BM Navíc mohla by to být i reakce právě na ty fanoušky "Tak vám připadá, že se málo umírá, jóóó?! Tak tady máte mrtvého Zora, ten vám to snad vynahradí, za to NEumírání, happy?!" Já se směju, ale celkem by mi to dost vadilo, Zoro je má nej postava, takže jeho ztráta by byla pro mě celkem dost smutná.
Souhlasím i s faktem, že Luffy a Zoro vždycky bojují do "roztrhání těla" (Sanji ani ne, ač patří do monster tria), ale u Luffyho je rozdíl, že ten 99% přežívá tak, že se vychrápe, pak za ty dny spánku dožene všechno jídlo plus něco navíc a je happy, často i Zoro to zase k Chopperově nelibosti přechází jen dalším tréninkem, ale přece jen ten Zoro to bere "do roztrhání těla" doslova více než kterýkoli jiný Slamák, i Luffy (zase netýká se situace po Aceově smrti, to byla velká výjimka). Vypadá to, jako by na Zora měl Oda spadeno, zmeťour jeden Ale zase uznávám, že já jsem ten člověk, kterému nevadí, když určité postavy se dostávají do nebezpečných situací a jsou těžce zranění, protože v těchto chvílích člověk vidí, jak se o něj ostatní postavy bojí a jak je OPRAVDU berou, přece jen v těchto chvílích bylo třeba hezky vidět, že ač se se Sanjim neustále popichují a nadávají si, tak se Sanji o Zora opravdu bojí a není mu jedno, co s ním bude
Zorovo oko: Rozhodně nesouhlasím s teorií, že ho má "jen" trvale poškozené a nazdar. Nevadilo by mi, kdyby to tam při tréninku s Mihawkem bylo ukázáno, v pohodě, to se stává, ale Zoro se vrátí po 2 letém TS s jizvou přes oko jak Brno, žádné vysvětlení, nic... To by mi přišlo hodně, hodně podivné. Navíc obrovské zklamání, kdyby to teď po takovém čekání bylo jen takto vysvětleno. Spíše stojím za teorií, že to bude určitý power-up a forma tréninku, Oda si myslím v tomto případě může hodně překvapit, ale spíše to bude ta forma tréninku - omezení prostorové orientace - ztížení bojových podmínek (vtipné od chlapíka, jehož orientace stojí už tak za starou belu, jestě si omezovat prostorovou orientaci ) Každopádně kdyby se objevil nějaký nový power-up, hodně nečekaný, bylo by to super, nemyslím žádné Haki (jaké Haki je ovládané jen okem ) ale něco zcela nového, nevím co, ale něco
Lombi: Tak tedy promiň no
Luffy-1308: Upřímně, tohle by mi vůůůbec nevadilo, kdyby Zoro sám na sebe zabil supernovu, bylo by to dle mého super Celkově by mi nevadilo, kdyby na Dressrose si to rozdal sám na sebe s Fujitorou, nemusí nutně ani jeden vyhrát či prohrát, zkrátka delší střet, přičemž jejich souboj bude nakonec nějak přerušen, teda ne po 1 minutě Jsem jediná, komu přijde, že po TS praktický všichni ukázali co v nich je, že Luffy při bojích vypadal i, že víc už toho nevytáhne, ale Zoro ty protivníky teď vždycky kosí s takovou lehkostí, jako by je bral jako ranní rozcvičku Navíc nám od začátku TS nějak povážlivě zhubnul Jaká to byla korba na Rybáckém ostrově i PH a teď? Takový chvístek, to bude nedostatkem saké
Celkově se těší hodně fanoušků Zora na Zemi Wano, jelikož tam se očekává, že pozornost bude spíše na Zorovi a tuším, že zrovna v tomto arcu bude i ta záhadná kapitola

#7073 Rambo, 24. 6. 2015, 11:25:58
1 1

Michiko-Karasu: Souhlasím s tebou a mám pocit, že ten názor tu byl i několikrát vyjádřen, Zoro vždy vypadá jako by si pohrával a poté když se rozhodne to ukončit tak je to téměř okamžitě jednou ranou. Viz i Zoro vs. Pica, kdy ve chvíli ohrožení ostatních okamžitě Picu sundal.

Angee: Teď si nejsem jistý ale mám pocit, že druhé oko párkrát od TS otevřel a nemám pocit že by to bylo při boji

#7074 AngeeCz, 24. 6. 2015, 11:51:12
2 0

Ať hledám jak hledám, Zora s otevřeným levým okem najít nemůžu Každopádně bych se velmi divila, kdyby za tím nestál žádný větší důvod (forma tréninku/záložní technika boje) a byla by to prostě jen jizva, která mu zranila oko natolik, že ho nemůže otevřít

>Taky mě napadlo, že by si tu jizvu mohl udělat sám, aby si tím znemožnil používání jednoho oka (kvůli té snížené orientaci v prostoru), ale to mi příjde jako velmi nepravděpodobné Doufám, že je za tím nějaký příběh, který nám Oda brzo odhalí - přece jenom, zatím nevíme nic o tom, co Slamáci během těch dvou let všechno dělali. (třeba taková Robin by mě vážně zajímala! :D)

#7075 Retghar, 24. 6. 2015, 12:41:38
3 0

Ne, oko po TS ještě ani jednou neotevřel. :D To že to bude něco jako trénink je dost možný. A Rayleigh má taky jizvu, zase přes pravý oko. Tak že by to naráželo na nějakou podobnost, což by u Ody nebylo neobvyklý. Přece jen oba jsou first mate, používají meče. Ta Robin by mohla být ukázaná v Sabově speciálu.

#7076 luffy-1308, 24. 6. 2015, 14:10:16
1 0

Michiko-Karasu: Trosku ta asi sklamem ale podla vsetkeho Wano arc bude zacinat uz niekedy v auguste.

#7077 Luffy94, 24. 6. 2015, 14:48:06
8 0

Smrť Slamáka? Prečo všetci zabúdajú na Merry?

Rozhodne nesúhlasím s tým, že Zoro to schytáva najviac, je vidieť, že je to tvoj obľúbenec a máš na neho iné merítko než na ostatných. U Zora sú zrejme len tie zranenia najbadateľnejšie, keďže pri jeho zraneniach zakaždým potečie krv.

Sanji má takmer po každom súboji niečo zlomené. V súboji s Bon Kureiom si zlomil pár rebier, s Vergom si zlomil nohu. V Drume ho musela Kureha operovať, pretože mu rupla chrbtica keď chcel spolu s Luffym bojovať proti Chopperovym nepriateľom. V súboji s Absalomom bol tiež slušne domlátený. V Punk Hazarde to schytala Nami v jeho tele keď na nich zaútočili obrie decká s ocelovými potrubiami. Doffy mu tiež pekne naložil.

Luffy schytal poriadnu nakladačku s kyjakom, keď bol ešte malý. Bol prebodnutý Crocodilom a pochovaný zaživa. Lucci mu naložil 3 priame Rokuogany. Magellan ho priotrávil. Chytil kopanec od Kizara, ranu od Sakazukiho. Po Aceovej smrti utrpel psychický kolaps. Na konci Rybáckeho ostrova takmer vykrvácal.

Zoro to neschytáva zo všetkých najviac. Oda nešetrí v súbojoch nikoho. Ale tak to má byť. Keby to bolo jednoduché a bez obetí, bolo by to nudné.

#7078 scorpio11550, 24. 6. 2015, 16:18:23
6 0

1. Zoro podľa mňa v blízkej dobe nezomrie, tak ako ani nikto zo Slamákov.
2. Ak by mal niekto zo Slamákov zomrieť, bol by to aspoň podľa mňa Brook ---> Je z nich najstarší, čo nie je nič vážne ale proste sa v mange/anime často stáva, že sa starí ľudia obetujú pre "novú/mladšiu generáciu". Ale zase on musí predtým než zomrie vydieť Laboona. Takže neviem.
3. Zorovo oko:

Ale teraz vážne dosť sa podobá s Kakashim ---> týpek čo má nejaký running joke ( chodí vždy neskoro/ani GPS mu nepomôže ), ak ide do tuhého má tendenciu sa obetovať pre svojich priateľov ( to asi ale všetky cool postavy ), to oko atď. proste sa mi zdajú nejaký podobný

#7079 AngeeCz, 24. 6. 2015, 17:09:09
2 0

Luffy94: Yeah, taky mi příjde, že tu všichni až příliš vytahují Zorovy schopnosti a kolik toho utrpěl, vzhledem k tomu, že celé Monster Trio dostává pomalu v každém boji nálož, a Luffy předvedl od Amazon Lily až do konce války neuvěřitelný výkon

scorpio11550: To s Brookem mi příjde celkem nelogické každý slamák má nějaký cíl/sen, kterého chce dosáhnout, takže část s Laboonem je nepodstatná, a jinak to s tím stářím.. Neřekla bych, že nikoho ze slamáků zajímá, že je Brook nejstarší a tak ho nechají "se obětovat" Pokud někdo z nich zemře, tak to nebude oběť, ale spíš něco nevyhnutelného, v čem ani zbytek posádky už nebude moct pomoci.. A ráda bych věděla, proč si myslíš, že nikdo ze Slamáků v blízké době neumře?
(To s tím Kakashim radši nekomentuju, jfc)

#7080 Rambo, 24. 6. 2015, 21:55:57
1 0

V tom případě mě asi čeká trocha hledání, pokud nenajdu, tak vám budu samozřejmě v tom případě dlužit omluvu.

#7081 Michiko-Karasu, 24. 6. 2015, 22:05:23
1 0

Luffy94: V tomto s tebou nemůžu souhlasit, bohužel. Já nemyslela běžná zranění, která si odnáší prakticky každý Slamák z každého střetu, jsou na konci souboje trochu obvázání vždycky všeci, ale pohoda, takových zranění měl i Zoro mnoho, která jsem ale nezmiňovala. Ale je fakt, že jsem zapomněla, že jednou i Nami byla v podobné situaci, život ohrožující, a to když se kvůli tomu pak dostali k Chopperovi, budiž mi prominuto toto opomenutí, přece jen to nebylo kvůli boji Ne, já mluvila o zraněních, která Zora ovlivňovala i dál, nebylo to jen zmíněno v tom díle, jo já mám sečné zranění, tak to zafačujem a jsem zase okej, ne o takových hloupostech jsem nemluvila, to už je i zbytečnost i jenom zmiňovat, ne? Z ktérého souboje odešli Slamáci bez škrábnutí, že? Rozhodně to není tím, že Zoro je má nej postava, všímám si ho více, to je pravda, ale mám ráda i třeba Sanjiho, Choppera, u kterých jsem toto nikdy nepozoroval. Zoro je má nej postava, ale není jediný oblíbený, jen aby bylo jasno
AngeeCz: Luffy vždycky vyžere nejlepší souboje, o tom žádná a nikdo netvrdí, že by byl horší, já jen říkám, že po TS to vypadá, že ten Zoro zatím neměl pořádného protivníka, jelikož každého kosil jakoby nic a neříkejte taky, že ne. Bez problémů (kromě teda Fujitory, ale tak tomu se ani nedá říkat souboj). Je fakt, že na Rybáckém ostrově ani Sanji neměl žádné zádrhely U Luffyho to beru, jak jsem psala, vyžere vždycky ty nejlepší a nejsilnější protivníky, takže u něj není divu, ale i tak, že byl tak zmožený z Hodyho mi přišlo tehdy hrozně vtipné
Ale zase souhlasím s dalším tvrzením, že u Brooka je jedno, jak je starý. Navíc i to jeho ovoce, nevím, jestli je to vůbec možné, možná proti Teachovi, ale je stále je jeho věk v tomto případě bezpředmětný.
Luffy 1308: Proč tady každý druhý musí být s přezdívkou Luffy a nějaké číslo Mně to vůbec nevadí, možná i tím lépe, kdyby to nebylo v tom arcu, takhle je alespoň naděje, že ona kapitola bude někde, kde bude mít příležitost setkat se s Mihawkem například Takže jsi mě nezklamal, spíše potěšil

• Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Hakuhódžó no senši