Fórum – Diskuze o anime!

#8003 Connor, 16. 8. 2016, 16:44:00
1 0

Rád bych se zeptal jak daleko jste s překladem One piece film Gold. děkuji předem za odpověď

#8004 Vargie, 16. 8. 2016, 17:11:02
1 0

Connor: Někdo zde jako příklad uváděl film Naruta tj. že si minimálně půl roku počkáš na film v ucházející kvalitě, teprve poté začne překlad. Mimo to, nemusíš jednu otázku psát dvakrát...

#8020 Franky, 22. 9. 2016, 17:48:15
3 0

Heheee , dlho sa tu nic neriesilo a tak ma napadlo ci ma niekto Teoriu ako dokaze Luffy porazit BB :D .
Ak sa nad tym zamyslam ako len chcem prakticky a ani teoreticky ma nic nenapada .
Predsa len BB mal problem len s jeho Yami kedze nanho fungovali fyzicke utoky ( pravda s temnotou to bolo vzdy divne , nieco za nieco :D ) . napokon ziskal aj schopnost Gura gura ... cos si myslim ze je krasny Utok a Obrana v jednom .. ked si predstavim ze luffy mozno vylepsi este svoju schopnost na G5 a zrejme bude u neho awakening DF , aj tak stale netusim ako by to dokazal .

druha taka vec ktora mi vrta v hlave .
na youtube som natrafil na zaujimavu teoriu
ale ani za boha som si neulozil video a v historii uz ho nemam :D ( proste mantak )
tyka sa Shilieva kde prezentuju teoriu ze ziska JOZUove ovocie .( Lenze nieje ani na wiki uvedene ze by bol cozu mrtvy , ale tak ked to hovado BB nasiel Baltigo why not najst nejakeho Jozua )
celkom pekne ovocie pre sermiara not ? :) ochrana jak bic . tym padom by Shiliev ziskal vyhodu kedze by mal na sebe tvrdy pancier a mohol sa kludne venovat sermierstvu . Tym by sa mu otvorila cesta "zabit" Mihawka . Terazky som sa tu troska zamyslel a kto si spomenie na marineford , Mihawk Attackoval WB a jozu sa mu postavil do cestu kde jeho sek zastavil . Tu som sa trosku zamyslel aj ja ... pokial by Mihawk pouzil v seku Haki ... Jozu by to predsa neustal ... ale , pouzil ho Mihawk vobec ..?
ale to bokom .. dostavame sa k jadru teoriu ..
na Alabaste sa Daz Bones spytal po svojej porazke Zora "Co budes sekat nabuduce ? Diamanty ? "
Zoro by mal tak moznost stat sa najsilnejsim sermiarom skrz to ze mu niekto zabil jeho ciel este pred nim , a druha vec kto by dokazal preseknut diamant zo sermiarov ? ...

#8021 AngeeCz, 23. 9. 2016, 11:49:30
3 0

Pochybuju, že Teache sundá sám. Dá se předpokládat, že to bude z yonko až jeho poslední cíl, a pravděpodobně už bude mít dost velkou alianci s ostatními silnými piráty.

Co se teorie s Jozuem týče, těžko říct. Přece jen, nevíme co se stalo během timeskipu, navíc

Ale na druhou stranu, nemusel by to ovoce dostat někdo z BB pirátů, může to mít kdokoliv :) Shilliew je určitě možnost, která se nedá vyloučit. Zajímavá teorie!

#8022 Luffy94, 23. 9. 2016, 12:58:16
3 0

Luffy vs. BB bude rozhodne climax celej tejto vojny o trón ako to Doflamingo nazval, zatiaľ čo Luffy vs. Shanks už bude len taký "epilóg". Ako Luffy porazí BB? Na to je ešte priskoro sa pýtať. Nevieme či Luffy prebudí svoje ovocie, či BB prebudí tiež svoje ovocia. Dôležitú rolu tam podobne ako aj pri Luffy vs. Lucci budú hrať emócie. Predsa len BB je hlavný zodpovedný za Aceovu stratu, navyše zabitie WBho bol posledný klinec do jeho rakvy, takže jeho čas sa blíži. Ešte nás však čaká BM a predovšetkým Kaido, o ktorom nevieme nič okrem toho, že ho nikto nedokáže zabiť (čo však nevylučuje fakt, že je neporaziteľný, koniec koncov Luffy predsa nikdy v súbojoch nezabíja).

Shiliew zabije Mihawka? Nie, to si fakt nemyslím. Mihawk je hlavný boss všetkých šermiarov v OP a my sa na túto dejovú linku dívame z pohľadu Zora, jednej z hlavných postáv príbehu. Nechať tento triumf niekomu inému po tom, čím všetkým si Zoro prešiel a čo všetko musel spraviť, by bolo fakt veľké sklamanie. Síce presladené happyendingy nemusím, ale tu naozaj dúfam v happyending pre Zora, ktorý si to naozaj zaslúži.

Ak koncept "Haki schopnosti" niečo pokazil, tak to boli práve výhody takých ovocí ako napr. Jozu. Teraz ti už len stačí mať silnejšie Haki, než užívateľ tohto ovocia a "ten, ktorý presekol diamant" je na svete. Pýtal si sa, či vtedy Mihawk použil Busoshoku Haki, keď zaútočil na WBho loď? Podľa mňa nie. Sám to nazval skúškou, skoro mi to prišlo, ako by sa v tom momente díval na WBho posádku ako na slabších ako je on, čo je celkom zaujímave, keď sa jednalo o najsilnejšiu posádku pirátov na svete. Tiež to dosť hovorí o Mihawkovi a jeho vlastnej sile, pretože on určite nie je z tých, čo si o sebe myslia, že sú najsilnejší a nakoniec dostanú pekne po hube (ehm, dívam sa na teba "Don" Krieg ). Takže ďalší z dôvodov, prečo Mihawka niekto ako Shiliew neporazí (aspoň podľa mňa).

Keď už sa bavíme o týchto hlavných/finálnych súbojoch v OP, v poslednej dobe dosť premýšľam nad tým, ako to vlastne bude. Vieme len to, že Luffy predtým, ako mu Shanks odovzdal klobúk, sľúbil Shanksovi, že zhromaždí posádku, ktorá to natrie tej Shanksovej. Tým je viac menej je istý súboj
Luffy vs. Shanks
ďalej tu máme Usoppa a Yasoppa, obaja vynikajúci ostrostrelci, na druhú stranu mi však príde divné, aby proti sebe bojovali otec a syn (ok, ok, viem čo sa práve deje v mange, ale aj tak ). Tu sa mi otvára možnosť, žeby ešte predtým Yasopp bojoval s Van Augerom, ako to bolo naznačené na konci bitky o Marineford. Ktokoľvek z nich by vyhral, čakal by ich súboj s bohom Usoppom. Osobne by som uprednostnil Van Augera a Usopp by ho vo veľkom rage útoku zničil, ale nepáči sa mi veľmi možnosť, žeby Van Auger porazil Yasoppa, takže tu je to ešte otvorené:
Usopp vs. Yasopp/ Usopp vs. Van Auger
Podobne ako WB, aj Shanks bude mať určite nejakých spojencov. Ak však existuje niekto, o kom som presvedčený, že keby nemal na výber a musel sa k niekomu pridať, bol by to Shanks, tak práve už vyššie spomínaný Mihawk! A kto iný zo Slamákov by asi tak mohol bojovať s Mihawkom? Určite to Oda prepracuje a premyslím viac než ja, ale verím, že Mihawk bude stáť na rovnakom bojovom poli ako jeho rival Shanks, takže:
Zoro vs. Mihawk
Okrem týchto troch už zo Slamákov momentálne nikto iný nemá žiadne konexie na Shanks, jeho posádku a jeho starých známych. S vysokou pravdepodobnosťou sa v bitke ukáže aj Buggy, ale nemyslím si, že bude bojovať s niekým zo Slamákov. Tým pádom všetky ďalšie súboje sú momentálne už len čisto tipovačky. Ja si teda jednu dovolím tipnúť a bude to:
Sanji vs. Benn Beckman
jup, to je môj tip. Obaja sú inteligentní, obaja sú silní a hoci tam medzi nimi nie je žiadna spojitosť (okrem toho, že obaja sú fajčiari), silno verím, že dôjde práve k súboju medzi nimi dvomi. A teraz trošku spoiler, sry anime diváci:

To sú zatiaľ súboje v ktorých mám jasno a verím, že sa odohrajú vo finále, o ďalších členoch ako Lucky Roo, Rockstar apod. ma ešte nič nenapadlo. Takže to je asi tak všetko odo mňa. Dúfam, že si to aspoň niekto prečíta.

#8023 scorpio11550, 23. 9. 2016, 20:44:03
2 0

Podľa mňa to do finále smeruje k niečomu takému že Luffy a všetci jeho spojenci od začiatku seriálu( Alabasta, Gladiátory, Obry, Amazon Lily, Fishman Island, Zou, Wanou...) vs Black Beard a jeho spojenci. Pravdepodobne BB zabije Shanksa alebo nejak tak a to naštve Luffyho. Marína tam pravdepodobne bude tiež hrať rolu ale neviem na ktorej strane( ak nebude 3 ktorá do toho len vnesie chaos) ale typujem že oficiálne by bola na strane BB v čele s Akainuom, proti ktorému by išiel Sabo ( duel medzi nimi je takpovediac predurčený--> vládny pes( doslova ) vs revolucionár, smrť Acea). Typujem že Akainu napadne zo zálohy Luffyho a Sabo ho zachráni ale povie že už sa nikdy nezopakuje to čo z Aceom a odbije ho bez väčších zranení a začne súboj. V BB vs Luffy bude podľa mňa pre Luffy( ešte neviem ako ) mať navrh ale potom BB pomôžu jeho vedúci a pôjdu nefér, v tom Luffyho zachránia jeho nakama a bude to nejak tak že BB obetuje vlastných pre viac moci( asi nie všetkých, niekto musí ísť proti ostatným Slamákom). Potom ho Slamáci nejako spoločne porazia. Aspoň takto to vidím ja. Teória s Jozuom je celkom zaujímavá, niečo také ma napadlo. Problém Zoro vs Mihavk je že to bude musieť byť buď priateľský duel alebo Mihavka niekto porazí čo spôsobí že bude lepší šermiar ako on a toho porazí Zoro.

#8024 AngeeCz, 23. 9. 2016, 22:33:11
3 0

Luffy: Popravdě, pevně doufám, že Robin už konečně dostane nějaký pořádný duel! a zrovna proti někomu od Shankse nebo BBho by to mohlo být zajímavé. Tak budeme doufat

scorpio: fajn nápady, zvlášť ten se Sabo vs. Akainu, ale furt si myslím, že ve válce proti Teachovi bude mnohem víc posádek, než jen Slamáci Nezapomínejme, že Mihawk ve válce řekl, že Luffy má tu "nejsilnější moc", dělat si spojence kdekoliv, kam přijde. Proto je asi už předem jasné, že to neskončí u Lawa, ale přidá se k němu proti dalším Yonko hromada silných posádek.
Já se osobně nejvíc těším na WB piráty. Vidět je po boku Slamáků a zjistit víc o jejich schopnostech bude super

#8025 Luffy94, 23. 9. 2016, 22:58:00
1 0

BB obetuje vlastných pre viac sily? To znie ako scenár z Bleachu. Jasné, že to nebude čisto len BB vs. Slamáci, ale bavíme sa o konkrétnych dueloch. Pochybujem, že bude Luffy naraz bojovať proti BB a Sakazukimu. Pochybujem, že by vôbec samotný Roger dokázal bojovať sám proti 2 powerhousom ako sú oni.

Jop, taktiež dúfam, že Robiňka dostane nejaký súboj. V Dressrose mala toľko príležitostí (Trebol, Gladius, Diamante,...) a nakoniec nič z toho. Boha, mohol aspoň nechať Trebola, keď sa nakoniec ukázalo, že ani nebol Logia, ale nie, musel ho nechať Lawovi... Pomaly ale isto sa začínam zmierovať s tým, že Robin je len support postava na čistenie bojiska od fodderov, ktorých neodstavil Luffy s Haoshoku.

#8026 Pecha1, 23. 9. 2016, 23:59:35
1 0

Tak podla mňa záverečný boj bude proti Gorosei (svetovej vláde vs rodina D). Určite bude ešte kopec nových postáv dobrých aj zlých. Rogar sa tiež ešte ukáže si myslím. Pametáte si aj WB povedal BB Rogar čaká na posledného ale ti to nie si.

#8027 Luffy94, 24. 9. 2016, 0:13:40
1 0

Jj, Roger tam definitívne bude. Som zvedavý, či príde aj s tými 2 oštepmi, ktoré vtedy dostal v Loguetowne, alebo za tých 24 rokov už zhnili a rozpadli sa.

#8028 Pein44, 24. 9. 2016, 3:02:55
2 0

aspoň nám odkryjú nejaké info s Rogerovho života a všeobecne viac o celej bývalej ére

#8029 Franky, 24. 9. 2016, 9:41:54
2 0

Ak by sa mal na 100% niekto k Luffymu pridat v boji proti BB , tak je to Shanks ...
predsalen tu jazvu mu spravil BB a este som sa nikde nedocital ako sa to stalo , ale podla toho ako sa Shanks rozpraval s WB na lodi , tak to nebolo moc cestne .

mmm a ked uz duel pre Robinku tak som za : Robin vs Laffitte ( Alias Marilyn Manson )

#8030 Luffy94, 24. 9. 2016, 10:46:01
0 0

Laffite je navigátor, vždy som ho považoval za jasného súpera pre Nami.

#8031 AngeeCz, 24. 9. 2016, 11:36:58
4 0

Luffy: Jj v Dressrose mě to dost štvalo
Franky: Souhlas s Luffym, Laffite by mohl být proti Nami, ale třeba Catarina by mohla být zajímavá soupeřka Robin. Těžko říct, jakou má schopnost
Franky: A co WB piráti? Dá se říct, že na něj teď mají pifku. Navíc potom, co se stalo během TS...

btw. co Sanjuan? Nějaký skupinový battle jako byl v Thriller Barku na Oarse??

#8032 Franky, 24. 9. 2016, 12:53:05
2 0

Ono , zas by mi prisiel taky duel divny ...
predstav si to .. postavia sa pred seba luffy, BB a luffy zacne ..
L: Tak kto je tvoj navigator ?
B: Laffitte !
L: okey , Nami nakop mu prdel
atd atd ... to mi pride uz moc prespickovany fight ... tam si asi kazdy najde svojho supera :) .
aj ked Laffitteho hypnoza vs Namiin mirage by bol epic :D

Co sa tyka SanJuana ... to je pribeh sam o sebe :D absolutne nemam tucha co to je za stvorenie a kto by proti nemu valcil .

WB pirati sa k luffymu urco pridaju , myslim ze tam nebude nejake ... prepac nemozeme a bla bla ... Preco sa asi poskryvali ? podla mna cakaju kedy ich Luffy najde aby sa mohli k nemu pridat a zbytocne len neumierali na mori ked ich BB najde .

#8033 Luffy94, 24. 9. 2016, 13:29:31
0 0

Určite by to nebolo až tak jednoducho dané, Oda by to prepracoval, tak ako v Ennies Lobby (bože, ten arc bol dokonalý ). Tam si tiež Nami s ostatnými povymieňala súperov, až kým sa dopracovala ku Kalife. Možno bude mať Laffite nejakú dôležitú mapu alebo informáciu, ktorú Nami nezíska inak, než tým, že ho porazí. Ťažko teraz niečo predpovedať a je samozrejme smiešne myslieť si, že ak je niekto v posádke navigátor, tak s ním bude automaticky bojovať Nami, ale tak to momentálne vidím ja. Nemám k tomu žiadne podklady, je to len čisto môj odhad.

#8034 AngeeCz, 24. 9. 2016, 14:18:34
2 0

Mně se Laffite vs. Nami zdá dobrý hlavně proto, že má Laffite křídla, takže by mohl být nějaký boj ve vzduchu, a Nami by hodně využila bleskové mraky a milky road. Pokud ne Nami, tak to vidím na Sanjiho, nebo nějakého Luffyho spojence z jiné posádky
Nebo je taky možný, že bude ještě další Slamák. Kdo ví?

Jinak, jakou si myslíte, že budou hrát roli Pluton, Poseidon a Uranus, popřípadě Noah?? Je to hodně zajímavý koncept a pochybuju, že by ho Oda neplánoval využít ve finální válce, ale popravdě si nedokážu představit, jak by mohla probíhat válka se zbraněmi, které dokážou zničit svět

#8035 Luffy94, 24. 9. 2016, 14:28:20
0 0

Pluton zničí Red Line, Poseidon privolá Morských kráľov, ktorí vytiahnu Noah, na ktorom budú všetci rybáci a merfolkovia, na povrch a čo se Uranusu týka, tipujem, že niečo podobné spraví s Nebeským ostrovom a všetci budú žiť spoločne.
Bonusová odmena: Sanji objaví All Blue tým, že sa všetky moria týmto zmiešajú dokopy.
A všetci sa potom budú môcť klaňať Robiňke za to, že našla tieto zbrane.

#8036 scorpio11550, 24. 9. 2016, 20:57:46
1 0

Písal som, určite to nebudú len Slamáci vs BB ale tak či tak tieto tými budú v centre diania( + niekto málo ďalší napr. ten Sabo vs Akainu, možno Coby/Law vs niekto etc.). Zvyšok bude skôr krovie aby ten súboj vyzeral masívne.
Luffy94 hej tiež som tú teóriu čítal a vysvetľovala by veľa vecí, predpoveď o zničení Fishman Islandu, vzniknutie All Blue...

#8037 Pein44, 25. 9. 2016, 5:57:21
2 0

ja dúfam že Robin a Nami dostanú nejakú ženskú súperku

Hakuhódžó no senši