Fórum – Haki - hlavná diskusia

#1895 Luffy94, 7. 3. 2013, 12:54:18
1 0

Sem, prosím, smerujte všetky diskusie, ktoré sa týkajú sily Haki.

#1896 Luffy94, 7. 3. 2013, 12:58:31
1 0

Otázka na úvod: Myslíte si, že keby nejaký súper použil proti Slamákom Haoshoku Haki, vydržali by to všetci, alebo by niektorý z nich stratil vedomie?

Ja osobne si myslím, žeby to Usopp, Nami a Chopper nevydržali. Je síce pravda, že pred TS v Aukčnej sieni na Sabaody, keď prišiel Rayleigh a použil toto Haki, tak ani len nezakolísali, no to si vysvetľujem tým, že Rayleigh jednoducho jeho Haki nenamieril na nich. Predsa len krátko predtým, ako ho použil, hodnotil situáciu a z nej vyvodil, že Slamáci nie sú nepriatelia. Čo si teda myslíte vy?

#1897 Shimik, 7. 3. 2013, 13:49:32
2 0

Tak , zaleži na tom kdo ho použije že ? Ale ja si myslim že by to ustali :). Predsa len už to niesu take lamy , možno od Shanksa nie , ale od nikoho slabšieho si myslim že hej.

#1898 glumidlo, 7. 3. 2013, 13:49:55
2 0

Myslím, že kdyby svoje Haoshoku vypustil Bělovous v plný síle, Usopp, Nami a Chopper by padli, ostatní ne. Stejně tak by asi padli i po Haoshoku Shankse. Ale jelikož je Bělovous mrtvej, už to nezjistíme.
Ale myslím, že by bylo fajn, kdyby Shanks při setkání se Slamákama vypustil maximální Haoshoku, a otestoval tak, jak jsou na tom silově/vůlí.

#1899 Kaelthas, 7. 3. 2013, 14:07:27
2 0

Ja si myslim, ze by to taky nevydrzeli, mozna aj robin.

#1900 Luffy94, 7. 3. 2013, 14:12:51
2 0

Robin by nevydržala? Robin je podľa mňa na úrovni Supernovy, tí nemali problém ustáť Haoshoku.

#1901 Slejhy, 7. 3. 2013, 14:49:38
2 0

Kdy/kde byli Supernovy vystaveni Haoshoku?

#1903 glumidlo, 7. 3. 2013, 14:51:32
2 0

Kid, Law a Killer v aukční síni. Ale co se Robin týče, ta na úrovni lepších Supernov určitě nebude. Sotva by měla na tu nejslabší Supernovu.

#1908 Slejhy, 7. 3. 2013, 15:18:47
2 0

A myslíš, že je Rayleigh zasáh?

#1914 Luffy94, 7. 3. 2013, 15:28:02
1 0

Rayleigh mal údajne zasiahnuť všetkých okrem Slamákov, tak to tvrdia na wikii, aj keď mne osobne sa to veľmi nepáči, keďže ich Rayleigh označil len ako sledujúcich. To by však znamenalo, že je proti jeho Haoshoku odolný aj taký Bepo, čo je myslím si, pekná blbosť.

#1917 root, 7. 3. 2013, 16:04:09
2 0

Tak Bepo nebude jen tak nějakej mazlíček, řekl bych že to byl medvěd co snědl nějaký hito hito no mi,, ale k otázce: podle mě by to ustáli Haoshou haki vždycky smetlo pouze nějaký foddery, nejsem tak chytrej jako luffy, takže at me klidne opraví jestli to je blbost, ale pokud vim tak v Marinefordu při Luffyho použití to udělalo problém akorát Mr3, ale Buggy Coby a takovýhle to taky vydrželi, tak proč ne weakling trio??

#1919 glumidlo, 7. 3. 2013, 16:17:33
2 0

Tak Luffyho Haoshoku je o dost slabší než Shanksovo. Oda v SBS řekl, že Rayleigh a Shanks by pomocí svýho Haoshoku složili všech 100 000 rybáků, kdežto Luffy jich zvládnul jen 50 000. Jde tam o rozdíl vůlí/síly mezi uživatelem a obětí, tedy by klidně mohl padnout i Luffy, kdyby se objevil tak 10x silnější Bělovous. *5*

#1938 M.D.Luffy, 7. 3. 2013, 20:28:46
2 0

Nebolo to nahodov tak na Rybackom ostrove ze Luffy si tych rybakov rozdelil so Zorom a Sanjim preto len 50 000 *2*

#1939 Slejhy, 7. 3. 2013, 20:45:29
2 0

Presně tak, to bylo schválně, aby moch Oda ukázat ostatní slamáky *3*

#1944 Limetka, 8. 3. 2013, 10:03:17
2 0

Hlavně Luffy v Marinefordu nedokázal to Haoshoku Haki ovládat. Smutný je to, že nevíme, kolikrát jsou ten Shanks a Rayleigh nad Luffym s Haki. Sice by sejmuli dvakrát větší počet Rybáků na Fishman Islandě tehdy, ale nikde není řečeno, že kdyby jich tam bylo 200,000, že by nesejmuli i to!

Co se Haoshoku Haki týče, tak stále odmítám věřit tomu, že to je jenom "Síla Vůle" a "pomůcka", která svede akorát tak omráčit soupeře, kteří nejsou hodní toho, aby s danou osobou bojovali.

Na mysli mám to, jak Rayleigh sundal Caimie ten náramek z krku. To nebyla magie, a asi ji ho jenom tak normálně taky neodepnul.. protože jinak by tam nemuselo být to drama. Nicméně, nedokážu vysvětlit, jak konkrétně by to Haki použil. Akorát si to vemte takhle. Haoshoku Haki mají lidé, jejichž jména něco ve světě OP znamenají. Dalo by se říct, že jsou to ti nejlepší z nejlepších... A prostě odmítám uznat skutečnost, že by se lidé báli toho, že někdo je schopnej omráčit pár slabochů (může jich bejt i víc, still useless). Tohle prostě nežeru.

#1948 Kaelthas, 8. 3. 2013, 11:12:21
2 0

Jsem stejnyho nazroru, vsude, kde slisi haoshoku haki, tak jim beha mraz po zadech, boji se toho i vice admiralove, coz bylo videt, kdyz ho luffy pouzil v marinefordu, do toho ho ma jen 1 z milionu, tak je kravina, ze jde jen o omraceni slabych. Pri takovyhc souperich by se nikdo ani nezadejchal, coz by zanmenalo, ze je to haki na hovno.

#1949 Slejhy, 8. 3. 2013, 11:15:13
2 0

Přesně tak, za Haoshoku bude něco víc... a nejenom vice admiralove, stačilo vidělt Sengokovu reakci nebo Kuzanovu... Kdyby to byla jenom schopnost omráčit slabý lidi, tak se kolem toho nedělá takovej hunbuk... vemte si třebe, když přišel Shanks navštívit WB... http://www.youtube.com/watch?v=JATus0PW4uk

#1951 Limetka, 8. 3. 2013, 11:24:58
1 0

Silou svojí vůle nalomil loď. Nijak vážně, ale škody se dalo povšimnout. Nutno dodat, že Shanks tomu nedal vše, jen se trochu ukázal, aby měl respekt.

Narážím na dost lidí, kteří tvrdí, že Haoshoku je čistě jen o omračování těch fodderů.. ale když už jsou to až takový foddeři, tak se jich zbavíte snadno.. a bez toho, že byste se zapotili, takže tam toho musí bejt víc. Otázkou je, kdy nám to Oda předvede..

Třeba ty Rybáky by Luffy sfouknul normálním Gatlingem bez potu.. prostě poser.

Si vemte, na jaký úrovni musíte bejt, abyste sejmul VA s Haki? Pochybuju, že se někdy v příběhu najde někdo, kdo by smetával tyhle velký psy. Nejsilnější Haki, který uvidíme, možná položí pár VA - a to těch slabších..

#1975 Luffy94, 8. 3. 2013, 19:07:55
1 0

V SBSku bolo povedané, že Shanks a Rayleigh by ich zložili všetkých 100k, nie, že keby ich tam bolo 200k, tak by zložili len 100k. Čiže ak by ich tam bolo napr. milión ako v Alubarne na námestí, tak v prípade, že všetci by boli na úrovni tých 100k rybákov na Gyoncorde Plaza, tak by padlo všetkých milión účastníkov.
Čiže odolnosť voči Haoshoku sa neráta na počty, ale na rozdiel medzi tými, kt. sú mu vystavení a tými, kt. ho používajú.
Z tohto aj jednoznačne vyplýva, že Shanks a Rayleigh majú minimálne 2-násobne lepšiu úroveň Haoshoku Haki, než Luffy. A ja verím, že je to oveľa viac, než 2x.

Využitie Haoshoku - zatiaľ vieme len o tom, čo sme videli a bolo povedané, že za toto môže práve Haoshokku, preto nemôžeme tvrdiť, že dokáže aj niečo iné, než zložiť "fodderov" a skrotiť zviera. To sú všetko len domnienky o kt. sa môžu viesť nekonečné diskusie (po vašom "sračky"), kt. aj tak nebudú mať žiadny výsledok. Používa Hancock Haoshoku, aby jej boli všetky jej podriadené oddané? Použil Rayleigh Haoshoku, aby odstránil Keimi otrokársky obojok alebo to bol len nejaký trik? To sú otázky, na ktoré nezískate odpoveď skôr, než vám/nám ju nedá sám Oda.

Ešte späť k rozdielu medzi užívateľom Haoshoku a jeho vystaviteľom. Páči sa mi, ako Haki, resp. Mantru vysvetlil Gan Fall na Skypii. Povedal, že každý jedinec vydáva určitý hlas. Tí s Mantrou majú dar tento hlas počuť atď... kam tým narážam: pri Haoshoku je to tiež ten istý hlas, kt. jedinec vydáva. Tento hlas je však taký silný, že dokáže všetky slabšie prekričať. Keď prekričí všetky slabšie hlasy, tak tieto hlasy stíchnu - v realite stratia vedomie.
A takto je to aj v realite, keď dostatočne prekričíte dav rozprávajúcich ľudí, tak stíchnu. Je však rozdiel, či to spravíte v kaviarni kde sú ľudia potichu alebo na koncerte, kde si nepočujete ani vlastné myšlienky.

#2047 Limetka, 9. 3. 2013, 15:52:46
2 0

Teď nevím, jestli jsme se my dva špatně pochopili, nebo jestli jsi to jenom zmínil a já to nepochopil, Luffy94. Myslím ten začátek tvého příspěvku.
Já to tak myslel. Že Shanks i Ray by složili těch 100k Rybáků, ale že to není jejich celý potenciál. Napsal jsem, že kdyby jich tam bylo 200k, tak nevíme, jestli by je složili, nebo ne. Prostě jsem chtěl docílit a dojít k tomu, aby někdo neřekl, že Rayleighovo a Shanksovo Haoshoku jen jenom dvakrát silnější než Luffyho.
Takže pokud jsme si nerozumněli, promiň.

A ještě bych k Haki dodal:
3 druhy - Busoshoku, Kenbusoshoku, Haoshoku.

Busoshoku - funguje jako neviditelné brnění. Teď, s tím černým zbarvením, už i jako viditelné, tady pořád čekám na Odovo vysvětlení a rozlišení. Ale tohle bych neřešil, akorát by vznikly zbytečné hádky. Dále toto Haki je užitečné v boji proti DF uživatelům. Ignoruje jejich schopnost, tedy Logia uživatelé se stávají dotknutelnými, ostatním nepomáhá jejich obrana atd.. (Viz. třeba Alvida - vše se po ní smekne, ale s Haki byste jí ránu dali slušnou)

Za zatím nejlepší uživatele - dle toho, co předvedli, sem dávám Whitebearda a Verga. O Vergovi se říkalo, že je to Haki Beast. No a Whitebeard rozmačkal Akainua, zatímco jiní ho ani neškrábli.

Nutno dodat, že závisí na vaší úrovni/schopnosti využití Busoshoku, protože třeba Whitebeard právě toho Akaina zdevastoval, ale Marco, Vista a Ivankov ho asi jenom polechtali. Neměli Haki silné natolik, aby ho to škráblo.

Kenbusoshoku - První ze schopností Kenbu Haki je to, že můžete vycítit lidi, objekty, zvířata atd. kolem sebe. (př. Rayleigh určil, kolik je na ostrově zvířat, která jsou silnější než Luffy / Enel a jeho Mantra - určil, kolik lidí ještě zbývá v jeho "malé nebeské hře")
Další schopnost je předvídat soupeřovi pohyby. Opět bych odkázal na Skypieau - Enel a jeho strážci Ohm, Gedatsu, Hatori a Shura. (pokud tam mám chybu v písmenkách - nezájem *3* )

Za nejlepšího uživatele označuji Enela! Jeho Kenbusoshoku Haki bylo těžce nabušený. Řekl bych, že to je až nad-Admirálovská úroveň. Jeho Haki pokrylo celý nebeský ostrov. Předvídal útoky, což o to.. ale když vám četl myšlenky... tak pardon, ale to už mi přijde hodně ujetý. Narážím na to, jak Luffy udělal Gomu Gomu no Baka a "vypnul" mozek a myšlení. (Ne že by normálně moc myslel)
Dále pak [url]Rayleigh[/url] - také musí mít dobré Kenbushoshoku - viz. určení počtu beastů na ostrově, kde s Luffym trénovali.

Zajímavost : Na Skypiai tomu říkali Mantra.

Haoshoku - Toto Haki je speciální. Říká se, že ho má jen jeden z milionu a že ho mají lidé, jejichž jména něco ve světě znamenají. Zatím máme dokupy asi 8 lidí, kteří už ho mají / měli.

Rayleigh, Monkey D. Luffy, Portgas D. Ace, Whitebeard - Edward Newgate, Boa Hancock, Donquixote Doflamingo a Shanks. Asi ho bude mít i Dragon a možná ho měl i Roger, ale to není potvrzeno.

Podle toho, co ukázali, bych opět vybral 2 nejlepší uživatele.
Shanks - zastavil mořského krále, napraskal Whitebeardovu loď a to nebyl zdaleka plně vážný, takže to mi stačí.
A dám druhého Rayleigha opět, ne Luffyho. Ale tohle je jen z mé domněnky.. Myslím, že když sundal Caimie ten "obojek", tak to k tomu použil. To už mi přijde jako pokročilé stádium využití Haoshoku, stejně jako Shanksovo rupnutí lodě. (Udělal prasklinky, nerozlomil ji - aby někdo nedošel k špatnému závěru)

Tohle je snad všechno. Pokud máte připomínky, či pokud jsem něco opomenul.. napiště, já to tam přihodím editem.

Hakuhódžó no senši