Fórum – Všeobecná Diskuze

#4628 Pirate King, 4. 2. 2014, 10:13:41
1 0

Nie, to, že 3-4 diskutujúci si myslia niečo iné, než ja, ma naozaj nepresvedčí o tom, že som jediný, čo si myslí to svoje. *3*

Netvrdím, že psychológiu postáv si nemohol narýchlo naštudovať, popr. mu s ňou niekto známy nepomohol, ale má vôbec význam to pchať do mangy, kde ju aj tak väčšina ľudí ani nezbadá, pretože sa predovšetkým sústredia na dej a akciu v mange?

Táto diskusia stráca zmysel. Uzatvorme to tým, že každý má svoju pravdu a poďme radšej diskutovať o Vymazanom storočí. *3*

#4629 Raijin, 4. 2. 2014, 10:32:10
1 0

Veď reaguješ ako by si ho "nepoznal", Oda si robí všetko do detailov, určite aj Cobyho, ktorý tam je od prvého dielu (anime) neodflákol len kvôli tomu, že každý sa tam sústredí na akciu, ktorá skončila príchodom Shanksa. Potom už si len opička vystrelila pár laserov a bažantík zmrazil more. Tým to celá akcia skončila, tam už sa nebolo na čo iné sústrediť od príchodu Shanks-sama. A do deju dosť významne spadá aj Cobyho "akcia", no nie? =)

#4632 Pravda, 4. 2. 2014, 13:23:51
1 0

Luffy94: ahaaa, takze dneska muzes vedet jen to, co te nauci ve skole, no to je luxusni zjisteni. no a vzhledem k tomu, ze tohle se uci uz na zakladce, tak to znamena, ze jsi ani tu zakladku nedokoncil? A nezkousej mi tvrdit, ze se tam neuci biologie. Zbytek je uz jen selsky rozum...

#4633 johnbarker, 4. 2. 2014, 13:56:35
1 0

No nevím ale na co by měl studovat psychologiu na to aby zjistil že člověk omdlí když je vystaven velkému strachu.. Tělo to vlastně dělá automaticky aby ochránilo mysl od bolesti. Krasně to je vidět na popravách od Arabášu jak jim řežou hlavy fakt chutovka :D:D
A co je zvláštní na tom že člověk omlí že by to nemohl dát do anime?
Jinak už mě štvou ty názory že vše co uděla Shanks tak to udělal pomocí HH. Copak je tak neschopnej že nemá jiné schopnosti?

#4634 Pirate King, 4. 2. 2014, 19:47:30
1 0

Ty počúvaj ma, Pravda, nezdá sa ti, že si začínaš trošku vyskakovať? Vôbec sa mi nepozdáva ten tvoj arogantný tón. Ak chceš poukazovať na to, kto má a nemá akú školu, tak s tým láskavo ťahaj niekam inam, na toto tu nie je nikto zvedavý. Nezabúdaj na to, čomu je táto stránka venovaná.

Ja vôbec nepopieram Odove znalosti a schopnosti, celý čas sa len snažím naznačiť, že ja ako človek, ktorý kreslím mangu, by som do nej skôr zakomponoval niečo, do čoho sa rozumiem, pretože som ich sám vymyslel (používanie a účinky HH), než veci, v ktorých nie som doma (psychológia postáv, biologické reakcie tela, a tak podobne). Nesnažte sa mi tu nahovárať veci z týchto oborov, akoby boli úplne jasné, keď ich ešte ani odborníci v daných oboroch, nie to ešte Oda, úplne nepreskúmali a aj keby? Kto tvrdí, že veda sa nemôže mýliť a že je to naozaj tak ako to tvrdí? A to sa týka aj straty vedomia.

#4636 luke, 4. 2. 2014, 21:42:52
1 0

pardon,ale od kdy je vědět to,že člověk při smrtelném strachu může omdlít nějaká odborná znalost?To je všeobecně známo a nechápu proč by na to,aby to někdo věděl měl studovat psychologii.Osobně mi to přijde logičtější,než že Cobyho sejmul Shanks HH.Proč by to dělal?

#4637 rovit, 4. 2. 2014, 22:11:03
1 0

vypadá to, že jsou všichni proti tobě luffy *3*

já si taky myslím, že coby omdlel kvůli psychice, než že by ho shanks omylem zasáhl haki

#4638 Raijin, 5. 2. 2014, 5:47:50
1 0

Ale zase sa aspoň naučí niečo nové *3*

A ja si zase myslím, že tí lepší mangakovia si o psychike dosť naštudujú, predsa tvoria ľudí a ich charaktery, ktoré vznikali na základe nejakých životných udalostí.

Naruto robil šaškárny aby si ho ľudia všimli ale dobre, k OP.
Luffy zničil kartografickú miestnosť Nami, aby ju oslobodil.
Usopp začal vymýšľať klamstvá aby sa sám seba presvedčil, že sa vráti jeho otec.
Sanji dá každému najesť, pretože zažil pocit hladu.
Robin bola odhodlaná zomrieť pre Slamákov, pretože jej dali na chvíľu pocit šťastia.
Frankyho presviedčanie skrz celý water 7?
Luffyho odpadnutie po strate Aca. Jeho nasledovné správanie na Amazon Lily.
Cobyho odpadnutie zo strachu pred smrťou.
Spálenie Going Merry, Poprava Monthblanca Norlanda, smrť Aca, Spoilernávrat Saba. Minulosť Nami. Toto boli všetko perfektne vyzdvihnuté scény, ktoré ťa mohli dojať iba ak autor vie ako to emočne podať, aby to zasiahlo tvoju psychiku.
Na FI, musel Luffy čakať, aby ho fishmeni začali vnímať ako hrdinu, nespravil to tak, že tam Luffy nabehol, všetkých rozbil a povedal, to je pre vás. A tým si FI dalo novú vlajku... Ale spravil to tak aby to samo zmenilo psychiku fishmenov, tým, že boli v koncoch.

Proste ja neviem, píšem jednú vec za druhou, všade v OP hrá psychika, ty by si to mal najlepšie vedieť, keď si to videl 6x a teraz čítaš mangu. A povieš, že autor sa do nej tak dobre nevyzná? Alebo, že ju nemá tak naštudovanú, že tam radšej dá HH, ktoré vymyslel? *1*

Fuzakeruna (by Sengoku), netuším ako sa to píše, ale keď ťa irituje otakovské písanie, tak... *5*

#4641 sandzftw, 6. 2. 2014, 11:24:12
1 0

Žádná psychika ani něco podobného. One Piece je prostě v tomhle realistické a jde vidět že Oda něco prožil a umí to podat do příběhu. Že ty postavy skutečně žijí a chovají se jako lidé a ne nějaké umělé konstrukty z mysli nějakého joudy.

I když nevím jak pracuje takový mangaka. To jako fakt studují psychologii aby pak mohli napsat dobrý příběh? *5*

#4644 Raijin, 6. 2. 2014, 12:22:42
1 0

Psychika je reálna...

Nepovedal som, že študujú psychológiu a potom sa stanú mangakmi. Ale počas svojho tvorenia si z nej určite každý dobrý autor niečo pozrie. Aby vedel vytvoriť realistické reakcie ľudí. Ktoré som vypísal vyššie... *1*

#4653 Why?!, 9. 2. 2014, 23:04:59
1 0

Možná to bola v anime řečeno ale co to je Hito Hito model :.... to hito hito

#4654 Pirate King, 9. 2. 2014, 23:06:46
1 0

Chodiaci Budha, čo strieľa tlakové vlny. *3*

#4655 Raijin, 9. 2. 2014, 23:11:11
1 0

Hito znamená človek, ak sa pýtaš na to.

#4656 Dakun, 10. 2. 2014, 4:10:24
1 0

Hele když se vlastně stal bugy válečníkem proč ho příjmuli vždyt je slabej jako vím to že ho jestřabí očko nedokázalo zabít protože má bara bara no mi a očko je silnej ale stejně nechápu proč ho vláda vlastně přijala jako valečníka ale díky pověsti že byl členem rogerovi posádky to asi není nebo jo ? pls vysvětlete mi to

Ja chcu ovoce které by mi dalo sílu proměnit cokoliv ve zlato dá se sehnat na černý trhu ? jsem uplně v pohodě

/Raijin//spojené

#4657 sandzftw, 10. 2. 2014, 7:12:33
1 0

Buggy je živoucí legenda, člen Rogerovy posádky a má super DF. Navíc asi dokáže nadchnout lidi a ti za ním jdou - proto je asi shichibukai. *5*

#4658 Raijin, 10. 2. 2014, 7:58:11
1 0

Buggymu v prvom rade praje neskutočné šťastie. Resp. Oda mu ho dopriava, keďže ho má najradšej...

Idú za ním väzni z Impel Downu, v Marineforde sa preslávil. Osobne sa bavil so Shanksom a ďalších plno nedôležitých vecí, ktoré mu vybavili post Shichiho. Doslova "žijúca legenda".

Skôr je to ale celé iba taká sranda a odôvodnenie, jeho nasledovného prežitia v NW a comebacku. *3*

#4659 sandzftw, 10. 2. 2014, 10:09:52
1 0

Já jsem měl vždycky pocit, že Buggy může být klidně mnohem větší frajer než jak se chová. Ale je to taky komická postava, takže ok. *5*

#4660 Dakun, 10. 2. 2014, 12:12:55
1 0

Oukej díky za vysvětlení sandzftw a Raijine *3*

#4661 Why?!, 10. 2. 2014, 21:18:37
1 0

Teď jsem si pustil one piece od arcu kde se vykytuje foxy všimly jste si jak foxy chtěl zaútočit na Luffyho a Zoro ho zachránil tak tam byl vzadu/byl ještě jeden Zoro to byla docela velká chyba....

#4662 Raijin, 10. 2. 2014, 21:26:52
1 0

Jo no dosť známa chybka. Ešte jedna chybka animátorov sa ušla, keď sa Ace stretol so Shanksom, tak Shanks mal obe ruky...

Hakuhódžó no senši