Fórum – Všeobecná Diskuze

#4571 Pirate King, 1. 2. 2014, 17:17:22
1 0

Čítaj poriadne!

Nie kto má slabšiu vôľu, ale rozdiel medzi ich silami vôle. To by potom Luffy zložil s HH aj Hodyho a nemusel sa s ním srať niekoľko kapitôl.

#4572 johnbarker, 1. 2. 2014, 17:21:11
1 0

Sem blbej nějak to nechápu :(

#4573 Why?!, 1. 2. 2014, 17:27:15
1 0

Luffy94: taky jsem myslel....... A WB by dokázal složit admirála jen s HH??

#4574 Pirate King, 1. 2. 2014, 17:34:26
1 0

Povedzme, že na to, aby niekto padol po použití HH, musí mať o niekoľko úrovní nižšiu silu vôle.

Príklad:
Luffyho sila vôle je úroveň 50
Shanksova sila vôle je úroveň 100
Na to, aby padol nepriateľ, musí byť rozdiel v úrovni 20 a viac.

Luffy použije HH na niekoho so silou vôle na úrovni 35.
50 - 35 = 15, t. j. rozdiel ich úrovní sily vôle je 15 úrovní - nepriateľ odolal Luffyho HH

Shanks použije HH na niekoho so silou vôle na úrovni 35.
100 - 35 = 65, t. j. rozdiel ich úrovní sily vôle je 65 úrovní - nepriateľ padá po Shanksovom HH.

#4577 glumidlo, 2. 2. 2014, 0:53:25
1 0

A pokračujeme v tvým přirovnání. Shanks použije HH na Luffyho, Luffy padá. Trololo. *3*

A teď vážně. *3* Proč myslíš, že Shanks použil na Cobyho HH? Neměl k tomu důvod. Coby omdlel z jinýho důvodu.

#4579 Pirate King, 2. 2. 2014, 10:12:39
1 0

Nepoužil HH na neho priamo, ale Coby bol nemu vystavený. Podľa čoho teda podľa teba omdlel presne v momente, keď sa tam zjavil Shanks? Od prekvapenia? *3*

#4580 Raijin, 2. 2. 2014, 11:26:58
1 0

My ani nevieme, či Shanks vôbec použil HH, zrazu sa tam objavil. Vďaka HH? Naša domienka.. Jediné, čo si môžeme byť istí, je že použil armament haki aby zastavil Sakazukiho...

Coby podľa mňa omdlel z psychickej stránky pretože, keď videl čo sa tam všetko deje, že ľudia tam umierajú a majú rodiny a že aj potom, čo mariňáci vyhrali tak sa ďalej pokračovalo v bitke... Povedal admirálovi všetko čo chcel a vedel, že zomrie bolo to také sebaprekonanie. Neviem ako to vysvetliť...

#4581 Pirate King, 2. 2. 2014, 13:25:28
1 0

Vieme však 2 veci:
- Shanks má HH;
- osobnosť so slabou silou vôle stratí vedomie, keď je vystavená HH.

Prečo tam teda ukázali, ako Coby v bezvedomí padá k zemi? Prečo to proste nespravili tak, že len padol na riť a čumel na Shanksa rovnako ako Sakazuki?

Nechápem, čo tu riešite. Toto bolo predsa jasné už vtedy, nie je potrebné sa k tomu spätne vracať a rozoberať to, či to tak naozaj bolo. *3*

#4582 Raijin, 2. 2. 2014, 13:35:47
1 0

Vravím, že neviem vysvetliť jeho pocity, bol psychicky jednoducho moc napnutý, všetko sa to v ňom nahromadilo, potom to vypustil a tým stratil vedomie.

To, že má Shanks HH neznamená, že každý slabší okolo koho prejde odpadne. Shanks ho vie kvalitne ovládať. To sme mohli vidieť aj v prístave Foosha, kde odohnal tú morskú beštiu a Luffy neodpadol a to bol na ňom ešte viac nalepený ako Coby.

Riešim tu to, že si nemyslím, že Cobyho odpadnutie bolo spôsobené HH. Spýtal si sa, podľa čoho teda odpadol Coby, nie priamo mňa ale dal som na to odpoveď... *1*

#4583 johnbarker, 2. 2. 2014, 13:51:54
1 0

Dostal strach ze smrti a kvuli tomu omdlel že by?

#4584 Pirate King, 2. 2. 2014, 14:00:11
1 0

@Tady velím já!:

To by už omdlel na začiatku, ešte predtým, než s Helmeppom utiekli. Navyše strachu zo smrti čelil už pri zastavení Sakazukiho. Keby to bolo tak, ani by sa nezmohol na to sa mu vzoprieť.

Bolo to proste Shanksovo HH. *3*

#4585 glumidlo, 2. 2. 2014, 15:20:30
1 0

Co říkáš, je kravina, Luffy. *3* Vzhledem k tomu, že Shanks umí ovládat HH, nebude ho přece používat na někoho, koho chce zachránit, nemyslíš? Coby prostě ze šoku omdlel. Věděl, že mohl být mrtvej. Opravdu nevidím jedinej důvod, proč by měl Shanks na Cobyho používat HH.

#4586 Why?!, 2. 2. 2014, 15:33:49
1 0

Taky si myslím že omdlel z Šoku.

#4589 johnbarker, 2. 2. 2014, 15:45:27
1 0

Myslel sem to tak že se bál o vlastní žívot a když skočil před Sakazukiho tak nevěděl že ho bude chtít zabít.
Když víš že umřeš tak tělo zaplaví Endorfin (snad) a tělo ztuhne nebo dokonce mužeš omdlít.

#4593 Pirate King, 2. 2. 2014, 21:49:31
1 0

Zase nečítaš poriadne, glum. Nikde som nenapísal, že Shanks na neho HH použil. Len, že mu bol Coby vystavený - prišiel mu akurát do rany.

Keď mal Luffy spor s Jinbem a do rany sa im postavil Sanji, tiež to nebolo tak, že ho trafili úmyselne, ale trafili ho (a že to bola jedna z najvtipnejších scénok v OP! *3*).

V tejto diskusii končím. Pre mňa je to jasné, ak chcete diskutovať a argumentovať ďalej, tak veľa šťastia, ale neverím, že niekedy dostanete odpoveď, keďže ako som už písal predtým, je to úplne jasné. *5*

#4595 Pravda, 3. 2. 2014, 0:11:59
1 0

Raijin: jenomze more samotne nebere schopnost dablova ovoce, jen energii uzivatele. vzdyt tam byl hned na zacatku anime ponoreny ve vode a natahnuli mu hlavu az nekam do aleluja. Navic by to znamenalo, ze by Ace museli na popravu tahnout a tezko by tam sel sam. A ze by mel smoker pokrytou kairouseki jen tu spicku se mi teda moc nezda, ale mangu jsem necetl.

#4596 Pravda, 3. 2. 2014, 0:19:29
1 0

glumidlo: tam mi prave nesedi, jak do Luffyho uderil blesk. ja si teda vzdycky myslel, ze to udelal Dragon a ze by ovladal pomoci haki cele pocasi... ale taky to muze byt vic nez jen ovladani urcite veci. pokud jde vule dat do cehokoliv, proc by s tim teda neslo ovladat cokoliv, pokud clovek vi jak na to (ostatne proc se snazit ovladat vse, kdyz je lepsi se soustredit na vybrouseni urcite schopnosti)... treba jak udelal Luffy Thorovo kladivo a kolem pesti mu srsela elektrina (nebo jak dokazal zapalit ohen pod vodou :D co je moc je moc)... problem je, ze v OP si vytvari jakekoliv schopnosti je napadne, ovoce neovoce, haki nehaki - viz Sanjiho zhava noha, Zorrovo znasobeni nebo voda hozena v podobe zraloku ala Hody...

#4597 glumidlo, 3. 2. 2014, 0:52:13
1 0

Luffy, a já ti zas říkám, že by to Shanks udělal tak, aby Cobyho nezasáhnul. Co je to za logiku, aby tam Shanks naběhl s aktivovaným HH? Prostě ho nepoužil vůbec, tak mu nemohl být Coby vystavenej. A i kdyby byl, jak říkáš, tak je to stejně nesmysl. *3* Coby se mu nijak náhodou nepřipletl do cesty, vždyť Shanks ho jasně viděl a šel vědomě za ním, aby ho zachránil. Your arguments are invalid.

Pravdo, hledat ve schopnostech nějakou realitu je nesmysl, to by Oda mohl tu mangu rovnou zabalit. *3* Já na to koukám z pohledu příběhu... Podle mě je prostě možný, aby ovládal počasí s HH, když je schopnej ovládat zvířata (a do jistý míry i lidi). Vůle jsou přece nějaký elektromagnetický vlny, tak proč by tím nemohl ovládat počasí či cokoli jinýho? Podle mě to docela dává smysl, ale uvidíme, jestli má něco takovýho Oda v plánu.

#4598 Raijin, 3. 2. 2014, 3:02:54
1 0

Pravda,

hneď prvý príspevok som povedal, že jediné, čo užívateľom ich schopnosť berie, je BBho ovocie. Čili temnota, všetko ostatné, iba zabraňuje v ich ovládaní.

Keď sa použije menej hustoty Kairoseki, tak užívatelia ju prestanú ovládať a ak sa jej použije viac tak začne z užívateľov vysávať aj ich silu. Na mreže sa používa čistý Kairoseki pretože je tvrdý ako diamant a pripraví o energiu väzňov...

A už som pozeral wiki, Smoker má pokrytú iba špičku.

Ten blesk na Luffyho, bolo povedané, že samotné nebo nechce, aby umrel. Tu by som to nejako ďalej neriešil a nikomu to neprisudzoval. Ale možno sa neskôr povie, že Dragon vlastní Uranus a s ním to vyriešil *5*

#4599 Pirate King, 3. 2. 2014, 10:26:13
1 0

@glum:

A toto zase potvrdzuje moju teóriu o tom, že s HH sa môžeš aj neuveriteľne rýchlo pohybovať. Ray-san vybehol "odnikadiaľ" a zastavil Borsalina a to isté aj v tomto prípade, keď sa Shanks zjavil pred Sakazukim ešte skôr, než ich loď vôbec priplávala k Marinefordu. Následkom toho, ešte keď z neho nevyprchal účinok jeho HH, neúmyselne zasiahol jeho HH aj Cobyho, ktorý mu podľahol.

Hakuhódžó no senši