Fórum – Teorie a současné dění v manze

#579 Limetka, 8. 2. 2013, 18:44:58
1 0

Souhlasím tady s Terry. Kdyby si nějakej Yonkou potřeboval zkrátit dlouho chvíli a vyhledal si lokaci těch pěti dědků z Gorosei a nedej bože... jednoho z nich sejmul, myslím, že by jeho odměna šla nahoru. Samozřejmé je, že když jste Yonkem, tak vaše odměna už tolik nejde nahoru, ale pořád je možná, aby se zvedla. Ikdyby jen o jedno zasraný mega, nárůst jako nárůst.

Ikdyž odměna nahoru roste špatně už po 300m, takže co po takovejch 6-ti stovečkách? *3*

#585 root, 8. 2. 2013, 19:22:06
3 0

@Luffy: Ty tu otázku stavíš ale na hrozně zkreslující premise, že teritoriální moc je nadřazena "moci" finanční, která vychází z další premisy, že všichni uvažují stejně. Proč prostě někdo nemůže říct, že ty peníze (a to nemalé) chce a zároveň říct že nechce být nějakým tím monarchou vládnoucím já nevim kolika salinitním loužím. Nevylučuje se to a koexistovat odděleně to může. Buďto mu k tomu rozhodnutí dopomohla nějaká svojská logika, nebo situace, která takové chování přímo vyžaduje, nebo a to je hlavní, situace a priori taková, která ve výsledku více, než tu odměnu, nepotřebuje. Myslím, že zrovna OP je na ta emocionální rozhodnutí více než bohatý, takže zde bych nehledal komplikace.

#596 Pues, 8. 2. 2013, 21:07:07
2 0

Možná se pletu, ale neměl Ace odměnu 200 milionu?

#597 Terry, 8. 2. 2013, 21:09:35
2 0

Ace měl, pokud vím, 550 miliónu *3*

#598 Limetka, 8. 2. 2013, 21:31:01
2 0

Jo, myslím, že jeho odměna byla právě uveřejněna v jednom ze SBS. 550 milionů. Zajímavý je, že před TimeSkipem by měl Enel 500m bounty, tedy v případě, že by to byl pirát.. jak by na tom asi byl po TS? *3*

#599 Terry, 8. 2. 2013, 21:36:00
2 0

Tak podle mě Enel nebyl zrovna typ člověka, který by trénoval a chtěl by se stát silnějším *3* *3* Kdyby nevyváděl žádné šílenosti, tak si myslím, že by mu odměna nestoupla ani po TS *3* Ale i tak to je prostě jeho hypotetická odměna, která odráží pouze jeho sílu, ne činy *3* *3*

#600 Slejhy, 8. 2. 2013, 22:05:19
2 0

Jenom by mě zajímalo, že když jeho Logie, se překládá jako Hrom. Jestli ještě narazíme na někoho s podobnou schopností. *3*

#601 Limetka, 8. 2. 2013, 22:39:27
2 0

Terry : To je možný, to bylo zase jenom z jednoho z mnoha Odových SBS. :)

Hmm, Slejhy, co máš na mysli? Goro Goro no mi je jako Thunder Thunder? Podobný schopnosti má leda Namiin Climatact.. o ovoci nevím, snad Oda nebude dělat detailní rozdíly mezi bleskem a hromem *3*

#602 Terry, 8. 2. 2013, 22:51:44
2 0

ll.laubacher: já vím já vím *3* *3* SBSka jsem četla *3*

Tak jako já jsem ještě v Logue townu myslela, že Dragon by mohl mít nějaké bleskové ovoce, protože mi to přišlo jako fakt šílená náhoda, že blesk uhodil zrovna ve správnou chvíli na správné místo (sice ano, bylo to dosti vyvýšené místo a ano, Buggy zrovna držel kovový meč, ale i tak *2* *3* ), ale po Skypiea arcu pochybuju, že by bylo nějaké takhle podobné ovoce *3* nevím, jak by to chtěl Oda od sebe rozlišit *3*

#603 Limetka, 8. 2. 2013, 23:34:42
1 0

Na Dragona mám dva tipy (myslím, že jsem to probíral s glumidlem) : Buď má větrné ovoce (Logia/Paramecia), nebo ovoce počasí.
- to nechám na Odovi.

Ale mám důvody si to myslet. V Loguetownu čistě ukázal, že by to mohl být uživatel větrného ovoce, ale po objevení blesku přichází v úvahu i možnost ovoce s počasí.
Je pravda, že bouřka vznikala nějak podsouváním se teplýho větru pod studenej, či tak nějak se to míchalo.. to už si fakt nepamatuju... to je fuk. No a co by ještě nahrálo větru je ta událost z Grey Terminalu, kde uhasil oheň a zachránil lidi z vrakoviště.

Počasí už ale ovládá Nami a dědci z Weatherie.. a vítr měl Eric the Whirlwind, ten teploušek, kterej dabuje Caesara teď. *3* Nicméně, ten byl fillerová postava a měl to něco jako "větrné řezání", či tak nějak to bylo. Takže vítr je více pravděpodobnější.

#604 glumidlo, 8. 2. 2013, 23:46:50
2 0

Šmejd, vydává tu moje teorie za svoje. *3* S větrem a mícháním teplýho a studenýho vzduchu jsem přišel já. *3* Ale dobrý, zmínil jsi mě, že jsme to s tebou probíral, alespoň něco. *5*

#605 Limetka, 9. 2. 2013, 0:23:45
1 0

Ty jsi mě na to přivedl, tak se k tomu přikláním. Plně uznávám tvá autorská práva, Ivánku. Problém? *3*

Jen šířím teorie ve jménu dobra. *3* *3*

#606 glumidlo, 9. 2. 2013, 0:46:17
2 0

Vždyť jasný, dělám si srandu. *3* Bylo by mi fuk, kdybys to tu vydával za svoje, je to jen podělaná teorie, za kterou si nic nekoupím. *3*

#608 Brook, 9. 2. 2013, 11:34:51
2 0

Počasí je moc OP :D Na 99% to bude ten Vítr!

#611 Terry, 9. 2. 2013, 16:53:29
2 0

Ale tak momentálně je Dragon největším trnem v oku světové vlády... Když způsobil tolik revolucí, musí být slušně silný, takže abych pravdu řekla, já bych se ani moc nedivila, kdyby opravdu nakonec měl třeba to ovoce kontrolující počasí *3* On by měl být vcelku OP *3*

#614 Tommy, 10. 2. 2013, 9:53:22
2 0

Jedna otázka mi stále vŕta hlavou. Vieme, že Roger bol jediný, ktorý oboplával celé Grand Line a dostal sa na Raftel. Ako je teda možné, že mariňáci majú takú technológiu, že dokážu prekročiť Calm Belt, ale nedostali sa ešte na Raftel?

#615 Slejhy, 10. 2. 2013, 10:46:21
2 0

No, tak nejspíš tam nebude problém jenom Mořští králové. Od souboje s Shikim, to trvalo Rogerovy ještě 2 roky, než se dostal na Raftel.

#616 Limetka, 10. 2. 2013, 10:47:55
2 0

Shichibukai : To, co ti vrtá hlavou, mi přijde naprosto irelevantní. Jak souvisí proplutí Calm Beltem s dostáním se na Raftel?

Roger de facto ovládal všechna moře, vždyť to byl Pirátskej Král.

Teď k tomu tvýmu. Calm Belt a Raftel spolu nijak nesouvisí.
Mariňáci mají sice možnost proplout Calm Beltem, protože Vegapunk přišel na to, že když dáš ze spodu na loď Kairoseki, tak tě budou ty mořský potvory, kterejch je v Calm Beltu jak máku, ignorovat. To ale nijak nesouvisí s Raftelem. Mariňáci můžou mít technologie sebe lepší, ale když nevíš, kde se Raftel nachází, tak se tam prostě nedostaneš.

Ostatně, co víme o Raftelu? No krom toho, že je kdesi na konci New Worldu.. krom toho nevíme nic. *3*

Je na konci New Worldu a dostal se tam Roger se svou posádkou. Členové jeho posádky o tom ostrově asi vědí, je i dost možné, že tam třeba jeden z nich zůstal, to se uvidí.

Nicméně.. tohle je asi všechno. Už se v tom orientuješ? *3*

#617 Luffy94, 10. 2. 2013, 12:56:03
1 0

1, na Raftel nemusí ukazovať žiadny Log Pose, teda ani Eternal Pose,
2, Raftel môže byť nebeský ostrov,
3, môže sa nachádzať v strede medzi hniezdom vírov,
4, môže sa nachádzať v lokácii podobnej Florian Triangle, teda že by tam bežná loď bez talentovaného navigátora mohla uviaznuť a blúdiť desiatky rokov, podobne ako Brook,
5, podobne ako nebeský ostrov, to môže byť rovnako aj podmorský ostrov, čo by navyše vysvetľovalo, ako dokázali oboplávať celý GL a prešli cez Red Line na konci Nového sveta, keďže tam nie je žiadny prúd podobný Reverse Mountain, ktorým Slamáci vstúpili na GL (alebo nie je zaznačený na mape, keďže sa tam ešte nikto nedostal).

A množstvo ďalších teórii, prečo je také ťažké sa tam dostať aj napriek technológiám, ktoré SV vlastní.

#618 Limetka, 10. 2. 2013, 14:04:33
1 0

A nebo to taky může bejt ojedinělej neviditelnej ostrov.. a dostanou se na něj jen ti, co mají ten dar "slyšet věci mluvit" - Luffy, Roger. A Zoro má cosi podobnýho.

Hakuhódžó no senši