Fórum – Teorie a současné dění v manze

#539 Slejhy, 7. 2. 2013, 18:08:47
2 0

No k tý Lufyho odměně, většinu jeho aktivit se snaží WG ututlat (Moria, Tenryuubito, ID, Haoshoku)

#545 Luffy94, 7. 2. 2013, 15:31:41
1 0

To je snáď jasné, že sa k nemu len tak nedostanú Ace sa tiež musel najprv stretnúť v boji s Jinbem, než nakoniec stretol Shirohigeho. Aj keď je pravda, že Shanksa stretol osobne hneď, rovnako tak Mihawk. Ale ktovie, či vtedy bol Shanks Yonkom, príp. či má nejaké teritóriá, ktoré by kontrolovali jeho podriadení. A samozrejme či má aj ešte nejakých podriadených okrem svojej posádky.

#549 Undystian, 7. 2. 2013, 14:46:19
2 0

Vyzerá to že Doflamingo sa svojho titulu nevzdá :D

#552 root, 7. 2. 2013, 18:34:11
3 0

Ututlání nikdy nemělo moc vliv na výši odměn. (viz. Alabasta) Spíše a jak bylo řečeno snad i v manze je to prostě tak, že odměny se od určité hladiny zas takovým tempem a takovými skoky nezvyšují. Luffyho třetí odměna byla tak enormní především kvůli tomu prvnímu aktivnímu vymezení vůči maríně a WG v Ennies Lobby. Skok o 100 mil. beri mi pak přijde jako kulminace všech těch událostí od Morii dále jako vcelku optimální. Kor když to v tu dobu byla už tak astronomická odměna. Vždyť překonal všechny známé odměny patřící Shichibukai a ta odměna je relevantní i teď po timeskipu. To že se po timeskipu také objevily naprosto nové, monstrózní odměny, je věc druhá. V porovnání s nimi a rozdíly před-po timeskipu to může vyvolávat dojem, že Luffy má neadekvátní odměnu. Ano, poplatno aktuální síle asi ano, ale poplatno stavu před timeskipem mi těch 400 mil přijde jako optimální všemu co se dělo od Thriller barku až po Marineford.

Jinak co se týče nových odměn, Luffyho dle mě zakončí na těch výše zavržených 500 mil., Zoro nad 300 nepůjde, nějakých 280 by mi přišlo optimální.

#553 Limetka, 7. 2. 2013, 19:21:30
2 0

Luffy, poražením Yonka se Yonkou nestaneš, pouze dokážeš, že jsi silnější. Yonkou není pouze nejsilnější pirát, ale taky osoba, která ovládá obrovská území v NW. Ale jinak vcelku souhlasím.. A vážně byste dali až tak malý odměny? To zdvojnásobení doufám pomine, to dokáže udělat každý autor i bez fantazie. *3*

Po poražení Yonka ti ještě bounty poroste.. můžeš totiž porazit dalšího Emperora, stát se PK, nebo udělat něco, čím si to posereš u dědoušků z WG ještě víc, než jsi doposavad udělal. *3*

#554 root, 7. 2. 2013, 16:29:49
2 0

jako ono to je hodně, ale vadí mě, že snad polovina supernov má větší odměnu než on, jasný nevíme co za ty dva roky provedli, ale neřekl bych, že zničili 3 vládní ostrovy, porazili 2 shichibukaie, nafackovali tenryubito a měli nejvzácnější haki *7*

#555 Luffy94, 7. 2. 2013, 16:40:14
1 0

Snáď polovica? Vyššiu ako Luffy má len Law, ktorého odmena bola stiahnutá a Kid, ktorý mal vždy vyššiu odmenu, než Luffy.
Hawkins - 320 Mega, Apoo - 350 Mega, Killer - 200 Mega.
vyššiu ako Luffy môže mať už len X Drake, čo ale pochybujem a ostatní okrem Zora sú, v porovnaní s týmito, slabí. A aj to sú len traja z 10 ďalších, čo má od "snáď polovice" ďaleko.

Luffy má na svedomí zničenie len jedného vládneho ostrova - Ennies Lobby. Marineford zničili Shirohige s Kurohigem a Impel Down ešte stále stojí, pokiaľ sa nemýlim.

#556 root, 7. 2. 2013, 19:34:24
2 0

Já se tedy zaměřím jen na různé části Luffyho komplexního příspěvku.

Ad to kdo bude Yonko: Souhlasím s tím, že pokud aliance Luffy x Law porazí nějakého člena čtyřky, jeho místo zaujme právě Law. Luffyho logika vyplodí něco ve smyslu "nepotřebuju být yonko, stanu se totiž pirátskym králem!". Navíc, charakterově a smýšlením se na tu pozici vážně hodí víc "intrikující" Law než volnomyšlenkářský a spontální Luffy.

Tím bych pokračoval na yonko a odměny. Ten příměr k povýšení admirála se mi nezdá moc šťastný. Odměna nemusí! reflektovat statut a rozhodně není statutem omezena. Jediné, kde to platí je statut Shichibukai. Ten bych navíc ke statutu yonko nepřirovnával, protože je to prakticky oficiálně stanovená frakce pod záštitou WG, která nese určitá privilegia a výhody. Kdežto yonko je dle mě pouze pojmenování určitého přirozeného stavu optimálního rozložení sil v NW, který pro více takto mocných a vlivných pirátů nemá kapacity. Pointou budiž to, že byť pirát může být považován za yonko, stále nevidím důvod, proč mu nezvýšit odměnu po nějakém aktu agrese vůči WG, resp. nesouhlasím s určitým striktním a určujícím hierarchismem aplikovaným na pirátské struktury. Kdyby WB přežil Marineford, očekávám, že by mu nějaký ten milionek pod obrázek přičetli. Na druhou stranu, sami o sobě se WG proti yonko asi nějak výrazněji neangažuje (vzhledem k síle, kterou disponují), tudíž jsou jejich odměny dlouhodobě nedobrovolně tak nějak zmraženy, protože sami yonko vůči WG zasahují jen zřídka.

K tomu poslednímu: odměnu beru také jako signál neznámému, WG pravděpodobně nepočítá s tím, že tu odměnu na yonko vyplatí. Ale nezmrazenou ji nechávají hlavně pro ten případ, že se objeví někdo mimo jejich zorné pole schopný yonko sundat. Prostě, co kdyby v tý zádeli najednou ty ryby přecijen plavat začaly.

#558 Limetka, 7. 2. 2013, 17:07:59
1 0

Zoro bude mezi top 5 supernovama... Luffy, Law, Kid, Zoro a Drake.. zbytek bude za nima.

Nevím, ale nemyslím si, že Luffy by šel na 500m. Myslím, že jeho další bounty bude větší, přinejmenším rovna Aceho odměně, ale 600m by taky nebylo špatný. A Zoro bude mít buď 360/450... asi spíš těch 360. Killer poskočil jen na 200 ze 162, ale to se asi jen rejpal v nose pilkou... asi spíš bojoval o přežití, než že dělal nějaký výtržnosti. *3*

#559 Luffy94, 7. 2. 2013, 16:20:50
1 0

To platí o Zorovi a Sanjim, ale 400 mega pre Luffyho je slušná čiastka na to, že Ace mal 550 miliónovú odmenu a patril medzi najsilnejších Shirohigeho mužov. Sakra, ako rád by som chcel vedieť Marcovu odmenu *7*.

#560 Luffy94, 7. 2. 2013, 18:51:42
1 0

Myslím, že bude pokračovať trend "zdvojnásobovania", keď mal Zoro prvú odmenu 60 mega a druhú 120 mega, čiže tretia bude 240 mega. Sanjiho vidím na takých 150-180 mega. Čo sa Luffyho zvýšenia týka, taktiež si myslím, že to ešte dlho nepríde. Asi až po porazení prvého Yonka. LENŽE! Čo potom? Ak on porazí nejakého Yonka, tak automaticky prevezme jeho miesto ako Yonko a to už bude hovoriť samo za seba o jeho sile, čiže zvyšovanie jeho odmeny stratí význam. Vždy som totiž pokladal za samozrejmé, že zvyšovať odmenu niekomu, kto už je Yonko je úplne zbytočné. Možno to Oda spraví ešte tak, že Yonkom sa stane Law, čiže Luffy si ešte raz zvýši odmenu, ale potom po porazení druhého ho už táto skutočnosť neminie.

A prečo je zvyšovanie odmeny Yonkovi zbytočné? Je to totiž podobné, ako chcieť povýšiť Vrchného admirála - to už ale nejde, pretože nad ním sú už len predstavitelia Svetovej vlády. A Yonkovia nad sebou už tiež nikoho nemajú, okrem Pirátskeho kráľa.

A v neposlednom rade, ako mnohí zabúdajú, odmeny slúžia predovšetkým pre lovcov odmien. Kto by už len išiel loviť Yonka? Napadá ma len, že by sa v Novom svete mohli objaviť celé frakcie lovcov odmien, ktorí by lovili takéto veľké ryby. Ale zase je tu to ALE. Ak má niekto silu poraziť Yonka, prečo by sa obťažoval byť lovcom odmien, keď by s touto silou mohol vládnuť moriam? Či len tak, pre zábavu sa niekto vyberie, že si ide uloviť Yonka? To sa rovná samovražde *3*.

#561 Undystian, 7. 2. 2013, 16:32:14
2 0

Tak mna marco okrem toho že je nesmrtelny mythical zoan ničim neprekvapil :D

#563 root, 7. 2. 2013, 16:47:46
2 0

jaj tak to jsem se pěkně seknul, myslel jsem, že i Apoo s Basilem maj přes 400 *5* a to zničení nemyslim doslova *1* i EL vlastně zničil Buster call a jinak jsem to myslel, že se prostě dostal do Impel downu až na 6. patro, kde osvobodil Jinbeie, Croca a spol. a bojoval ve válce, kde ukázal královský haki *1*

#564 Luffy94, 7. 2. 2013, 19:27:54
1 0

Yonko - štyria králi

porazíš jedného - traja Yonkovia?

porazíš druhého - dvaja Yonkovia?

alebo len kvôli tomu zmenia potom názov na Sanko a potom na Niko? *3*

Okrem toho musí byť každému jasné, že ten, kto chce zosadiť Yonka to robí preto, aby získal jeho pozíciu. Luffy je výnimka, ktorá ale ide po všetkých Yonkoch s cieľom stať sa PK, takže ich proste nahradí Law a ďalší prípadní spojenci alebo celá Yonko záležitosť prestane a zase to budú všetko len tí silnejší a tí slabší v Novom svete, tak ako to bolo aj v Paradise.

#565 Slejhy, 7. 2. 2013, 19:43:31
2 0

Mluvil o tom Jinbe... BB začal titulovat lid jako Yonko, WG nezbývalo nic jiného, než ho přiřadit mezi Yonko. Ikdyž ona asi žádná jiná takhle silná postava tam ani neni *3*

#567 glumidlo, 7. 2. 2013, 19:35:41
2 0

V první řadě, nejsou to králové, ale císařové, což zní trochu divně, ale co už. *3*
A pokud Luffy jednoho z nich sesadí, bude Yonkou právě on, ať už chce, nebo ne. On si ten titul nevybírá, ten titul mu udělí WG a ostatní ho za něj budou považovat. Jenže to je ještě daleko.

#573 Luffy94, 8. 2. 2013, 17:20:43
1 0

@NoisyOwl vezmi si to takto: aký ma zmysel neustále zvyšovať a zvyšovať Yonkovi jeho odmenu? Skrátka, prehlásia štyroch najnebezpečnejších za Yonkov a tým to majú vyriešené. Jednoducho, keby to nespravili, mohli by takto zvyšovať niektorému z nich odmenu donekonečna.

Zásah voči Svetovej vláde nie je jediným spôsobom, ako si zvýšiť odmenu. Najlepší príklad je Luffy, ktorý si odmenu v East Blue spravil tým, že porážal jedného nebezpečného piráta za druhým, čím na Mariňákov zapôsobil notorickým dojmom. To ale určite vieš. Tým chcem len povedať, že Yonkovia možno nezasahujú toľko do činností Svetovej vlády, no naďalej pokračujú vo svojej kriminálnej činnosti a budú v nej pokračovať až do svojej smrti (teraz mám na mysli kapitánov, nie postavy ako Rayleigh alebo Shakky, ktorí sú tzv. piráti na dôchodku). A tým, že naďalej pokračujú v páchaní ďalších a ďalších zločinov, dá sa povedať každodenne, by sa mala ich odmena teda aj každodenne zvyšovať, čo je ale hlúposť. Preto, ako som už písal vyššie, je zvyšovanie odmeny Yonkovi zbytočné a Mariňáci to skrátka vyriešia tak, že prehlásia tých štyroch za Yonkov a vec je "vybavená".

Naozaj neviem, ako by som Ti to už lepšie vysvetlil, koniec koncov aj tak je to len môj názor, tak ako Ty máš ten svoj.

Pre mňa je proste pojem "byť Yonko" pojmom byť elitný pirát, ktorému odmenu zvýšili naposledy ešte predtým, než sa stal Yonkom, aj keď ním je už desiatky rokov a zároveň pojmom, kedy je na piráta už aj vypisovanie odmeny málo.

Nepíšem ani to, že je ich odmena zmrazená, tak ako u Shichibukai-ov, ani to, že sa ich odmena nemôže ešte zvýšiť, píšem len to, že je to zbytočný krok zo strany Mariňákov a Svetovej vlády.

#575 root, 8. 2. 2013, 18:07:37
2 0

Smysl je jasný. A to prostě zvyšování obchodní nabídky. Prakticky výzva pro ty potenciální "co by kdyby ryby v zádeli" postavy. Nehledě na to, jak to působí (z fanouškovského pohledu) zbytečně. Je to prostě nabídka k obchodu a jako v každém obchodu je pro jednu stranu nějaká částka minimální. Stejně tak může být pro někoho prozatimní částka za yonko malá a útok na ně jim nestojí za úsilí. (teď nemyslím jen lovce odměn) Proto smysl v případném zvyšování odměn yonko vidím. Čím víc peněz (poplatno činům), tím větší lákadlo, větší chuť riskovat a podobně. Jinak ano, fanouškovský pohled, který mi říká, že nic silnějšího než yonko v OP světě není, může otázku odměn považovat za nesmyslnou. Jenže, WG snad taky neví všechno. A proto tam smysl (ze strany WG a maríny, ne fanouška) vidím.

Na druhou stranu si myslím, že zásah proti WG je při tak vysoké odměně jedinou možností jak ji dále navýšit. Znovu tam vidím určitou linii (stejně jako u odměn nad 250 - 300 mil. a jejich dalšímu růstu), která už prostě zakazuje odměnám poplatným jedné formě bukanýrství v dalším boomu. Proč? protože yonko je stav, který, jak jsi napsal, v sobě automaticky obsahuje porážku jiných (velmi mocných) pirátů a posádek. Kdybychom vzali pouze tento aspekt, tak s tebou souhlasím. Yonko by měli odměnu konstantní, poplatnou tomu, že rulují čtvrtině NW a nemělo smysl by ji zvyšovat (protože boje mezi piráty budou a budou). Ale určitě má smysl a účel odměnu navýšit, když vykonají konkrétní nepřátelský akt právě proti WG a právě WG (možná naivně, možná v afektu) v koutku HQ spoléhá na to, že vyšší odměna přiláká někoho, kdo je za tu cenu ochoten a především schopen yonko sundat.

"Zmraženou" jsem napsal především proto, že jsem nenašel jiné slovo do pranice.

Jinak, doufám, že mé posty neshledáte nekonzistentními.

#576 Luffy94, 8. 2. 2013, 18:20:41
1 0

Áno, keď to píšeš takto, tak to dáva zmysel aj mne ako fanúšikovi, lenže zase sa musím pýtať: kto by so silou konkurujúcou sile Yonka sa ho pokúšal poraziť len preto, aby za neho získal odmenu, keď by s takou silou mohol on sám vládnuť moriam?

#578 Terry, 8. 2. 2013, 18:32:42
2 0

Já si myslím, že Yonkou může v pohodě odměna narůst, pořád to je prakticky "obyčejný" pirát. Sice už nenaroste za nějaké běžné věci jako poražení nějaké jiné pirátské posádky nebo za nějaký menší incident s mariňáky, ale kdyby nějaký Yonkou udělal pořádný humbuk třeba s Tenryubitem nebo přímo zaútočil na nějaké to vládní zařízení nebo tak (jako např ten Whitebeard na Marineford), myslím si, že jejich odměna by mohla klidně narůst. Ale jak bylo už milionkrát řečeno, jakmile je jednou odměna už trochu větší, jen tak lehce dále nenaroste, takže by opravdu musel někdo z Yonkou udělat pořádnou pohromu... *3*

Hakuhódžó no senši