Fórum – Teorie a současné dění v manze

#10593 Retghar, 30. 12. 2017, 0:58:58
0 0

Prijde mi jako blbost drzet v posadce nekoho koho udrzuje pri zivote cast duse BM.

#10594 Noren, 30. 12. 2017, 12:14:38
1 0

Zrovna ten Zeus mi nepřijde jako nic až tak světoborného. Beztak ho z teritoria BM nedostanou... To spíš zajímavější, že ho Brook dokázal rozseknout vejpůl. Nebo potvrzení BH u Jinbeho. A nejen Jinbe dokázal odrazit ránu BM, Chopper taky odvedl kus práce...
Nami by se k Diovi vůbec nedostala nebýt Brooka... Prostě mu akorát na konci pohrozila...

#10595 Pein44, 30. 12. 2017, 13:59:15
0 0

to ako sa Chopper nafukol a vykryl útok Big Mom my pripomenulo to ked Luffy vykryl útok Sengokuho na Marineforde

#10596 AngeeCz, 30. 12. 2017, 20:04:59
0 0

Mangu nečtu, ale dle toho, co říká Noren, si Nami v mých očích asi ani tentokrát moc nepřilepší.

#10597 NeoAngeliqueAbyss, 30. 12. 2017, 21:44:32
1 0

Angee:
Podle mě to by si mohla říct o všech postávách slamáků - změň jim charakter a jméno a po těch letech to bude to samé. A bohužel nesouhlasím, že získat znalosti pro ten či daný obor je tak snadné - jak už si řekla je to věc názoru. Aby v tom byl člověk opravdu dobrý taky to vyžaduje odhodlání. Třeba jako u Zora.

Shoduji se s tebou u obdivu odhodlání a vůle dosáhnout jedné jediné věci. Protože mě vždy odváděly jiné věci. Nikdy jsem neměla lásku jen pro jednu jedinou věc, ke které bych napjala všechny své sny a cíle. A obdivuji lidi, kteří dokážou vše obětovat pro tu jednu věc, co chtějí - to já nedokážu, protože pro mě je spousta mnoho zajímavějších věcí a bojím se, že bych jednou litovala, že jsem obětovala vše pro něco, co je vlastně v mém životě důležité, ale přesto je to jedna z mnoha věcí, kterým bych se mohla věnovat. Miluji vše, co podněcuje moji (dětskou) fantazii a přemýšlením nad možným i nemožným. Proto jsem se zamilovala do One Piece.

Taky si mi neodpověděla na to jak by si naložila s někým jako je Luffy...nebo např. Zoro...Velmi politické Je, ale pravda, že jsem toho napsla mnoho...

Abych to zkrátila, vyjádřím se už jen k pár věcem. Myslím, že slámaci mapu potřebovat budou smrem na Raftel je to jenom odhad, ale myslím si, že Nami společně s Robin určí cestu - na to bohužel schopného navigátora potřebují.

Taky ohledně poslední kapitoly si myslím, že se jim, ačkoliv je to fanoušky nenáviděná vlastnost, její vypočítavost a chamtivost bude hodit - i když to tady pár lidí tady zmiňovalo jako zásluho brooka, tak to bohužel není zcela tak -

. Vím, že je to nefér, protože si už několikrát zmínila, že mangu nečteš - jen si slyšela pár spoilerů.

Co dál - Vivi se nepřidá ke Slámákům, to je dost nepravděpodobné, vím to, ale byla bych radši kdyby to bylo ona spíše než Carrot.

Ohledně ikonky - napadlo mě jestli to není nějaký fanart tvojí OC - to bylo první, ale spíš mi to připadalo jako Nami. Je pravda, že mě ještě napadla Rouge, ale ta slečna nemá pihy. Ten sketch je skutečně podobný té ikonce, ale pořád mi to více připomíná Nami než Mikuko. Promiň za broučka v hlavě.

Nakonec bylo mi opět potěšení s tebou vést diskuzi. Bylo to ja vždy osvěžující, obohacující a podněcující rozhovor pro mou mysl. Jinak pokud chceš rozveselit měla by si se podívat na cover poslední kapitoly, myslím, že tě pohled na něj rozveselí.
----------------------------------------
Retghar:

No, ale pořád to není tvůj sloupek. Je to prostě článek, který dáváš na tyto stránky. A myslím si, že kromě komentářů nebo fóra by se neměla objevit žádná nevole proti jakékoliv postavě ať už je to v jakékoliv sekci na této stránce.
----------------------------------------
K nové kapitole:
Jak už jsem vyjádřila předchozím kometáři u Angee myslím si, že to bylo dobrá koordinace a spolupráce (ale opět je to asi věc názoru...). A to o Jibeovi...Je to proboha skoro něco jako pán sedmi moří, to vás to vážně překvapilo, že ji dokázal shodit a odrazil jeden její útok? A pokud jste čekali, že něco takového nedokáže, protže Big Mum je strašně silná - ano, to ještě stáe může být, podlě mě Big Mum ještě zdaleka neukázala všechny své trumfy...a je pravděpodobné, že všichni dopadnou velice špatně a budou se držet tak tak než tam příjde Luffy...

#10598 AngeeCz, 31. 12. 2017, 2:10:28
1 0

Neo: Sigh, už nevím jak to mám vysvětlit Nemluvím o změně charakteru a jména, ale o úplně jiné postavě. Tj. Nami by tam byla třeba na začátku, ale nepřidala by se k posádce a místo ní by byl jiný navigátor. Navíc tu celou dobu řeším to, jestli by ji šlo nahradit jednoduše, a na to je odpověď že ano, šlo. Není to nijak v rozporu s tím, jestli ji CHCI nahradit - nechci, protože už je tam dlouho, ale říkám, že by to bylo možné a pokud jde o funkci, o nic bychom nepřišli. Nevím, jak to mám ještě jinak vysvětlit.. Že získání znalostí v nějakém oboru je jednoduché jsem neřekla... Ale v tom světě jsou prostě navigátorů stovky, je to nejspíš dané tím, že valnou většinu světa tvoří moře a lidem asi tak nějak nic jiného nezbývá, než se to holt naučit, jinak nemůžou cestovat, natož tak po Grand Line. A jistě se mezi nimi najde i někdo, kdo má víc co nabídnout, než Nami. A řeknu to po milionté, nechci, aby byla nahrazena, jen říkám, že by to šlo poměrně snadno, narozdíl od všech ostatních Slamáků, kteří jsou něčím unikátní (a že ti to u Zora přijde stejný jako u Nami je tvůj názor, já zase dám na názor samotného Mihawka, který Zora uznal za výjimečného už na začátku anime)... A nesouhlasím, že to vyžaduje stejnou míru odhodlání, jako u Zora. Jak jsem řekla, Navigátorů jsou stovky, šermířů se Zorovými ambicemi bude asi méně. Nemluvě o tom, že pro Nami to byla spíš vášeň/koníček, podobně jako u mě osobně třeba kreslení. Není lehké se naučit kreslit, ale že bych k tomu potřebovala odhodlání?? Neřekla bych... Prostě roky procvičování a dělání něčeho, co mě baví. S ambicemi, které má Zoro, to má pramálo společného.
-
Za to, že jsem vynechala pasáž o Luffym/Zorovi se omlouvám, upřímně přiznávámm že jsem ji přehlídla, psala jsem odpověď docela ve spěchu a jelikož píšeme fakt dlouhý komentáře, asi jsem to nějak očima přeskočila Nicméně můžu odpovědět teď - chápu, jak to myslíš, ale právě proto, že jsou chlapi jako Luffy/Zoro dutí jako bambus, je dost snadné je přechytračit a naučit je správnému chování trošku originálnější cestou, než je zmlátit na hromádku. Popravdě teď hned mě nic konkrétního nenapadá, ale obecně vzato pokud jde o Luffyho, dá se ho vždy nějak usměrnit skrz jídlo. A ono to mlácení ani moc nepomáhá, když si stejně dělá, co chce Nebo klidně ať je tam nějaká ženská mlátí, ale ať je aspoň trošku silná... Prostě se mi otevírá kudla v kapse kdykoliv vidím v anime scénu, jak mega silní chlapi dostanou nakládačku od té úplně nejslabější postavy, která se nachází v okruhu 1km, přesto že by k tomu musela mít haki a nejspíš i nadlidskou sílu a další věci... Neříkej mi, že Oda neumí přijít s něčím jiným, ještě k tomu když Nami napsal jako tu "vychytralou, vypočítavou" postavu, ale dá jí takovou blbou funkci, jako je mlácení do hlavních postav, když přitom může tu její slavnou vychytralost použít k tomu, aby je nějak oblbnula. Nenásilných výchovných metod v psychologii jsou mraky, skvělý zdroj na takové záležitosti
-
To s Nami a Robin jsem tu sama psala před několika dny, neupírám Nami její důležitost v ději pokud jde o navigaci, ale jak jsem říkala stokrát, schopných navigátorů je dost (ano, i těch schopných je dost, bez nich by se nedalo přežít v Novém Světě). Archeoložka schopná číst poneglyphy je jen jedna [Jen abych se vyhnula slovíčkaření, říkám že Nami JE důležitá pro Slamáky, ale NENÍ nenahraditelná.]
-
K manze se nebudu vyjadřovat, spoilery mi nevadí, ale je těžké vést diskuzi, pokud jsem to přímo nečetla.
-
Nikdy by mě spojitost s Nami nenapadla, ale máš pravdu, když si fakt představím, že je to Nami, trochu to tam vidím A potěšení je na mé straně Upřímně, Nami je pro mě jedna z nejvíc kontroverzních postav v anime světě, protože mi přijde, že ji dost lidí má rádo, ale dost lidí ji i nesnáší, a pak jsou takoví ti poloviční, kteří ji buď prostě neřeší a nevadí jim, nebo (jako já) jim jde charakterem na nervy, ale mají respekt k tomu, že je to prostě Odova postava a holt ne každý musí mít rád všechny. Nerada bych tu zněla jako někdo, kdo Nami vyloženě nesnáší nebo ji tu chce zlynčovat (a osobně mi přijde, že tak teď dost vypadám), ale ta diskuze vznikla především z toho, že jsem ji prostě zmínila jako nejméně unikátního Slamáka - a to neznamená, že je nějak extrémně špatná, nebo že by neměla být v posádce... Ano, není mi sympatická, ale to je z jiných důvodů a je to moje věc, já zas mám oblíbené jiné postavy a už jsem se setkala s pár lidmi, kteří je nesnáší. Taky to moc nechápu, ale tak to prostě je A zas na druhou stranu mám ráda dost postav, které velká část fandomu nenávidí (třeba Doflaminga, Černovouse, Monet...) a pořádně ani nevím proč je to prostě asi individuální. A třeba mě Nami nakonec přesvědčí, abych ji měla ráda, stejně jako to kdysi udělala Robin
A díky za upozornění na cover, zase mám o něco lepší den (a těším se na Kaido arc gdi)

#10599 NeoAngeliqueAbyss, 31. 12. 2017, 16:03:33
0 0

Angee:

Teď bych si asi měla povzdechnout já...Šmankote...Taky už nevím, jak to mám říct. To co jsem psala v předchozím příspěvku bylo o tom, že pokud by s nimi od začátku někdo jiný s jiným charakterem třeba jiná Nami nebo někdo s jíným jménem bylo by to stejné, protože bychom si dříve nebo později na ten charakter po těch letech zvykli - tzn. že by se toto dalo aplikovat i na ostatní postavy Slamáků. Trochu jsem ti tím i dala za pravdu...ale bohužel sis nevšimla...ach jo.

Taky jsem pochopila, že Nami nechceš nahradit, ale že ti její schopnosti nepříjdou tak úžasné a proto by ji mohl nahradit někdo jiný. Ano, chápu. Jen nesouhlasím.

To ohledně kreslení - já moje i tvoje výtvory, když se na to podívám z hodně kritického pohledu (doufám, že se tě to nedotkne, potože to není myšleno nějak zle), považuju spíše za malůvky než za skutečné kreslení nebo umění. To naučit se kreslit něco, tak aby to bylo skutečně něco, chce spoustu času a odhodlání. Já kreslím, protože mě to baví, ale nechtěla bych se tím živit, protože v tu ránu by se to stalo zaměstnáním a přestalo by mě to uklidňovat a bavit. Neměla bych, jak vypnout od každodenního života. A když jsem se bavila s lidmi na humartu - kde jsou převážně umělci nebo studenti umění (je to velmi otravná hoch společnost) - ale oni svými pracemi skutečně žijí...a obětovávají tomu většinu času a nemyslí na nic jiného než na kreslení a o tom jak se prosadit. A popravdě prosadit se někde, kde jsou 10 000 je mnohem těžší než tam kde jsou desítky a stovky - chce to mnohem více odhodlání. Možná proto to vypadá tak obyčejně, když to vypadá, že to může dělat každý. Ale myslím si, že kreslit může sice každý, ale velkým umělcem nemůže být každý (trochu alternace viz Nami).
Tohle je trochu z jiného soudku tak to dám do spoilerů:

Chápu, jak to myslíš, taky to moc nemám ráda a většinou mě to taky nutí zvedat oči v sloup. Ale nemyslím si, že by bylo pozitivnější hrát hry na své kamarády z posádky. Abych ti pravdu řekla, nemyslím si, že by si z toho Luffy nebo Zoro vzali nějaké ponaučení - podle mého jsou v tomhle nepoučitelní.

To, že Robin není nahraditelná jsem už psala v nějakém dřívějším příspěvku - asi si to opět přehlédla. To naprosto souhlasím. Ta je podle mě kromě Luffyho nenahraditelný člen posádky,

No, je tam kus který mě mátl - vypada jako elfské ucho nebo klobouk.

Já jsem byla překvapená, jak kontroverzní je. Skoro jako Sakura. bych ti řekla pravdu. Ani jedna mi nijak zvlášť nevadí. Někdy nesouhlasím s jejich rozhodnutími a jednáním. Někdy mám pocit, že mangakové neumí napsat skutečně dobrou ženskou postavu - na každé najdeš něco, u čeho si řekneš: 'To jako vážně?'

Mám taky ráda kontroverzní postavy Doffyho, Monet, Crocodille dokonce i Ceasar mi trochu přirostl k srdci, i když teda ne jako ti ostatní. No Černovouse moc nemusím (ne kvůli Acovi), ale myslím, že to už jsme taky kdysi probíraly. Mě se Robin líbila od začátku právě proto, že byla od začátku tak kontroverzní, hned jak se tam objevila jsem o ní chtěla vědět více.

Jsem ráda, že ti to udělalo radost. I když jsem to tušila.

#10600 Retghar, 31. 12. 2017, 23:14:49
0 0

Žádná nevole. Jen prostě odlehčenej článek Já u toho nečekal že to bude někdo brát nějak vážně

#10601 PHILLman, 1. ledna, 17:13:35
0 0

ty jo, holky, nechcete tu vaši nekonečnou diskuzi o ničem přenést někam jinam? Třeba do zpráv?

#10602 Pein44, 1. ledna, 18:27:22
0 0

ale ináč nech sa tu kludne rozprávajú aj tak sa na fórach skoro nič nedeje a určite sa nájde niekto kto sa nudí a prečíta si to

#10603 AngeeCz, 1. ledna, 19:27:01
0 0

Neo: Já vím, jak to myslíš, ale já neřeším to, že bychom si prostě zvykli na nějakou postavu, ale to, co ta postava do děje přináší. Jedině Zoro může být tak ambiciózní šermíř, jedině Franky je učněm samotného Toma a zároveň kyborgem, jedině Robin umí číst Poneglyphy, jedině Chopper snědl Hito Hito a trénoval roky, aby se stal skvělým doktorem a zároveň užitečným bojovníkem... Jo, mohl tam od začátku být někdo jiný místo těchto postav, ale rozhodně by to nebylo to samé, co teď, když tam máme momentální Slamáky. Ale kdyby od začátku byl v posádce jiný navigátor, zvládal by zastávat zcela stejnou funkci jako ona a nebyl by to až takový rozdíl. Zvykli bychom si, to máš pravdu, ale už by to byl jiný One Piece, kdyby doktorem byl obyčejný člověk a first mate by byl mnohem slabší šermíř co používá třeba jen jeden nebo dva meče a loďař by byl jen nějaký obyčejný loďař a archeoložka by buď nebyla žádná, nebo by neuměla číst poneglyphy... Nevím jak ty, mně to zní dost nudně Zatímco kdyby tam byl jiný navigátor, byl by prostě jen jiný navigátor, navigoval by předpokládám stejně, zbraň by měl též od Usoppa (nebo nějakou vlastní, podle toho, jaký styl boje by zvolil - osobně mám za to, že např. Marco je navigátor a jeho bojový styl z toho vůbec nevychází), jasně možná by měl jinou povahu nebo tak, ale to mi na Nami právě vadí, a proto by mi nějak zvlášť nescházela
Tvůj názor ti samozřejmě neberu, klidně se mnou nesouhlas (určitě nejsi jediná), jen se snažím víc vysvětlit, jak to myslím.
-
Nikdy jsem svoje výtvory za umění nepovažovala Používám to jako příklad, protože se to týká i mě, ale neříkám, že jsem v tom na špičkové úrovni. Dostat se tam trvá roky a často je k tomu potřeba mít nějaké vlohy (podobně jako měla Nami odmalička vlohy k navigátorství, kreslení map aj.), ale spíš mi šlo o to, že to nikdo nedělá se Zorovým odhodláním, ale spíš pro sebe, pro dobrý pocit, protože je to baví. Jasně, spousta lidí tím žije, to nepopírám, ale to neznamená, že je to k tomu nezbytné Jsou lidi, kteří jsou úplně posedlí obyčejnými aktivitami, ke kterým taky nepotřebuješ takové odhodlání. Já zas znám pár výborných inspirativních a úspěšných umělců, kteří to berou jako koníček a nikdy do toho tolik odhodlání nevkládali, takže tohle je individuální. Moje pointa byla, že odhodlání není zcela nezbytné k naučení se nějaké věci, která tě baví (a u Nami to bylo bezesporu kvůli tomu, že ji to baví, a ne že by tím byla posedlá), možná jsem měla použít jiný příklad, než tak komplexní a abstraktní věc jako je umění, ale získávání vědomostí je většinou spíš o zájmu o daný obor a o tom, jak to člověka baví, než o odhodlání. A když už, tak to není tak strašně silné odhodlání, jako má Zoro. Jinak by nebylo navigátorů tak hodně, ale byli by nedostatkové zboží
-

Toho s Robin jsem si všimla, zmínila jsem to jen tak mimochodem, vzhledem k té Nami.
-
Sakura mi třeba osobně vadila fakt hodně, ale to bylo proto, že několikrát působila všem ostatním problémy jen kvůli svým ne moc logickým citům k Sasukemu a tak nějak celkově byla spíš škodlivá, než přínosná. Jasně, ve válce se pak trošku vytáhla, to uznávám, ale prostě jsem od ní čekala víc, když byla učněm někoho tak velkého, jako je Tsunade A teď ta její role matky je taky k popukání. Ale Naruta už jsem dropnula dávno, takže se k tomu nerada moc vyjadřuju, možná kdybych to celé viděla znovu, změnila bych na ni názor. Koukala jsem na to před několika lety a od té doby jsem se samozřejmě dost změnila, tak kdo ví
-------
PHILLman:
Nutí tě někdo to číst?? Na mugi je nonstop mrtvo, ale nedej bože aby se tu dva lidi o něčem slušně bavili, to jsou to hned "ženský" a řeší samý "věci o ničem". Right, je lepší když je tu hrobové ticho a nikdo z vás chytráků ani nehne brvou aby to tu nějak oživili. Bože.

#10649 locika, 11. února, 8:01:25
0 0

Jaaaajjjj.. luffy vs dogtooth trva uz velmi dlho ... vazne arc s big mam je pre mna najnudnejsi uz aby bol koniec

#10658 Luffy94, 19. února, 16:05:45
1 0

Keď to sem ešte nikto nehodil, tak to sem hodím ja. Cover pre nové Volume 88:

Páči sa mi ten efekt rozbitého zrkadla a v črepinách zrkadla tváre teamu Slamákov. Škoda, že bez Pedra...

Hakuhódžó no senši