Fórum – Teorie a současné dění v manze

#10565 Noren, 18. 12. 2017, 16:47:13
0 0

1. Ok, tak předpovídat asi umí každý alespoň dobrý navigátor... Bartolomeo sice má posádku, ale jak jeli na Zou, tak se řešilo, že nemají navigátora. Byli z toho celkem v šoku
2. Tak celkově by se dal teoreticky každý nahradit... I když je pravda, že asi nenajdeme dalšího syna Yasoppa Ale prostě mi nepřijde, že by to dokázali, už jenom kvůli tomu, že daná osoba by nepotřebovala mít jenom um daného Slamáka, ale i charakter hodící se do posádky (který třeba Pudding chybí)...
Na Clima Tact máme a jeho vynalezení/vylepšování holt každá jiný názor a asi není tak potřeba to řešit. Nami prostě není primárně bojová postava... (a každému to musí být jasné)
3. U jejích vlastností/schopností jsem měla spíš na mysli jejich vzájemné propojení. Informace nejsou jenom o nepřátelích nebo ději ve světě, ale i o ustáleném klimatu na ostrovech v Novém světě apod. A s tím potopením jsem měla hlavně na mysli neschopnost (především Luffyho) ovládat loď bez pokynů... (nevím, jak daleko by doplula chudinka Merry, kdyby se Zorem a Luffym byl na palubě jenom Usopp)

Tak, je pravda, že Carrot používá rychlost i v běžném fungování... Zajímalo by mě, jak by dopadl závod v běhu, kdyby byla Carrot ve svém minkodlačím módu a Luffy měl zapnutý G-2. A myslím tím opravdu v běhu, protože podle mě oba spíš skáčou...

Ženskou postavu! Prostě je to potřeba! A ačkoli nemám nějaké výrazné výhrady proti Carrot, spíš bych brala někoho jiného. Carrot mi příběhově připomíná spíš Vivi, která taky dost dlouho cestovala s posádkou, ale stejně se k nepřipojila... A Robin nejenom, že má výbornou schopnost a vědomosti, ale musí mít i celkem sílu, když si vezmeme, že dokázala i udržet Hakubu... Ale s tím špehováním... Nemůžu úplně souhlasit s tím, že může špehovat kdekoli a kdekoli, má přece klasická omezení DF. Nemůže odposlouchávat přímo ve vodě (lépe řečeno, vydržela by to asi jen na chvilinku), v budově z Kairoseki (je přece blbost, aby na Kairoseki dokázala nechat vyrůst své oči nebo uši) a někdo v dostatečně dobrým Observation Haki by ji odhalil. Ale jinak samozřejmě OP schopnost Je celkem na houby, že její bojový potenciál Oda moc nevyužívá, zvlášť když si člověk vezme, že na Alabastě dokázala prakticky zneškodnit celou posádku bez mrknutí oka...

Och, já jsem jedna ze slušnějších Je přece super pořádně prodiskutovat nějaké téma, zvlášť, když je to něco, o čem se jinak člověk úplně nemůže s ostatními bavit...
Já taky nechápu, proč je z ní každý úplně na větvi... Zvlášť před time-skipem. Teď už podle mě vypadá víc k světu, ale ony holt velký prsa jsou pořád velký prsa (i když mě jsou taky dost ukradený ). Robin mám radši. Ze začátku jsem úplně nevěděla, co si o ní myslet, ale postupem času... (ale taky podle mě po time-skipu zkrásněla). S fandomy je to těžké... A taky se těším, jakou roli splní Nami na konec. Nějak na Raftel doplout musí a myslím, že ta závěrečná část cesty bude dost možná záviset na spolupráci a plnění funkce každého z posádky, ale při plavbě s lodí Nami odvádí lví podíl... A kdyby byla jako Sakura a jí podobné, tak brr, co bychom si počali? Bohudík, že není! Aspoň dělá něco důležitého a ne že by prostě 500 dílů probulela...
A holt, každý má svůj vlastní pohled na svět, s tím nikdo nic nenadělá...

#10566 AngeeCz, 18. 12. 2017, 21:48:32
0 0

1. Oh, tak na to jsem asi zapomněla Dobré vědět.
2. To souhlasím (se vším, ale především s tím jedinečným charakterem Slamáků), ale bavily jsme se o Nami, která podle mě má charakter úplně odpudivý, takže nahradit není problém
3. Pokud jsi informovaností myslela furt znalosti o počasí, tak se to pokud vím stále počítá do meteorologie Chápu, že jsi se snažila u ní vymyslet co nejvíc vlastností, taky to občas dělám, ale pak to je trochu matoucí, když několik z nich jsou vlastně to samé. Informovanost u charakteru ve fiktivním příběhu většinou znamená, že má hodně znalostí o světě a průběhem děje hodně věcí vysvětluje a objasňuje ostatním kolem sebe (a samozřejmě i divákovi). A k tomu dalšímu už se moc nechci vyjadřovat, říkala jsem už několikrát, že dovést Slamáky do Nového Světa by byl schopný jakýkoliv dobrý navigátor.
-
U Carrot vycházím u rychlosti pouze z její normální podoby, ne ceylon podoby, o které zatím nic moc nevím. I v běžné podobě ukázala nadlidskou rychlost a mrštnost, navíc takové schopnosti většinou lze ještě vylepšovat tréninkem. Carrot má hodně velký potenciál, ale jestli ho Oda využije.. těžko říct.
-
Well já bych brala nějakou novou hodně badass silnou žeskou postavu. Nic proti těm slabounkým, který jsou prostě jen realistický (většina ženských prostě na boj není), ale OP má zoufale málo silných žen a bylo by epický mít nějakou takovou sebevědomou "prořízlou hubu" v posádce ale jak to bude s funkcí, těžko říct, řekla bych, že už všechny důležité role byly zaplněny.
To špehování jsem nemyslela až tak doslova, spíš jsem tím "kdekoliv a kdykoliv" chtěla naznačit, že je to pro ni jednoduchý, někam jen poslat svoje ucho nebo oko. Samozřejmě pod vodu atd. ne Ale pod vodou obecně nic moc nejde slyšet a vidět, takže na tom tolik nesejde.
Na Kenbunshoku se nějak v anime furt zapomíná, protože i Brook občas špehuje jako duch nějaké silnější postavy, které určitě Kenbunshoku mají, a nevšimnou si ho. Možná je to prostě jen takový detail často přehlížný Odou Ale takové ucho za skříní je jistě víc nenápadné, než zářící levitující duch kostlivce
-
Robin jsem ze začátku nesnášela Respektive přišla mi zajímavá a se silnou schopností, ale nevěřila jsem jí, a když jsem poprvé došla k Water 7 v anime, jen jsem si říkala "Já věděla, že to bude svině" Nelíbilo se mi, jak se "vecpala" do posádky z vlastního uvážení, místo aby byla pozvána Luffym. Ale teď už to ofc chápu.
Ano, každý vidí věci jinak, ale právě proto je fajn o tom diskutovat

#10567 hudiny, 19. 12. 2017, 16:38:10
1 0

Máte tu pěknou diskuzi. Já věřím že by se Nami dala nahradit celkem snadno tedy alespoň co se týče bojových/navigátorských schopností ale nevím zda by našli stejného hamouna který by držel lodní kasu
Ohledně Carrot ta by mi v posádce nevadila ale určitě to chce další ženskou.

#10568 Noren, 19. 12. 2017, 20:21:33
0 0

hudiny:
S tou lodní kasou je to dobrá poznámka
A s tím druhým souhlasím.

Angee:
1. Ráda jsem poučila Zrovna tohle jsem si zapamatovala...
2. Třeba se s tím charakterem ještě poučí Ale spíš ne Holt pro dobré věci musíš kapku trpět...
3. Ale ne že by dobří navigátoři rostli na stromech... A, jak poznamenal hudiny, Nami má ještě k tomu funkci pokladníka. Asi by bez ní přišli o veškeré peníze a žádné nezískali. Prostě zlodějka...

Uvidíme, jak Oda využije její potenciál, do určité míry to snad odhalí další kapitola. A ještě aby neukázala nadlidskou rychlost a mrštnost, když je to mink, čili spíš zvíře, než člověk...

OP chybí badass ženské jako sůl. Jasně, že reálně mají ženy v tomhle prostě nevýhodu, ale tohle je anime... A stačí se podívat jen na podíl ženských Yonko, mariňáků nebo lidí z Nejhorší generace a je vidět, jak málo je tam ženských. V posádce BM sice jsou ženské charaktery, ale žádný z nich jsem ještě neviděli pořádně bojovat. Nějaká badass ženská by se třeba mohla objevit ve Wano arcu... Každopádně, to rozhodně někoho takového chce!
Já chápu, žes to nemyslela doslovně, ale prostě jsem si to nemohla odpustit...
KH je dost zanedbáváno, ale asi to bude tím, že ne každý si pořád hlídá záda. Na druhou stranu si nedokážu představit, že by někdo takhle špehoval třeba Katakuriho a u Isshoa (nebo jak se to skoňuje) je to podle mě prakticky nemožné, když se pohybuje prakticky pomocí KH (myslím). Ale pravda, často přehlížený detail...

A na Robin máme zjevně dost podobný názor. Od Alabastry jsem v podstatě čekala, kdy něco provede. Ale pak se všechno vysvětlilo...
Sláva diskuzím!

#10569 larg24, 19. 12. 2017, 20:42:23
0 0

Určitě by to ženskou do posádky chtělo, nic bych nenamítal proti Rebece, která bojovat umí i přes to, že nikdy nikoho nezranila. Ale bohužel další v posádce bude Jinbei a jsem za to rád, protože to je strašně drsná postava a ke slamákům se určitě hodí někdo, kdo umí i přemýšlet. Chtěl bych aby Slamáků bylo jen 10, protože i přes jejich základ si luffy na dresrosse udělal flotilu spojenců a určitě se mu buduo hodit až vyrazí na Kaida. Co se týče aktuálně Big Mom, tak celej ten arc se táhne a příjde mě cělkově čím dál míň zajímavější, aspoń teda z mého hlediska. Bral bych nějákej filler, kterej by ukázal co dělají ostatní postavy, třeba jako Zoro. Teď se to točí jen kolem germy a Luffy v tomhle arcu i přes to, že je to hlavní postava mě příjde strašně na vedlejší koleji.

#10570 Morfik90, 19. 12. 2017, 20:54:37
0 0

Pěkná se to tu vede diskuse, pěkný počtení sice dlouhý ale přelouskal sem to .
Zapomínáte na jednu důležitou roli u Nami... . Na konci bude Luffyho manželkou . Přece si nenechá utéct poklad Krále pirátů .

#10571 AngeeCz, 19. 12. 2017, 20:59:37
0 0

Noren: Nami sice je pokladník, ale že by byla nějak štědrá v rozdávání peněz na potřeby ostatních ... Jinak si myslím že jsme vše už uzavřely nebo se shodly, takže nemám dál moc co říct k diskuzi o Carrot a Nami a badass ženských... Snad jen doufám, že tam nějaká fakt bude
------
larg24: Rebecca je princezna Dressrosy a myslím si, že je šťastnější s otcem, než by byla na moři se Slamáky. Navíc, jak jsi sám řekl/a, odmítá nepřátelům ubližovat, jen se brání (a v ničem jiném nevyniká), takže by jim asi moc nepomohla Mám ji docela ráda, ale stejně jako Vivi prostě není typ na pirátství a plavbu po moři.
Vůči Jinbemu jsem docela skeptická. Sice je opravdu silný a "cool" a jsem ráda, že se přidá, ale když si představím momentálních 9 Slamáků a mezi nimi toho postaršího velkého Rybáka, který je silou téměř na úrovni kapitána, nějak mi tam nesedí A možná taky proto, že Slamáci mají takovou tu dětskou zábavnou atmosféru a on mi přijde jako ten vážný dospělák, co by jim kazil srandu. Ale budu ráda, když mě v tomhle Oda nějak mile překvapí
Jo, na Whole Caku je Luffy dost v pozadí, ale to je právě dobře. Většina příběhů (zejména dlouhých shounenovek) je celá jen o hlavním hrdinovi a OP je výjimečné právě tím, že hlavních postav je v podstatě 9 (s Jinbem 10). Jasně, Luffy je furt ten "hlavní", ale myslím si, že je jen fér dávat jednou za čas více prostoru jinému Slamákovi. Sanjiho minulost a původ je pro mě hodně zajímavý, takže si zatím Whole Cake užívám. Jen bych teda ráda, kdyby se Oda trošku krotil s těmi extravagantními záporáky Napřed Doffyho familia, a teď BM rodina je ještě větší bizár.
btw. už jsem to tu říkala, ale řeknu to klidně znovu. Zoro, Usopp, Robin a Franky měli dost prostoru na Dressrose, Whole Cake Island zase nabízí prostor těm, co tehdy odváželi Sunny na Zou. Chápu, že máš třeba rád/a Zora, nebo někoho dalšího z nich, ale Oda se prostě snaží, aby všichni byli rovnocenní. A věřím tomu, že Zoro bude mít taky arc, ve kterém bude on centrem pozornosti a dozvíme se třeba o jeho rodičích aj. (stejně tak Nami, ta bude podle mě mít hodně důležité rodiče)

#10572 Noren, 19. 12. 2017, 22:47:07
0 0

Angee: Souhlas, ale byly to řádné slohy

larg24:
Rebecca by se do posádky nehodila ani náhodou. Možná umí bojovat, ale ve chvíli, kdy nikoho nezraní, je to to na dvě věci... Nic proti Rebecce, i když jsem si ji nikdy moc neoblíbila, ale člověk typu piráta to není ani náhodou. I taková Vivi, která jinak měla podobné postavení, by se na to hodila víc...
Jinbe je drsňák a silná informovaná postava a na rozdíl od ostatních Slamáků se s Luffym znal i před přidáním se do posádky. Je pravda, co říká Angee, že by jeho charakter a usazenější podoba nemuseli úplně zapadat k posádce, ale myslím, že to se poddá... Nemůže přece zůstat nedotčen Luffym A navíc by to ze začátku i mohlo působit vtipné chvilky...
Whole Cake je sice zdlouhavější, ale jsou v něm obsažené důležité informace a samotný příběh jer zajímavý. S tou zdlouhavostí holt moc nenaděláme, zvlášť když je tam tolik charakterů... I když je to otravné Já pořád doufám, že se celý arc zlepší bojem Luffyho a Katakuriho...
A s těmi fillery... K tomu se beztak dostaneme potom, ale kdyby se do momentálního dění v manze motaly ještě jiné příběhové linky, bylo by to akorát tak zdlouhavější. Rozhodně to není dobrý nápad. Prostě... "Trpělivost růže přináší." Čili: "Počkejme a uvidíme."
S tím věnováním se jednotlivých postav... Nevím, jestli čteš mangu a máš přečtené všechny kapitoly, ale Germa rozhodně není jediná věc, které se tenhle arc věnuje Je pravda, že Sanji dostává největší prostor a něco se děje i kolem Nami a Brooka, ale Luffy mi na vedlejší koleji až tak nepřijde.

#10573 NeoAngeliqueAbyss, 20. 12. 2017, 10:40:04
0 0

No, popravdě já Nami celkem lituju. Protože díky tomu, že má ženské vnady a Oda asi jako každý mangaka má potřebu na ně neustále poukazovat z ní tyhle scény dělají naprosto zbytečnou kravku v očích mnoha lidí (v mých teda ne) - a popravdě mě to štve.

Angee: Jenom poznámka o Namiiných meterologických schopnostech - nepříjde ti že Nami je omezena Odovými meterologickými znalostmi (tedy znalostmi autora mangy) a proto se ti možná zdá, že práce, kterou odvádí by mohla dělat opička Judy za banán? Člověk, který píše/kreslí knihu/komiks nemůže vědět všechno. A v OP není šířka všeobecných znalostí malá. Možná kvůli tomuto omezení ti příjde to, co asi má být úžasné - ordinérní. Další věcí je, že je to i pro mladší diváky (sice tohle anime s nimi roste takže z mladších diváků jsou dospělí lidé, ale stejně) - takže to musí být naprosto srozumitelné pro všechny kategorie, což není jednoduchý úkol - buď je to vysvětlené tak, že to musí pochopit i debil a nebo to pochopí hrstka anebo jako tady dochází ke zlaté střední cestě. Jen co se snažím naznačit, že není úplně chyba Nami, že není tak 'úžasná', jako navigátorka, jak by asi mohla být.

A ohledně Namiina charakteru - no já v tomhle případě dost přivírám oči, protože když si vzpomenu, v čem se musela naučit žít... A zase tak špatný a odpoudivý charakter, jak píšeš nemá, když riskovala svůj život, aby sehnala peníze na koupení své rodné vesnice nebo když zachraňovala děti z Punk Hazardu...

SOUHLASÍM! Rozhodně další ženskou postavu! Už na ni čekám, jak na smilování. A nemusí mít žádnou funkci - abych pravdu řekla, mě třeba připadal ze začátku zbytečný Ussop než se z něj najednou (alespoň u mě to bylo tak, že najednou jsme se dozvěděli, že umí taky něco vyrobit a že není jenom rádoby komická postava) stal všeuměl - ale časem jsem si ho taky oblíbila, protože svoji chytrostí (a taky to nebylo zase nic extra) vyhrával souboje, i když většinou děsně pomlácený...

EDIT: A kdo se přidá? No, mně je to celkem jedno. Klidně to může být Carrot - teď v manze mě mile překvapila. Ale je pravda, že když se nad tím zamyslím, tak chlupatého mazlíčka, který umí bojovat a který se všemu diví, už v posádce máme...

#10574 Drain, 20. 12. 2017, 14:32:48
0 0

Osobne pre mňa je jediný pozitivným faktor preto aby sa Carrot pridala ku slámakom je aby tam bolo viac žien čo tiež nie je až tak moc. To že je mink by neprinieslo nič nového ako povedalo Neo napol človek napol zviera už je tam Chopper a Jinbe a možnosť použitia elektriny je dosť podobná Nami takže ani v tomto by nepriniesla nič nové Stou jej premenou v kralikodlaka mám tiež docela problém väčšinu času bude hrať v bojoch druhotnú hru a zrazu príde spln a stane sa neporaziteľnou to moc nedáva zmysel a navyše ten spln asi nepríde len tak z ničoho nič a Oda to bude musieť nejako avizovať dopredu takže akorát môžeš čakať kým nastane, Carrotka sa premení a zvíťazí. To je dosť nevyvážene a nemyslím že sa to hodí pre dlhodobú postavu.

#10575 AngeeCz, 20. 12. 2017, 21:55:27
0 0

Neo: Já jsem nikdy neřekla, že nemá dobré meteorologické znalosti. Je dobrý navigátor, ale stejně dobrý (nebo i lepší) musí být každý navigátor na moři v Novém Světě, takže není nenahraditelná. A myslím, že Oda ví, co dělá, a pokud by vyloženě chtěl, konzultoval by to s profi meteorologem, ale jelikož jeho svět One Piece má vlastní pravidla, tohle není potřeba. Každopádně jak říkám, tohle já rozhodně nekritizuju. A jen tak mimo, moje antipatie k ní nejsou ani kvůli poprsí A popravdě moc nechápu, proč by ji někdo měl mít nerad kvůli takové blbosti..
Její charakter je pochopitelný, ne však omluvitelný. Robin to dle mého měla mnohem těžší a přestala se chovat jako potvora, když ji Slamáci přijali, protože jim důvěřuje. Nami jistě má důvody pro své chování, ale pro mě je to prostě nepřekousnutelné, nikdo nemá rád úplně každého... Ale její dobré činy jí neodpírám
-
S tím, že nemusí mít nějakou funkci souhlasím. Nevím, kde berou OP fanoušci tu potřebu mít na každém nějakou "cedulku"
Jo a Usoppa třeba mám ráda proto, že v příběhu nejvíc funguje jako komická postava a hlavně je to takový "hlas rozumu" a "hlas obyčejného člověka", který reaguje a komentuje situace tak, jako by to dělal každý z nás obyčejných smrtelníků
Drain: aaaaha, takže u Jinbeho nevadilo, že už tam je napůl člověk napůl zvíře Chopper, ale u minka by to vadilo, jo?? navíc tam máme ještě pak asi takových 6 lidí, ti tam jsou asi taky zbyteční, hm. Taky nějak nevím o tom, že by síla Choppera a Carrot byla totožná (jsou to jiná zvířata, takže obviously mají jiné výhody a nevýhody - abych to uvedla na pravou míru, je to právě naopak - Carrot PŘINÁŠÍ něco nového do posádky, protože ZAJÍC tam ještě není, micdrop).
Btw. celou dobu tu mluvím o jejím POTENCIÁLU, ne o tom, jak momentálně bojuje na Whole Caku. Jde vidět, že je nezkušená v boji mimo Zou, ale to není nic, co se nemůže časem změnit. A nemyslím si, že by minkům Oda dával schopnost měnit se za úplňku, aniž by měl v plánu to v budoucnu nějak využít. Je váš vlastní problém, že vám to "nedáva zmysel", Oda nic nedělá bezdůvodně a pochybuju že to udělal jen proto, aby se přeměnila jednou náhodně v manze a pak už nikdy

#10576 NeoAngeliqueAbyss, 20. 12. 2017, 23:23:12
0 0

Angee: Já taky netvrdila, že si řekla, že je nemá dobré, ale de facto si řekla, že získat je jednoduché (tedy pro opičku Judy za banán). Je těžké ji s někým srovnávat, když tam žádný navigítor ještě pořádně ukázán nebyl, ale nemyslím si, že je to práce pro každého s trochou mozkové hmoty. To jsem tím chtěla říct. Nehledě na to, že Nami ty znalosti získala už velice vútlém věku, proto si ji Arlong 'vzal' k sobě. I ti rybáci se, kterými byla v Arlong parku se o ní vyjadřovali, že je de facto nenahraditelná kvůli popisu proudů a jak jsou její mapy přesné - takže kromě navigátorství je i skvělá kartografka. S tímhle se podle mě nerodí každý a musíš mí proto cit. Ohledně toho co píšeš o Odovi - podle mě si hodně načetl, ale nemyslím si, že s vymýšlením příběhu a kreslením má dost práce na to, aby běhal za meteorology, aby získal rozsáhlejší informace. Myslím, že mu určitý všeobecný základ stačil(který si asi i načetl) a podle toho začal psát, proto se domnívám, že nemůžeme očekávat, že se objeví nějaký lepší navigátor než Nami (ovšem je to jenom spekulace, člověk nikdy neví). Je pravda, že se například Oda trochu ponořil do informacích o počasí ve Weatherii, ale taky to nebyly vyloženě žádné novinky nebo něco, co by mi vyloženě vyrazilo dech.

Já už totiž slyšela od někoho, že je jenom prsa a zadek. A proto jenom to v manze Oda ukazuje, protože nic jiného nemá. A nějaké náznaky jsem pocítila už i tady na mugi. Nemluvě o tom příšerném článku o tom kde se sleduje jak ji během toho, co anime běží vyrostlo poprsí. Vážně? A není to snad jedno?

Ohledně jejího chování - chápu, že občas je její chování neomluvitelné a že ne každému se musí zamlouvat. Ale zase na druhou stranu podle mě ji Oda takhle ukazuje hlavně pro zábavu. A proto to dokážu přehlédnout.

Kdybych přijala tvou tezi, že je jako navigátorka nahraditelná, tak už bych ale nemohla přijmout to, že je jao postava nahraditelná. Nedokážu si představit, že by tuhle posádku dokázal někdo jiný umravnit. Nikdo jiný tam takový není a oni to občas potřebují. A Ussop sám by to zcela jistě nedokázal a Robin v nemá na tohle tu správnou povahu - ona je spíš tichý hlas v pozadí.

Cedulky vznikly, protože Oda jim je víceméně přidělil...

Mš pravdu, že Ussop je takový normální a obyčejný člověk, ale na můj vkus někdy až příliš ve všem přehání, ale to také patří k jeho charakteru. Bez toho bych si ho neuměla představit.

Ohledně toho co si psala Drainovi. Popravdě já vůbec nebyla nadšená, že by se Jinbei měl přidat k posádce podle mého tam prostě neseděl a ještě pořád nevím, jestli tam sedí. Je to důležitá postava a mám ji ráda, ale v samé podstatě ho beru spíš jako Reyleigho nebo Marca - prostě důležití, mají svojí důležitou roli, ale ke Slamákům nepatří. Nemůžu si prostě pomoc. A jeho jako napůl zvíře a napůl člověka ani nepočítám (i když je). Asi protože nemá srst

Síla Carrot a Choppera není totožná, ale je trochu podobná, když se zamyslíš nad tím přeměňováním za úplňku anebo bojem na blízko. A s tím, že Zajíc v posádce ještě není... To tam bude celá zologickou zahradu? Než tam budou všechny zvířata, které do posádky mohou přinést něco nového a jiného? Souhlasím, že potenciál tam je, ale mimo vzhled mi charakterově děsně připomíná Choppera a to je asi to co mi na ni trochu vadí. Radši bych třeba Wandu než Carrot - pokud bych si mohla vybrat.

#10584 AngeeCz, 23. 12. 2017, 23:09:43
0 0

Neo:
Neřekla jsem, že získat je je jednoduché (pardon jestli to tak vyznělo), ale že to není unikátní. Získat jakýkoliv um je obtížné, ale ona je prostě "jen dobrý navigátor", takže by ji mohl nahradit jiný dobrý navigátor a o nic bychom nepřišli. Zoro je třeba nenahraditelný díky svým ambicím, Robin je jediná, kdo umí číst poneglyphy atd... Samozřejmě Nami ke Slamákům prostě patří, ale v kontextu konverzace o užitečnosti jsem to chtěla zmínit.
Ano, rybákům se líbila, protože sehnat tak dobrého navigátora někde v East Blue je vzácné. Na Grand Linu bez takových lidí nelze cestovat, proto je jich tam mnohem víc. Je to obdobné jako Ďáblova ovoce, v East blue bylo haló z toho, že lidi viděli u Luffyho DF schopnosti, ale na Grand Linu to je většině jedno, protože to tam není nic extra. O kartografii u ní nepochybuju, ale to je její osobní koníček, nevzpomínám si, že by to Slamáci někdy nějak prakticky využili. Ikdyž, třeba v budoucnu využijí, to je klidně možné
Myslím, že v OP světě je dost lepších navigátorů (třeba v posádkách Yonko), aby měla Nami furt prostor na zlepšení. Oda nepotřebuje mít dobré znalosti meteorologie aby stanovil, že je někdo lepší navigátor Navíc jeho svět má vlastní pravidla, takže si leccos může domyslet sám.. Neznalost nevidím moc jako problém, určitě by si zjistil vše potřebné, kdyby chtěl, ale to co zatím použil mu zřejmě stačí.
-
To jsem taky slyšela, ale většinou od chlapů a uváděli to jako jednu z jejích největších předností Ale zatím jsem se naštěstí nesetkala s někým, kdo by to považoval vyloženě za jedinou její přednost, nebo by ji neměl rád, protože je "jen na fanservice". Já ji osobně měla radši před TS s krátkým sestřihem a menším hrudníkem, ale to je spíš tím, že mi ten vzhled na její povahu seděl líp než dlouhé vlasy a plavky
-
Neřekla bych, že je to hlavně kvůli humoru, spíš Oda ukazuje na to, že ne každý je dokonalý. Luffy je sice sympatický povahou a silný, ale taky tvrdohlavý a lehkomyslný. Usopp je skvělý střelec a vynálezce, ale je to srab. Nami je dobrá navigátorka, ale je na peníze... Bohužel, já takové lidi prostě nemám ráda (i v reálu) a hodně mi to sráží sympatie vůči ní.. Kdyby byla aspoň silná nebo tak něco, tak bych to přehlížela, ale takhle mi to hodně vadí Zas na druhou stranu třeba nechápu, co mají někteří proti Hancock, ale je mi jasný, že prostě každému sedne něco jiného no.
-
To mi připomínáš další věc, která mi na ní vadí. Ten věčný stereotyp hlavní ženské postavy, která neustále mlátí všechny kolem sebe... Jo, souhlasím, že je musí umravnit, ale sakra snad to jde i nějak jinak než "seřežu vás na hromádku, smradi, a budu u toho řvát a vypadat naštvaně". Právě kdyby to byla sama o sobě silná ženská, která vzbuzuje respekt, aniž by musela ječet a mlátit kolem sebe, mohla by je zklidnit mnohem jednodušeji a nebylo by to tak nervy drásající Jinak už jsem párkrát psala, že si nedokážu OP představit bez Nami a že bych nechtěla, aby byla nahrazena, to s nahrazením jsem říkala jen abych dala důraz na to, jak je užitečná v posádce (pokud někoho lze nahradit poměrně snadno, pak není až tak důležitý jako někdo, koho lze nahradit jen těžce nebo to ani nelze)
-
(Cedulky) pravda, ale to neznamená, že každý, kdo se teď přidá, nějakou musí mít.
-
Jop, přesně tak jsem to s Jinbem myslela, nepřijde mi jako Slamák. Beru ho jako ex-Shichibukaie, skvělého spojence, silného rybáka a výbornou sympatickou postavu, ale nemá v sobě takové to slamácké kouzlo, které má zbylých 9. Kdykoliv se na scéně objevil nový Slamák, cítila jsem to, ale u Jinbeho by mě to tehdy v Impel Downu/Marinefordu ani nenapadlo.. Možná je to prostě tím, že už k nějaké posádce patřil a tam se hodil víc
-
Já neřekla, že tam musí být všechny zvířata, nikdo tu neřekl, že Slamáci musí mít úplně všechny postavy, které nějak přispějí do posádky, ale nedá se o ní říct, že nepřináší nic nového jen proto, že už je tam Chopper. Jejich síly jsou podobné, ale ne totožné. Brook je taky šermíř stejně jako Zoro, takže mají podobné schopnosti, ale vlastně jsou v praxi docela jiné. A s Wandou souhlasím, mám ji radši než Carrot, ale Carrot je asi pravděpodobnější přírustek, když s nimi cestuje. I když kdo ví, třeba ve Wano bude zase po jejich boku Wanda

#10585 Retghar, 24. 12. 2017, 8:33:34
2 0

A já si s tím článkem o vývoji Nami dal takovou práci

Jinak vzhledově se mi taky víc líbila za začátku, ale jako charakter mi nikdy moc nesedla a ohledně užitečnosti to vidím jako Angee no. Rozepisovat se když je tu všechno už tolikrát zmíněný nemá cenu

A ohledně dalších členů posádky si myslím, že asi až na Jinbeho to budou vždy členové tak na jeden Arc.

#10586 NeoAngeliqueAbyss, 28. 12. 2017, 12:32:36
0 0

Retghar:
To, že je článek dobře napsaný a strukturovaný neznamená bohužel, že není jeho obsah pohoršující, urážející a zesměšňující samotnou postavu. MOžná by pro příště měli lidé psát odsud psát články jen na postavy pro ně neutrální nebo ty, které mají rádi, protože z toho článku je vidět, že tu postavu skutečně moc rád nemáš a abych ti pravdu řekla, tak já v těch článcích nechci mezi řádky číst, jaký názor na tu ostavu máš - pokud to není sloupek, což není. V komentářích, či v tvém osobním sloupku třeba tady na fóru ano, ale v článku, který má mít informativní charakter ne...

Uznávám jsem rýpal, ale myslím si, že důvody k tomu mám...

Angee:

Možná v umu bychom o nic nepřišli, ale trochu je to lehce v rozporu s tím, když si tam stejně jako já neumíš představit někoho jiného. Pokud bych, ale přijala tvou logiku nemůžu souhlasit, že je Zoro nenahraditelný (opět nedokážu si přestavit nikoho jiného), ale získat šermířský um, taky velkou pílí a usílím dokáže kdekdo...a jeho ambice - myslím, že spousta šermířů chce být nejlepším šermířem na světě a nikdy neprohrát - nepříjde mi to jako něco extra. Tímpádem by se dalo říct půlce slamáků, že nejsou nenahraditelní. Myslím, že je spousta všeumělů nebo šeřmířů i navigátorů s podobným umem. U Robin souhlasím, že kvůli čtení poneglyphů je nenahraditelná, i chopper s doktorským umem, ale taky by se dali najít i další doktoři viz. Law, Kureha apod. a takhle bych mohla pokračovat.

Promiň, ale oni stejně chodili pod vodou oni ty mapy ani tak moc nepotřebovali, alespoň to je můj názor. A to že to ocenili ačkoliv to pro ně není tak smrtelně důležité (a vzhledem k tomu, že lidé pro ně byli akorát zdroj příjmů a jinak póvl) je důkazem jejího talentu. A když už si ymínila ty ambice, tak si myslím, že zmapovat podrobně celý svět je skutečně dobrá ambice.

Mě její hrudník ukradený. Popravdě jsem celou dobu před timeskipem přemýšlela, jak by vypadal, kdyby měla dlouhé vlasy. Ano, slušelo ji to i skrátkými - byla více dívčí. Ale teď už je o něco starší, tak nevidím důvod, proč by nemohla trochu rozkvést - jak v poprsí, tak ve vlasech.

Já si myslím, že Oda dává její tužbu po penězích hlavně kvůli humoru - možná se to někomu zdá otravné a pro někoho to není příliš humorné, ale určitě ji do takových pozic Oda nestrká, aby někomu vyhnusil tu postavu a její charakter.

Opět to mlácení není vina, té ženské postavy - souhlasím, že je to dost častý stereotyp v anime/manze - ale já mám takový pocit, že chlapi (alespoň ti japončtí) si to neumí nijak jinak představit než tak že je prostě budeme mlátit, když jim něco chceme vtlouct do hlavy - samozřejmě se i jiné možnosti a leckdy mnohem účinnější než je tohle. Ale abych ti pravdu, nevím, jak bych umravňuvala nebo usměrňovala někoho jako je Luffy, když věčně neposlouchá, nedrží se plánu a dělá si co chce a dost často ohrožuje svým jednáním svůj život i život ostatních. Jestli máš nějaký návod, jak se vyrovnat s takovýmhle typem mužů/kluků, tak si ho ráda poslechnu. Mě osobně by taky asi parkrát ruply nervy. Myslím, si že v tomhletom má ona dost těžkou pozici hlídacího psa...Nehledě na to že Ussop se taky někdy ke společnému trestání a ječení přidá. Taky nesouhlasím, že by u své posádky neměla žádný respekt. A u soupeřů si myslím, že není na škodu, kdž tě podceňují, můžeš je pak lépe překvapit.

Taky nesouhlasím, že se dá nahradit lehce - jak už jsem psala výše tak podle tvé logiky by tam těch postav v posádce bylo více, kteří jsou naprosto nahraditelní.

Souhlasím, že všichni nemusí mít cedulku.

Ano, to máš pravdu, divila jsem se, že tam přibyl další šermíř - ale měl cedulku muzikant a má opravdu úžasné ďáblovo ovoce a s ním spojené i jedinečné schopnosti. Především Zoro a Brook nemají podobnou konstituci ani povahu, plus schopnosti jsou také celkem odlišné, kromě toho, že používají meč, takže to není tu úplně stejné jako Carrot vs. Chopper, alespoň tak to vidím já. No, já v tomhle případě doufám, že to bude jako s Vivi, že spolu stráví nějaký čas, ale že se pak vrátí na Zou. Byla bych možná radši, aby se k nim přidala opět Vivi anebo Wanda. Je pravda, že v OP se může stát všechno ...

EDIT: Ještě takové lehké rýpnutí. Proč máš tedy ikonku, která vypadá jako ikonka Nami v dlouhých vlasech?Jinak nic proti té ikonce nemám moc se mi líbí, je moc pěkně udělaná a Nami na ni vypadá šťastně a velice sympaticky, jen mi to příjde trochu ironické vzhledem k našemu dialogu. A budu souhlasit samozřejmě i s tím že je to každého věc...

#10587 AngeeCz, 29. 12. 2017, 0:35:59
0 0

Neo:
Asi jsem se špatně vyjádřila. Nedokážu si představit, že by ji tam teď po těch letech někdo nahradil. Ale kdyby tam už od začátku byl někdo jiný, o nic bychom nepřišli... Nami tam prostě po tom všem už patří a i přes mé antipatie dokážu uznat, že je prostě součástí posádky Zoro je unikátní svými ambicemi, ale máš pravdu, taky by se dal nahradit. Jen ne tak jednoduše, jako Nami. Navigátorů jsou na moři stovky, šermířů se stylem santoryuu, kteří mají skálopevnou vůli a odhodlání za každou cenu porazit nejlepšího šermíře bude asi znatelně míň.. Nemluvě o tom, že pokud se mu to povede, bude nejlepším šermířem, takže kdokoliv, kdo by ho nahradil, by byl slabší, než Zoro.
To, že to hodně lidí chce, a opravdové odhodlání to udělat, je něco jiného Taky bych chtěla být v něčem nejlepší, ale nejspíš nikdy nebudu, protože pro to nemám zápal. U Zora nejde jen o to, že to chce, ale že je zcela přesvědčený to udělat. Takových šermířů na moři moc není, sám Mihawk říkal, že většina stojí za prd a Zoro ho zaujal hned v Baratie arcu právě tím odhodláním, přestože mu v šermířském umu nesahal ani po kolena. Určitě by ho tak nezaujal, kdyby podobných lidí byly na moři stovky
Btw. nikdy jsem neřekla, že všichni slamáci jsou 10000% unikátní a nenahraditelní, ale bylo by přinejmenším hodně obtížné je nahradit, Nami je oproti nim MNOHEM lépe nahraditelná. Druhý v nahraditelnosti je asi Usopp, ale i ten je velmi užitečný svou výbavou ze Skypie a z Boinu, má jedinečné vynálezy (ano, dá se najít jiný vynálezce, ale snad nemusím zdůrazňovat, že vynálezy jsou pro každého jednotlivého vynálezce unikátní) a to, že je skvělý střelec, jsou bonusové body to s Lawem a Kurehou (atd.) je asi pravda, ale Chopper je zároveň i Zoan a komunikátor se zvířaty, a má nějakých 7 (myslím?) forem, které jsou každá sama o sobě užitečné Já chápu, jak to celý myslíš, ale přijde mi, že se furt nechytáš na to, co se tu snažím říct, což je, že je Nami ze Slamáků nejlépe nahraditelná (proto jsem ji zmínila jako příklad, když se řešila Carrot, z čehož vzešla celá ta konverzace o ní...)
-
Je to dobrá ambice, o tom žádná. Ale jak jsem už psala, Slamáci mapy nepotřebují, takže tím není užitečná.
-
Tohle je o osobních preferencích, není moc o čem diskutovat
-
Je to možný, Odovi do hlavy nevidím. Každopádně pro mě je to důvod ji nemít ráda, asi proto, že mi chamtivost a podobné vlastnosti moc vtipné ani líbivé nepřijdou.. Sto lidí, sto chutí
-
Ano, je jich tam víc, proto jsem v téhle pasáži ve svém předchozím komentáři naschvál psala, cituji: "pokud někoho lze nahradit poměrně snadno, pak není až tak důležitý jako někdo, koho lze nahradit jen těžce nebo to ani nelze". Pokud máš pocit, že Nami nejde nahradit lehce, je to prostě tvůj názor.. Já mám svůj, a to je ten, že navigátorů jsou v tom světě stovky či tisíce, tedy mnohem více, než šermířů, kteří porazí jednoho dne Mihawka Každopádně tohle je hodně subjektivní téma, nedá se moc dobře rozsoudit, kdo má v tomhle pravdu. Každá vidíme její užitečnost (potažmo nahraditelnost) jinak, a myslím že nemá moc smysl to dál řešit, protože se nedá dojít k žádnému závěru.
-
Já vím, taky Brooka se Zorem nepovažuju za totožné jen kvůli tomu, že jsou oba šermíři, a u Choppera a Carrot to vidím stejně jako u těch dvou Carrot možná působí dost jako Chopper protože je nezkušená, ale kdyby sebrala odvahu a plně využívala svoje schopnosti, bylo by to úplně o něčem jiném. Vzhled moc nechci řešit, téměř všechny taková chlupatá zvířata jsou si podobná Vivi mám ráda, ale taky mi nepřijde jako dlouhodobý Slamák a není moc dobrou posilou do boje... Mnohem radši bych ji viděla tahat za nitky v pozadí, jakožto princezna Alabasty by mohla Slamákům dost pomoct svým vlivem spíš než svými silami.
-
K tomu Editu... Za boha by mě nikdy nenapadlo, že by to mohlo někomu připomínat Nami... Hledala jsem jednou na googlu nějaké obrázky v anime stylu, ze kterých bych si vybrala novou ikonku na Mugi a tahle mi hodně padla do oka, protože mi strašně připomínala jeden sketch mojí OC, který jsem na rychlo načmárala do sešitu ve škole, někdy dávno před tím, než jsem ten obrázek našla - viz:

Přišlo mi to tak dokonale podobný mojí OC, že jsem neodolala a hodila si to na profilovku. Vlasy jsem automaticky vnímala jako blond, vůbec by mě nikdy nenapadlo spojit si to s Nami Snažila jsem se najít původ obrázku, jestli je to nějaká konkrétní postava, ale vypadá to, že není. Všude jsem to našla pod tagem "happy anime girl", nic víc. Ale nasadila jsi mi brouka do hlavy

#10588 Retghar, 29. 12. 2017, 9:56:29
0 0

Ten clanek nemel byt informativni tech sem napsal dost tohle byla odreagovacka. Planoval sem podobny u jinych postav ale tam me nic nenapadlo proto je taky v sekci ostatni uplne nakonci.

#10589 Katsumoto, 29. 12. 2017, 19:20:29
0 0

V poslednej casti mangi nami takmer dokazala skrotit zeusa resp. mu dala na vyber bud ho zabije ak sa jej to podari alebo bude jej otrok. Takze s nej nakoniec nieco bude
Okrem toho potvrdilo sa ze jinbe ma Busoshoku haki a naviac bol schopny prezit ranu od schudnutej Big Mom plus ju odtlacit s jeho rybackym karate prec s lode

#10591 PHILLman, 29. 12. 2017, 20:23:40
0 0

byla to zajímavá epizoda.
Já jsem si celou dobu myslel, že to ta Nami s tím Zeusem nějak udělá a udělala to odst zajímavě
Nami by ho určitě dokázala dobře využívat v boji. Každopádně je vidět, jaká potvora umí být

#10592 KekkeiGenkai, 29. 12. 2017, 23:00:33
1 0

Tak Zeus by bol pre Nami obrovsky power up. Lebo podla mojho nazoru je tiez "lahko" nahraditelna, ale s pomocou Zeusa by uz bola v mojich ociach ako plnohodnotny a nenahraditelny clen.

Hakuhódžó no senši