Fórum – Teorie a současné dění v manze

#10545 Rantanen1, 16. 12. 2017, 10:13:30
0 0

No myslím že je to vicekapitán , ale možno nie no nehádam sa

#10546 AngeeCz, 16. 12. 2017, 11:20:18
1 0

To neberu jako aktivní funkci, jako vícekapitán v podstatě nic nedělá, narozdíl třeba od navigátora, kuchaře, doktora aj. K velení posádce stále funguje jen Luffy, možná v případě že by umřel a někdo by ho musel nahradit, tak by se Zoro stal kapitánem. Ale myslím, že nikdy ani nebylo oficiálně stanoveno, že je vícekapitán bere se to tak protože je druhý nejsilnější a protože byl první člen posádky (kromě Luffyho ofc)

#10547 Noren, 16. 12. 2017, 12:00:53
1 0

Každopádně má Zoro alespoň nějakou pozici a je sice pravda, že jako vicekapitan nedělá nic konkrétního a nikdy to nebylo oficiálně na plnou hubu řečeno, ale pořád je to nějaké zařazení + je to prostě šermíř... I když na loidi tak akorát spí v pozorovatelně...
A ono, i když to nebylo oficiálně stanoveno, tak se Zoro bere jako vicekapitán už jen proto, že co jiného by asi tak byl...
U takového Jinbeho to taky nebylo řečeno, ale myslím, že ho už teď každý může považovat za kormidelníka, potom co udělal a navíc proto, že kormidelník chyběl... Prostě to tak nějak vyplynulo, ale taky se o tom zatím nikdo v manze nezmínil, ale prostě se to tak zjevně bude brát. Jako u Zora jakožto vicekapitána...

#10548 Rantanen1, 16. 12. 2017, 12:06:37
0 0

Ako nehovorím že ako vicekapitán toho neako veľa robí ale tak povedať že je Zoro v posádke len kvôli sile tak nie je pravda. Však je to prvý člen posádky.

#10549 AngeeCz, 16. 12. 2017, 12:42:12
0 0

To, že je první člen posádky znamená, že tam není jen kvůli síle? pls
-
A já nejsem blbá, vím, jak to myslíte, ale my se tu bavíme o tom, jak jsou AKTIVNĚ jednotliví slamáci užiteční ostatním, a v tom směru je Zoro prostě jen na boj (nebo, jak říká Noren, šermíř... což je bojová funkce). Vícekapitánem může být zvolen kdokoli, třeba i Carrot, kdyby se přidala, není to funkce, ke které potřebuje daný člověk specializaci (nikdo kromě Sanjiho nemůže být kuchař, nikdo kromě Nami nemůže být navigátor aj.). Chápu, že jste Zorofanboys a nelíbí se vám jakákoliv jedovatá poznámka vůči němu, ale já to nijak zle nemyslela. Prostě je to silný šermíř, funguje v ději i částečně jako komická postava a nic jiného vykonávat nemusí/nepotřebuje. Použila jsem ho jen jako příklad, že není hned absolutně nutné mít nějakou ne-bojovou funkci. Navíc nezapomínejte, že Carrot je brutálně rychlá a ovládá elektřinu, což je samo o sobě hodně užitečné pro Slamáky v boji (a co si budeme povídat, odteď už se bude asi víc bojovat, než brázdit moře na Sunny, takže taková Carrot je mnohem přínosnější, než třeba Nami). Plus, poslední dění v manze mluví samo za sebe
Co se Jinbeho týče, kormidelník by na něj asi(?) seděl, ale co si budeme povídat, stejně bude mít hlavně bojovou funkci a otočit kormidlem zvládali Slamáci doteď i sami
Btw. pokud tak lpíte na tom, aby měla Carrot nějakou značku, tak jí můžete třeba říkat maskot nebo lovec nebo něco. Já osobně na tom tak netrvám, ale vymyslet jí nějakou funkci kterou ani oficiálně nemá (stejně jako Zoro) určitě nebude tak těžké

#10550 Mango, 16. 12. 2017, 14:09:07
0 0

Tak Carrot by mohla dělat hlídku (netuším jak se tomu v češtině správně říká snažil jsem se to najít ale nic jsem nenašel, prostě Lookout, jak je nahoře na stěžni a pozoruje okolí) to do teď slamáci neměly a Carrot to v posledních kapitolách už dělá. Není to zrovna nejužitečnější pozice ale bez kormidelníka se do teď slamáci taky obešly a třeba muzikant taky není podstatný k fungování lodi.

#10551 AngeeCz, 16. 12. 2017, 14:29:46
1 0

Dobrý nápad. Není to "nejužitečnější", ale furt lepší než kormidelník a "vícekapitán" Jinak furt si stojím za tím, že by mohla být hodně užitečná její rychlost, určitě se dá nějak využít, jen mě na to nenapadá konkrétní název/pozice.

#10552 Franky, 16. 12. 2017, 15:45:05
1 0

Carrot bude pestovatelka mrkvy pre Sanjiho mrkvove pyre , mrkvovu zmrzlinu , mrkvove hranolky, mrkvovy steak atd atd ....

#10553 Deidara, 16. 12. 2017, 16:45:14
1 0

Nevím kolik toho angee ví, ale vyjma toho, co se s ní děje ted, je to z mého pohledu zbytečná postava. Za normálních okolností není slabá, ale že by byla silná? Záporáci jsou teď Yonko a silní členové z jejich posádek a tam to prostě nedává o nic líp než i jiní nebojově zaměření slamáci a to srovnání s Nami? Evidentně tu má někdo velké resty s doháněním aktuálního arcu :D protože nami si v tomto arcu počíná dost NEZANEDBATELNĚ, je vidět, že má vyštrón v makovici a to jak v některých situacích využila různé věci v její prospěch se nedá přehlédnout.

Carrot nevidím jako potencionálně velký přínos pro slamáky... nudný přínos
O purin se radši ani nezmiňuju, to je stejné jak s Violou :D

#10554 AngeeCz, 16. 12. 2017, 17:21:27
1 0

Dejdy jsem na ongoingu v anime + pár spoilerů z mangy. Nami mi přijde, že jí jen Oda cpe nějaké zásluhy aby to nevypadalo, že je úplně zbytečná. A minkové jsou dle mého dost silní, určitě by byla tak druhá třetí nejsilnější po monster triu a to nemluvím o té její rychlosti.
Jinak nejsem nějak šílený zastánce toho, aby tam Carrot byla, jen nechápu ty kecy, že by tam byla zbytečná atd. Je silná, je to holka (už to chce novou holku proboha), je mink, takže by to přidalo na rozmanitosti - popravdě je mi jedno, pokud se přidá ona, nebo Wanda, nebo kdokoliv jiný od minků.
Jo a srovnávat že "normální záporáci jsou teď Yonko" je poněkud mimo mísu. Na Yonko si nesáhne ani Luffy a mezi slamáky patří i Usopp s Nami, kteří jsou slabí i na ty nejnižší velitele z Yonko armád, a přeci jen když bojují, najdou si způsob, jak je porazit a být přínosní. Nevidím důvod, proč by taková nemohla být i Carrot nebo jiná žena, která by se přidala do posádky. Pudding taky nepočítám, protože ta má některé vlastnosti, které by narušovaly tu mezi-slamáckou harmonii. Ikdyž, Jinbeho si tam taky nedovedu představit, a ten je v podstatě už jasný

#10555 dvojta, 16. 12. 2017, 17:35:29
0 0

Angee myslím že jinbei bude posledním člen posádky
Luffy říkal že chce mít 10 členů
a podle mě nebudou 2 postavy v 1 arcu

#10556 AngeeCz, 16. 12. 2017, 18:08:24
2 0

Ne, fakt? Díky za zcela novou informaci, kterou jsem sledováním One Piece 3x nepojala.
-
Jedinej důvod, proč řeším Carrot/Pudding/kohokoliv jiného jako potenciálního člena posádky je to, že se tu na to kdosi zeptal. A byl tu už vznesen i argument, že Luffy se nepočítá do těch 10.
Pokud bych měla mluvit úplně a zcela za sebe, tak si nemyslím, že se někdo další v blízké době přidá. Ale říkám, že pokud by to někdo měl být, pak nejspíš Carrot. A kdyby to byla ona, tak nejspíš až ve Wano arcu, nebo dokonce až po boji s Kaidem, ve kterém minkové nejspíš budou působit jako spojenci Luffyho.

#10557 Noren, 17. 12. 2017, 12:20:04
0 0

Mně nepřijde, že by Carrot byla zatím užitečnější než Nami.
1. Nami je nenahraditelná navigátorka.
2. Má mnohem jedinečnější schopnosti (na elektřinu nepotřebujete minky, když máte Nami).
3. Se dost předvedla v tomhle arcu. Ono se to tu nikde neřešilo (a nevím, kde všude bere Angee spoilery) takže to někdo, kdo jinak "jenom" kouká na anime zatím úplně nemohl pochytit, ale co se týče boje, se Nami opravdu ukázala jako užitečnější.
A jasně, že se nám teď Carrot proměnila a dělá super věci, vůbec neříkám, že není užitečná, ale... Navíc schopnost, která je do takovéhle míry limitovaná... Rychlost mají i jiní, elektřinu umí vyrobit Nami, prostě toho nepřináší tolik nového.

Jinbe... Možná, že to zatím dávali bez kormidelníka, ale pochybuju, že by je nesejmula ta vlna, kdyby nekormidloval Jinbe. Takže kormidelník je bezpochyby dost důležitá funkce. A to, že do teď přežili bez kormidelníka, je jako říkat, že do Drumu vydrželi bez doktora, takže by ho přece nepotřebovali...

Luffy se podle mě do těch deseti lidí v posádce nepočítá. Prostě chce najít deset lidí, kteří se k němu připojí.

Takže... Myslím, že se k Luffymu ještě někdo přidá, ale už to nebude v tomhle arcu, bude to pravděpodobně holka. Je dost dobře možné, že to bude Carrot, ale nevíme, jakou by měla funkci (všichni, až na Zora nějakou mají a u Zora by se taky dalo brát, že něco je), tedy co by byl (až na bojové schopnosti, které má každý z nich) její přínos.

#10558 AngeeCz, 17. 12. 2017, 12:51:02
0 0

1. Vzhledem k tomu, že na moři je XXX posádek, který mají taky navigátora, slovo nenahraditelná mi nepřijde moc na místě.
2. Nemá schopnosti, má tyč, kterou dostala od Usoppa, a kterou může mít doslova kdokoliv, kdo trochu chápe, jak funguje. Neříkám, že to není nic, ale není tím vyjímečná a nenahraditelná. (EDIT: jen abych nemusela čelit srovnávání např. se Zorem, který má taky "meče, které může mít kdokoliv", u Zora jde čistě o jeho šermířský um, který se pravděpodobně vyrovná i Mihawkovi, ale Nami využívá jen základní znalosti počasí, které mám i já, aniž bych se o to nějak zvlášť zajímala)
3. K tomu už jsem se vyjadřovala, Oda se ji mermomocí snaží procpat do děje, aby nevypadala jako úplně zbytečná postava. Například na začátku Whole Cake Islandu to, čím se zasloužila nejvíc, bylo, že měla Vivre card od BM. Nemusím snad dodávat, že to mohl mít absolutně kdokoliv a byl by stejně důležitý. Jde o to, že Oda umí psát, a ví, že když dlouho zanedbává nebo potlačuje nějakou postavu, musí ji pak víc zvýraznit, aby fanoušci nezačali pochybovat. Proto jsou teď Nami, Brook, Chopper a Sanji centrem dění, když v Dressrose v podstatě nebyli.
Nepopírám, že by mohla být nějak užitečná v manze, kam jsem se ještě nedostala, ale můžu docela jistě předpokládat, že je to buď zásluha té tyče nebo nějaké jiné zbraně/bytosti. Jinak řečeno, nedělá nic, co by nemohl zvládnout někdo jiný, potažmo Carrot. Pokud se mýlím a fakt udělala něco extrémně úžasného svou vlastní zásluhou, tak to odvolám, ale moc se mi tomu nechce věřit.
A ohledně té elektřiny, ty její mraky trvají 10x dýl aktivovat a mají strašně omezený pole působnosti, zatímco Carrot má elektřinu v rukách, takže ji může používat jak se jí zlíbí a mnohem rychleji (+ její rychlost pohybu je na takové úrovni, že může odrovnat armádu nějakých nižších nepřátel během pár sekund). Jinými slovy, Carrotina elektřina je nadřazená Nami, a proto je užitečnější než Nami.
-
Rychlost mají i jiní? Opravdu? Který Slamák se v rychlosti běhu vyrovná Carrot? To si ráda poslechnu.
-
To přirovnání s Drumem je úplně mimo, uvědomuješ si, že tam skončili PROTO, že neměli doktora?? A bylo to téměř na začátku jejich cesty, ne po 800 epizodách. Navíc, jak už jsem sama řekla, odteď se bude hlavně bojovat a ne moc cestovat, možná se jim Jinbeho skills s kormidlem budou hodit při cestě na Raftel, která bude předpokládám dost náročná, ale do té doby bude Jinbei především bojový, stejně jako Zoro a eventuálně i Carrot. Pokud bych měla Jinbemu říct nějakou funkci, spíš by se to týkalo toho, že je ve vodě jako doma, ovládá ryby aj.
-
Btw. zopakuju to znovu, já si NEMYSLÍM, že se Carrot přidá, ale jen říkám, že to nelze vyloučit a už vůbec o ní nemůže nikdo tvrdit, že je zbytečná. A když furt omíláte ten přínos, tak rovnou i zopakuju, že by mohla být prakticky cokoliv spojeného s rychlostí, nebo být prostě "maskot", ono to je jedno, Zoro taky nemá přínos ale stačí vám, že má nějaký "titul"
EDIT: mohla by být i špeh/špion vzhledem k tomu, že má výborný sluch, je mrštná, hbitá a nejspíš se dovede i tiše pohybovat.

#10559 dvojta, 17. 12. 2017, 13:24:05
0 0

Není carrot rychlá jenom v úplňku

#10560 Noren, 17. 12. 2017, 14:03:42
0 0

Jejdamánku.
1. Není navigátor jako navigátor a navíc nemyslím jenom v rámci světa, ale i posádky. A existuje něco jako hyperbola...
2. Slovo schopnost jsem použila prostě proto, že něco dělá se svojí tyčí, a nemusím tomu tak úplně říkat, že Nami umí mávat s tyčí. Navíc nějaký um k tomu taky potřebuje, úplně to není tak, že přijdeš k tyči a hned s ní budeš umět zacházet. Bojuje s ní už od začátku, akorát je pořád vylepšována a je určitá schopnost s něčím umět zacházet...
3. Hmmm, takže ve chvíli, kdy se Oda věnuje pro změnu jiným postavám, tak se je prostě snaží vecpat do děje? No jinak se o tom bavit nebudu, prostě uvidíš, až se k tomu místu dostane anime...
Nemyslím, že mají mraky zrovna omezené pole působnosti, např. je můžeš použít na mnohem větší prostor. A Nami pomocí climataktu umí dělat i jiné věci než jen elektřinu. A ano, Carrot umí elektřinu použít rychleji, ale mám pocit, že efekt jí vytvořené elektřiny je menší...

Dobře, Carrot možná může být rychlejší, než Slamáci, ale zase, v příběhu není rychlost až tak ojedinělá. Například Luffy je taky dost rychlý... Zase to prostě není až tak jedinečné...

Ach ano Drum a doktor. Na tom jsem prostě chtěla ukázat, že kormidelník je důležitá funkce. Prostě v určité fázi potřebuješ přibrat daného člena posádky, aby mohli pokračovat dál všichni živí... Kormidlování se ti hodí při jakékoli cestě, ať už je jakkoli krátká. Nikdy nevíš, co můžeš na Grand line potkat... A ano na Drum přijeli PROTO, že neměli doktora. A co? To je v případě tohohle přirovnání podle mě kapku mimo, není to to, na co jsem chtěla poukázat.

Já si taky primárně nemyslím, že se Carrot přidá, netvrdím, že to někdo tvrdí, neříkám, že nemá žádný přínos, Prostě by mě zajímalo, jestli tu není ještě něco čím by PŘÍPADNĚ mohla přispět.

P.S. Nic osobního, ale nemůžu si pomoct. Jo a chápu, že lidi štve, když na něco takového upozorním, ale... Píše se výjimka a ne vyjímka. Sorry, moje češtinářské pudy mě přemohly... Plus doufám, že ti nevadí, že tu takhle protiargumentujeme, opravdu nic osobního, jen dva odlišné pohledy na věc Od toho fórum koneckonců je

#10561 Franky, 17. 12. 2017, 14:44:00
1 0

Asi vam vysvetlim preco by mala byt carrot clen posadky ...
Luffy/Slamaci idu v podstate po slapajach Rogera . Coz znaci , ze ked sa spatne pozriete kde vsade boli Slamaci / Roger dozvieme sa aj koho mal v posadke .
A nie tak davno sa to povedalo aj na ZOU pes a kocka ...
Urco mal v posadke aj rybaka ak som ho neprehliadol a Zoro je velky otaznik do Wano Arcu .,..

#10562 AngeeCz, 17. 12. 2017, 17:17:01
0 0

dvojta: Ne, je neuvěřitelně rychlá i v normální podobě.
Noren:
1. Máš pravdu, jsou i mnohem lepší navigátoři. V posádce je nenahraditelný každý a hyperbola se nikdy nepoužívá jako argument, jeez. Nicméně Nami je jediný Slamák, který opravdu může být nahrazen někým kdo ještě v posádce není, a o nic bychom nepřišli. K brázdění moře v Novém Světě musí mít každý navigátor MINIMÁLNĚ její znalosti a je sice chytrá, ale věřím, že úplně všichni ostatní navigátoři v celém OP nejsou tupouni.
2. K tomu umu jsem se už vyjadřovala, jsou to úplné základy znalostí o počasí + jak hůl používat jí řekl Usopp. Takže to dokáže vlastně každý, komu Usopp vysvětlí, jak to funguje, a pak umí použít mozek, že když vytvoří mega mrak pomocí Weather Egg, k aktivaci blesku do něj stačí udeřit bleskem. Kdyby ji nahradil jiný navigátor, jsem si docela jistá, že by se to naučil velice rychle.
3. Ne, to jsem neřekla. Řekla jsem, že zatímco většina koná užitečné činy vlastní zásluhou (resp. nikdo jiný než ta postava to nezvládne, např. nikdo jiný než Brook nemůže pomocí své duch-formy zjišťovat informace atd.), Nami je užitečná především tím, že třeba má nějaký předmět (Vivre card od BM), který mohl skončit u kohokoliv, nebo použije zbraň, která je zásluhou Usoppa, atd. Tudíž jsou její zásluhy sice na místě, ale nejsou pro ni jedinečné. To se nedá říct o nikom jiném z posádky, protože i ti "nejslabější" jsou v podstatě nenahraditelní (žádný jiný sniper než Usopp pravděpodobně nepoužívá rostliny z Boinu, Chopper je sám o sobě jedinečný, Robin snad ani nemusím vysvětlovat...)
A ano, mraky mají omezené pole působnosti, v tom směru, že je Nami nemůže dál kontrolovat. Nepříteli stačí uhnout z dosahu a Nami nemůže mraky nijak stočit k němu, leda že by využila vítr k jejich posunutí, ale nepřítel bude stejně vždy reagovat rychleji. Jinak řečeno, ty její blesky jsou jí možná tak dobrý k zabíjení hloupoučkých nepřátel, kteří čumí na mrak nad sebou a nehnou se z místa celých XX minut, co ten útok trvá. A máš pravdu, že to může dát na větší plochu, ale na úkor dalšího času, který si v důležitém souboji nemůže dovolit. Obří černé mraky jsou moc nápadné a než se dost nabijí, normální nepřítel už by Nami dávno sejmul. Zatímco Carrot je schopná rychlého boje s kýmkoliv, nejen s hlupáky, i když na mě zatím působí jako nezkušená a dost vyjukaná ze světa okolo, ale to je pochopitelné a hlavně má ten potenciál, že když by měla větší sebevědomí, tak je to sakra badass OP ženská postava, kterou Slamáci zoufale potřebují. Že jsou její blesky slabší se pokusím přeslechnout, protože to je snad jen domněnka, která není ničím podložená, sílu těch blesků měřit ani odhadnout nemůžeme, jen víme, že ani jedna neumí proudem zabít.
-
Jenže ona nemá JEN rychlost, ale X dalších velmi užitečných vlastností, jako třeba výborný sluch. Stejně jako má Jibei nespočet výhod, které přichází s tím, že je rybák, ona má nespočet výhod, které přichází s tím, že je mink. A Luffy je tak rychlý jen při Second Gearu a není to jeho primární vlastnost, navíc kapitán nemůže jen tak odběhnout kvůli nějakému úkolu kdykoliv se mu zachce. A Carrot je dost možná i rychlejší, než on, těžko říct.
-
Na to, že tam přijeli PROTO, že doktora potřebovali, jsem poukazovala proto, že jsi tvrdila, že "bez doktora taky přežili" než získali Choppera. Ne nepřežili.
A neříkám, že to není důležitá funkce, jen to prostě nevidím jako Jinbeho primární funkci, tak jako má Brook že je hudebník a Robin archeoložka. Jinbei je spíš bojovník, než kormidelník. Kurňa, vždyť je to proslulý mistr Rybáckého karate! Je to jak říct o Nami, že je zahradnice, nebo tak něco.
-
Upřímně, o Carrot jsem se zatím moc nezajímala a ani už si na 1000% nepamatuju, jaké všechny schopnosti předvedla na Zou, ale vím, že jakožto napůl-králík má prostě hodně výhod spojených s tím zvířetem, a že je sakra rychlá (to předvedla před pár díly v anime, když dohnala jednu Paramecii, jejíž hlavní schopnost je rychlost) a to ani nevím, jaké schopnosti získala tím úplňkem.. Pokud by se měla k Slamákům přidat ženská, jakože doufám že přidá, tak ať je sakra aspoň pořádně silná, tak jako Carrot, nebo i víc (sidenote: Robin je podle mě sakra silná, ale Oda se jaksi rozhodl, že to u ní prostě nebude dávat najevo)
Rozhodně ji tam chci vidět radši než nějakou Pudding, která je možná víc oblíbená, ale je to prostě jen hezká tvářička, která slouží jako další Sanjiho románek.
A pokud mám mluvit za sebe, nejradši bych tam viděla jako nového člena Reiju. Ale to je taky hodně nepravděpodobné, jen mě to teď tak napadlo zmínit.
-
K tomu P.S. - Máš pravdu, moje chyba. Slovo výjimka vychází ze slova vyjímat, a proto se mi to občas plete. Navíc ruku na srdce, komu se chce při diskuzi ověřovat gramatiku na internetu... Vím, že mi občas ujede čárka nebo mně/mě apod., ale to asi každému. A ráda se přiučím novým pravidlům
A proč by mi to mělo vadit? Diskuze jsou o výměně názorů. Nečekám, že tu někoho obrátím na svou stranu, ale snažím se vysvětlit, proč mám k tomu, jestli Carrot bude či nebude u Slamáků, takový postoj. A uznávám, že jsem dost zaujatá proti Nami, ale ona je prostě taková strašně nezajímavá postava už od začátku, její dětství se mi líbilo, ale jako postavu ji prostě nemám ráda. Není ničím výjimečná (ha!) a cítím z ní takový ten klasický stereotyp hlavní ženské postavy, která celou dobu jen křičí něčí jména (např. při souboji Sanjiho a Luffyho po těch dvou furt jen vřískala) a brečí a tak dále, ale sama ani nehne brvou a má ze všech nejslabší útoky. Sice je dobrá navigátorka, ale to je prostě asi každý navigátor v Novém Světě, takže mě to nepřiměje ji mít ráda. Možná to je tím, že už se mi to ohrálo u Sakury v Narutovi a teď mám fakt radši spíš silný sebevědomý ženský (taková Hancock třeba, tu jsem si zamilovala hned) a ne ukňouraný "zlatokopky" (pardon za výraz, ale nevím jak jinak nazvat ženskou, kterou zajímají jen prachy...?)
Sigh, je to zas hodně textu, ale když já tak strašně ráda diskutuju...

#10563 Noren, 17. 12. 2017, 19:16:31
0 0

1. Ok navigátoři snad v pohodě... I když jsem si teď uvědomila, že třeba takový Bartolomeo přežil (nějak) i bez navigátora Btw. nevím, do jaké míry je navigátorství vázáno jen na navigaci a orientaci v prostoru, ale rozhodně se hodí, když tvůj navigátor dokáže slušně předpovídat a vnímat meteorologické procesy...
2. Tak Ussop by taky někomu mohl podat svoji munici a zbraň a naučit ho to používat, akorát by ta osoba asi úplně neuměla tak dobře mířit... Každou zbraň můžeš někoho naučit používat, ale jenom někteří ji pak mistrně ovládnout. Navíc rozkládací hůl (bez mraků) používala Nami už od začátku (ano, opakuji se) a pokud se pamatuji tak to byla ona, koho napadlo to vylepšit. Po Jaye požádala Ussopa, aby jí tam dal ty divnověci, protože to tam akorát sama neuměla zapracovat... Přidání mraků přišlo na Weatherii, kde Ussop v životě nebyl a on to pak akorát zase vylepšil na Zou s tím, že se to teď dá prodlužovat. Ale to, že jí to (na její požádání) vylepší a ukáže jí tlačítko snad neznamená, že je to celé zásluha někoho jiného než Nami.
3. Každý je svým způsobem jedinečný, někteří možná víc než jiní, ale... Nami je spojení inteligence, navigátorky, meteorologa, kartografa, informovanosti, nějaké zbabělosti, zlodějství a nosiče užitečných věcí (které by většina ostatních Slamáků beztak někde vytratila). Navíc loď by se bez ní na začátku tak akorát potopila
K bleskům... Já si hlavně nemyslím, že by to byla jedna z hlavních předností těch dvou a u obou dvou to má určité výhody a slabiny.

Nevyvracím její další schopnosti, vyjadřovala jsem se jenom k rychlosti, která sice ve spojení s dalšími věcmi je dost dobrá, ale prostě to není jedinečné. Nevyvracím, že je to užitečné.

Já jsem myslela, než doktora potřebovali, taky to bez něj přežili. Stejně jako když než kormidelníka potřebovali, taky to bez něj přežili. A nejde mi o primární funkci při boji, ale při fungování a pohybu lodi...

Mě je asi celkem jedno, jestli se Carrot přidá, ale taky bych rozhodně brala víc ji než Pudding, která má sice schopnosti velké a jedinečné jako prase, ale její charakter mi prostě nesedí a nesedí ani k posádce. Reiju mám ráda, ale nikdy mě nepřišlo, že by se mohla přidat k posádce... Ale myslím a hlavně doufám, že delším členem posádky bude holka, která bude zejména silná (což Carrot je a Robin taky, ale tak nějak se to, mám pocit, přestalo´od Alabastry ukazovat).

A k P.S. (nebo spíš k reakci)... Je super, když se lidi rádi poučí. Já mám pocit, že musím v takovémhle textu nasekat chyb... Ale některých si holt všimnu
A ne, že by ti diskuze měla vadit, spíš jsem ten typ člověka, který se potřebuje ujistit... A chápu, že někdo nemá některá postavy rád, mně třeba zrovna Nami nějak nevadí, ale někomu holt nesedne. Podobně jako s takovou Orohime v Bleachi, Sakurou v Narutovi, Rachel v Tower of Gods (které povědšinou nesnesu, i když na Sakuru už jsem si nějak zvykla). Mě štvou ty chvíle, kdy se Nami chová srabácky, ale o to radši mám, když na chvíli zazáří. Kdyby ty chvíle neměla, tak nevím, jak bych o ní smýšlela... Ale jinak mám taky radši silnější a sebevědomější ženský a ne, jak jsi napsala, "zlatokopky", akorát mám pocit, že v Nami jsou obě ty části.

Kapku mě děsí, kolik toho napíšu, vzhledem ke stavu svých rukou Ale aspoň se tu něco řeší

#10564 AngeeCz, 17. 12. 2017, 21:01:54
0 0

1. (S tím předpovídáním...) Ano, všichni navigátoři v Novém Světě musí umět předvídat a především znát celý systém počasí Nového Světa, to už se ujasnilo když Slamáci dorazili na hladinu z Rybáckého ostrova a museli čelit asi 3-4 anomáliím. Bez schopnosti předvídat a vnímat počasí by se nikdo moc daleko v Novém Světě nedostal.. A Bartolomeo má posádku ne? :D třeba je mezi nimi i schopný navigátor..
2. No právě, ta osoba by nemusela tak dobře mířit. A taky hluboce rozumět tomu, jak Boin Archipelago funguje a jak s těmi náboji pracovat a znát všechny výhody a nevýhody a limity.... Usopp by ho to mohl naučit, ale rozhodně ne tak jednoduše, jako vysvětlit, jak funguje Clima tact (já nevím, dle mého je to úplně primitivní systém...). Navíc Usopp funguje i jako vynálezce, takže to nám zužuje výběr jeho náhradníka na zkušeného snipera, který žil několik let na Boinu a zároveň je i skvělý vynálezce. Možná se najde někdo, kdo by to vše splňoval, ale bude to mnohem složitější hledačka, než na náhradníka za Nami
Celou tu tirádu o vynalézání klimatactu moc nechápu, já tu řeším, kdyby teď v tuto chvíli někdo Nami nahradil a dostal tu tyč tak, jak je už teď. Pokud chceš uvažovat nad tím, že by ji někdo nahradil hned od začátku, tak by ten člověk mohl být bojeschopný i bez tyče, nebo by ho taky, stejně jako Nami, napadlo, jak Clima Tact vylepšit. Přeci jen navigátoři nejsou všichni hloupí a když se nad tím zamyslí někdo, kdo se v počasí vyzná, i samotného ho napadne, jak to vylepšit. A vzhledem k tomu, že Kuma rozhodoval o místech dle talentu, i ten náhradník by byl poslán na Weatherii atd. atd.
A máš pravdu, neznamená, a ani jsem to nikdy neřekla, ale jeho zásluha je absolutně většinová. Ona mu jen řekla, co by se tam hodilo navíc, protože on nemá dostatečné navigátorské znalosti, aby to udělal sám. Nicméně je to stále původně jeho nápad a bez něj by žádný Clima Tact nebyl, a kdyby ho dal jinému navigátorovi, taky by ho postupně vylepšoval pomocí rad toho jiného navigátora.
3. Navigátorství, meteorologie a kartografie jsou všechny součástí běžného navigátorství v OP světě (kartografie možná ne tak často, ale věřím, že většina navigátorů ráda i kreslí a používá mapy). Její informovanost není až tak velká, aby se to dalo uznat za dominantní vlastnost, to už spíš Robin nebo Jinbei. Nami jen párkrát projevila běžné znalosti, které v tom světě ví každý, kdo čte noviny a sleduje běžné dění. Ale víc často je zmatená a udivená a nemá žádné znalosti nepřátel (že by znala nějaké velitele od Big Mom nebo tak), takže jsou ty její znalosti přínosné jen minimálně. O té zbabělosti, zlodějství a nošení nepochybuju, ale to bohužel není nic excelentního, co by nešlo nahradit Tím potopením nevím co myslíš, ale jestli myslíš její znalosti počasí, tak ty má zase každý normální navigátor.
-
(K rychlosti) Záleží, z jakého pohledu to bereš. Je to jedinečné v tom směru, že Luffy svou rychlost nikdy k běhu nepoužívá, jen k boji. Navíc u Slamáků máme už dva šermíře, takže tady asi není co řešit
-
Jo, holku by to chtělo. A myslím, že si to Oda uvědomuje, a buď tam fakt dá tu Carrot, což si nemyslím, nebo se vytasí s nějakou novou cool postavou A s Robin souhlasím, má šíleně velký potenciál (například může vyvraždit celou armádu během pár vteřin, může špehovat kdekoliv a kdykoliv...), ale Oda na ni prostě kašle a dělá z ní hlavně archeoložku. Pokud si dobře pamatuju, tak ani neměla pořádně žádný 1vs1 souboj, možná kromě toho pseudosouboje v Dressrose.
-
Na diskuzi jsem zvyklá, už jsem tu pár let a setkala jsem se s hromadou lidí, ty jsi díkybohu jedna z těch slušnějších, ale už tu byli i tací, kteří na vše odpovídali nadávkami a osočováním, a s těmi je fakt diskuze o ničem Ale slušná a konstruktivní diskuze je vždy na místě, hlavně teď, když je tu jinak docela mrtvo.
Mám ráda, když Nami nějak zachrání situaci nebo prostě předvede, že není úplně k ničemu, ale vždy, když se nad tím zpětně zamyslím, tak si říkám, že to vlastně mohl udělat kdokoliv Samozřejmě ji furt beru jako Slamáka a nechtěla bych, aby umřela nebo byla někým nahrazena, ale občas mi fakt leze krkem její povaha a takový ten "damsel in distress" stereotyp, když ji občas někdo musí zachraňovat/chránit. Navíc z ní furt každý chlap v anime padá na kolena, což mi nepřijde jako adekvátní reakce (možná až na ty gigantický prsa, ale jelikož jsem holka, tak na mě tohle nezabírá) a moc mi to sympatie vůči ní nezvedá. Robin mi přijde mnohem lépe napsaná a zajímavější (a hezčí), ale ve fandomu je Robin furt docela potlačovaná až na druhé místo a ignorovaná, a ten fandom hype mi ji taky kazí. Stejně jako mi fandom hype zkazil to, jak jsem kdysi měla ráda Zora To, že ti Nami přijde jako obojí zároveň, je čistě tvůj pohled a brát ti ho nebudu. Mně prostě nepřijde jako silná badass ženská ani zdaleka, občas se blýskne nějakým dobrým nápadem, ale není nějak vysoce inteligentní ani stratég, takže na mě prostě působí nezajímavě.. Každý to vidíme jinak, no :D Já v postavách spíš oceňuji jedinečnost, zvlášť pokud je to v posádce o tak malém počtu členů, a v Nami mi furt něco chybí. Ale těším se na konec anime, protože mám za to, že právě ona bude mít klíčovou roli v nalezení Raftelu (Robin zjistí nějaké indície k tomu, kde vlastně je, ale Nami je tam bude muset navést). A abych jí zas tolik nekřivdila, tak proti Sakuře, Otohime apod. mi Nami přijde mnohem méně kýčovitá a zbytečná. Není zbytečná ve smyslu že nikdy nic nedělá, ale ve smyslu, že by ji mohl jednoduše nahradit někdo s podobnými znalostmi. Kdyby byla úplně jak Sakura, tak už bych možná anime i dropnula, protože bych ji nemohla ani vystát

Hakuhódžó no senši