Fórum – Teorie a současné dění v manze

#4192 Luffy94, 21. 12. 2013, 22:56:16
2 0

Čo je Kaido zač?

Už dlhšie premýšľam nad Lawovým výrokom o Kaidovi ako o "najsilnejšej bytosti". Prečo by o ňom vôbec takto rozprával? Nestačilo by, keby povedal, že je najsilnejším človekom? Zrejme tu teda nejde o človeka. Vo One Piece sa však vyskytuje mnoho osobností, ktoré majú od človeka ďaleko, či už rasou, vzhľadom, inteligenciou alebo správaním. Budem sa však pre tentoraz držať len dvoch vecí - rasy a vzhľadu. Tu sú zatiaľ moje tipy:

Kaido ako obor - toto je asi najznámejšia a najviac sa vyskytujúca teória medzi fanúšikmi. Obor pirát nie je ničím novým (Dorry a Broggy) a vzhľadom na to, že Elbaf, čiže ostrov obrov, sa s najvyššou pravdepodobnosťou nachádza práve v Novom svete, je preto dosť možné, že práve najsilnejší pirát z Elbafu môže byť aj jedným z Yonkov - vládcov v Novom svete.
Pravdepodobnosť, že je obrom je podľa mňa tak +/- 75 %.

Kaido ako rybák - toto asi taktiež mnohých napadlo, keďže 2 "hlavné" rasy vo One Piece sú práve ľudia a rybáci. Rybáci sú 10x silnejší ako ľudia, to je taktiež dobre známe, takže ak sa medzi rybákmi objaví jedinec, ktorý je medzi nimi taký silný ako je Shanks silný medzi ľuďmi, tak prečo by nemohol byť aj on rybákom? Nastáva tu však otázka - prečo nebráni Rybácky ostrov práve on?
Práve kvôli tomu je preto podľa mňa pravdepodobnosť, že je rybák, zhruba 20-30 %.

Kaido ako červený obor - čiže jeden z obrov ako Oars a Oars Jr. Túto skutočnosť môže potvrdzovať fakt, že na tomto obrázku:
má vrchnú časť hlavy, a teda rohy červených obrov, zakryté bublinou s textom a bradou Big Mom (nie, to nie je jeho klobúk *1*). V zápätí je tu však jedno veľké PROTI a to fakt, že mu z dolnej čeľuste netrčia kly, tak ako je tomu u Oarsa a Oars Jr.-a. Je však možné, že o ne mohol prísť, alebo sa dokonca narodiť bez nich.
Pravdepodobnosť je preto asi rovných 50 %, čiže buď-alebo.

Kaido ako čertík - alebo ako inak nazvať rasu, do ktorej patrí aj Gecko Moria. Toto je môj najväčší favorit. Podobne ako pri predošlom, tak aj pri tomto type nahráva do karát fakt, že je zakrytá jeho horná časť hlavy, ktorá by tak mohla skrývať tie mini-rohy, ktoré má aj Moria.

Navyše ako ďalšie PRE do tejto teórie je zahrnutá skutočnosť, že Kaido a Moria boli kedysi rivalmi a majú spoločnú históriu! Prečo by teda nemohli mať aj spoločnú rasu? Predsa len je Moria doteraz jediný známy zástupca tejto rasy.
Ja tomuto dosť verím, a preto tomu dávam pravdepodobnosť až 90 %.

Potom sú tu ešte možnosti ako jeden z Dlhorukých (Scratchman, Brookovi manažéri, člen CP-0,...) alebo Dlhonohých (Tamago, Bluegilly). Títo sú však ešte stále považovaní za ľudí, preto by pravdepodobne nemal byť zástupcom ani jednej z týchto rás.

A čo vy? Máte tiež nejaký typ alebo ste niekde čítali ešte nejaké iné teórie o jeho vzhľade a rase? Napíšte. *1*

#4193 Raijin, 21. 12. 2013, 23:11:07
3 0

Alebo to má zadočinenie DF, ako napr. fénix Marco, a Kaido môže byť kludne človek s nejakým DF, ktoré je veľmi vzácne. Predsa len ešte sa to nejako nerozoberalo, čo presne je zač.

Sú tam možnosti tvoje, DF alebo môže byť úplne nejaká nová rasa, veď o NW ešte stále nič nevieme *7* .

Vyjadrím svoje percentá ako to vidím.

Obor - 65%
Rybák - 30%
Červeňák - 1%
Čertík? *3* - 50%

Všetko toto ale poznáme a preto si myslím, že Kaido buď bude mať super ovocie alebo to bude nejaká nová rasa.

#4199 rhonyn, 22. 12. 2013, 10:08:17
3 0

dobré teorie ale podle mně všecky špatně protože kaido bude nějak upravený člověk kterej bude mít mytický zoan

#4201 somalec, 22. 12. 2013, 13:55:07
3 0

Podľa mňa by to mohlo byť kľudne aj nejaké zviera čo zjedlo DF, niečo ako Chopper. Ale inak si tiež myslím, že bude podobný ako Moria.

#4226 muskat, 23. 12. 2013, 17:58:19
3 0

Celkom suhlasim s tymi predoslimy teoriami hoci si nemyslim ze bude rybak alebo obor. Osobne si myslim ze urcite bude mat DF nejakeho mytickeho typu, ak by Oda cerpal z gerckej mytologie tak by mohol byt nieco ako Typhon (vygoogli si to) otec vsetkych netvorov a tym padom by sa mu aj hodil privlastok Kaido of the Beasts a vyzeral by epicky. Nemyslim si ze sa vola tak vdaka svojej armade, vacsinou postavy ked maju nejake speci meno tak to charakterizuje jeho samotneho a nie jeho posadku (vid. Blackleg Sanji) Mozno je to uplne normalny clovek ktory je akoby permanentne premeneny na mytickeho zoana.

Nad cim sa ale ja zamyslam je Kaido naozaj tak silny? Ako nechcem ho podcenovat urcite nie ale preco Trafy prave jeho chcel dat dole s Luffym ako prveho? A sanca ze by ho porazili je 30 percent? Osobne som ocakaval ze ked je fakt taky silny tak by to mohlo byt okolo 10 alebo menej. Ale jasne tu o cisla nejde sak Luffymu je to jedno :D.
Na wiki sa pise ze Big Mom by ho mohla ako nejeden z mala porazit. Tak mozno je praveze "najslabsi" z Yonko.

A este nacriem z ineho sudka:

Pamatate sa na Lolu z Thriller Barku? Vravela ze je z noveho sveta a jej mama je niekto dost vyznamny tam. Hmmmm.... Big Mom - Lola.. nie je tu ista podobnost? :P
Kazdopadne bolo by to vtipne keby zistila ze Luffy zachranil jej dceru mohli by byt spojenci :D :D :D ale aj tak si myslim ze on ju da dole ale ktovie mozno to spravi Kid a ostatni... Nechajme sa prekvapit.

to je asi tak vsetko prosim a nepodkopte ma pod ciernu zem... to su vsetko len moje teorie

#4227 muskat, 23. 12. 2013, 18:01:10
3 0

Sorry oprava tam islo o zastavenie Teacha tak to beriem späť :D

#4228 Luffy94, 23. 12. 2013, 18:20:38
2 0

To s tým Typhonom sa mi páči, o takej príšerke som ešte ani nepočul. Asi si cez sviatky trochu naštudujem grécku mytológiu, lebo tá ma asi nikdy neprestane prekvapovať svojou fantáziou. *1*

Prečo práve Kaida? Nuž, Lawovi v skutočnosti o Kaida ani nešlo a Kaido bol len zásterkou toho, že chce ísť po Doflamingovi. Preto je dosť možné, že po Kaidovi nakoniec ešte ani nepôjdu a vydajú sa iným smerom, najmä keď sa tam teraz ponúka Big Mom. *5*

A áno, Lola = dcéra Big Mom tu už došlo viacerým, čiže bude skôr prekvapenie, ak sa ukáže, že to nie je pravda.

#4230 muskat, 23. 12. 2013, 22:29:39
3 0

Este mi napadlo ze mozno Kaido by mohol byt aj odniekial z vesmiru vylucene to nie je mame aj vesmirnych piratov... ale podla mna by to bolo odveci

#4275 Aurius, 28. 12. 2013, 19:54:38
3 0

Tak jo. Nahodíme nějaké své myšlenky...
Nejdříve Sabo - V podstatě pěkněj zmetek, nechá Ace i Luffyho aby si mysleli, že je mrtvý a nepokusí se ani Ace zachránit - i když tady ho omlouvá to, že se tam neměl jak dostat...
Ovoce chce získat pro revolucionáře - to jeho "Aceovu vůli zdědíme MY".. Takže chce posílit a sám pravděpodobně ovoce nemá.
No uvidíme vysvětlení.

Kaido-Spousta teorií, že je obr a podobně... Ale já sázím spíš na DF uživatele typ Zoan - přece jen má i armádu Zoanů. Musí být něco podobného ale zároveň nadřazeného... Přece jen obr co byl v turnaji s Luffym chtěl být král obrů - a v případě Kaida - obra by moc šancí neměl...

Nynější arc- má náběh na to, být nejlepší. Je tu spousta postav zasahujících do děje... Big mom, Law, Doffy, Revolucionáři, Marína,...
Otázka je kdo s kým bude bojovat a jestli se někdo přidá ke slamákům...?
Luffy vs. Doffy je myslím jasné a musí to být 1v1 - nemohl by být pirátským králem kdyby neporazil sám ty nejsilnější.
Diamante vs. Sabo vs. Jesus Burgess v Aréně.
Peeka vs. Zoro (?) podle mne pravděpodobné.
Sanji musí se zbytkem posádky odlákat Big mom (možná se připlete Jinbe, Big mom ho zabije a Luffy se půjde mstít proti ní...? A nebo pomůže a přidá se...?)
Trébol vs... Tady záhada, netuším ale asi Franky+Ussop...? Pokud je logia, mají smůlu. Uvidíme. Třeba chce oda dostat Frankyho do silné trojky a vyrovnat ho jim tak si to rozdají.
Zbytek není tak důležitý. Violet sehraje svoji roli stejně jako Rebecca ale jakou...? Brečet a prosit o pomoc...? Nebo porazit pár slabších?
A co Fujitora....? Je to oříšek, možná opustí Marínu....? Nebo boj vs Kinemon..?

Co se stalo v aréně...? Je vůbec možné, aby to bylo Haki že všichni silní padli? Co když je to někdo nový - třeba někdo z bývalé bělovousovy posádky? Určitě by nechtěli, aby aceovo ovoce dostal jen tak někdo a museli se tam vetřít... Jinak tam nikdo tak silný nebyl.... Ale byl tam kouř... Plyn...?

Pokud by Luffy teď porazil Yonko, stané se sám Yonko...? To je zajímavá myšlenka :-)

A kdo se tedy přidá...? Jinbeho bych tam viděl opravdu rád, snad se nic nestane a přidá se... Caesar určitě ne, Luffy mu to, co provedl dětem neodpustí, Law má svoji posádku, Sabo je revolucionář, Kinemon má dítě a je jen další šermíř a Violet zůstane v království - takže tady asi nikdo nový.

A pan vojáček aka otec Rebeccy aka Kyros? Přece jen své jméno neřekl... A Kyros měl vyhrát spoustu zápasů a dostat pouze jednu ránu...a panu vojáčkovi chybí noha-ona jediná rána a to, že si Kyrose nikdo nepamatuje...?

Nějaké nápady? Už mě nenapadá co jsem vynechal :-)

#4277 Torien, 28. 12. 2013, 21:20:17
3 0

Takže na začátek - Auriusi máš mou pochvalu za krásnou slohovku *5*

A teď k tématu...
Sabo - jako jeden z revolucionářů určitě cestoval spolu s ostatními po cestě takže nebylo tak lehké se jednomu z nich ozvat. Později když Ace/Luffy vyrazili na moře už asi jo, ale to bude určitě dovysvětleno (doufám).
Nevím co ti vadí na tom, že ovoce chce pro revolucionáře, když se nad tím zamyslíš, Luffyho otec je vůdce revolucionářů, Ivankov je dalším z těch "hlavních" ( nevím jak podstatný je, ale zatím to vypadá, že dost) a taky je Luffyho přítel + všichni okama revolucionáři z impelu. Nakonec budou revolucionáři na Luffyho straně tj. jako by to ovoce získal Luffy *5* on ho stejně nemá komu dát

Kaido - viděl bych to na mýtický typ zoan, ale podle mého to nijak nesouvisí s armádou zoanů, podle mého to je jedinný typ, který se dá vytvořit (představ si, že by pod ním sloužilo 500 logií *5* to by se museli spojit mariňáci s piráty aby se na něco zmohli ).

Luffy vs. Doffy - boj určitě bude, jde jen o to jestli se i rozhodne, nebo do něj někdo zakročí a dočasně ho přeruší *10*
Diamante vs. Sabo vs. Jesus Burgess - vůbec netuším co se bude dít
Jinbe se tam určitě ukáže. Sám říkal, že si musí ještě něco zařídit a co jiného by to mohlo být než boj s BM o rybácký ostrov. Kdyby jí porazil, zaujal by její místo a tím mohl chránit rybácký ostrov sám
Violet podle mého sehraje roli až ke konci
Fujitora vs. Kinemon ? neblázni :D Kinemon by nehorázně dostal

Bělovousova posádka tam určitě je, ale podle mého mají v plánu ovoce spíše ukradnout než aby se ukázali na veřejnosti

Ne, Luffy se jím určitě nestane, chce se stát pirátským králem takže místo získá Jinbe nebo Law

Ano správně napsáno *1* Caesar v žádném případě, Luffy ho nenávidí, Law ne, Sabo by se mohl přidat, ale podle mého zůstane u revolucionářu. Jinbe je nejspíš jedinná možnost.

K panu vojáčkovi nemám co dodat. Vůbec netuším kdo to je, nebo co s ním bude

A když už jsem u toho psaní...
1) když Luffy sundá BM půjdou ještě po Kaidovi ? Já bych řekl, že se na jejich cíli nic nezmění, Luffy chce přeci jen sundat všechny
2) Mohl by se tam ukázat Shanks a zachránit celou situaci ( přeci jen Luffy už je celkem známý a silný pirát tak by se mohli setkat )
3) Luffyho otec a revolucionáři - sám Dragon řekl, že se jednou setkají tak proč né teď? Určitě by to bylo celkem zajímavé setkání
4) Copak asi dělá Aokiji ? po TS se o Doffyho celkem zajímá takže se tam určitě ukáže ( Sanji a spol budou v průšvihu a najednou tam příjde pohodář Aokiji :DDD to bych nerozdýchal )
5) Myslíte, že dojde k setkání Luffyho a BB ? přeci jen tam má svého člověka takže bude někde poblíž ( možná na dalším ostrově? kdo ví )

#4278 Aurius, 28. 12. 2013, 21:39:45
3 0

Oh Děkuji za názor Toriene :-)

K revolucionářům - ani mi tak nevadí jako si spíš říkám, že bude chtít tatík Luffyho pro něco využít a Luffy nebude chtít - možný spor...? A nebo jen má představivost :-) Každopádně shledání jak si padnou do náruče nečekám. Stále mě zajímá, kdo je jeho máma....... :-)

Kaido-ono vše souvisí se vším. Zoan je shit ovoce ale říkám si, že Kaido bude takový ten psychouš co chce "vládu zvířat" a podobný bláboly. Zároveň bude nejslabší - Shanks s ním neměl problém a stihl ještě dojet úplně v pohodě ukončit válku.

Tvojé úvahy:
1) Tipnul bych spíš, že první padne Kaido než BM. Sice teď dojela loď... A co když padne Sanji do zajetí...? to by zase šli nejdříve po BM. Je tu hodně proměnných. Například Lola= dcera BM. No tady uvidíme, je tu spousta možností ale nemyslím, že by Jinbe dostal BM, spíš mám strach z jeho smrti. Typově mi ke slamákům nesedí když je silově na Luffyho úrovni a má dokonce vyšší odměnu.
Takže shrneme to - ano, Luffy se pokusí dostat všechny Yonkou a tím, že porazí Yonkou se sám Yonkou stane i když o to neusiluje :-)

2)Tady sázím na smrt Shankse rukou Blackbearda a tím se z něj stane hlavní záporák a tudíž se nemůže viz. bod 5) jen tak ukázat. Už teď je tu spousta postav.

3) Tady bude spíš jen Sabo co to dostal za úkol. Dragona nečekám.

4) Vidíš, na toho jsem úplně zapomněl. Mohl by Sanjimu vypomoct... Přece jen nečekám, že se zlepšil až tak, aby mohl jít proti lodi Yonkou sám. To je sebevražda.

Tak ještě pár mých drobností - Pořád mi nejde na rozum poznámka Saba - "že o tom slyšel pověsti/drby" - co se tam kruci stalo? Asi se nedočkám.

#4279 Torien, 28. 12. 2013, 22:25:07
3 0

heh Law chtěl Luffyho taky využít a kdo koho teď využívá? :D

Podle mého je nejslabší BM, ale rozdíl mezi ní a Kaidem nebude zrovna velký. Ano nějaké psycho kecy o vládě zvířat očekávám, ale určitě to nebude jen tak obyčejný zoan, to by mi k jeho popisu moc nesedělo, opravdu to bude muset být něco extra

Já bych to viděl tak, že Jinbe příjde s tím, že chce porazit BM a dostane nehorázný výprask, Luffy se na....naštve a BM už nezachrání ani to, že je Lola její dcera. Nevím jak je na tom Jinbe silově, ale o odměnách nemá cenu nějak moc vypisovat ( jestli po tomhle nepůjdou jejich odměny nahoru tak už po ničem ) jinak silově je někde na úrovni Luffyho, s tím souhlasím. Všichni jsme to viděli na rybáckém ostrově,ale pochybuji, že brali ten souboj vážně

Ano jednou se jím stane, ale první post podle mého někomu přenechá. Možná je to jen mé přání, ale opravdu tam toho Jinbeho živě vidím :D

2) Ano, Shanks už je teď mrtvý ( zatím ne, ale už s ním vlastně ani moc nepočítám, jen by to bylo zajímavé ) - místo něj by nejspíš mohla dorazit druhá "aliance" Kid a spol, kteří jdou po BM - tím by byl problém vyřešen

3) Těch revolucionářů je tam víc - viz. Koala a určitě ještě pár lidí v davu

4) Tady je to hodně pravděpodobné, ale myslíš, že může mít vedlejší postava 2 epic nástupy za 2 arcy? Tiše v to doufám, ale čím víc o tom přemýšlím, tím míň mi to příjde pravděpodobné

Kdy to Sabo říkal, já si to nějak nepamatuji? :D Zítra si asi budu muset oživit paměť

#4280 Aurius, 28. 12. 2013, 22:39:30
3 0

Nemyslím že využívá, jen mu neřekl vše - zachránil mu život a taky v něj věří...
S tím, že je Kaidou něco extra souhlasím, jsem zvědav jaký Zoan to bude...
A ano, taky čekám zvýšení odměn. Ale jak vysoko si netroufám hádat.

4)Právě bych sázel na zajetí Sanjiho spíš než na příchod Aokijiho a tím nutnost porazit BM. Přece jen mi teď přijde nejslabší z monster tria. Ale zásah Kida a spol... hmmm to zní zajímavě :-)

Sabo to říkal tady - poslední kapitola, poslední stránka, druhá scéna od spodu v pravo. Na mangastreamu říká v podstatě něco podobného.
http://www.mangareader.net/one-piece/733/17

PS: Zajímá mě, jakým způsobem bojuje Shanks nebo bojoval Gol D. Roger. Přece jen Shanks nemá (neměl) DF pač ve vodě zachránil Luffyho a neumím si představit, jak teď bojuje s jednou rukou proti těm nejsilnějším. Jen pomocí Haki? A Gol D. Roger taky? hmmm...

#4281 Torien, 29. 12. 2013, 10:50:58
3 0

Na začátku to vypadalo, že ho chce využít, ale jak to dopadlo všichni víme

4) Kid určitě neudělal alianci jen proto aby se díval jak mu BM někdo "vyžere", určitě už jsou na cestě

jo tak na tohle si nevzpomínám právem :D 733 jsem ještě ani nečetl ( 24. tam nebyla, potom jsem musel navštívit rodinu atd... a už mi to nějak vypadlo z hlavy ).
Vypadá to na HH někoho kdo jen tak stál bokem a snažil se nepřilákat pozornost i když mi to trochu nejde na rozum, že by to Sabo nepoznal. Pokud vím, Dragon má taky HH a jestli s ním Sabo cestoval, musel to minimálně jednou vidět.

PS: Shanks zastavil jednoho z admirálu jen díky haki tak proč by tak nemohl bojovat? I když po ukázce setkání WB a Shankse pochybuji, že někdy bojuje :D Nechce se mi věřit, že by se proti někomu takovému někdo postavil.

#4283 Raijin, 29. 12. 2013, 18:57:38
3 0

Tiež si myslím, že Hack je s nimi.

#4284 Petrs, 29. 12. 2013, 21:15:07
3 0

Ja si myslím že patrí k BM.

#4289 Why?!, 30. 12. 2013, 1:28:58
3 0

Doufám že Sanji má nějaký nový trik, pokud ne tak je podle mě Franky silnější než on.
Doufám že se tam Jinbe neukáže, já nevím proč, ale nechci ho vidět...né v tomhle arcu. Kaido nebude podle mě Obr, spíš nějaký zvíře, který sněd typ mýtycký Zoan.
PS: Existuje typ mýtycká Logie?? :D

#4290 Torien, 30. 12. 2013, 11:51:03
3 0

a co jiného by si asi tak Jinbe šel zařídit než se postarat aby byl ostrov v bezpečí ? A po tom co se stalo je jasné, že BM si to s ostrovem vyřídí.

ps: ne, nic takového není :D

edit: jak myslíte, že by vypadalo setkání Luffyho a jeho tatíka? já bych řekl, že by to bylo něco jako "bože, co za i****a jsem to splodil" :D

#4296 kkaarrllooss22, 30. 12. 2013, 20:22:04
3 0

Jak někdo psal o pár stránek vzadu že by ho zajímalo něco o Luffyho matce tak mě napadlo jestli by to nemohla bejt Rayleighova mladší sestra. V tomhle videu je Buggy docela přrkvapenej. (Nevim jestli to bylo i v manze)
http://www.youtube.com/watch?v=cZuUCD7LaC8

#4297 Why?!, 30. 12. 2013, 21:46:31
3 0

Podle mě se luffymu cena zvýší nanejmín 600M protože přeci jen porazil toho s hlavou (nevím jeho méno) lehce, který měl přes 500M.

Hakuhódžó no senši