Fórum – Teorie a současné dění v manze

#2973 Raijin, 16. 7. 2013, 19:22:16
2 0

Haha, ja som si to pomylil s tym ostrovom, najoblubenejsi ostrov nie pirat, dik za ujasnenie *3*

#2982 Luffy94, 27. 7. 2013, 14:50:56
1 0

Zabudol si útok na Tenryubita. Útok na Tenryubita je ďaleko viac, než útok na Enies Lobby, vyhlásenie vojny a porazenie agenta na úrovni viceadmirála. Alebo aspoň tak nám to Oda ukazuje, resp. robí z Tenryubitov takých dôležitých. *1*

#3006 Luffy94, 20. 7. 2013, 19:23:51
1 0

Tak aby som to tu troška rozprúdil vzhľadom na to, že celý týždeň budeme bez mangy:

Trochu sa špáram teraz medzi Supernovami a informáciami o nich a musel som sa pozastaviť pri ich odmenách a nemôžem si to odpustiť a musím nad tým kývať hlavou:
Luffyho odmena:
z 300 miliónov beri na 400 miliónov beri, v ktorých boli zahrnuté veci ako: porazenie shichibukai-a Moriu, útok na Tenryubita, vlámanie sa do Impel Down a vyslobodenie viac ako 200 väzňov vrátane 2 exshichibukai-ov, 2 veliteľov revolucionárov a najhorších zločincov v histórii z Levelu 6; potom následne zúčastnenie sa Vojny najlepších, kde vyslobodil Ace-a.
Za to všetko zvýšenie odmeny "len" o sto miliónov.

Kidova odmena:
z 315 miliónov beri na 470 miliónov beri, jediné čo by mu mohlo o čosi, aj keď nie až takto vysoko, zvýšiť odmenu bol útok na Tenryubitov, do ktorého bol zapojený okrem Luffyho aj on s Trafalgarom.
ČO DO PEKLA MOHOL SPRAVIŤ POČAS TIME-SKIPU?!

Nejaké nápady?

#3007 Raijin, 20. 7. 2013, 20:34:24
1 0

Dalsia vec, odhalenie, ze je syn najnebezpecnejsieho zlocinca sveta a ukazanie Conqueror's haki. Akainu povedal, ze je velka hrozba do buducna... A aj tak fakt malo, neuvazoval som nad tym ale ked to teraz hovoris, je to divne.

A Kid, netusim, za znicenie niektorychl lodi Big Mom? Pochybujem a iba za dalsie zabijanie bezbrannych ludi asi tiez nie, fakt netusim *4*

#3024 Slejhy, 22. 7. 2013, 11:06:40
2 0

Vlada se snažila co možná nejvíc toho ututlat...
To znamená, Poražení Morii, Útok na Tenryuubito, Haoshoku
+ ho vláda i mariňáci považovali za mrtvýho (aspoň někdo)...
Proto "jenom" o milon.

Kid... je zkrátka Kid...
Co od něj můžeš čekat? Vypalování vesnic, drancování, zabijení + zničení několika lodí Big Mam, a hlavně byl na očích.

#3028 Robko, 22. 7. 2013, 19:19:16
2 0

Taký se vám zdá, že je Luffy přirozený nepřítel Bartolomea? Protože jeho pěsti, by se podle mě měly od jeho barier odrážet.

#3029 Vyvrnc, 22. 7. 2013, 19:24:02
2 0

1. Slejhy má nejspíš pravdu. Nicméně odměna by se měla odvíjet i od ututlnaných činů i když možná ne.

2. Myslím že vzhledem k tomu, že Luffy už má Haki tak je to teď celkem fuk :)

#3030 Raijin, 22. 7. 2013, 19:59:34
2 0

Nevieme ako silne dokazu byt tie bariery, ci sa nedaju prerazit alebo urcitou silou alebo sposobom ano... aj ked ma haki, tak mu to dodava silu no neneguje to schopnosti Bartolomea, iked ho pouzije tak on bude stale schopny pouzivat svoje DF. A Batolomeo bariera vydrzala rybacke karate, death knock a aj king punch, neviem ci ju Luffy prelomi no minimalne sa nezrani vdaka gume :). A ak conqueror's haki asi na neho nebude fungovat a "haki impact" neviem... *1* *1*

#3031 Luffy94, 22. 7. 2013, 20:56:36
1 0

@Raijin, toto je jednoduchá matematika: Haki > všetko. Takže Bartolomeo si môže narobiť bariéry s vrstvami ako cibuľa a stále to bude na nič, ak Luffy použije Busoshoku.
Hoci sa nás v poslednej mange snaží Oda presvedčiť, že Haki nie je nad všetkým, keď si Boo zlomil sekeru s Busoshoku haki o Funkovo telo, všetci vieme, že je to tak. *3*

#3032 Vyvrnc, 22. 7. 2013, 21:01:19
2 0

Řekl bych, že to jeho tělo bylo taky Haki jen silnější :) aspoň doufám jinak mi to přijde jako nesmysl *5*

#3033 Raijin, 22. 7. 2013, 21:10:11
2 0

Armament haki neznamena, ze ked ho pouzijem tak kazdeho porazim, kukni na haki beast Verga... Haki narusa iba nedotknutelnost logii a napr. pruznost gumy, plus vacsi efekt uderu, no pochybujem, ze to prerazi bari bari, ked je slaby pouzivatel haki. So silou ide vsetko... Ale ja vidim suboj bartolomea a luffyho nieco ako suboj cobyho a luffyho, luffy sa dakam ponahla, tamten saso mu skoci do cesty, rychlo povie nieco o jeho businessu s nim a luffy ho vypne one shotom *5*

#3034 Luffy94, 22. 7. 2013, 21:24:35
1 0

Vďaka, ale mne toto naozaj nemusíš vysvetľovať, viem veľmi dobre, čo robí Haki. *1*
Čo sa Verga týka, prikláňam sa k teórii, ktorú tu sem kedysi hodil laubacher o tom, že Law použil Haki rovnajúce sa tomu Vergovmu a o zvyšok sa postaralo jeho DF.

Navyše, Haki dokáže byť použité aj proti prírodným silám, viď. keď Luffy nedávno na PH s pomocou Busoshoku rozbil ihlicové ľady, na ktoré padal, keď bojoval proti Yeti Cool bratom, pričom udieral priamo do ich špicov, čo by ho bez Haki asi pekne bolelo. *2*

#3035 Raijin, 22. 7. 2013, 21:28:43
2 0

Sak to som kvazi myslel pod tym vacsim efektom, "stvrdne" alebo neviem ako inak to nazvat ruka a tym sa nezrani. Ale chcel som sa bavit o tom, ze si stale myslim, ze haki nezrusi tu barieru, pokial nie je dosatatocne silny uzivatel na to, ze to nestaci iba ovladat... *1*

#3036 Vyvrnc, 22. 7. 2013, 21:31:22
1 0

To je dost možný, že slabej uživatel by to nedal. Ale Haki, když to řekneme jednoduše, neutralizuje schopnosti DF takže předpokládám, že Luffy by to měl zvládnout. Možná to King Punch atd nedali, protože tu barieru posilňuje haki.

#3037 Luffy94, 22. 7. 2013, 21:31:39
1 0

Haki potlačuje všetky DF, nielen logie a Luffyho gumu. To by bola potom Alvida asi neporaziteľná, keby to tak nefungovalo.

#3038 Raijin, 22. 7. 2013, 21:55:35
2 0

ano potlacuje ale nezrusi ich schopnosti alebo blackbeardovo df, prave som o tom pisal, tak sa budem citovat z clanku:"A busoushoku haki môže jednoducho neutralizovať obranné aspekty diablovho ovocia ako je nedotkutelnosť a ohybnosť gumy." Ta bariera je mimo neho, nemeni to jeho.. Na tom zakladam svoju myslienku, ze neprejde cez tu barieru.

#3039 Raijin, 22. 7. 2013, 22:54:17
1 0

tak najlepsia obrana je utok :D, ale nie, nikdy ma nenapadlo, ze tam pouzili haki, som si myslel, ze to bolo nieco ako, ked ulquiroa zastavoval utoky iba rukou, je to bleach, ine anime ano. Ale vravim, ze som nad tym tak nerozmyslal, ze to bolo haki. Ale bolo to aj povedane dakde? *1*

#3041 Luffy94, 22. 7. 2013, 23:00:37
1 0

Povedané to nebolo, ale ako hovoríš, toto nie je Bleach a je len jeden spôsob ako vo One Piece niečo takéto zastaviť. *1*

#3042 somalec, 22. 7. 2013, 23:07:55
2 0

to Luffy94: Hovoril si, že Bartolomeo môže narobiť bariér koľko chce a Luffyho Busoshoku cez to prejde, aj ked nebude to Haki dosť silné? (nenapísal si to presne takto ale oponoval si v iných komentároch). Prečo potom Whitebeardov útok nezastavil iba jeden admirál ale museli ho zastaviť všetci traja? Nie že by som sa prikláňal k teórii, že pokiaľ Haki nebude dosť silné, tou bariérou prejsť nemusí, ale dal by som to zatiaľ tak 50:50, môžeš mať ale pravdu. Oda to určite vysvetlí, ked (ak) bude Luffy s Bartolomeom bojovať.

+ Ked bojovala Tashigi s Lawom tak jej Smoker vravel, že nemá dosť silné Haki. Ako to myslel? Predsa len Law nie je Logia, čiže neviem čo tým Haki mohla eliminovať. Prípadný útok od Lawa pomocou DF? Napr. by pri použití obranného Haki odolala "Shambles"?

#3043 Luffy94, 22. 7. 2013, 23:23:35
1 0

Jasné, Haki má tiež svoje "stupne" alebo "úrovne" a môže sa stať, že nemusí stačiť úroveň nejakej postavy na to, aby bol jej útok/obrana úspešný/á, ale toto u Luffyho neočakávam, keď predtým dokázal bez Haki preraziť cez stenu či Crocodila alebo Lucciho, takže teraz v plnom Busoshoku by mohol kľudne preraziť aj 10 Bartolomových bariér poukladaných za sebou. *1*

Čo sa tej Tashigi týka, možno mal Smoker na mysli Kenbushoku.

Hakuhódžó no senši