FAQ – Často kladené otázky

V této sekci najdete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy.

 1. Info
  1. Co to je Mugiwara.cz?
  2. Co na Mugiwara.cz můžu najít?
  3. Kdo překládá a jak často budou překlady?
  4. Je možnost, že bych se mohl/a přidat do týmu Mugiwara.cz?
  5. Pokud se registruju, bude ze mě pirát?
 2. Stahování a přehrávání
  1. Co je to RAW, softsub a hardsub?
  2. Díl se stáhnul, ale po určité době videa se vypne.
  3. Díl nemá české titulky?
  4. Jak u softsubu zapnu titulky?
  5. Jak rozbalit .rar?
  6. Heslo k zaheslovaným souborům

Info

Co to je Mugiwara.cz?

Ehm, vážně? :D Fajn, je to první fanouškovský a hlavně český web, zaměřený na jeden z nejpopulárnějších shounenů této doby – One Piece.

Co na Mugiwara.cz můžu najít?

Jak jste si jistě všimli, máme tu několik sekcí. Především můžete zavítat doanime sekce, kde najdete české překlady One Piece seriálu. Manga sekce nabízí český překlad kapitol. Dále můžete navštívit sekci fórum, kde si společně můžeme zadiskutovat a probrat různé pikantní zprávy ohledně One Piece či něčeho jiného. Svět OP nabízí prozatím rozpracovanou „encyklopedii“ kde si můžete postupně pročítat jednotlivá fakta o postavách, schopnostech, lokalitách a podobně. Tým je snad všem jasný a sekce ostatní slouží jako odkladiště toho, co se jinam nevešlo tedy turnajů, her, zajímavostí a jiných.

Kdo překládá a jak často budou překlady?

Manga: Kapitoly vychází každý čtvrtek jejich překlad bývá podle toho, jak manga týmu vyjde čas. Momentální složení týmu – Překlad: Retghar, Čištění: Frye, Editace: Deidara, Korektura: Jak kdo…

Anime: To překládalo několik lidí (můžete najít rozpis u anime sekce) ale momentálně to je koschei.

Je možnost, že bych se mohl/a přidat do týmu Mugiwara.cz?

Ta možnost je velmi reálná, neboť tenhle web potřebuje spousty šikovných ručiček. Kdokoliv by měl chuť vypomoct ať už dočasně nebo trvale ať směle napíše někomu z administrátorů (Deidara, …)

Pokud se registruju, bude ze mě pirát?

Pokud budeš na webu aktivní tak určitě. Více informací v nápovědě

Stahování a přehrávání

Co je to RAW, softsub a hardsub?

RAW je anime bez jakýchkoli úprav, titulků či dabingu – přesně tak jak bylo distribuováno v Japonsku. Musíte si tedy někde najít titulky, pokud neumíte japonsky.

Softsub je kontejner (většinou .mkv), ve kterém je vloženo video, audio stopa a titulky v textovém formátu (lze je jednoduše upravovat). Audio stop i titulek může obsahovat vícero a jde je přepínat nebo vypínat. Může obsahovat také vkládat menu, kapitoly, fonty a další. Jak zapnout titulky pokud se nezobrazují najdete níže („Jak u softsubu zapnu titulky?“).

Hardsub je podobný softsubu, ale titulky jsou napevno vloženy do videa. Titulky v hardsubu nejde nijak jednoduše skrýt nebo upravit, ale zase třeba nemusíte řešit chybějící fonty (jako u blbě udělaného softsubu).

Díl se stáhnul, ale po určité době videa se vypne.

Problém je pravděpodobně v tom, že vám spadlo stahování a díl je nekompletně stažen. S tímto nic neuděláme, zejména uložto, pokud je přetížené tak padá často. Zkontrolujte si tedy velikost staženého souboru a velikost souboru na uložto, webshare, zkrátka link odkud stahujete – zjistíte, že velikost neodpovídá. Jednoduše se tedy stáhněte soubor znova nebo zkuste používat downloader, který narozdíl od browseru umí znovunavázat na přerušená stahování (tj. snad každý) {jDownloader, FreeRapid Downloader, …}

Díl nemá české titulky?

Omyl! u všech dílů jsou cz titulky. Někde jako hardsub(ty se vám zobrazí vždy, nehledě na situaci) a někde jako softsub(toto jsou titulky, které si můžete zapínat a vypínat) Pokud se vám nezobrazují, tak je to proto, že ste stahovali raw a nebo je nemáte zapnuté. U některých dílů jsou anglické titulky ve formě hardsubu a ty překrývají české, které sou tam jako softsub – možná časem se najde nějaká hodná duše, která to opraví…

Jak u softsubu zapnu titulky?

V menu vašeho přehrávače hledejte „Titulky“ („Subtitles“) – měl by tam být seznam, ze kterého si můžete vybrat, které titulky chcete zobrazit.

Seznam přehrávačů, které určitě zvládnou přehrát softsub a seznam zkratek pro rychlé přepínání titulků:
KMPlayer: Shift+ (asi)
VLC: V
GOM: S
mplayer (mplayer2, smplayer, kmplayer apod.): J

A pokud nezvládnete používat svůj přehrávač: RTFM & STFW.

Jak rozbalit .rar?

Návod na rozbalení .raru.

Heslo k zaheslovaným souborům
Hakuhódžó no senši